صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دلقک ماهی ؛ سگ
    شماره عضویت
    7351

سگم پنگی حرکات عجیبی می کنه ! کمک می خوام

سلام به دوستان و اساتید

سگم بعد این 3 روز که اومده اول همه جا روکثیف می کرد الا بهتر شده و رو زنامه کارشو می کنه . دیروز حموم بردمش . گمونم کمی سرما خورده بود اما خوب شد . کاملاً خوب و سر حال بود که الان 2 شب اینقدر خودشو خارش داد که من از خاب بیدار شدم . طرف قلاده خودش رو خارش میده . من هم قلاده رو باز کردم . یکم ترسو شده گذاشتم کل خونرو بگرده و کاریش نداشتم . هیج بیماری پوستی یا کنه ای هم نمی بینم . همش انگار صبر میزنه . یا خودشو میتکونه . احتمال میدین مشکل چی باشه دوستان ؟

ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    جایی که قلاده هست باعث می شه اون قسمت عرق کنه. و به همین علت به خارش بیفته. ما انسان ها هم همین طور هستیم .
    زیاد نشورینش . 1 بار در ماه کافی هست. اگر کمی کمتر هم شسته بشه خیلی بهتره . شامپوی مخصوص سگ تهیه کنید. از شامپو و صابون و یا مواد شوینده ی دیگر مثل پودر لباس شویی استفاده نکنید. چون باعث بیماری های پوستی و خارش می شه.
    به طور مرتب هر روز شونه و برس بکشید موهاش رو .
    این کار اگر به صورت دائمی نباشه طبیعی هستش . مخصوصا در سگ هایی که موهای بلند تری دارند.
    اگر زیاد این کار رو انجام داد باید به مشکلات پوستی و یا حشراتی مثل کک ها و کنه ها مشکوک بود. در این صورت بهتره پیش دکتر دامپزشک ببریدش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دلقک ماهی ؛ سگ
    شماره عضویت
    7351
    سلام ؛ ممنون از شما مدیر محترم .

دیشب بعد این که همش خودش رو خارش میداد بهش قضای آماده خشک و شیر ولرم دادم ؛ همش زبونش رو بیرون میاورم . بعد هم گذاشتمش تو جاش که بخوابه ؛ و دیگه هممشکلی نداشت . الان هم از خواب بیدار شدم چون یک وانت تو خیابون افتاد تو دست انداز صدا خورد بنگی ترسید و پارس کرد

صبح براش غذای خشک ریختم ؛ بو کرد نخورد بعد گفتم همینه دیگه ندارم ؛ یکم نگام کرد بعد شروع کرد به خوردن دوباره ول کرد بعد می خواست ظاهران با من بازی کنه اما از بازی کردن با من می ترسه ؛ بیشتر به شکمش فکر می کنه ؛ بخاطر عدم اطمینان هستش این موضوع ؟ بهش تشویقی دادم ؛ تا تشویقی رو میدم از ظرف بر میداره می بره یه گوشه میشینه گاز میزنه بعد من میرم تو اتاقم به کارم برسم بعد چند دقیقه میبینه پیدام نیست تشویقی رو بر میداره میاره پیشه من میشینه شروع میکنه به گاز زدن . من هم میدونم اگه اینجا بشینه نمیتونم بیرونش کنم چون اعصبانی میشه تا میخواد بیاد دعوا میگیرم و دیگه صرف نظر می کنه . به نظر شما چه کار کنم ؟ خودمم گیج شدم یکم و نمیدونم باید باهاش چه رفتاری کنم .

امروز از خارش دادن و اینها خبری نیست خدارو شکر , یک سوال دیگه بعضی وقتا زبونش رو بیرون میاره یا سرش رو دست میزنم زبونش رو بیرون میاره دلیل این چی هستش ؟ خوشش میاد یا تشنشه ؟

