صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از 31 به 35 از 35
    همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط M_Ali نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان

راستش نمیدونم این پست هنوز فعال هست یانه ولی در هر صورت سئوالم رو میپرسم

این کل این بحث رو خوندم. برای تهیه یه تانک قرنطینه چندتا شبه برام هست. اول اینکه هر بار که اب رو سیفون میکنید باید به همون میزان محلول اب شور تهیه کنیم و بریزیم تو تانک؟
    دوم اینکه وقتی یه ماهی رو می خواهم یه ماه بندازیم اون تو این ماهی جریان اب نمی خواهد؟ غذا دهی بهش چجوریه؟

سلام
    بله سیفون یعنی جایگزین کردن آب با همون شوری و پی اچ و ....
    قرنطینه خودش یه تانک کامله ، یعنی همه چی داره ، واترپمپ و .... ولی نه به کاملی تانک اصلی ولی لوازم اولیه را داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    سلام دوستان عزیز :

من نمیفهمم چرا باید از آب تازه استفاده بشه ؟

به نظر من ما باید یه سه راهه با شیر کنترل به ورودی تانک اصلی بزنیم و اونو بیاریم تو تانک قرنطینه .
    و یه اورفلو که اب تانک قرنطینه رو برگردونه تو سامپ .
    یعنی یه تانک مجزا با کیفیت آب تانک اصلی .
    یه اسکیمر و بخاری هم باید داشته باشه .
    سیستم ما همیشه در حال گردشه و اصلا نیازی به سیفون نداره . ( همون سیفونی که به آب تانک اصلی میزنیم کفایت میکنه چون آبشون یکیه )

حالا :

وقتی ماهی خریداری میکنیم ، اول اون شیر کنترل ( ورودی تانک قرنطینه ) رو میبندیم و اسکیمر و بخاری رو روشن میکنیم .
    با رعایت نکات آب به آب کردن و هم دما کردن آب ماهی و آب تانک ، ماهی رو به تانک قرنطینه وارد میکنیم .
    بعد از مدتی که فهمیدیم ماهی ما بیماری نداره ، آروم آروم اون شیر کنترل رو باز میکنیم تا بعد از چند دقیقه آب تانک قرنطینه با آب تانک اصلی یکی بشه .
    در این حالت ماهی رو به تانک اصلی منتقل میکنیم و روز از نو روزی از نو ... حتی میشه اسکیمر داخل تانک قرنطینه رو روشن گذاشت .

و اما :

اگر ماهی ما مریض بود درمان رو شروع میکنیم و بعد از بهبودی کامل ماهی اون رو به تانک اصلی منتقل میکنیم ولی اینبار ، آب تانک قرنطینه رو کامل دور میریزیم و اون شیر کنترل رو باز میکنیم تا دوباره از آب اصلی آبگیری بشه و گردش کنه ...

اگر موقعی یکی از ماهیا بیمار شد میتوان از تانک قرنطینه برای درمانش هم استفاده کرد . یا اگر غذا خور نبود یا اگر قرتی بازی در میاورد میشه برای تنبیه به قرنطینه تبعیدش کرد تا آداب معاشرت رو یاد بگیره ...

البته این نظر و کاریه که میخوام رو تانک جدیدم اجرا کنم . اگر مشکلی داره خوشحال میشم دوستان نظر بدن ...

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Discus & Cat
    شماره عضویت
    17786
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.p نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز :

من نمیفهمم چرا باید از آب تازه استفاده بشه ؟

به نظر من ما باید یه سه راهه با شیر کنترل به ورودی تانک اصلی بزنیم و اونو بیاریم تو تانک قرنطینه .
    و یه اورفلو که اب تانک قرنطینه رو برگردونه تو سامپ .
    یعنی یه تانک مجزا با کیفیت آب تانک اصلی .
    یه اسکیمر و بخاری هم باید داشته باشه .
    سیستم ما همیشه در حال گردشه و اصلا نیازی به سیفون نداره . ( همون سیفونی که به آب تانک اصلی میزنیم کفایت میکنه چون آبشون یکیه )

حالا :

وقتی ماهی خریداری میکنیم ، اول اون شیر کنترل ( ورودی تانک قرنطینه ) رو میبندیم و اسکیمر و بخاری رو روشن میکنیم .
    با رعایت نکات آب به آب کردن و هم دما کردن آب ماهی و آب تانک ، ماهی رو به تانک قرنطینه وارد میکنیم .
    بعد از مدتی که فهمیدیم ماهی ما بیماری نداره ، آروم آروم اون شیر کنترل رو باز میکنیم تا بعد از چند دقیقه آب تانک قرنطینه با آب تانک اصلی یکی بشه .
    در این حالت ماهی رو به تانک اصلی منتقل میکنیم و روز از نو روزی از نو ... حتی میشه اسکیمر داخل تانک قرنطینه رو روشن گذاشت .

