صفحه 2 از 31 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 301
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayesh نمایش پست ها
    با سلام
    برای من یک سوال پیش امده لطفا راهنمایی فرمائید
    دستگاه ro علاوه بر پائین اوردن سختی آب که قادر است سختی را تا مرز صفر برسونند موجب قلیایی شدن اب می شوند به طور مثال اب لوله کشی محله ما دارای سختی حدود ppm 130 و ph حدود 7.4 الی 7.6 می باشد که ولی اب تصفیه شده با دستگاه ro دارای سختی حدود 10ppm و ph بین 7.8 الی 8 می باشد تا اونجایی هم که من توی تعاریف و دفترچه انواع برندهای دستگاه تصفیه 5تا 7 مرحله ای خوندم همشون بر قلیایی نمودن اب اشاره می کنند
    حال از تمام اساتید می خوام که خصوص اسیدی کردن اب و رسوندن اون به حدود 6 من را به طور کامل راهنمایی فرمائید چون برای رسوندن اون واقعا به مشکل خوردم اگر هم تاپیکی جدا گانه برای این موضوع ایجاد شده و مطالب اون مفید و مورد تائید هست لطفاً بیان بفرمایئد
    باتشکر
    سلام

سوالات رو تو بخش سوال و جواب دیسکس بپرسید
    در ضمن غیر ممکنه این چیزی که میفرمایید...آب خالص همواره میل به سمت اسیدی داره تا بازی!! هیچ جایی هم بر قلیای کردن آب توسط ro اشاره ای نکرده.تصفیه به شیوه اسمز معکوس آب رو خنثی یا اسیدی میکنه
    یک احتمال وجود داره.مرحله 6 یا 7 دستگاه ro شما ممکنه مینرال داشته باشه و به آب مینرال بده که مجددا kh و ph بالا میره ولی در غیر این صورت مسلما یا سسختی 0 نشده یا اگر شده ph بالای 7 نیست.اگر اینطور بود مینرال رو از مدار خارج کنید و خواهید دید که آب با پی اچی در حدود6.8 تا 7.2 خارج خواهد شد

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

در ضمن غیر ممکنه این چیزی که میفرمایید...آب خالص همواره میل به سمت اسیدی داره تا بازی!! هیچ جایی هم بر قلیای کردن آب توسط ro اشاره ای نکرده.تصفیه به شیوه اسمز معکوس آب رو خنثی یا اسیدی میکنه
    یک احتمال وجود داره.مرحله 6 یا 7 دستگاه ro شما ممکنه مینرال داشته باشه و به آب مینرال بده که مجددا kh و ph بالا میره ولی در غیر این صورت مسلما یا سسختی 0 نشده یا اگر شده ph بالای 7 نیست.اگر اینطور بود مینرال رو از مدار خارج کنید و خواهید دید که آب با پی اچی در حدود6.8 تا 7.2 خارج خواهد شد

موفق باشید
    يك نكته رو با اجازه دوستان اضافه كنم به توضيحات خوبه آقا بابك
    ممكنه مرحله 6 دستگاه RO فيلتر قليايي باشه كه بطور كل كارش بالا بردن ph براي شرب مطلوبتره
    در صورتيكه روي فيلتر آخر شما ORP FILTER نوشته شده فيلتر قليايي ست
    اما اگر زرد رنگه مينرال هست
    دوست عزيز sayesh :
    در هر صورت امكان گرفتن آب اسيدي و يا حداقل خنثي ، با توجه به مدل و مارك دستگاه ها ، از هر نوع ro امكان پذير هست
    درصورت نياز به راهنمايي و توضيحات بيشتر در بخش Ro مظرح كنيد در حد توان و اطلاعات جوابگوي شما هستم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

موفق باشید
    با سلام و عرض خسته نباشید

بابک جان خواستم بدونم که قسمت mineral دستگاه تصفیه فقط برای نگهداری دیسکس باید جدا شود یا کلا برای آکواریوم آب شیرین گیاهی هم نباید این قسمت وجود داشته باشد ؟

با تشکر

داود

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    با سلام و عرض خسته نباشید