متشکرم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سلام.
    شما باید با سگتون مهربون باشید و در عین حال جدی . باید بدونه که از شما باید حرف شنوی داشته باشه. سگ ها ، مخصوصا سگ های آپارتمانی خیلی به تنهایی علاقه ندارن. اجتماعی هستند و دوست دارند که کنار ما انسان ها باشند.
    پیش شما میاد تا تنها نباشه . این مشکلی ایجاد نمی کنه از نظر من. اعتمادش رو جلب کنید . و سعی کنید باهاش بازی های مورد علاقه اش رو انجام بدید . مثل پرت کردن توپ تا اون بره و برای شما توپ رو برگردونه.
    سگ ها وقتی گرمشون می شه زبونشون رو بیرون میارن. این بهترین راه برای متعادل کردن دمای بدن در بین سگ هاست. آب رو همیشه در اختیارش قرار بدید . سگ ها به تشنگی خیلی طاقت ندارن. پس همیشه آب سالم و تمیز در دسترس داشته باشه .
    اگر هم با غذای خشک خیلی آشنایی نداره باید کم کم اون رو با غذای خشک آشنا کنید. از مقدار کم شروع کنید تا براش سنگین هم نباشه.
    بعضی سگ ها به غذای خشک خیلی علاقه نشون نمی دن. شما می تونید . غذای خشک رو همراه با کمی غذای تر بهش بدید . مثلا می تونید گاهی غذای خشک رو با ماست مخلوط کنید . یا با شیر ( اگر به شیر حساسیت نداره ) یا با غذایی که خودتون براش آماده کردید. یا با کمی عصاره ی گوشت و مرغ . می تونید در کنارش سبزیجاتی مثل هویج ، کاهو ، جعفری هم بدید تا فیبر این مواد خشکی زیاد غذای خشک رو جبران کنه و دچار یبوست نشه . براش تنوع هم می شه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دلقک ماهی ؛ سگ
    شماره عضویت
    7351
    واقعا ممنونم از توجه و جواب ها ؛ من اسم شمارو هم نمیدونم جناب اما از شما مدیر محترم بخش تشکر می کنم. بهش 2 بار شیر دادم ( با غذای خشک قاطی کرده بودم ) اسهال گرفت دکتر گفت شیر رو ولرم بده دیشب یا شیر ولرم دادم و امروز هم مدفوعش عادی بود . من توپ میزنم به دیوار یا پرت می کنم اما دنبالش نمیره گویا آشنایی با بازی کردن نداره اما مشخص دلش میخواد بازی کنه ولی شاید از من می ترسه . من می تونم بهش اسباب بازی بدم ؟ میترسم به اسباب بازیش وابسته بشه بعد بخوام بهش دست بزنم پرخواش گری کنه .

راستی میدونه ادرار رو باید رو روزنامه انجام بده چون بو می کنه اما ادرار بزرگ رو وسط اتاق انجام میده و منم عصبانی میشم براش . تا به حال تنبیه بدنی نکردم و فقط تن صدام رو بالا میبرم . چی کنم این موضوع حل بشه ؟

با تشکر

کاربر ویژه انجمن
    (همکار قدیمی سرپرست کل)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی_شاه طوطی_گربه
    شماره عضویت
    22
    دوست عزیز نمی دونم سگ شما چند وقتشه اما سگ ها تا قبل از سه ماهگی نمی تونن دستشویی خودشونو کنترل و تا قبل از شش ماهگی فراموش می کنند
    با توجا به این که پنگی شما بزرگتر از این سنه ... برای اموزش دادن برای محل درست دستشویی کردن بهتره که یه جایی و دور از محل اب و غذاش براش در نظر بگیرید و ده تا بیست دقیقه بعد از خوردن غذاش پنگی و به اون محل ببرید و با هر بار درست انجام دادن این کار تشویقش کنید
    سگ ها معمولا به محلی که بوی دستشویی خودشونو می ده دوباره برمیگردن و دوباره تو همون محل دستشویی می کنن
    پس بهتره جاهای قبلی و که پنگی کثیف کردرو خوب تمیز کنید که بویی نده
    هر وقت پنگی جایی غیر از اون جایی که مورد نظرتونه کثیف کرد همون موقع با نشون دادنش به خود پنگی دعواش کنید با صدایی بلند تر
    این کار و اگه چند دقیقه بعد از اشتباه اون انجام بدید فایده ایی نداره چون مطمعنا نمی فهمه واسه چه کاری دارید دعواش می کنید
    یه روش هم استفاده از قطره است که می تونید بخرید و تو محلی که می خوایید دستشویی کنه بریزید و مراحل بالا رو دوباره انجام بدیدو روش دیگه هم استفاده از روزنامه و کم کردن یکی یکی روزنامه هاست و قرار دادن روزنام اصلی که پنگی روش کثیف کرده به محل مورد نظر
    چقدر حرف زدم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دلقک ماهی ؛ سگ
    شماره عضویت
    7351
    ممنون از شما خانوم سارا .
    یک سوال . اولین باری که من پنگی رو آوردم خونه چون بوی بدی میداد اسپری زدم خونه رو بعد مثل اینکه بدش اومد پارس کرد من هم این رو بردم تو حموم که بوی اسپری اذیتش نکنه و در رو بستم . ظاهراً ترسید و زوزه کشید که من آوردمش بیرون . حالا هیچ جوره حاظر نیست بره اونجا چه برسه که بره اونجا و دست شویی کنه . من چی کنم ترسش از اون محل مورد نظر بریزه ؟

