صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 21
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Midnight نمایش پست ها
    خوب این روش دیدن لوله تناسلیشون برای من ک می خوام یک دیسکس نر از مغازه بخرم اصلا کاربرد نداره چون تو مغازه انقدر بد نگهداری می کنن ک یک ماه قرنطینه هم براشون کمه چ برسه بخوان جفت انتخاب کنن تو اون شرایط استرس زا مغازه و رفت امد مشتری ها و تعداد زیادی ک تو اکواریوم هستن فکر کنم باید شانسی خرید.
    با سلام:
    من سوالتون رو بصورت قسمت قسمت پاسخ میدم تا اینطوری شما هم بهتر در جریان قرار بگیرید:
    دوست عزیزم اینکه شرایط مغازه استرس زا هست و ...درسته اما ربطی به بالغ شدن دیسکس نداره زمانیکه دیسکس ماده و نر بالغ بشد و آماده تخم گذاری لوله تناسلی اونها مشخص میشه.البته ممکنه حتی اونجا هم با هم جفت نخورن،گرچه این اتفاق هم افتاده،من خودم تو سایت آپارات فیلم دیسکسهای جفتی رو دیدم که تو مغازه توی شهر مشهد،جفت خورده بودن و تخم ها هم هچ شدن.در ضمن بطور قاطع خدمتتون عرض می کنم هیچ تضمینی نیست که شما مثلاً یک دیسکس نر و یه دیسکس ماده رو از یه تانک تو یک مغازه بخرید(با فرض اطمینان از نر و ماده بودنشان) و اونها هم حتماً باهم جفت بخورن-دیسکس ها مثل تموم جانداران خودشان جفتهای خودشان رو انتخاب می کنند برای همینه که بابک عزیز هم میگن یه گله دیسکس داشته باشید تا از بین خودشان نر و ماده همدیگر رو انتخاب کنن-بهترین سایز برای چنین مواردی سایز 3.5 تا 4.5 اینچ هست و بالطبع هر قدر گله بزرگتر باشه،امکان جفت خوردنها بدلیل احساس امنیت و حس اینکه ماهی تانک را پناهگاه و محل زیست خود پذیرفته،بیشتر خواهد شد

.راستی نگفتید پست شماره 3 عکس های کارتونی دیسکس ابی نر هست یا دیسکس صورتی؟
    همونطور که رضایی عزیز فرمودن دیسکس آبی بعلت داشتن شکستگی در روی پیشانی دیسکس نر و دیسکس صورتی رنگ بعلت داشتن قوس تقریباً یکدست و گرد (بصورت سهمی) دیسکس ماده است

سلام.
    اون دیسکسم(نژاد تورکیوز) تاحالا یک بار هم تخم ریزی نداشته در صورتی ک بزرگ تر و بالغ تر دیسکس ماده من هست . ایا این معنیش اینه که نر هست؟
    و این یکی دیسکسم (نژاد پجین بلاد )ک برای بار سوم تخم ریخته امشب خوب مشخصه که مادس ولی می خوام بدونم دیسکس نر وقتی ماده تخم می ریزه چیکار می کنه؟؟ این تورکیوزه ک نمی دونم نره یا ماده همش می ره روبرو جایی ک تخم ریخته فقط نگاه می کنه خودشو نمی ماله ب تخم ها مثل ماده ! ولی این تخم ها شده براش مثل قبله!
    واقعا گیج شدم ..از طرفی می گم ممکنه نر باشه از طرفی می گم برم نر بخرم ک اونم تشخصش خیلی سخته

ببینید صرف اینکه تخم نریخته و سایزش هم بزرگتره دلیل بر نر بودنش نیست و میتونه عدم بالغ شدن کاملش باشه.ضمن اینکه اگر ترکیوز با پیگن جفت بخوره احتمال داشتن خالهای زیاد روی بدن و پیشانی ماهی زیاده و شاید در آنصورت بچه های خوبی از آب درنیان
    من یه مطلب رو خدمتتون عرض کنم و تجربه خودمه-به ماهیاتون اجازه بدهید 7 تا 8 بار در تانک اصلی تخم ریزی کنند،بعد جداشون کنید و ببرید تو تانک تکثیر،اما از غذادهی مناسب و سرشار از ویتامین و پروتئین غافل نشوید-دیسکس ها بعات تجربه کم و شرایط تانک و ....از موارد امکان داره تخم های خودشان را سریعاً بخورند
    دیسکس نر و ماده زمانیکه باه جفت میشن ابندا شروع می کنن باهم گشتن تو تانک و قلمرویی برای خودشان درست می کنند و زمانیکه سایر دیسکسها بطرفشون میان بهشون حمله می کنن و بعد از مدتی یه قسمتی از تانک رو اشغال می کنند و اجازه رفت و آمد به بقیه رو نمی دن،لرزشهای ناگهانی بدن،مالیدن بدن به هم و دادن قوس به بدن در این زمامن مشاهده میشه،بعد شروع می کنن به تمیز کردن یه قسمتی از تانک (در این زمان لوله تناسلی بهه راحتی قابل تشخیصه)و ماده تخم میکنه و نر روی تخمها رو اسپرم می پاشه-این حالت شاید بعد از 7 تا 8 بار تخم ریزی انجام بشه.
    مواردیکه می تونید انجام بدهید:
    1-عکس از آلت تناسلی دیسکسها و عکس کلی از خودشان(حتماً عکسهاتون با وضوح بالا باشه)
    2-صبر کنید تا 7 یا 8 بار بعد ببینید رفتارها همونهایی هست که خدمتتون عرض کردم یا نه؟؟؟پستهای دوستان در قسمت تکثیر و ...رو بخوانید خیلی کمکتون می کنه
    3-اگر اتفاقی نیافتاد یه نر مناسب تهیه کنید و خوشبین باشید که با پیگن جفات بخورد که این قضیه از دست من و شما خارجه
    4-حدود 10 تا 12 دیسکس به سایز دیسکس های موجود تو تانکتون بگیرید و منتظر جفت خوردنشان باشید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام.
    اون دیسکسم(نژاد تورکیوز) تاحالا یک بار هم تخم ریزی نداشته در صورتی ک بزرگ تر و بالغ تر دیسکس ماده من هست . ایا این معنیش اینه که نر هست؟