بابک جان خواستم بدونم که قسمت mineral دستگاه تصفیه فقط برای نگهداری دیسکس باید جدا شود یا کلا برای آکواریوم آب شیرین گیاهی هم نباید این قسمت وجود داشته باشد ؟

با تشکر

داود
    سلام

از مالزی دیسکس ریز میاوردم واسه سایز کردن...از هر کسی که میخریدم از من میپرسید تو ایران TDS آبتون رو چنده؟منم میگفتم 500 PPM و با حسرت میگفتن خوش به حالتون!!!
    منظورم این بود که اگر دیسکس هایتون سایزشون کمه همون آب شیر خودمون به شرط نداشتن کلر و کلرامین براشون عالیه
    اگر بالغ هستند هم آب RO با اضافه کردن مینرال هایی مثل Sera Mineral و ... مناسبه ولی در مجموع تا زمانی که قصد تکثیر وجود نداشته باشه ، استفاده از RO به نظر من غیر ضروریه

تو خیلی از مقالات نوشته شده محیط اسیدی رنگ دیسکس رو تقویت میکنه ولی شخصا تاثیری از محیط اسیدی ندیدم روی رنگ دیسکس

موفق باشید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    با سلام
    ایا امکان داره که اب با سختی کم ( در حدود 60ppm) باعث پایین امدن ph شود منظورم این هست که هنگامی که سختی اب تانک تکثیر را با سیفون با اب بسیار سبک ( اب دستگاه آر او ) به حدود 50 ppm می رسونیم این موجب شود که ph اب هم رفته رفته کم شود دیگر نیازی به استفاده از مواد نظیر پیت برای پائین اوردن ph به زیر 7 نباشد
    در غیر اینصورت چطور باید ph اب را به کم کنم ؟
    ph اب سیفون در حدود 7.8 می باشد سختی اون هم تقریبا حدود ppm30
    متشکرم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    بله این امکان وجود داره
    اصولا آب هر چی خالص تر باشه به سمت اسیدی میل میکنه
    در ضمن اکثر نژاد های دیسکس تو PH در حدود 7 تا 7.5 هم بچه میدن و لزومی نداره خودتون رو به زحمت بندازید
    به هر حال میتونید با محصولات تجاری پایین آورنده ph اقدام به اسیدی کردن آب آکواریوم بکنید
    اسید فسفریک خوراکی هم این کارو میکنه ولی توجه داشته باشید که شوک پی اچ کشنده و بسیار خطرناکه
    باید از ارتباط بین پی اچ و کا اچ آگاهی کافی داشته باشید و با تنظیم ظرفیت بافرینگ آب به صورت پله پله و هر روز نیم درجه آب رو اسیدی کنید.نوسانات پی اچ لگاریتمی است.پی اچ 6 ده برابر اسیدی تر از 7 و 100 برابر اسیدی تر از 8 است.شوک 100 برابر اسیدی شدن پی اچ = مرگ دیسکس