و اما :

اگر ماهی ما مریض بود درمان رو شروع میکنیم و بعد از بهبودی کامل ماهی اون رو به تانک اصلی منتقل میکنیم ولی اینبار ، آب تانک قرنطینه رو کامل دور میریزیم و اون شیر کنترل رو باز میکنیم تا دوباره از آب اصلی آبگیری بشه و گردش کنه ...

اگر موقعی یکی از ماهیا بیمار شد میتوان از تانک قرنطینه برای درمانش هم استفاده کرد . یا اگر غذا خور نبود یا اگر قرتی بازی در میاورد میشه برای تنبیه به قرنطینه تبعیدش کرد تا آداب معاشرت رو یاد بگیره ...

البته این نظر و کاریه که میخوام رو تانک جدیدم اجرا کنم . اگر مشکلی داره خوشحال میشم دوستان نظر بدن ...

سلام و خسته نباشید
    دوست خوبم قرنطینه اصولی یکی دو روز صورت نمیپذیره و شما نیاز به یه تانک با آب مجزا پیدا میکنید حتما
    تردیدی ندارم که نه شما و نه هیچ کس دیگه ای دوست نداره بیماری وارد یه تانک با این حجم بشه
    به هر حال این کار شما یه ریسک
    ویرایش توسط oppenheimer : 17th October 2015 در ساعت 10:39 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    نقل قول نوشته اصلی توسط oppenheimer نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    دوست خوبم قرنطینه اصولی یکی دو روز صورت نمیپذیره و شما نیاز به یه تانک با آب مجزا پیدا میکنید حتما
    تردیدی ندارم که نه شما و نه هیچ کس دیگه ای دوست نداره بیماری وارد یه تانک با این حجم بشه
    به هر حال این کار شما یه ریسک

سلام دوست عزیزم :

• ممنونم به خاطر نظرت . ولی دوست من ، از اینکه گفتم بعد از مدتی منظورم همون بیست روز تا یک ماهه . هر چی فکر میکنم میبینم برای یه ماهیه تازه وارد ، آب با کیفیت بالا و سیکل طی شده تانک اصلی خیلی بهتره تا آبی که تازه درست کرده باشیم . در ضمن همون طور که بالا نوشتم اگر ماهی بیمار نبود ، گردش رو دوباره راه می اندازیم و در غیر اینصورت تمام آب تانک قرنطینه رو دور میریزیم . آخه از چه طریقی بیماری میخواد وارد تانک اصلی بشه . با روشی که من گفتم در زمان قرنطینه آبزی شیر کنترل بسته است و آب تانک قرنطینه محصوره . اگر ماهی مریض نبود ، دوباره گردش رو راه می اندازیم .

• اگر دوستان لطف کنن نظر بدن ممنون میشم ، چون رسیدن به جواب بله یا خیر قطعی رو نیاز دارم ...

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.p نمایش پست ها

سلام دوست عزیزم :

• ممنونم به خاطر نظرت . ولی دوست من ، از اینکه گفتم بعد از مدتی منظورم همون بیست روز تا یک ماهه . هر چی فکر میکنم میبینم برای یه ماهیه تازه وارد ، آب با کیفیت بالا و سیکل طی شده تانک اصلی خیلی بهتره تا آبی که تازه درست کرده باشیم . در ضمن همون طور که بالا نوشتم اگر ماهی بیمار نبود ، گردش رو دوباره راه می اندازیم و در غیر اینصورت تمام آب تانک قرنطینه رو دور میریزیم . آخه از چه طریقی بیماری میخواد وارد تانک اصلی بشه . با روشی که من گفتم در زمان قرنطینه آبزی شیر کنترل بسته است و آب تانک قرنطینه محصوره . اگر ماهی مریض نبود ، دوباره گردش رو راه می اندازیم .

• اگر دوستان لطف کنن نظر بدن ممنون میشم ، چون رسیدن به جواب بله یا خیر قطعی رو نیاز دارم ...
    دوست عزیز طرح خوبیه ،فقط بهتره سیکل اک قرنطینه جدا طی بشه

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)