و این یکی دیسکسم (نژاد پجین بلاد )ک برای بار سوم تخم ریخته امشب خوب مشخصه که مادس ولی می خوام بدونم دیسکس نر وقتی ماده تخم می ریزه چیکار می کنه؟؟ این تورکیوزه ک نمی دونم نره یا ماده همش می ره روبرو جایی ک تخم ریخته فقط نگاه می کنه خودشو نمی ماله ب تخم ها مثل ماده ! ولی این تخم ها شده براش مثل قبله!

واقعا گیج شدم ..از طرفی می گم ممکنه نر باشه از طرفی می گم برم نر بخرم ک اونم تشخصش خیلی سخته
    سلام . معمولا دیسکس های نر رشد بیشتری دارند ولی به قول آرش عزیز همیشه این طور نیست . در مورد تشخیص نر و ماده معمولا حرفه ای ها نیز قبل از تخم ریزی و جفت شدن اشتباه می کنند ولی بعد از تخم ریزی کاملا خودشون رو نشون می دند . البته به ظاهر علائمی رو اعلام می کنند و اعلام می کنیم ولی گاها این نکات درست از آب در نمیان . در هنگام تخم ریزی بعد از تخم ریزی ماده نر دو کار می تونه انجام بده یا مدت کمی به تخم ها نگاه می کنه و وقتی از اندازه اونها اطمینان حاصل کرد و آماده بود شروع به اسپرم زدن به اونها می کنه . گاها نیز مستقیما اسپرم رو می زنه . در مورد دلایل عدم این کار بارها چه من و چه بابک عزیز مطالبی گفتیم و نوشتیم می تونید با مطالعه دلایل مشکل خودتون رو بررسی کنید . ولی به صورت خلاصه آماده نبودن جفت ها مخصوصا از طرف نر عامل اصلی هست .
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 30th April 2013 در ساعت 07:44 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    10900
    سلام
    من 7 تا دیسکس 5 اینچ و بزرگتر دارم.اما نمیتونم جنسیتشون رو مشخص کنم.
    سوالم از اساتید اینه که از روی لوله تناسلی زمانی میتونیم تشخیص بدیم که اماده جفت گیری هستش(چون تمام عکسا واسه لحظه تخم ریزی هستن) ؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط aydinn نمایش پست ها
    سلام
    من 7 تا دیسکس 5 اینچ و بزرگتر دارم.اما نمیتونم جنسیتشون رو مشخص کنم.
    سوالم از اساتید اینه که از روی لوله تناسلی زمانی میتونیم تشخیص بدیم که اماده جفت گیری هستش(چون تمام عکسا واسه لحظه تخم ریزی هستن) ؟
    سلام . بله دقیقا . اگر مشخصات ظاهری نشان دهنده بود که می توانید به صورت نه دقیق اعلام جنسیت کنید . ولی از روی لوله تناسلی به تشخیص دقیق هم هست فقط زمان تخم ریزی می تونید بفهمید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13828
    سلام کسی می تونه بگه جنسیت دیسکس من چیه؟
    ماهی دیسکس

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط 4814390 نمایش پست ها
    سلام کسی می تونه بگه جنسیت دیسکس من چیه؟
    ماهی دیسکس
    سلام . نمیشه از روی فیلمی که گرفتید قطعا گفت ولی باله بالایی علائم ماهی ماده رو داره ولی باز قطعا نمیشه گفت .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13828
    به نظر شما جنسیت این دیسکس چی می تونه باشه و مشخصه اصلی برای تعیین جنسیت چیست.
    http://up.parsipet.ir/uploads/137525041841.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/1375250418532.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/1375250418593.jpg

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9412
    مشخصه اصلي كه بريد صفحه اول اين همه توضيح دادن ديگه.
    اگر اين رينگ لىوپارد منظورتون هست فكر ميكنم نر باشه. تا ببينيم نظر دوستان چيه؟

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168

با سلام:
    این ماهی البته با توجه به سایزش که فکر کنم 3 الی 3.5 اینچ باشه هنوز بالغ نشده و از مهمترین راههای شناخت دیسکس نر و ماده شکل آلت تناسلی ماهی است که در زمان نزدیک به تخم گذاری مشخصتر می بشد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    23209
    دوستان و اساتید سلام
    مدتهاست دارم از اطلاعات فروم استفاده و لذت میبرم
    تا اینکه بالاخره جرات به خودم دادم تا دیسکس بخرم (17 سال تجربه سایر ماهی های گیاه خوار و گوشتخوار رو داشتم) هرچی گشتم جای مناسبی برای سوالم پیدا نکردم (پیشاپیش از مدیریت و دوستان پوزش میخوام)
    دیروز رفتم و توی یه تانک خونگی این دیسکس هارو دیدم میخوام بخرمشون.چون از استایل و قیافه و نژاد دیسکس به شکل عملی زیاد سررشته ندارم به نظرتون اینارو بخرم یا نه؟

http://uupload.ir/files/hwwk_photo_۲...-۴۵-۱۱.jpg

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)