صفحه 10 از 41 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 407
    کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز به پارسی پت خوش اومدین
    در مورد سوالتون من یه سری مسائل و خدمدتون عرض کنم
    ترتیب چیدن خونه های سامپ معمولا به صورت خونه اول فیلتر وول یا پد در خونه دوم اسکیمر و هونه های بعدی مدیا ها که البته بهتره مدیا هایی که به اکسیژن بیشتر احتیاج دارنو جولوتر بزارین مث سیپورکس و مدیاهایی که هوای کمتر می خوان بعد از اینا بزارین مث نخودی یا مدیاهای نیترات گیرو ماتریکس...
    البته من اسکیمرمو خونه آخر گذاشتم که بازم مشکلی نداره اما بهتره همون روال درستشو بزارین
    در مورد رف یا ats هم بگم که اینها سیستم های طبیعی حذف نیترات و فسفات و سیلیکاتن اگه اینها بالا باشن برای تانک فیش اونلی هم مشکل پیش میاد
    در مورد شقایقم اینکه حساسترین ریف ها هستن برا نگهداریشون نیترات و فسفات باید پایین باشه
    در ضمن رفیوجیوم که خودش خیلی زیباس شما میتونین توش کلی موجودات قشنگ مث اسبک خرگوش دریایی ماندرین و ... رو نگهداری کنین
    ممنون ازت
    در مورد رفیوجیوم کاملا حق با شماست اما شنیدم که بو میده و کثافت کاری داره منم زیاد از این بابت خوشن نمیاد . تازه خانوما رو هم که میشناسید اگه فقط یک زره بو بده دیگه کار من آکواریوم تمومه .
    حالا چی کار کنم بنظر شما سایز تانک و سامپ هم خوبه یا بیام سامپ رو یه 10 سانت بزرگتر کنم و 20 سانت آخر روبه رفیوجیوم اختصاص بدم ؟

یه سوال دیگه سامپ با ابعاد 70*30*40 با شیشه 6 میل مشکلی واسش پیش نمیاد که ؟
    خود تانک چی با ابعاد 100*45*60 با شیشه 8 میل خوبه یا باید حتما 10 میل بندازم ؟

ببخشید که اینقدر سوال می پرسم

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghpa80 نمایش پست ها
    ممنون ازت
    در مورد رفیوجیوم کاملا حق با شماست اما شنیدم که بو میده و کثافت کاری داره منم زیاد از این بابت خوشن نمیاد . تازه خانوما رو هم که میشناسید اگه فقط یک زره بو بده دیگه کار من آکواریوم تمومه .
    حالا چی کار کنم بنظر شما سایز تانک و سامپ هم خوبه یا بیام سامپ رو یه 10 سانت بزرگتر کنم و 20 سانت آخر روبه رفیوجیوم اختصاص بدم ؟

یه سوال دیگه سامپ با ابعاد 70*30*40 با شیشه 6 میل مشکلی واسش پیش نمیاد که ؟
    خود تانک چی با ابعاد 100*45*60 با شیشه 8 میل خوبه یا باید حتما 10 میل بندازم ؟

ببخشید که اینقدر سوال می پرسم

در مرد بوی بد فک نکم رفیوجیو م بوی بدی داشته باشه در مورد ats چرا یه مقداری بو داره که شما میتونین با مدیاهای حذف مواد آلی و بوی بد این مشکلم حل کنید!
    در مورد سامپ هر چه بزرگتر باشه دست شما باز تره و فکنم همون 6 میل کفایت کنه برا سامپی به حجم 80 لیتری که میگین اما تاک اصلیتون بهتره 10 میل باشه چون مقدار صخره ای که باید بزارین حدود 34 تا 50 کیلو حجم خود تانکم که نسبتا بالاس!
    بازم این سوال مربوط به شیشه رو در این بخش مطرح کنین تا جواب های دقیق تری بگیرینساخت انواع تانک و سامپ های آب شور
    خواهش می کنم امیدوارم مثمر ثمر واقع بشه و بتونین یه تانک زیبا را ه اندازی کنین

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    dog
    شماره عضویت
    9215
    سلام دوستان
    من اماتورم
    میخواستم یه تانک 60-45-65 درست کنم واسه اب شور
    اول اینکه برای سامپ کجای تانک باید سوراخ بشه؟؟؟؟؟ بعد ایتکه سوراخ ها به چه قطری باشه؟؟؟
    سامپ همچینن تانکی اگر 45-30-45 باشه خوبه؟؟؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    dog
    شماره عضویت
    9215
    کسی نیست ار اساتید که جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همکار قدیمی (معاون باغ های شیشه ای)

