صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 35
    همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali1364 نمایش پست ها
    مصطفی جان به نظر من قرنطینه فقط برای درمان ماهی نیست که بخواهیم چندروز درون اون تانک از ماهی نگهداری کنیم با شرایط متفاوت و دارو درمانش کنیم به نظر من مهمتر از این مسئله ، نگهداری ماهی مدتی قبل از ورود ماهی به تانک اصلی هستش و به قولی علاج واقعه قبل وقوع کردن هست...فکر کنید ما داخل تانک اصلیمون کلی ماهی داریم که کلی هم ارزش دارن و همشون هم غذا خور شدن وقعا چقدر ریسکه که یه ماهی که تازه خریدیم و نمیدونیم بیماری خاصی داره یا نه را بدون قرنطینه وارد تانک کنیم!؟

من خودم قرنطینه ندارم ولی به فکرش هستم که یکی با همین سایز که گفتم بسازم و به مدت حداقل یک ماه ماهی تازه واردو داخلش نگه دارم . به نظرم البته فکر میکنم ماهی ها داخل یه تانک کوچیک و خلوت راحتتر غذا خور بشن.
    علی ماهی اگه مریضی داشته باشه تو همون هفته اول تو قرنطینه میشه فهمید نهایتن تو دوهفته بعدشم شما که میخوای فیلتر سطلی بزاری خود فیلتر سطلی یه ماه طول میکشه راه بیوفته و اگه خاموششم کنی دوباره باید
    روشن کنی باز همین داستانو داره.بعدشم ما که ماهی خریدنمون معلوم نیست که بخوایم یه سیتم براش راه بندازیم.

همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13
    سلام
    به نظر من سایزی در حدود 30.40.80 میتونه خوب باشه...و همچنین به نظرم برای فیلتر بیولوژیکی استفاده از یه فیلتر سطلی که uv هم داشته باشه میتونه خیلی عالی باشه البته باید نظر باقی دوستان هم جویا شد...

سلام
    اگر بتونید این سایز بسازید که عالیه درضمن چند تا نکته رو در نظر بگیرید
    تانک قرنطینه دو نوع هستش
    1- دائمی
    2- موقت
    برای تانک های دائمی می تونید یه بخش کوچیک داخل اون رو جدا کنید و به عنوان فیلتر بیولوژیک استفاده کنید تا نیاز به تعویض آب کمتر بشه در این حالت تعویض 20 از آب به صورت 5 الی 7 روز یک مرتبه می تونه مناسب باشه . همچنین می تونید از یه اسکیمر کوچیک هم استفاده کنید تا تعویض آب به 10 الی 15 روز برسه. قرنطینه کردن ماهی به مدت 20 روز الی 30 روز کافیه
    برای تانک های موقت نیاز به فیلتر بیولوژیک نیست و باید هر روز یا یک روز در میان تعویض 30 درصد از آب آکواریوم صورت بگیره و اسکیمر هم وجودش مهمه
    البته موارد فوق برای قرنطینه کردن ماهی تازه خریداری شده هستش که میشه توی اون به درمان ماهی هم پرداخت. برای درمان ماهی تانک موقت مناسب تره و برای قرنطینه ی ماهی جدید تانک دائم بهتره

کاربر موثر

شماره عضویت
    740
    ممنون از فرمایشات مفید دوستان
    من هم چند نکته به ذهنم رسید:
    1- پوشاندن اطراف تانک قرنطینه به منظور آرامش ماهی و کم شدن استرس
    2- تاریک کردن محیط قرنطینه. همون طور که آقا بابک هم گفتن برای درمان بیماری هایی مثل اودینیوم محیط تاریک بسیار موثره
    3- وجود مخفی گاه برای ماهی
    4- هرچه ابعاد تانک بزرگتر باشه برای ماهی های بزرگ مثل جراح ها بهتره. ارتفاع زیاد هم بسیار تأثیر گذاره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو _ اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    5913
    اول از همه خیلی ممنون از تمام اساتید و دوستان که در این بحث شرکت کرده و مارو با مطالب مفیدشان راهنمایی میکنن...
    منظور من تانک کوچکی با تمام امکانات از جمله اسکیمر و فیلتر بیولوژیکی و فیزیکی و uv و حتی مقداری لایوراک هستش که به طور دائم مشغول به کار باشه...تاکید من برای فیلتر سطلی این هستش که به راحتی میشه هنگام استفاده از دارو از سیستم خارجش کرد.
    قرنطینه ای که مطصفی جان میفرمایند به نظرم باید از اب تانک اصلی تغذیه بشه هم برای پر کردنش هم برای سیفون کردنش اگه غیر از اینه لطفا بفرمایید.
    درضمن به نظر من اگه ما بخواهیم هر روز 30 درصد سیفون کنیم صد در صد هنگام انجام کار به ماهی استرس وارد میکنیم و همین سیفون هم باعث تغیرات ناگهانی پارامترها داخل تانک قرنطینه میشه...
    لطفا دوستان اشتباهات منو تصحیح کنن.

همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13
    اول از همه خیلی ممنون از تمام اساتید و دوستان که در این بحث شرکت کرده و مارو با مطالب مفیدشان راهنمایی میکنن...
    منظور من تانک کوچکی با تمام امکانات از جمله اسکیمر و فیلتر بیولوژیکی و فیزیکی و uv و حتی مقداری لایوراک هستش که به طور دائم مشغول به کار باشه...تاکید من برای فیلتر سطلی این هستش که به راحتی میشه هنگام استفاده از دارو از سیستم خارجش کرد.
    قرنطینه ای که مطصفی جان میفرمایند به نظرم باید از اب تانک اصلی تغذیه بشه هم برای پر کردنش هم برای سیفون کردنش اگه غیر از اینه لطفا بفرمایید.
    درضمن به نظر من اگه ما بخواهیم هر روز 30 درصد سیفون کنیم صد در صد هنگام انجام کار به ماهی استرس وارد میکنیم و همین سیفون هم باعث تغیرات ناگهانی پارامترها داخل تانک قرنطینه میشه...
    لطفا دوستان اشتباهات منو تصحیح کنن.

