صفحه 27 از 31 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 261 به 270 از 301
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اسکار
    شماره عضویت
    15658
    نقل قول نوشته اصلی توسط sezar نمایش پست ها
    مقدار اضافه كردن اسيد رابطه مستقيم داره با ليترا*ژ تانك و مولاريته اسيد و ph ثبيت شده آب
    اما اينجا يك خطاي بزرگ وجود داره .حجم زياد تانك به نسبت اسيد اضافه شده تثبيت ph رو به دليل آزاد شدن يون هيدونيوم آب در واكنش با خود اسيد ، به تعويق ميندازه و اين دليل شوك ph هست كه بوجود مياد

به عنوان مثال شما 5 ميلي ليتر اسيد سيتريك به تانك اضافه ميكنيد و بعد از مخلوط كردن كامل ph=6.8 رو اندازه گيري ميكنيد اما اين مقدار تثبيت نشده و بسته به حجم اب ph واقعي نياز به زمان داره كه بدست بياد

به اين دلايل شما بايد در ابتدا بدون اضافه كردن اسيد تانك رو با اب ro tds~60 آب گيري كنيد و 2 روز به حال خودش بگذاريد با تمام تجهيزات كار كنه ph رو اندازه گيري كنيد ، مطمئنا پايين تر از لحظه آبگيريست

آقا بابك به نكته ريز و بسيار مهمي اشاره كردند براي تكثير بيشتر نژادها نياز به دستكاري ph نداريد و يك نكته رو بگذاريد كاملا بدون تعارف بگم ، تخمهايي كه با ph دستكاري شده بلند بشن ازشون چيزي در نمياد ، چون شما نياز به سيفون روزانه براي سالم نگه داشتن بچه ها داريد و پارامترهاي آب رو بايد حداقل تا 14 رو كاملا ثابت نگهداريد و براي تثبيت ph روزانه تقريبا كار غير ممكني هست

ph آب مقطر از رابطه ، لوگاريتم 10 به توان منفي هفت بدست مياد و ممكنه ph متر به شما عدد 6.1 رو نشون بده اما در عمل ممكنه اين عدد 6.19 يا 6.11 يا حتي 6.109 باشه كه براي سالم موند بچه ها مهمه و تكثير شما رو به شكست نزديك ميكنه
    من یه کاربر تازه واردم و از راهنمایی های دوستان کمال لذت رو می برم. بنده هم به عنوان یک شاگرد در تایید فرمایشات دوستان و اساتید گرامی در یک سایت انگلیسی زبان به این موضوع برخورد کردم. اونا هم گفته بودن که pH رو درصضورت نداشتن تجربه دستکاری نکنید چون کشنده هست و تجربه خیلی خیلی زیادی می خواد.

با نهایت احترام

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اسکار
    شماره عضویت
    15658
    با سلام، وقت بخیر
    نظردوستان و اساتید محترم در مورد تکثیر رد ملون ها چی هست و به نظر شما برای شروع تکثیر از کدام نژاد استفاده کنم که هم بازار پسندیش بهتر باشه و هم این که در مقایسه با سایر نژاد ها راحتتر تکثیر بشه و به تغیییرات محیطی (آب) و بیماری ها مقاوم تر باشه و هم تخم بیشتری بده و درصد هچ شدنش بالا باشه؟ شاید به نظر سوال بلند پروازانه ای باشه ولی به خاطر این می خوام بدونم تا در ابتدای کار کم تجربه گی و سختی کار با هم قاطی نشه.

با نهایت احترام و تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اسکار
    شماره عضویت
    15658
    با سلام و ضمن تشکر از راهنمایی های ارزشمند اساتید گرامی

لطفا در صورت امکان درصد تعوض آب و دفعات تعویض آب رو در مراحل مختلی که در زیر به آن ها اشاره می شه رو بفرمایید و بنده رو از راهنمایی ها و تجارب ارزشمندتون در این باره بهره مند سازید

1_ قبل از تخم ریزی
    2- بعد از تخم ریزی
    3- بعد از تفریخ یا هچ شدن تخم ها
    4-در مرحله شنای آزاد
    5- پس از افزایش سن بچه ها تا هفته دوم یا سوم
    6- پس از انتقال بچه ها به تانک مستقل خودشون

با نهایت احترام وتشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط samankhosravifar نمایش پست ها
    با سلام و ضمن تشکر از راهنمایی های ارزشمند اساتید گرامی

لطفا در صورت امکان درصد تعوض آب و دفعات تعویض آب رو در مراحل مختلی که در زیر به آن ها اشاره می شه رو بفرمایید و بنده رو از راهنمایی ها و تجارب ارزشمندتون در این باره بهره مند سازید

1_ قبل از تخم ریزی
    2- بعد از تخم ریزی
    3- بعد از تفریخ یا هچ شدن تخم ها
    4-در مرحله شنای آزاد
    5- پس از افزایش سن بچه ها تا هفته دوم یا سوم
    6- پس از انتقال بچه ها به تانک مستقل خودشون

با نهایت احترام وتشکر

سلام

اگر تاپیک ها رو بخونید بیشتر جوابا رو پیدا میکنید...

