صفحه 19 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 181 به 190 از 301
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9185
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen125 نمایش پست ها
    مرسی سهیل جان اینم چند تا عکس جدید
    این دیسکس مرد...........

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    دوست عزیزم جناب محسنی تذکر دادند من چند مطلب رو خدمت دوستان عرض می کنم لطفا قانون مدار باشیم :*

1- داشتن یک آلبوم عکس و گذاشتن عکس ها داخل اون و اگر نیازی هست در خصوص مسائل با هم بحث کنیم که مربوط به دیسکس شماست در اونجا مثمر ثمر تر خواهد بود .

2- عناوین و پست هایی که می زنیم رو با هم هماهنگ کنیم تا سردرگمی پیش نیاد .

3- در صورتی که پستی زدید و جواب نگرفتید همون پست رو در جاهای مختلف نزنید کافیه به یکی از مدیران بخش یه پیام بدید و با لینک درخواست کمک کنید .

4- تذکراتی که مدیران عزیز بخش اعلام می کنند رو حتما رعایت کنید .

پیروز و شاد باشید ...

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    سلام به همه عزیزان . چون بیشتر مربوط ب مراحل تکثیر می شد و هیچ علایم بیماری ندیدم اینجا پرسیدم.

چند روز پیش قبل از تخم ریزی دیسکس ها درست 3 ساعت قبل تخم ریزی اونها رو از اکواریوم اصلی ب تانک پرورش انتقال دادم یک تانک 80 لیتری با فیلتر اسفنجی دمای یکسان تانک اصلی 29 و از نظر اب هم تانک پرورش رو با اب تانک اصلی پر کردم و طی 2 سری 50 درصد اب رو با اب ممبرین تعویض کردم و سختی رو به 7.5 رسوندم ....
    به مدت 2 روز اونجا بودن (تو تانک پرورش) و تو این دو روز تخم ها 100% سالم بودن که در روز دوم تخم ها متاسفانه خورده شد!
    تو اون مدت دو روز ک انتقالشون دادم حالا ب خاطر تغییر تو جاشون بوده یا ب خاطر اینکه مدام داشتم سیفون می کردم و استرس بشون وارد شده دیسکس نر از همون ابتداری انتقال با بی اشتهایی غذا می خورد و دیسکس ماده اصلا نمی خورد ..این در صورتی هست ک قبل از انتقال هر دو سرحال و غذا خور بودن

الان که یک روز هست به اکواریوم اصلی برگشتن دیسکس نر مدام به دیسکس ماده حمله می کنه مخصوصا موقع غذا دهی... و دیسکس ماده با بی اشتهایی و ترس از جفت نر خودش غذا می خوره هیچ علایم بیماری نداره بالهاش بازه مدفوع تیره و کلا از اون نظر مشکلی نیست.

این ی شرح حالی از این کارهای من تو این مدت بوده
    حالا سوالی ک شما عزیزان دارم اینه که چرا باید رفتار دیسکس نر نسبت ب ماده با این جابجایی عوض بشه و چرا ماده باید انقدر ضعیف بشه ؟کجای کارم ایراد داشته

ایا انتقال یک باره دیسکس از سختی 7.5 تانک پرورش به سختی 8 تانک اصلی کار اشتباهی بوده؟ با یک طور ماهی گیری انتقالشون دادم ..اصلا استفاده از طور برای ماهی با این سایز کار درستی هست ؟ من همش احساس می کنم ممکنه همین طور ب بالهاشون و بدنشون موقع گرفتن صدمه فیزیکی بزنه ...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط Midnight نمایش پست ها
    سلام به همه عزیزان . چون بیشتر مربوط ب مراحل تکثیر می شد و هیچ علایم بیماری ندیدم اینجا پرسیدم.

چند روز پیش قبل از تخم ریزی دیسکس ها درست 3 ساعت قبل تخم ریزی اونها رو از اکواریوم اصلی ب تانک پرورش انتقال دادم یک تانک 80 لیتری با فیلتر اسفنجی دمای یکسان تانک اصلی 29 و از نظر اب هم تانک پرورش رو با اب تانک اصلی پر کردم و طی 2 سری 50 درصد اب رو با اب ممبرین تعویض کردم و سختی رو به 7.5 رسوندم ....
    به مدت 2 روز اونجا بودن (تو تانک پرورش) و تو این دو روز تخم ها 100% سالم بودن که در روز دوم تخم ها متاسفانه خورده شد!
    تو اون مدت دو روز ک انتقالشون دادم حالا ب خاطر تغییر تو جاشون بوده یا ب خاطر اینکه مدام داشتم سیفون می کردم و استرس بشون وارد شده دیسکس نر از همون ابتداری انتقال با بی اشتهایی غذا می خورد و دیسکس ماده اصلا نمی خورد ..این در صورتی هست ک قبل از انتقال هر دو سرحال و غذا خور بودن

الان که یک روز هست به اکواریوم اصلی برگشتن دیسکس نر مدام به دیسکس ماده حمله می کنه مخصوصا موقع غذا دهی... و دیسکس ماده با بی اشتهایی و ترس از جفت نر خودش غذا می خوره هیچ علایم بیماری نداره بالهاش بازه مدفوع تیره و کلا از اون نظر مشکلی نیست.

