کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    12374
    با سلام خدمت استاد عزیز
    بنده مدت هشت سلیه که ماهی فلاور خارجی از کوچکی نگه داری میکنم اما با توجه به انواع غذاهای خشک از جی بی ال گرفته تا هامپی وهیکاری وسایر غذا ها بهشون دادم اما هیچوقت اون فلاوری که هد عالی ورنگ قرمز خوب داشته باشه رو نتونستم عمل بیارم وحالا خسته شدم وشاید کلا اکواریومم را جمع کنم لطفا راهنمایی بفرمایید در این مدت نیز تمام اطلاعات شما را نیز خونده وتقریبا در کار فلاور حرفه ای شدهام ولی متاسفانه جواب دلخواه نگرفته ام راهنمایی بفرمایید ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    14314
    سلام آقا مصطفی فلاور مادم که عکساش پایین هم هست لوله مربوط به تخم ریزیش بیرون زده اولا که مثل 2 بار قبل که تخم ریخته بود کامل بیرون نیست؟ چرا؟ ضمنا نر وماده از هم جدا هستند پشت شیشه، شیشه هم تعداد زیادی سوراخ داره حالا سوالم اینه که اگه تخم ریزی انجام شه فلاور نر میتونه تخم ها رو بارور کنه ؟ احتمال اینکه اسپرم از سوراخ شیشه ها رد شه هست؟( آخه شیشه رو که بردارم به ماهی ماده استرس وارد میشه...) ممنون از راهنماییتون ... شرمنده دادا اگه عکسا زیاد کیفیت نداره....

همکار قدیمی انجمن فلاورهورن

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6319
    نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین2 نمایش پست ها
    با سلام خدمت استاد عزیز
    بنده مدت هشت سلیه که ماهی فلاور خارجی از کوچکی نگه داری میکنم اما با توجه به انواع غذاهای خشک از جی بی ال گرفته تا هامپی وهیکاری وسایر غذا ها بهشون دادم اما هیچوقت اون فلاوری که هد عالی ورنگ قرمز خوب داشته باشه رو نتونستم عمل بیارم وحالا خسته شدم وشاید کلا اکواریومم را جمع کنم لطفا راهنمایی بفرمایید در این مدت نیز تمام اطلاعات شما را نیز خونده وتقریبا در کار فلاور حرفه ای شدهام ولی متاسفانه جواب دلخواه نگرفته ام راهنمایی بفرمایید ممنون
    سلام

هر فلاور ای یک نقطه اوج ای داره ،،مثلا یک فلاور نهایت اش اندازه یک فندق هد میزنه یک فلاور اندازه یک پرتقال ،،،این موضوع مرتبط هست با مرغوب بودن یا نبودن فلاور ،،مورد بعدی نحوه غذا دهی هست که همه به این نتیجه رسیدن ،،غذای کم وعده زیاد ،،مثلان ۵ وعده در روز هر بار ۵ تا گرانول،،با در نظر گرفتن تنوع غذای،،مورد بعدی کیفیت اب و دمای مناسب ۲۹ تا ۳۰،،مورد بعدی محیط بدون استرس،،

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط ***امیر*** نمایش پست ها
    سلام آقا مصطفی فلاور مادم که عکساش پایین هم هست لوله مربوط به تخم ریزیش بیرون زده اولا که مثل 2 بار قبل که تخم ریخته بود کامل بیرون نیست؟ چرا؟ ضمنا نر وماده از هم جدا هستند پشت شیشه، شیشه هم تعداد زیادی سوراخ داره حالا سوالم اینه که اگه تخم ریزی انجام شه فلاور نر میتونه تخم ها رو بارور کنه ؟ احتمال اینکه اسپرم از سوراخ شیشه ها رد شه هست؟( آخه شیشه رو که بردارم به ماهی ماده استرس وارد میشه...) ممنون از راهنماییتون ... شرمنده دادا اگه عکسا زیاد کیفیت نداره....
    امیر جان بلوتوثی که تخمها بارور نمی شن داداش من
    شیشه رو ازبینشون به ارومی بکش و بزار به حال خودشون باشن
    فقط ثل قبل چراغ رو به هیچ عنوان خاموش و روشن نکن که دوباره استرس به ماهی ها وارد بشه مثل سم می مونه براشون نور اتاق کافیه و به هیچ عنوان نور تانک رو روشن و خاموش نکن

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    چند روز لوله اش بیرون و تخم نریخته؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و آکواریوم
    شماره عضویت
    13845
    درود...من تو تایپیک ها که سوال میپرسم خیییییییلی دیررررررررررر جوابمو میدن یا اصلا نمیدن. بارها گفته شده تو مطالبتون که سولفات منیزیم به غذای ماهی فلاور اضافه کنیم اما از ماهی فروشا که خاستم بخرم مسخرم کردنو گفتن ماهیت میمیره و اینها...من هم گذاشتم به حساب بی سوادیه یکسریشون!!نمی2نم باید از کجا تهیه کنم...من 1 فلاور دارم zed zed که از بچگی بزرگش کردمو الان هده نسبنتا خوبی داره رنگش هم بد نیست اما احساس میکنم دلش یکمی باد داره و چند هفته ای میشه که از 3وعده غذا در روز رسوندمش به 1 وعده اون هم زوری...از ترس بیرون زدن روده و مریضی حالا نمی2نم طبیعی هست این ورم یا غیرطبیعی؟؟!!نمی2نم چیکار کنم؟؟؟عکسشم میزارم.الان یک فلاور جدید خریدم دوستانتون گفتن احتمالن نژاد بلو دراگون هست.نمی2نم هده قابله توجهی میزنه یا نه؟؟من الان در روز 1وعده غذای رد پرت بهش میدم با یک وعده غذای دست ساز که آقا سعید زحمت کشیدن راهنماییم کردن درس کنم (میگو تازه که پوستشو کندم.فلفل قرمز.دل گوسفند.سیر.با اسفناچ که پیدا نکردم)با یک وعده هممیگو خشک کافیه یا چیزی بهش اضافه کنم؟؟؟اگر جوابمو بدید کمکه بزرگی به من میکنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    14314
    نقل قول نوشته اصلی توسط shellman2008 نمایش پست ها
    چند روز لوله اش بیرون و تخم نریخته؟
    حقیقت آقا مصطفی 3 روز میشه که لولشو من دیدم ولی امروز خیلی بیشتر زده بیرون یعنی از اون 3 روز خیلی تابلو تر شده و مرتب ماده محل تخم ریزیشو تمیز میکنه... راستی سالار واسهاون چشمش هم اگه نکته ای به نظرت میرسه دریغ نکن ... ممنون سالار

