صفحه 7 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 141
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام دوستان داشتم تو فیسبوک میچرخیدم که این تانک رو دیدم واقعا فوقالعاده اس
    خودمون رو که با اون وری ها مقایسه میکنیم ...............!!!!!!!!!
    تصاویر خودش گویاس و احتیاج به توضیح نداره

پاینده وشاد باشید
    مهدی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    7300
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام دوستان داشتم تو فیسبوک میچرخیدم که این تانک رو دیدم واقعا فوقالعاده اس
    خودمون رو که با اون وری ها مقایسه میکنیم ...............!!!!!!!!!
    تصاویر خودش گویاس و احتیاج به توضیح نداره
    مهدی
    ممنون از شما
    جالبه که این تانک هیچ پلی نداره !!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . در مورد سوال اول هزینه اش حدود 1200 شده بود . البته به پول ما زیاده . من فکر می کنم اگه من خودم بخوام این رو بسازم حدود 12000000 هزینه بر خواهد داشت . البته غیر از ماهی چون ماهیهاش خیلی گرون قیمت هستند . حالا هر کدوم رو از 500 هزار بذارید ببینید چقدر میشه .

استفاده از سفره ماهی برای دیسکس مشکلی پیش نخواهد آورد . حالا اینم بگم سازنده و نگهدارنده ی تانک از بهترینهای این کار هست . اگر مشکلی دیسکس ها رو تهدید می کرد مطمئنا استفاده نمی کرد . ضمن اینکه تانک بزرگ در سازگاری ماهیها مشکلات کمتری رو خواهد داشت .

در مورد سوال کاوه عزیز :*

1- از کف هم برای ورود آب به تانک و هم خروج آب به سامپ استفاده شده . روشی که من فعلا در ایران نمونه اش رو ندیدم . معمولا ما با لوله آب رو به تانک می فرستیم که بسیار زننده دیده میشه . روش جدیدی برای دوستانی که می خوان جدیدا تانک بسازند .

2- برای تانکی به این برزرگی هیچ فیلتر اکسترنالی پاسخگو نخواهد بود . نابراین تنها روش همون استفاده از سامپ هست .

3- من اینجا ندیدم ولی نوعی خاک تصفیه شده هست که حاوی آهک نیست . شبیه پودر مرجانه ولی از نظر ساختار شیمیایی شبیه خاکی هست که دیسکس در طبیعت در اون زندگی می کنه . بیشتر به خاطر سفره ماهی از این خاک استفاده شده .
    سلام خدمت تمامی اساتید محترم ، ممندر حال ساخت آکواریوم جهت نگهداری از دیسکس هستم و تاالان هم که دیسکس داشتم تانکهام فاقد سامپ بودن و کلا از فیلتر سطلی ایهایم استفاده کردم ، سوال من از بزرگواران اینه که تانک جدیدم با حجم حدود 450 لیتر آیا واقعا به سامپ نیاز داره یا نه ؟ موفق باشین در پناه خدا

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    12657
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    سلام خدمت تمامی اساتید محترم ، ممندر حال ساخت آکواریوم جهت نگهداری از دیسکس هستم و تاالان هم که دیسکس داشتم تانکهام فاقد سامپ بودن و کلا از فیلتر سطلی ایهایم استفاده کردم ، سوال من از بزرگواران اینه که تانک جدیدم با حجم حدود 450 لیتر آیا واقعا به سامپ نیاز داره یا نه ؟ موفق باشین در پناه خدا
    سلام به شما و بقيه بزرگواران

بستگي داره چه انتظاري از تانكتون داشته باشيد! ببينيد سامپ فوايدي داره كه واقعا نمي شه ازشون گذشت مثل اضافه شدن حجم اب ( به اندازه ي نيمي از حجم تانك ) كه خودش باعث پايداري فاكتور هاي آب در مدت زمان بيشتري مي شه و دوم استفاده از مواد گوناگون جهت فيلتراسيون فيزيكي (ذره گيري) و بيولوژيكي (تبديلي) كه به سهولت مي تونيد درون سامپ ازش بهره ببريد و ديگه اينكه با كمي خوش سليقگي مي تونيد بواسطه امتيازي كه سامپ بهتون مي ده اكواريوم زيباتري داشته باشد .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    نقل قول نوشته اصلی توسط moh@mm@d reza نمایش پست ها
    سلام به شما و بقيه بزرگواران