قبل تخم ریزی آب تانک دیسکس های مولد باید حد اقل روزی ۱۰۰٪ تعویض بشه

بعد از تخم ریزی میتونید یک یا ۲ بار تا ۴-۵ سانتی متر بالای تخم ها ، آب رو بکشید و تعویض کنید

در زمان هچ شدن تخم ها هم به شکل بالا

بعد از شنای آزاد سیفون به حد اقل ممکن باید برسه . هر گونه تعویض آب میتونه شوک وارد کنه و باید خیلی خیلی با احتیاط و به آهستگی تمام آب جدید به تانک اضافه بشه . من در سالن تکثیر روزی ۷-۸ بار و هر بار ۵ تا ۱۰ درصد سیفون میکردم

حتما آب رو داخل تشت های سفید مطلق تخیلیه کنید تا اگر لارو دیسکسی به اشتباه با سیفون خارج شد قابل مشاهده باشه

پس از انتقال بچه دیسکس ها به تانک مستقل حد اقل روزی ۱۰۰٪ و در بهترین حالت روزی ۴-۵ بار ۱۰۰٪!!! (درکنار۸-۱۰ بار غذا دهی)

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 7th April 2014 در ساعت 04:11 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط samankhosravifar نمایش پست ها
    با سلام، وقت بخیر
    نظردوستان و اساتید محترم در مورد تکثیر رد ملون ها چی هست و به نظر شما برای شروع تکثیر از کدام نژاد استفاده کنم که هم بازار پسندیش بهتر باشه و هم این که در مقایسه با سایر نژاد ها راحتتر تکثیر بشه و به تغیییرات محیطی (آب) و بیماری ها مقاوم تر باشه و هم تخم بیشتری بده و درصد هچ شدنش بالا باشه؟ شاید به نظر سوال بلند پروازانه ای باشه ولی به خاطر این می خوام بدونم تا در ابتدای کار کم تجربه گی و سختی کار با هم قاطی نشه.

با نهایت احترام و تشکر
    نژاد های سنتی دیسکس تکثیرشون ساده تر هست

پیجن بلاد معمولی ، قهوه ای و رد تورکویس ، بلو تورکویس و کبالت معمولی .... رد ملون نسبت به دیسکس هایی که اشاره شد تکثیرش سخت تره . ساده تر از آلبینو ها و سخت تر از Pattern های سنتی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی.دیسکس
    شماره عضویت
    14924
    درود
    من یک جفت از دیسکس هام تو تانکی که که 8 تا دیسکس هست و ماهیان دیگر تخم گذاشتن . من در تانکی که 250لیتر است فقط یه قیلتر سطلی دارم.و و چند تکه چوب برای سبک کردن اب.امروز بعد از 6 بار تخم ریزی تخم ها تبدیل به لارو شدن.میخواستم ببینم چطور ممکنه بدون سبک کردن اب تخم ها تبدیل به لارو بشن؟و ایا امکان داره این لارو ها زنده بمونن؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad-toto نمایش پست ها
    درود
    من یک جفت از دیسکس هام تو تانکی که که 8 تا دیسکس هست و ماهیان دیگر تخم گذاشتن . من در تانکی که 250لیتر است فقط یه قیلتر سطلی دارم.و و چند تکه چوب برای سبک کردن اب.امروز بعد از 6 بار تخم ریزی تخم ها تبدیل به لارو شدن.میخواستم ببینم چطور ممکنه بدون سبک کردن اب تخم ها تبدیل به لارو بشن؟و ایا امکان داره این لارو ها زنده بمونن؟
    سلام

اگر شرایط آب آکواریوم مناسب باشه این امکان وجود داره. البته این مورد به کیفیت مولدین هم مربوط میشه . اگر قصد تکثیر دارین بهتره این جفت را به یک تانک دیگر منتقل کنید چون احتمال اینکه لاروها توسط دیگر ماهیها یا تغییرات شیمیایی آب از بین بروند زیاد است.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی.دیسکس
    شماره عضویت
    14924
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

اگر شرایط آب آکواریوم مناسب باشه این امکان وجود داره. البته این مورد به کیفیت مولدین هم مربوط میشه . اگر قصد تکثیر دارین بهتره این جفت را به یک تانک دیگر منتقل کنید چون احتمال اینکه لاروها توسط دیگر ماهیها یا تغییرات شیمیایی آب از بین بروند زیاد است.
    درود
    ممنون از پاسختون
    ميخواستم بدونم ميشه تو تانك تكثير هم بدون استفاده از اب roو با استفاده از چوب اب رو سبك كرد؟و اين كه حداقل سايز تانك ديسكس بايد چقدر باشه؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    درود
    ممنون از پاسختون
    ميخواستم بدونم ميشه تو تانك تكثير هم بدون استفاده از اب roو با استفاده از چوب اب رو سبك كرد؟و اين كه حداقل سايز تانك ديسكس بايد چقدر باشه؟
    سلام . راههای دیگری هم هست ولی راحت ترین و مطمئن ترین راه استفاده از سیستم تصفیه آب ( ro ) هست . من تانکهای تکثیرم رو 120 لیتر در نظر گرفتم ارتفاع 55 در 50 در 50 . به سبک کردن آب توسط چوب اعتقادی ندارم .

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    درود
    ممنون از پاسختون
    سلام

همانطور که عرض کردم اگر شرایط آب ( سختی و pH ) در حد مطلوب باشد این امکان وجود دارد. ولی این را هم در نظر داشته باشید ممکنه این شرایط به صورت اتفاقی و همزمان با زمان تخمریزی ماهیها بوجود آمده باشد و تداوم نداشته باشد . پس بهتر اینه که از آب ro استفاده کنید.
    انواع چوبهای مورد استفاده در آکواریوم تاثیری بر سختی آب ندارند و فقط کمی آب را اسیدی میکنند .
    تانک تکثیر هم باید حداقل 60 لیتر گنجایش داشته باشد.

صفحه 27 از 31 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)