صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567
نمایش نتایج: از 61 به 66 از 66
    همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط Farshad60 نمایش پست ها
    سلام..
    دوستان واسه یه تانک300 لیتری برای دیسکس هرچقدر چوب ابنوس بیشتر باشه مناسبه یا که فرقی نمیکنه با یک کیلو چوب هم میشه استفاده کرد؟

فرستاده شده از SM-J700Hِ من با Tapatalk
    سلام
    این مورد به سلیقه شما بستگی داره و استاندارد خاصی ندارد. فقط تا حدی باید باشد که فضای ازاد شنای ماهی را زیاد اشغال نکند.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی . بلبل .
    شماره عضویت
    18896
    سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید محترم سایت .ازینکه در جمع شما اساتید محترم هستم بسیار خوشحالم و کلی از مطالب عالیتون استفاده کردم .

لازم دونستم در ضمینه استفاذه از چوب در آک یسری تجربیات رو که طی سه سال توی عمل آوری بدست آوردم رو در اختیار دوستان بذارم و نظرات عزیزان رو بدونم . اول اینکه بنظرمن هر نوع چوبی که از نظر شما زیباست رو میشه در آکواریوم استفاده کرد البته به شرط گذاشتن وقت کافی در حدود یکسال یا کمتر و یا بیشتر بسته به نوع چوب مورد نظر , داشتن یه آک بیکاره برای نگهداری از چوب . بنده هرجایی که مسافرت کردم اولین کاری که کردم گشتن دنبال چوب برای آکواریوم بوذه در عوض گردش خخخخ و این رو به جرعت میتونم بگم که توی این سه سال از چوب اکثر درختان استفاده کردم و خداروشکر که تا الان راضی ام و مشکلی هم پیش نیومده درضمن بنده 7 عدد دیسکس دارم از چندتا نزاد مختلف که اتفاقا عاشق این چوب ها شدن و همیشه سرحال و غذا خورن .
    ببخشید که سرتون رو درد آوردم . خواستن توانستن است .

یاعلی .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

ممنون از اینکه نتیجه چند سال تجربه ارزشمندتون در زمینه آکواریوم و چوب رو به اشتراک گذاشتید. بله حق با شماست بیشتر چوب ها اگر پروسه مربوطه رو طی کنند تا خالی از هر گونه صمغ و آلودگی و ... بشن به عنوان دکور قابل استفاده هستند. ولی توجه کنید که خیلی از علاقه مندان از چوب به عنوان یک عامل کنترل کننده KH/PH استفاده میکنند در این حالت خیر، هر چوبی به درد نمیخوره. چوب هایی که به driftwood معروف هستند این امکان رو به شما میدن نه هر چوبی! و اما driftwood چیست. معمولا ریشه هایی هستند که سال ها زیر آب بودند، وزن بسیار سنگینی دارن و قابلیت کاهش KH و PH به صورت همزمان رو دارن. با کنترل ظرفیت بافرینگ آب امکان ثابت نگه داشتن PH رو هم میدن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18831
    با سلام خدمت همه بزرگواران بنده در شمال زندگی میکنم و در تمامی رودخانه ها چوبی که در مسیر اب باشه(نه شاخه) فراوان هستش میخواستم بپرسم اگه اصول ضد عفونی کردن رو رعایت بکنیم اون رو میتونیم در اکواریوم دیسکس بزاریم پیشاپیش از محبت شما عزیزان سپاسگزارم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

اگر پست های قبلی رو میخوندید پاسختون بود، بله چوب گر مدت های طولانی در جریان رودخانه بوده باشه مشکلی برای استفاده در آکواریوم نداره.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    22622
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

ممنون از اینکه نتیجه چند سال تجربه ارزشمندتون در زمینه آکواریوم و چوب رو به اشتراک گذاشتید. بله حق با شماست بیشتر چوب ها اگر پروسه مربوطه رو طی کنند تا خالی از هر گونه صمغ و آلودگی و ... بشن به عنوان دکور قابل استفاده هستند. ولی توجه کنید که خیلی از علاقه مندان از چوب به عنوان یک عامل کنترل کننده KH/PH استفاده میکنند در این حالت خیر، هر چوبی به درد نمیخوره. چوب هایی که به driftwood معروف هستند این امکان رو به شما میدن نه هر چوبی! و اما driftwood چیست. معمولا ریشه هایی هستند که سال ها زیر آب بودند، وزن بسیار سنگینی دارن و قابلیت کاهش KH و PH به صورت همزمان رو دارن. با کنترل ظرفیت بافرینگ آب امکان ثابت نگه داشتن PH رو هم میدن.

با سلام خدمت آقای آژیده و تشکر از اینکه دانششون رو در اختیار میزارن
    راستش من قبلا آکواریوم داشتم ولی الان به فکر دیسکس افتادم و یه آکواریوم 180 لیتری با فیلتر سطلی(البته دست دوم دو سال کارکرده) خریدم .
    چنتا سوال داشتم و اگه حوصله و قتش رو داشته باشین و بهم پاسخ بدین ممنون میشم .
    1- توی یه سایت خارحی خوندم که یکی نوشته بود driftwood خریده ولی هر 10 روز فیلتر سطلیش کیپ میشه. سوال اینه که آیا انقدر مواد مولق از خودش پس میده که فیلتر سطلی رو اشباه میکنه؟
    2 - اگه مقدار سختی و اسیدینه آب رو تنظیم میکنه آیا این مقدار محسوسه ؟ و ارزششو داره که آب مشکی تری داشت ولی آب سالم تر باشه ؟ یا اینکه بهتره از زغال اکتیو و یا زئولیت یا تصفیه RO استفاده بشه ؟
    3- 3 تیکه چوب (به اصطلاح آبنوس) از نواب خریدم و عکساشونو میخاستم براتون بزارم. آیا امکانش هست که از روی عکس تشخیص بدین که اینا همون driftwood هستن یا نه ؟
    http://uupload.ir/files/mybk_1.jpg
    http://uupload.ir/files/k3am_2.jpg
    http://uupload.ir/files/8h6n_3.jpg

http://uupload.ir/files/mybk_1.jpg
    http://uupload.ir/files/k3am_2.jpg
    http://uupload.ir/files/8h6n_3.jpg

4- با اضافه شدن نمک به تانک(حتی مقدار کم) . سختی آب بشدت بالا میره . برای ضد عفونی کردن آب دیسکس از چی استفاده کنیم که سختی آب بالا نره .

سعی کردم مختصر سوال کنم ولی بازم زیاد شد مطالب . بازم ممنون از وقتی که میزارین .

صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)