بستگي داره چه انتظاري از تانكتون داشته باشيد! ببينيد سامپ فوايدي داره كه واقعا نمي شه ازشون گذشت مثل اضافه شدن حجم اب ( به اندازه ي نيمي از حجم تانك ) كه خودش باعث پايداري فاكتور هاي آب در مدت زمان بيشتري مي شه و دوم استفاده از مواد گوناگون جهت فيلتراسيون فيزيكي (ذره گيري) و بيولوژيكي (تبديلي) كه به سهولت مي تونيد درون سامپ ازش بهره ببريد و ديگه اينكه با كمي خوش سليقگي مي تونيد بواسطه امتيازي كه سامپ بهتون مي ده اكواريوم زيباتري داشته باشد .
    سلام دوست من
    شاید منظورمو خوب انتقال ندادم من تفاوت سامپ با فیلتر سطلیو میخوام بدونم چیه ؟ آخه من با همون فیلتر سطلی هم تا الان مشکلی نداشتم و همواره شرایط آب تانکم خوب بوده فقط تمیز کردنش سخته که اونم به عشق ماهیها انجام میدم یا حق

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11337
    فرق سامپ با فیلتر سطلی از زمین تا زیر زمینه سامپ مسلما بهتره عزیز
    ولی اگه سیفون روزانه وسنگین داشته باشی قطعا مشکلی از نظر شرایط اب نخواهی داشت
    البته این نظر و تجربه ی منه
    در هر صورت موفق باشید

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    سلام دوست من
    شاید منظورمو خوب انتقال ندادم من تفاوت سامپ با فیلتر سطلیو میخوام بدونم چیه ؟ آخه من با همون فیلتر سطلی هم تا الان مشکلی نداشتم و همواره شرایط آب تانکم خوب بوده فقط تمیز کردنش سخته که اونم به عشق ماهیها انجام میدم یا حق
    سلام اقا رضا فرقشو دو دوستمون در پست قبل فرمودند هرکدام مزایا و معایبی داره سامپ فضای زیادی میخواد که معمولا فیلتر سطلی اونقدر فضا اشغال نمیکنه و همچنین در بعضی موارد سامپهای داخلی اگر خوب درست نشده باشند منظره تانک زیاد جالب نمیشه مسئله بعدی تبخیر آب در داشتن سامپ هست و گاهی بدلیل خوب درست نشدن سرازیر شدن آب به بیرون و ..........(منظور مسائل فنی را خوب رعایت نکنند)ولی مزایا هم داره که در بالا ذکر شد
    ویرایش توسط B@B@K : 7th July 2013 در ساعت 03:48 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    10841

4

نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام اقا رضا فرقشو دو دوستمون در پست قبل فرمودند هرکدام مزایا و معایبی داره سامپ فضای زیادی میخواد که معمولا فیلتر سطلی اونقدر فضا اشغال نمیکنه و همچنین در بعضی موارد سامپهای داخلی اگر خوب درست نشده باشند منظره تانک زیاد جالب نمیشه مسئله بعدی تبخیر آب در داشتن سامپ هست و گاهی بدلیل خوب درست نشدن سرازیر شدن آب به بیرون و ..........(منظور مسائل فنی را خوب رعایت نکنند)ولی مزایا هم داره که در بالا ذکر شد

اگه برای تانک دیسکس از سیستم سامپ استفاده بشه, اونوقت بازم احتیاجی به سیفون یا تعویض آب هست؟ ازین نظر تفاوتی با فیلتراسیون معمولی ( غیر سامپ) وجود داره ؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    تعویض آب بخشی از دیسکس داریه که نمی شه ازش فرار کرد.
    سامپ می تونه در میزان آب تعویضی و مدت آن تغییر ایجاد کند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14032
    سلام ببخشید برای ساخت آکواریومی به ابعاد 127 طول*70 ارتفاع* و35عرض به چه ضخامت شیشه لازم است و چند تا کمر بند برای بالا لطفا کمک کنید چون خودم می خوام بسازم مخصوص دیسکس

صفحه 7 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)