نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری و غاز
    شماره عضویت
    8453

کمک در مورد پرورش غاز

از دوستان کسی هست بدونه غاز چند روز رو تخم هاش میخوابه من 3 تا غاز دارم یکی نر و دوتا ماده ،که ماده ها روی 13 تخم خوابوندم ،میگن مدت خوابیدن رو تخم برا غاز با مرغ فرق داره ،ممنون میشم من وغاز ها رو تا به دنیا اومدن بچه هاشون کمک کنید.

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    دوست عزیز این جدول بدردتون می خوره.

پرنده مدت ( روز )
    مرغ 21–22
    اردک 27–28
    عقاب 35-36
    فنچ - سهره 11–14
    غاز 25–28
    شترمرغ 35-45
    طوطی 17–31
    قرقاول 24
    کبوتر 10–18
    بلدرچین 16-21
    قو 33–36
    بوقلمون 28

فقط موضوعی رو که باید مد نظر قرار بدید اینه که حتماً در مورد غذاییش از یک کارشناس کمک بگیرید. ( اگر منظورتون از "پرورش" به معنای تولید انبوه باشه ) . غازها سریعترین رشد رو در میان طیور اهلی دارند. فقط خیییلی زیاد مستعد چربی هستند. پس باید غذایی مناسبی رو در نظر بگیرید براشون.
    ویرایش توسط Discjockey : 25th April 2012 در ساعت 01:56 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری و غاز
    شماره عضویت
    8453
    نقل قول نوشته اصلی توسط Discjockey نمایش پست ها
    دوست عزیز این جدول بدردتون می خوره.

پرنده مدت ( روز )
    مرغ 21–22
    اردک 27–28
    عقاب 35-36
    فنچ - سهره 11–14
    غاز 25–28
    شترمرغ 35-45
    طوطی 17–31
    قرقاول 24
    کبوتر 10–18
    بلدرچین 16-21
    قو 33–36
    بوقلمون 28

فقط موضوعی رو که باید مد نظر قرار بدید اینه که حتماً در مورد غذاییش از یک کارشناس کمک بگیرید. ( اگر منظورتون از "پرورش" به معنای تولید انبوه باشه ) . غازها سریعترین رشد رو در میان طیور اهلی دارند. فقط خیییلی زیاد مستعد چربی هستند. پس باید غذایی مناسبی رو در نظر بگیرید براشون.
    تشکر از پاسخگویی،نه واژه گیر نیاوردم مجبور شدم بنویسم پرورش ، فقط برا استفاده خودم جایی که من نگه میدارم باغ هستش این حیورن هم برا خودش اینجا به قولی میچره یه نفر گفت این دوتا ماده که محل خوایدن رو تخمشون نزدیک هم هستن اگه جوجه های یکی زودتر از تخم بیاد بیرون اونیکی دیگه رو تخم نمیخوابه ،واقعاً اینجوری هست ،در این صورت چیکار کنم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    دوست عزیز من زمان دقیق جوجه کشی هر کدام رو زیر میارم.

مرغ 21 روز

مرغ شاخدار 27 روز

بلدرچین 18 روز

اردک 28 روز

غاز 30 روز

قرقاول 24 روز

کبک 23 روز

طاووس 28 روز

بوقلمون 28 روز

کاسکو 28 روز

شتر مرغ 42 روز

طوطی های دیگه زمان جوجه کشی از 24 تا 30 روز متغیر هست.

در مورد سوال دیگتون باید بگم بعید میدونم اینطوری باشه.پرنده تا وقتی جوجه هاش از تخم در نیان از روی تخم ها بلند نمیشه مگر محیط طوری باشه که احساس نا امنی کنه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همه چی !
    شماره عضویت
    7346
    نقل قول نوشته اصلی توسط بلبل غمگین نمایش پست ها
    تشکر از پاسخگویی،نه واژه گیر نیاوردم مجبور شدم بنویسم پرورش ، فقط برا استفاده خودم جایی که من نگه میدارم باغ هستش این حیورن هم برا خودش اینجا به قولی میچره یه نفر گفت این دوتا ماده که محل خوایدن رو تخمشون نزدیک هم هستن اگه جوجه های یکی زودتر از تخم بیاد بیرون اونیکی دیگه رو تخم نمیخوابه ،واقعاً اینجوری هست ،در این صورت چیکار کنم.
    این چیزی که شما میگی دو حالت داره ..
    یه حالت اینه که کلا نه غاز بلکه حتی مرغ ها هم بعضی هاشون چنین حالتی دارن .. مثلا وقتی از 14 تا تخم زیرشون سه یا چهار تاش در میاد مرغ و یا غاز از رو تخم بلند میشه و کلا بیخیال بقیه میشه که در مورد این پرنده ها باید سریعا جوجه های در اومده از مادر جدا بشن تا بقیه تخم ها هم در بیاد..
    یه حالت دیگه هم ممکنه پیش بیاد و من دیدم که مثلا دو تا غاز که کرچ هستن و رو تخم نشستن اونقدر نزدیک هم باشن که باعث اشتباه بشه برا یکیشون..
    منظورم اینه که وقتی جوجه یکی از غاز ها در میاد اون یکی غاز هم با شنیدن صدای جوجه ها و به هوای اینکه جوجه خودش از تخم در اومده از تخم بلند میشه..
    وبلند شدن همون و دیگه رو تخم نمیخوابه...
    البته این مورد نادر هست ولی با این وجود خودم تجربه کردم..

در مورد غذاشون هم با توجه به اینکه به صورت آزاد تو باغ رها هستن , پس طبیعتا به غذای آماده کمتری نیاز دارن.. اما با این وجود باید بهشن غذا بدین مگر اینکه این باغ شما انقدر از نظر علف و گیاهان غنی باشه که جوابگوی غذای روزانه اونا باشه.. مثلا تو مازندران خودمون اونقدر تو باغ هامون علف و گیاه در میاره که همه مجبورن از سم های علف کش و غیره استففاده کنن..

اما اگر گیاهان کم هست شما میتونین در کم هزینه ترین حالت بسته به تعداد پرنده هاتون نان خشک و بیات شده رو تو یه ظرف بریزین و روش آب بریزین یا به اصطلاح نان ها رو خیس بدین..بعد یکی دو ساعت که حسابی نان ها خیس خورد و نرم شد با دست اونا رو از آب در بیارید و محکم فشار بدین تا آبش گرفته بشه و بعد بریزین تو یه ظرف دیگه بعد هم به مقدار سپوس برنج بریزین روش و قشنگ هم بزنید
    غاز ها عاشق این غذا هستن..
    خب خانم های عزیز غذای امروز ما آماده هست شما رو تا یه برنامه دیگه و یه غذای خوشمزه دیگه به خدا میسپارم!!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)