پنگی اسم خودش رو نمیدونه اما بهش میگم مگه با تو نیستم ؟ تازه من رو نگاه میکنه . این کلمه رو فکر کنم صاحب قبلیش زیاد به کار می برده که تا میگم مگه با تو نیستم حواسش به من جمع میشه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دلقک ماهی ؛ سگ
    شماره عضویت
    7351
    دوستان یک نکته دیگه من کلاً تنها زندگی میکنم و پدر مادرم واحد پایینی هستن و این سگ جز من و دوستام کس دیگری رو نمیبینه این موضوع چقدر استرس وارد میکنه و چقدر ممکنه دپرس بشه ؟ یا براش خوبه ؟

ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin barzegar نمایش پست ها
    ممنون از شما خانوم سارا .
    یک سوال . اولین باری که من پنگی رو آوردم خونه چون بوی بدی میداد اسپری زدم خونه رو بعد مثل اینکه بدش اومد پارس کرد من هم این رو بردم تو حموم که بوی اسپری اذیتش نکنه و در رو بستم . ظاهراً ترسید و زوزه کشید که من آوردمش بیرون . حالا هیچ جوره حاظر نیست بره اونجا چه برسه که بره اونجا و دست شویی کنه . من چی کنم ترسش از اون محل مورد نظر بریزه ؟

پنگی اسم خودش رو نمیدونه اما بهش میگم مگه با تو نیستم ؟ تازه من رو نگاه میکنه . این کلمه رو فکر کنم صاحب قبلیش زیاد به کار می برده که تا میگم مگه با تو نیستم حواسش به من جمع میشه .

سگ شما از اون محل ترسیده . باید کمکش کنید تا ترسش از اون محل بریزه. وقتی تازه وارد یک محیط می شه و شما تو یه فضای بسته تنهاش می ذارید . طبیعیه که بترسه .
    خودتون با اون به اون محل برید و نشونش بدید که چیزی برای ترسیدن وجود نداره. کار دیگه ای که می تونید انجام بدید اینه که هر بار که غذا خورد ببریدش بیرون تا کارش رو انجام بده. اما این کار رو بعد از هر بار که غذا خورد بعد از 10 تا 20 دقیقه باید انجام بدید . یعنی حوصله می خواد . اگر می تونید این روش خوبی می تونه باشه . بعد از کارش هم جمع کردنش خیلی سخت نخواهد بود. با یه بیلچه برمی دارید تو روزنامه می ذارید و در نهایت تو سطل زباله .

اسمش رو برای این که یادش بدید . باید رو به روش باشید. و وقتی به چشمان شما نگاه کرد و کاملا حواسش به شما بود اسمش رو صدا کنید . بعد یک جایزه .
    دوباره صداش می کنید و دوباره یه جایزه ( جایزه های خیلی کوچیک که راحت و سریع بخوره . ( جویدنی نباشه )
    بعد از 3 4 بار کاملا اسمش رو یاد می گیره .

نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin barzegar نمایش پست ها
    دوستان یک نکته دیگه من کلاً تنها زندگی میکنم و پدر مادرم واحد پایینی هستن و این سگ جز من و دوستام کس دیگری رو نمیبینه این موضوع چقدر استرس وارد میکنه و چقدر ممکنه دپرس بشه ؟ یا براش خوبه ؟

ممنون
    اگر قصد شما این هست که سگتون اجتماعی باشه بهتره که زیاد تنها نباشه . و با تمام افرادی که قراره اونارو ببینه آشنا بشه . اما توجه داشته باشید که اگر خیلی هم بهش توجه کنید و دور و اطرافش رو شلوغ کنید . یه بار که بیرون برید نمی تونه تنها بمونه.
    با افرادی که قراره باهاشون در ارتباط باشه آشناش کنید. تا به اون ها پارس نکنه. ( فقط در حد آشنا شدن )

راستی اسم من بهنوش هستش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دلقک ماهی ؛ سگ
    شماره عضویت
    7351
    ممنون بهنوش و سارا خانوم

چون خیلی حووصله به خرج دادید پاسخ دادید دگمه تشکر کافی نبود

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)