سلام
    یکی از پیشنهادات من هم همین بود که شما فرمودید یعنی تانک قرنطینه ی دائم
    اما در مورد سایر گفته های شما:
    برای تعویض آب از آب جدید استفاده میشه و نه آب آکواریوم
    تعویض 30 در صد از آب تانک قرنطینه در صورتی که شوری اون تغییر نکنه هیچ استرسی به ماهی ها وارد نمی کنه. در صورتی که دمای آب آماده شده خیلی متفاوت بود در این صورت می تونید دما رو هم تنظیم کنید
    در مورد فیلتر سطلی هم به نظرم فیلتر بیولوژیک داخلی خیلی بهتر از فیلتر سطلی هستش و دسترسی به داخل اون خیلی راحت تره و اگر بخواهید فیلتر رو از سیستم خارج کنید که کار اشتباهی هستش می تونید واتر پمپ داخل فیلتر رو قطع کنید

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    دوستان چندتا سوال در مورد قرنطینه داشتم لطفا راهنمایی بفرمایید;
    1-میشه از یه تانک که فقط سنگ هوا توشه به عنوان قرنطینه استفاده کرد؟
    2-ماهی تازه خریداری شدرو چند روز باید قرنطینه کرد؟
    3-فروشنده ها ماهی رو برای خریدار قرنطینه می کنن؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    دوستان چندتا سوال در مورد قرنطینه داشتم لطفا راهنمایی بفرمایید;
    1-میشه از یه تانک که فقط سنگ هوا توشه به عنوان قرنطینه استفاده کرد؟
    2-ماهی تازه خریداری شدرو چند روز باید قرنطینه کرد؟
    3-فروشنده ها ماهی رو برای خریدار قرنطینه می کنن؟
    1) آره مشکلی نیست فقط اندازش مناسب باشه . ولی استفاده از یه تیکه لوله پلی کا ضرر نداره واسه اینکه ماهی توش میره احساسامنیت بیشتری داره و از طرفی باعث کاهش استرسش میشه .
    2) معمولاً بین 15 تا 20 روز مناسبه .
    3) بعضی از فروشنده ها این کارو میکنن ولی نه اون طوری که باید بکنن .
    مثلاً تعویض آب 30 در صدی و ...
    چون اگه قرار باشه واسه هر مشتری این کاری بکنن دیگه کاسبی نمیکنن ففقط 50 تا تانک قرنطینه باید راه بندازن . و هر تانکی مراقبت خاص خودشو میخواد .

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    1) آره مشکلی نیست فقط اندازش مناسب باشه . ولی استفاده از یه تیکه لوله پلی کا ضرر نداره واسه اینکه ماهی توش میره احساسامنیت بیشتری داره و از طرفی باعث کاهش استرسش میشه .
    2) معمولاً بین 15 تا 20 روز مناسبه .
    3) بعضی از فروشنده ها این کارو میکنن ولی نه اون طوری که باید بکنن .
    مثلاً تعویض آب 30 در صدی و ...
    چون اگه قرار باشه واسه هر مشتری این کاری بکنن دیگه کاسبی نمیکنن ففقط 50 تا تانک قرنطینه باید راه بندازن . و هر تانکی مراقبت خاص خودشو میخواد .
    خیلی ممنونم از راهنماییتون

دوست عزیز میشه از رفیوجیوم برای قرنطینه استفاده کرد؟ برای من که آکواریمم 130 لیتریه تانک قرنطینه رو پیشنهاد میکنین؟
    برای یه تانک قرنطینه روزی چند در صد آب باید تعویض بشه؟

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360

دوست عزیز میشه از رفیوجیوم برای قرنطینه استفاده کرد؟ برای من که آکواریمم 130 لیتریه تانک قرنطینه رو پیشنهاد میکنین؟
    نه نمیشه ما قرنطینه می کنیم که بتونیم از دارو یا بالا بردن دما استفاده کنیم که اینکارهارو تو
    رفیجیوم نمیشه انجام داد و در ثانی ماهی رو قرنطینه می کنن که اگه بیماری داشت به بقیه
    ماهی ها سرایت نکنه در صورتی که رفیجیوم به تانک اصلی ارتباط داره و میتونه باعث بیماری بقیه ماهی ها بشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38

آقا مصطفی عزیز پاسخ کامل رو دادن .
    فقط واسه تعویض آب روزی 25 تا 30 درصد خوبه .(ولی آب که استفاده میکنی واسه تعویض آب چند نکته رو خیلی دقت کن)
    1) هم دما باشه
    2) شوری دقیقاً باشوری تانک قرنطینه برابر باشه)
    3) بهتره از یه نمک واسه آب گیری قرنطینه و تعویض آب استفاده کنی تا کمترین تغیرات پاراکترها رو داشته باشه (مثلاً یه نمک به شما سختی 8 رو میده یکی 11 یا یکی ph اون 8.2 اون یکی 8.4)
    ابعاد هم میتونی با توجه به سایز ماهیات بزاری .
    ولی با توجه به ظرفیت کم آب گیری تانک اصلی چون نمیتونی از ماهیای زیاد بزرگ استفاده کنی سایز 40 در 40 در 40 استفاده کنی .

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)