موفق باشید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام . در تایید فرمایشات بابک عزیز به نظر من اگر رنگ آب تانکتون براتون زیاد مهم نیست استفاده از پیت های شرکتهای تجاری برای اسیدی کردن تانک بسیار مناسب هستند .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    سلام
    ضمن تشکر از راهنمایی شما
    نه برام مهم نیست رنگ اب چه رنگی باشه بلکه نتیجه برام مهم است چون تانک، تانک جدا گانه می باشد
    فقط این سوپر پیت را باید بعد از خریداری داخل فیلتر بگذارم درسته ؟ و هر روز چک کنم تا میزان سختی اب به زیر 7 برسه درسته ؟
    کدام راه بهتر هست ؟
    اینکه هر روز با اضافه کردن اسید فسفریک خوراکی اب رفته رفته اسید تر بشه (در اینصورت به طور تقریبی به ازای هر 100 لتیر اب با سختی حدود 50ppm چه قدر یا چند قطر چند قطره باید هر روز اضافه کنم که مشکلی پیش نیاد ؟
    در صورت استفاده از پیت به ازای 100 لیتر اب چه مقدار باید بگذارم تاph اب به طور ناگهانی کم نشه ؟ پس از رسیدن به ph زیر 7 باید پیت از فیلتر خارج شود ؟ و ایا بازهم این پیت قابل استفاده می باشد
    در پایان هم خواهشمند م اگر نکته ای یا فوت کوزه گری در این خصوص وجود داره راهنمایی بفر مایید؟
    از اینکه وقت می گذارید و سوال من را مطالعه فرمودید متشکرم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    سلام
    ضمن تشکر از راهنمایی شما
    نه برام مهم نیست رنگ اب چه رنگی باشه بلکه نتیجه برام مهم است چون تانک، تانک جدا گانه می باشد
    فقط این سوپر پیت را باید بعد از خریداری داخل فیلتر بگذارم درسته ؟ و هر روز چک کنم تا میزان سختی اب به زیر 7 برسه درسته ؟
    کدام راه بهتر هست ؟
    اینکه هر روز با اضافه کردن اسید فسفریک خوراکی اب رفته رفته اسید تر بشه (در اینصورت به طور تقریبی به ازای هر 100 لتیر اب با سختی حدود 50ppm چه قدر یا چند قطر چند قطره باید هر روز اضافه کنم که مشکلی پیش نیاد ؟
    در صورت استفاده از پیت به ازای 100 لیتر اب چه مقدار باید بگذارم تاph اب به طور ناگهانی کم نشه ؟ پس از رسیدن به ph زیر 7 باید پیت از فیلتر خارج شود ؟ و ایا بازهم این پیت قابل استفاده می باشد
    در پایان هم خواهشمند م اگر نکته ای یا فوت کوزه گری در این خصوص وجود داره راهنمایی بفر مایید؟
    مقدار اضافه كردن اسيد رابطه مستقيم داره با ليترا*ژ تانك و مولاريته اسيد و ph ثبيت شده آب
    اما اينجا يك خطاي بزرگ وجود داره .حجم زياد تانك به نسبت اسيد اضافه شده تثبيت ph رو به دليل آزاد شدن يون هيدونيوم آب در واكنش با خود اسيد ، به تعويق ميندازه و اين دليل شوك ph هست كه بوجود مياد

به عنوان مثال شما 5 ميلي ليتر اسيد سيتريك به تانك اضافه ميكنيد و بعد از مخلوط كردن كامل ph=6.8 رو اندازه گيري ميكنيد اما اين مقدار تثبيت نشده و بسته به حجم اب ph واقعي نياز به زمان داره كه بدست بياد

به اين دلايل شما بايد در ابتدا بدون اضافه كردن اسيد تانك رو با اب ro tds~60 آب گيري كنيد و 2 روز به حال خودش بگذاريد با تمام تجهيزات كار كنه ph رو اندازه گيري كنيد ، مطمئنا پايين تر از لحظه آبگيريست

آقا بابك به نكته ريز و بسيار مهمي اشاره كردند براي تكثير بيشتر نژادها نياز به دستكاري ph نداريد و يك نكته رو بگذاريد كاملا بدون تعارف بگم ، تخمهايي كه با ph دستكاري شده بلند بشن ازشون چيزي در نمياد ، چون شما نياز به سيفون روزانه براي سالم نگه داشتن بچه ها داريد و پارامترهاي آب رو بايد حداقل تا 14 رو كاملا ثابت نگهداريد و براي تثبيت ph روزانه تقريبا كار غير ممكني هست

ph آب مقطر از رابطه ، لوگاريتم 10 به توان منفي هفت بدست مياد و ممكنه ph متر به شما عدد 6.1 رو نشون بده اما در عمل ممكنه اين عدد 6.19 يا 6.11 يا حتي 6.109 باشه كه براي سالم موند بچه ها مهمه و تكثير شما رو به شكست نزديك ميكنه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام
    ضمن تشکر از راهنمایی شما
    کدام راه بهتر هست ؟
    در مجموع استفاده همزمان آب ro + سوپر پیت سیف ترین و ایمن ترین راهه برای شما...

صفحه 2 از 31 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)