نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000

2 مصاحبه با Ralf Battenberg ( پرورش دهندگان بزرگ دیسکس در دنیا )

سلام . آنچه خواهید خواند خلاصه ای از مصاحبه یکی از دوستان بسیار خوبم علی در آلمان با Ralf Battenberg که یکی از نامداران پرورش دیسکس در جهان می باشد ، هست . این نوشته به زمان آلمانی هست و من سعی می کنم متن رو خدمتتون ترجمه کنم . امیدوارم مفید باشه . . . .

آقای رالف باتن برگ در شهر دوسل درف آلمان در منطقه ای که مزرعه و دفتر کار پرورش و فروش دیسکس هست ملاقات کردم و این گفتگو رو براتون انجام دادم .

رالف باتن برگ به خاطر وارد کردن ماهیها در برزیل و آمریکا و فروش این ماهیها در آلمان و اروپا بسیار معروف بوده و در زمینه پرورش و نگهداری دیسکس وحشی دارای شهرت جهانی هست .
    ایشان با ورود به مسابقات معتبر و مختلف جهانی در زمینه پرورش دیسکس دارای جایزه های متعدد است .
    با توجه به مخارج بسیار پرورش دیسکس در آلمان از نظر پول برق و آب کمتر پرورش دهنده ای برای مسابقات اقدام به نگهداری دیسکس می کند که از این نظر ایشان با نگهداری و پرورش دیسکس کار بزرگی را با قدرت و معلومات بسیار بالا در حال انجام است .
    با توجه به تخصص ایشان در مورد دیسکس وحشی سعی می کنم اکثر مطالب رو در مورد دیسکس وحشی از ایشون بپرسم .

1- برای اینکه بتوانید دیسکس وحشی را از محل زندگی وحشی خود جدا و به زندگی مصنوعی و در اسارت عادت بدید چه اقداماتی را انجام می دهید ؟

- دیسکس های وحشی معمولا در حین نقل و انتقال به دلیل افقی ماندنشان در ورود به تانک ها در تعادل مشکل دارند و گاهی تا 3 روز به همان حالت افقی می مانند .
    دیسکس وحشی در حین صید و همچنین انتقالات ضربه های مختلفی را نیز دریافت می کند به همین دلیل در حین قرنطینه از آنتی بیوتیک ها مجبور به استفاده هستیم . در حدود 3 تا 4 روز این درمان آنتی بیوتیکی ادامه دارد . پس از آن برای انگلها و دیگر مشکلات آنها را درمان می کنیم .
    بعد از این مدت برای تغذیه آنها فعالیت آغاز می شود . برای این منظور از کرمهای که محصول خودم هستند استفاده می کنم بعد از مدتی که به غذاهای در محیط غیر وحشی عادت کردند غذاهای دیگر استفاده می شوند .
    مدت قرنطینه 3 تا 4 هفته می باشد پس از آن دیسکس ها برای فروش اماده می شوند . برخی از دیسکس های قوی این مدت را در 10 تا 15 روز طی می کنند .
    البته باید این را نیز متذکر شوم با توجه به اینکه این ماهیها هیچ دارویی در طول زندگی تجربه نکرده اند مقدار دارویی که برای دیسکس های وحشی در نظر می گیریم بسیار کمتر از مقداری هست که برای ماهیهای آکواریومی استفاده می شود .

2- در قرنطینه از چه داروهایی استفاده می کنید ؟

با توجه به محیط زندگی دیسکس وحشی و تغذیه آنها قبل از هر چیز در مورد پارازیت های داخلی درمان می شوند . برای این منظور metronidazol برای هر 100 لیتر 1 گرم و همچنین droncit(praziquantel) برای هر 100 لیتر 1 گرم استفاده می شود . البته این رو هم برای دوستداران دیسکس اعلام می کنم که این داروها با اینکه در ابتدا موثر به نظر می رسد ولی در دراز مدت به ارگانهای داخلی دیسکس مضر می باشد .

3- اقدامات دیگری که برای دیسکس وحشی دارید رو هم بفرمایید .

برای آداپته کردن دیسکس به محیط آب رو نرم تر می کنم برای این منظور ( سبک کردن آب ) از داروهای مختلفی نیز استفاده می کنم و به مرور این نرم رو سخت تر می کنم ( سختی آب را بیشتر می کند ) . در هر روز 2 بار صبح و عصر تغذیه می شوند مه غذای عصر پر حجم تر و قوی تر است . برای این منظور از کرم سفید - کرم خونی . کریل - mussel ( حلزون دریایی ) water flea ( کک آبی ) آرتمیا و دل گاو استفاده می کنم .

عکس هایی که از قرنطینه ی دیسکس های ایشان گرفتم را برایتان به نمایش می گذارم .

موفق باشید - دکتر رضایی 1391/2/9 امانت دار باشید .......

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    8732
    با سلام
    یکی دیگر از پرورش دهندگان در این زمینه پروفسور هیکو بلهر است. ایشان به گفته خودشون فقط دو سال در دانشگاه درس خوندن ولی به پاس زحمات ایشان بهشون پی اچ دی دادن. میگفتن حدود 33 سال در امازون زندگی کردن و رفت آمد داشتن. بدعت گذار این کار مادرشون بودن که در زمان جنگ جهانی مجبور به ترک آلمان میشن و به برزیل میرن و در آنجا هزاران گونه ماهی و گیاه رو به ثبت میرسونن. از جمله انواع دیسکس. 2 جلد کتاب قطور در مورد تجربیاتشون در مورد دیسکس نوشتن و مجله تخصصی هم در این رابطه دارند. تا حالا 2 بار در شیراز سمنار برگزار کردن که به کوشش مهندس کریمی فر و اقای اسدی برگزار شد.
    ایشان و مادرشون در آلمان پرورش گیاه آکواریومی دارن و خود هیکو هم در کار تکثیر و پرورش دیسکس هست. ایشون در مورد نامگذاری دیسکس های پرورشی که دارای واریته متنوعی هستند یک رفرنس جامع و کامل تعریف کردن. در حال حاضر در ایتالیا زندگی میکنند. و به جای جای دنیا برای کشف ماهی های جدید میرن از جمله کشور عزیزمون ایران. که 4 گونه از ایرانین سیکلید را ثبت کردن که یکی از گونه ها در آب شور هم زندگی میکنه و از گونه های سیپرینی دونتی فورمس مثل آفانیوس رو هم ثبت کردن.
    این عکس من و ایشون هست در شیراز

کاربر موثر

شماره عضویت
    740
    سایت رسمی هیکو بلهر:

Aquapress Bleher - Home

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)