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepahan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اماتورم
    میخواستم یه تانک 60-45-65 درست کنم واسه اب شور
    اول اینکه برای سامپ کجای تانک باید سوراخ بشه؟؟؟؟؟ بعد ایتکه سوراخ ها به چه قطری باشه؟؟؟
    سامپ همچینن تانکی اگر 45-30-45 باشه خوبه؟؟؟؟؟
    سلام به فروم خوش امدید
    برای سوراخ کردن تانک باید زیر تانک و در محلی که قراره اور فلو بزنید سوراخ کنید برای سوراخ هم یه 2 اینچ برای برگشت اب به سامپ و یک اینچ برای ورود اب نیاز هست که پیشنهاد میکنم اول از همه فیتینگو تهیه کنید بعد سوراخ کنید چون ممکنه فیتینگ مورد نظر پیدا نکنید در محل سکونتتون
    یک سوال من از شما دارم چرا به این ابعاد فکر میکنید؟
    اگر میخواید حجم تانکتون کم باشه و کم هزینه با این ابعاد برای تهیه نور به مشکل بر میخورین
    در ضمن اینجا به هیچ عنوان بحث شاگردو استادی مطرح نیست و همه دوست هستیم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    dog
    شماره عضویت
    9215
    سلام دوست من مرسی بابت جواب
    در مورد سایز دیگه زندگی اپارتمان نشینی هست و کمبود جا نمیشه بیشتر از این بهش اختصاص بدم
    خوب پس این 2 تا سوراخ باید گوشه اک باشن درسته؟؟؟؟؟
    با چه فاصلهای از هم؟؟؟
    در مورد سامپ من طولش 45 هست به چند قسمت تقسیم کنم خوبه؟
    که فردا کارشو شروع کنم؟

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepahan نمایش پست ها
    سلام دوست من مرسی بابت جواب
    در مورد سایز دیگه زندگی اپارتمان نشینی هست و کمبود جا نمیشه بیشتر از این بهش اختصاص بدم
    خوب پس این 2 تا سوراخ باید گوشه اک باشن درسته؟؟؟؟؟
    با چه فاصلهای از هم؟؟؟
    در مورد سامپ من طولش 45 هست به چند قسمت تقسیم کنم خوبه؟
    که فردا کارشو شروع کنم؟
    دوست من اول از همه به هیچ عنوان برای ساخت و تصمیم گیری عجله نکن شما اگر چند روز دیتر بسازی خیلی بهتر از ایننه که بعدش پشیمون بشی
    منم مشکل جا داشتم برای ساخت تانکم و البته هنوز دارم اما با توجه به مکانم و مشورت با دوستان دیگه الان راضیم از سایزم پس عجله نکن
    من شدیدا با ابعادت مشکل دارم توجه کنید که میگم ابعاد و نه حجمتون!
    چرا میگم ابعاد به دو دلیل اول بخاطر تهیه نور هست که شما برای این تانک بخاطر ارتفاعی که در نظر گرفتین مجبور به استفاده از متال هستین که خوب با توجه به طول تانکتون یه مقدار به مشکل بر میخورین و باید از متال جدا استفاده کنید که داستانهای خودش رو داره دوم بخاطر دما تانک هست که چون ابعادتون کوچیک هست متال به راحتی دمای تانکو در زمان روشن بودن بالا میبره و وقتی هم که متال خاموش هست دمای تانک با سرعت بیشتری پایین میاد و این اختلاف دما یعنی استرس و استرس یعنی تلفات پس
    پیشنهاد من اینه که حالا که جاتون محدود هست ارتفاع رو به 50 کاهش بدین تا بتونید از مهتابی استفاده کنید که نه مشکل نور داشته باشین و نه مشکل دما و در هزینه هم کلی جلو هستین
    در مورد سوراخ کردن تانک معمولا اورفلو رو گوشه در میارن البته معمولا که شما بعد از خرید فیتینگ با در نظر گرفتن ضخامت شیشه و فاصله مناسب برای اچار کشی کردن فیتینگ و سفت کردن اونها خودتون فاصله مناسبو پیدا میکنید که چقدر هست
    برای ساخت اور فلو چه فکری کردین؟
    ایا مطالب فرومو مطالعه کردین؟
    چه مقدار میخواین هزینه اختصاص بدین؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    dog
    شماره عضویت
    9215
    چشم من عجله نمیکنم
    خوب ابعاد 60-45-50؟؟؟؟
    اینطوری حجم اب پاین میاد اشکال نداره؟؟؟؟ اگه اشکالی نداره پس همون ارتفاع 50
    والا در مورد اور فلو فکری نکردم راستشم بخوای از فروم هم چیزی دستگیرم نشده
    هزینش زیاد مهم نیست فقط دوست دارم کار اساسی باشه
    شما راهنماییم کنید
    در ضمن از ااینکه تجریباتتون در اختیار من میذارید سپاسگذارم

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    خواهش میکنم من فقط دارم به انجام وظیفه میکنم
    خوب قاعدتا حجم اب کمتر میشه ولی به نظر من اصولی تر البته از نظر زیبایی تانک اگر میشد طول تانکو به 80 ارتقا داد بسیار زیبا تر میشد و برای ساخت سامپ و تقسیم بندی اون هم بسیار راحتتر بودید
    پیشنهاد میکنم ابتدا این تاپیکو بخونید http://www.parsipet.ir/thread10287.html کوتاه هست و مطالب خوبی در مورد اور فلو داره
    و برای سوراخ کردن شیشه http://www.parsipet.ir/thread10271.html

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    dog
    شماره عضویت
    9215
    راستی به نظر شما اگه از فیلتر اکسترنال استفاده کنم بهتر نیست؟؟؟ با این پیش فرض که ابعاد تانکم 80-45-50 بشه!!!!
    من میدم شیشه بر برام سوراخ کنه می ترسم از این کار!!!

صفحه 10 از 41 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)