نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029

29 سازگاری ماهیان آب شور

با استفاده از این جدول می تونید قبل از خرید ماهی سازگاری اونهارو با هم چک کنید:

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9721
    دوستان من میخام یک آک 60*60*60 راه بندازم که دوره افتادم تو انجمن و همه رو هم بیچاره کردم با این سوالام (خصوصا فربد) . میترسم از آخر یک چیزی بهم بگه
    خوب نوبت این تاپیک رسید !

اول از همه میخام بدونم این ترتیب ورود ماهیها به تانک درسته یا نه ؟ چون نمیخام درگیری و قلمرو طلبی بینشون به وجود بیاد

ابتدا : بعد از طی شدن سیکل کامل ازت ، یه جفت دلقک کوچیک وارد تانک میکنم (کلارکی)

مرحله دوم : میگو کلینر و آتشین

مرحله سوم : جراح زرد و آبی از هرکدوم یک دونه باهم وارد تانک میشن

مرحله سوم : دوتا گابی (زرد و یک گابی خوشگل دیگه) و یک عدد بلنی دورنگ + یک بلنی میداس

مرحله چهارم : دو عدد هرمیت

مرحله پنجم : راس آرایشگر و سودوکرومیس دورنگ که خیلی ازش خوشم میاد

سعی میکنم ماهیهای خشن رو درآخر وارد تانک کنم تا قلدری نکنن

ریفهای LPS رو کم کم بین همین مراحل وارد میکنم و در نهایت نیز چند LPS مقاوم . بین هر مرحله هم یک هفته الی 10 روز فاصله میندازم تا باکتریها هم فرصت تکثیر داشته باشن .

به نظرتون طرحم خوبه ؟
    ویرایش توسط mobomas : 28th July 2014 در ساعت 01:59 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، کبوتر ، طوطی
    شماره عضویت
    10639
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobomas نمایش پست ها
    دوستان من میخام یک آک 60*60*60 راه بندازم که دوره افتادم تو انجمن و همه رو هم بیچاره کردم با این سوالام (خصوصا فربد) . میترسم از آخر یک چیزی بهم بگه

اول از همه میخام بدونم این ترتیب ورود ماهیها به تانک درسته یا نه ؟ چون نمیخام درگیری و قلمرو طلبی بینشون به وجود بیاد

ابتدا : بعد از طی شدن سیکل کامل ازت ، یه جفت دلقک کوچیک وارد تانک میکنم (کلارکی)

مرحله سوم : دوتا گابی (زرد و یک گابی خوشگل دیگه) و یک عدد بلنی دورنگ + یک بلنی میداس

ریفهای LPS رو کم کم بین همین مراحل وارد میکنم و در نهایت نیز چند LPS مقاوم . بین هر مرحله هم یک هفته الی 10 روز فاصله میندازم تا باکتریها هم فرصت تکثیر داشته باشن .

به نظرتون طرحم خوبه ؟

ان شاء الله به سلامتی

ترتیبی که گفتین خوبه ولی با توجه به طول و عرض کم آکواریوم بهتره بلنی ها و گوبی ها از هر کدام یکی باشه وگرنه احتمال صحنه جنگ و دعوا هست

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobomas نمایش پست ها

به نظرتون طرحم خوبه ؟
    سلام اقا مسعود این حرفو نزن کلا اساس فروم همینه که با هم تبادل اطلاعات کنیم و از هم یاد بگیریم
    زکات علم یاد دادنش به دیگرانه
    البته من که چیزی در برابر بزرگان این حرفه نمیدونم ولی همین چندتا نکته هم که بلدم سعی میکنم تا جایی که میتونم به دیگران انتقال بدم
    ترتیب خوبه به نظرم ارایشگرتو با جراحا وارد کنی بد نباشه
    موفق باشی
    منتظر تاپیک تانکت هستیم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    9088
    بروبچ من رفو راه انداختم یه سفید زیر کابینتی 20 وات گذاشتم(روش نوشته 20 واتش مساوی با 100 وات معمولی)
    برم دوتا از این دلقک تکثیری بگیرم یا نه چیز دیگه بگیرم؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    دوستان منم میخوام برای رف از این دلقکهای تکثیری کوچک-اسب دریایی و یا ماندارین توی رفم استفاده کنم به نظرتون میشه همه ایینارو توی رف نگه داشت؟
    سایز رفم اینه:40 طول 36 عرض و ارتفاع 40.
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط khofash نمایش پست ها
    بروبچ من رفو راه انداختم یه سفید زیر کابینتی 20 وات گذاشتم(روش نوشته 20 واتش مساوی با 100 وات معمولی)
    برم دوتا از این دلقک تکثیری بگیرم یا نه چیز دیگه بگیرم؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    دوستان منم میخوام برای رف از این دلقکهای تکثیری کوچک-اسب دریایی و یا ماندارین توی رفم استفاده کنم به نظرتون میشه همه ایینارو توی رف نگه داشت؟
    سایز رفم اینه:40 طول 36 عرض و ارتفاع 40.
    ممنون
    اگه فقط از اسبک استفاده بشه تو رف بهتره چون فضولات اون کمتره
    ولی اگه قصد نگهداری ماهی تو رف دارین حداکثر 2تا بیشتر نشه و حتما از یه پاورهد یا موجساز کوچیک برای جلوگیری از ته نشین شدن گرد و غبار تو رف استفاده کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    اگه فقط از اسبک استفاده بشه تو رف بهتره چون فضولات اون کمتره
    ولی اگه قصد نگهداری ماهی تو رف دارین حداکثر 2تا بیشتر نشه و حتما از یه پاورهد یا موجساز کوچیک برای جلوگیری از ته نشین شدن گرد و غبار تو رف استفاده کنید
    ممنون از پاسختون آقا فرید.برای خرید اسبک کدوم نژادشو بگیرم که نگداریش سخت نباشه و نمیره؟راستی میشه اسبکو با ماندارین تو رف انداخت؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون آقا فرید.برای خرید اسبک کدوم نژادشو بگیرم که نگداریش سخت نباشه و نمیره؟راستی میشه اسبکو با ماندارین تو رف انداخت؟
    مشکل نداره میشه
    نژاداش زیاد فرق نمیکنه از لحاظ نگهداری فقط حتما ارتمیا خوردنشو تو مغازه ببینید بعداقدام به خرید کنید
    90% اسبک های صید دریا وقتی تو اکواریوم وارد میشن از غذا خوردن امتناع میکنن تکثیری ها اینطور نیستن
    من اسب قرمز بعد زرد رو بسیار دوس دارم ولی قیمت اون 250 و150 هست برا سایز کوچیکش
    یه مدتم هست حسن بهبودی توباراش داره اسب میاره هم زرد هم مشکی با قیمت مناسبتر(فقط اگه از اونجا تهیه میکنید این مد نظر داشته باشیدصید دریاهست و غذاخورکردنش سخته)
    خلیج هم یه مدل داره پوزه کوتاهی داره اونا هم بسیار مقاوم و خوش غذا هستن یه چیز جالب سرعت حرکتشونم بیشتر از باقی اسبا
    قوربونش این خلیج همه چیزش خاصه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)