حالا سوالی ک شما عزیزان دارم اینه که چرا باید رفتار دیسکس نر نسبت ب ماده با این جابجایی عوض بشه و چرا ماده باید انقدر ضعیف بشه ؟کجای کارم ایراد داشته

ایا انتقال یک باره دیسکس از سختی 7.5 تانک پرورش به سختی 8 تانک اصلی کار اشتباهی بوده؟ با یک طور ماهی گیری انتقالشون دادم ..اصلا استفاده از طور برای ماهی با این سایز کار درستی هست ؟ من همش احساس می کنم ممکنه همین طور ب بالهاشون و بدنشون موقع گرفتن صدمه فیزیکی بزنه ...
    سلام دوست عزيز
    شما چرا انقدر ماهيا رو جابجا ميكني ؟؟؟ اصلن چرا نزاشتي ديسكس ها توي همون تانك اصلي تخم ريزي كنن ؟؟؟سيفون رو توي تانك اصلي انجام ميدادي
    حالا بعد از تخم ريزي دوباره به تانك اصلي برگردوندي ماهيا رو...ميخواي بكشي حيوون زبون بسته رو ؟؟؟
    چرا انقدر جابجايي ؟؟؟؟
    اين سختي كه ميگي 7.5 و 8 منظورتون ph است يا چيز ديگه ؟؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط Midnight نمایش پست ها

سلام

اولین مورد اینکه اگر قصد استفاده از اب ممبرین دارید باید اینکار را به تدریج و طی چند روز و ابتدا در تانک اصل انجام دهید تا مولدی شما خوشون را با شرایط جدید و تغییرات وفق بدهند . اولین شوک و استرس را در تانک تکثیر و با تغییرات ناگهانی به ماهیها وارد کردین.
    بی اشتهایی و تغییر رفتار هم به همین خاطر بوجود آمده است.
    و دومین شوک و استرس را هم به همین ترتیب با انتقال دوباره آنها به تانک اصلی به انها وارد نمودین.

به خاطر داشته باشید تمام تغییرات مثل سختی آب و pH و دیگر فاکتورها باید حتمن به مرور و طی چند روز صورت بگیرند.

بهتره برای مدتی این جفت را در تانک اصلی زیر نظر داشته باشید و خوب تغذیه کنید و به مرور آب تانک اصلی را هم به سختی مورد نظر برسوندید و حداقل 2 تا 3 روز قبل از تخم ریزی ، انها را به تانک تکثیر منتقل نمایید.

استفاده از تور هم مشکلی ایجاد نمیکند.
    ویرایش توسط Romans : 20th June 2013 در ساعت 09:24 AM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    اساتید عزیز توری رو تا چه موقع باید برای جلوگیری از خورده نشدن بچه دیسکس ها نگهدارم؟؟ الان روز 3-4 رومشون هست و تخم ها لارو شدن و تکون می خورن ولی همچنان به محل تخم ریزی چسبیدن . ایا نیاز توری رو از جلوی محل تخم ریزی بردارم که مادر پدرشون بتونن دیسکس هارو رو بدنشون قرار بدن یا نیازی نیست؟؟

ی چیز جالب اینکه موقع سیفون کردن از وقتی تخم ها لارو شدن دیسکس نر که همیشه موقع سیفون کردن میرفت قایم می شد با شجاعت تمام بم حمله می کنه و دستمو نوک می زنه!! چقدر این ماهی دوست داشتنی هست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    یک موضوع دیگه دیسکس ماده خیلی کم اشتها شده و وقتی میخواد کنار لاروها باسیته مدام دیسکس نر بش حمله می کنه .
    چندین بار هم ابشش رو خیلی باز کرد چندتا نفس اینجوری کشید و سریع رفت کنار چشمشو به لوله شلنگ هوا محکم مالوند که خیلی نگرانم کرده .. .این کارو 3-4 بار تا حالا تکرار کرده .این حالت ها مربوط ب همین شرایط تخم ریزی و ... هست یا علایم بیماری هست ؟ از نظر بقیه شرایط عادی هست نفس های منظم و باله هاشو هم باز گذاشته .

امیدوارم که مریضی نباشه که خیلی خیلی بد موقع است الان

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

اگر دیسکس نر اختلال ایجاد میکنه در روند تخم گذاری و تکثیر ، جداش کنید

بعد از اون اگر دیسکس ماده تکرار کرد این کار رو به بیماری شک کنید...در غیر این صورت مشلکی وجود نداره و یه چیزی مثل تیک عصبی بود!
    ویرایش توسط بابک آژیده : 13th July 2013 در ساعت 03:38 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    بالاخره بعد از تقریبا 3 سال نگهداری از دیسکس تجربه مطالعه مطالعه و مطالعه موفق شدم از این دیسکس ها بچه بگیرم . گفتم یک از مرحله شنا ازاد لارو ها برای تاپیک تهیه کنم خالی از لطف نیست.
    جا داره از خیلی ها تشکر کنم مهمترین شخص بابک اژیده عزیز که تمام تجربیات و دانش خودشون رو تو این سالها در اختیار همه گذاشتن و همینطور اقای رضایی مخصوصا اون نکته به قول خودشون فن کوزه گری دمای 29 که واقعا به درد خورد و ارش عزیز که میدونم این روزها شرایط سختی دارن تشکر وِیژه ای دارم .

بدلایلی مجبور به تکثر تو اکواریوم گیاهی شدم
    که ب دلیل وجود گیاه از متلین بلو استفاده نشده و علت قارچ هم همینه ولی نتیجه کاملا برای من راضی کننده بود حدود 70% تخم ها لارو شدن .

در عکس پایین لارو هایی که شنا کردن و از توری خارج شدن دیسکس نرو ماده اونارو شکار کردن و چسبوندن به ی جای دیگه .البته بعد از برداشتن توری دوباره برشون گردوندن ب جای اصلی خودشون .کلا خیلی باحالن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین و شور
    شماره عضویت
    6304
    [QUOTE=Midnight;125121]با

سلام
    میشه بگین این توری رو که استفاده کردین جنسش چیه و اینکه خودت
    درست کردی یا اماده خریدین؟؟
    کلا یه توضیحی در موردش بدین

صفحه 19 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)