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    حقیقت آقا مصطفی 3 روز میشه که لولشو من دیدم ولی امروز خیلی بیشتر زده بیرون یعنی از اون 3 روز خیلی تابلو تر شده و مرتب ماده محل تخم ریزیشو تمیز میکنه... راستی سالار واسهاون چشمش هم اگه نکته ای به نظرت میرسه دریغ نکن ... ممنون سالار
    اگر تا فردا شب تخم نریخت درمانی رو که گفتم شروع کن
    چشمش هم از از داخل سفید شده درمان نداره در غیز این صورت نمک و متیلن بلو راه درمانش هست

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط 5157342 نمایش پست ها
    درود...من تو تایپیک ها که سوال میپرسم خیییییییلی دیررررررررررر جوابمو میدن یا اصلا نمیدن. بارها گفته شده تو مطالبتون که سولفات منیزیم به غذای ماهی فلاور اضافه کنیم اما از ماهی فروشا که خاستم بخرم مسخرم کردنو گفتن ماهیت میمیره و اینها...من هم گذاشتم به حساب بی سوادیه یکسریشون!!نمی2نم باید از کجا تهیه کنم...من 1 فلاور دارم zed zed که از بچگی بزرگش کردمو الان هده نسبنتا خوبی داره رنگش هم بد نیست اما احساس میکنم دلش یکمی باد داره و چند هفته ای میشه که از 3وعده غذا در روز رسوندمش به 1 وعده اون هم زوری...از ترس بیرون زدن روده و مریضی حالا نمی2نم طبیعی هست این ورم یا غیرطبیعی؟؟!!نمی2نم چیکار کنم؟؟؟عکسشم میزارم.الان یک فلاور جدید خریدم دوستانتون گفتن احتمالن نژاد بلو دراگون هست.نمی2نم هده قابله توجهی میزنه یا نه؟؟من الان در روز 1وعده غذای رد پرت بهش میدم با یک وعده غذای دست ساز که آقا سعید زحمت کشیدن راهنماییم کردن درس کنم (میگو تازه که پوستشو کندم.فلفل قرمز.دل گوسفند.سیر.با اسفناچ که پیدا نکردم)با یک وعده هممیگو خشک کافیه یا چیزی بهش اضافه کنم؟؟؟اگر جوابمو بدید کمکه بزرگی به من میکنید
    سولفات منیزیم رو باید از لوازم شیمایی فروش ها بخرید . تهران تو ناسرخسرو پیدا میشه . تاکید کنید خوراکی . این بار ها و بار ها تکرار شد اگر نگاه سطحی میکردید پیدا میشد . جواب اون سوال رو هم خودتون دادید . هفه ای یک بار حد اقل سولفات منیزیم داخل دل یا میگو بخورن کمک زیادی به دفع راحت میکنه

این ماهی به قول شما بلو دراگون هم بعیده هد بزرگی بزنه . بهتر از این میشه ولی کلا فلاورهورنی با هد خوب نخواهد شد . غذاش زیاده . ماهی باید روزی ۲-۳ وعده و خیلی کم غذا بخوره . غذای خشک رو قبل از مصرف ۱۰ دقیقه داخل یک لیوان آ ب بریزید تا باد کنه و بعد بدید ماهی مصرف کنه

بعضی از ورم های شکم فلاورهورن مربوط به بیماری نیست لزوما

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    14314
    نقل قول نوشته اصلی توسط shellman2008 نمایش پست ها
    اگر تا فردا شب تخم نریخت درمانی رو که گفتم شروع کن
    چشمش هم از از داخل سفید شده درمان نداره در غیز این صورت نمک و متیلن بلو راه درمانش هست
    سلام خدمت آقا مصطفی و بقیه بچه های با مرام انجمن...
    داداش همین 1 ساعت پیش رفته بودم تا جایی بعد که برگشتم دیدم فلاور ماده تخم ریخته ، آروم شیشه رو برداشتم و اصلا هم استرس بهشون وارد نکردم ، ولی فلاور نر ماده رو نمیزنه فقط ماده از تخم هاش مراقبت میکنه و نمیزاره نر نزدیک شه واسه همین نر کفری میشه و ماده رو میزنه منم دوباره شیشه رو گذاشتم ، حالا سوال اینجاست که 1- آیا نر آماده نیست؟ 2- تخماکه هچ نمیشن قطعا به نظرت جداشون کنم یه مدت همو نبینن بهشون برسم بعد دوباره عمل جفت زنی رو انجام بدم بهتر نیست؟ راستی نر آماده نبوده چرا تخم ریزی کرده؟ ماده ضعیف شده چون تخم ریخته چطور بهش برسم؟ غذای خاصی یا ...
    راستی فیلمشونو هنگام تخم ریزی هم گرقتم فردا تو تاپیک خودم میذارم...

صفحه 99 از 227 نخستنخست ... 498081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118149199 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)