صفحه 36 از 227 نخستنخست ... 17181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545586136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 351 به 360 از 2261
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10016
    نقل قول نوشته اصلی توسط shellman2008 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    مطمئنی لوامیزول زدی تا جایی که من دیدم لوامیزول پودر که تو پاکت های 5 گرم بسته بندی شد.
    لوامیزول هیچ ربطی به انگل پوستی نداره
    انگلهای پوستی معمولا با افزایش دما و نمک به اب تانک از بین میرند
    انگل کشهایی مثل لوامیزول خاصیت سمی دارند
    عرض کردم خدمت تون سیفون 80 تا 100 درصد بکنید و گرنه اوضاع بدتر میشه

شما سیفون کنید دما تانکتون رو روی 32 ببرید و برای هر 20 لیتر 2 قاشق غذا خوری نمک به اب تانک اضافه کنید مشکل مالیدن ماهی هاتون به سطوح انکتون حل مشه
    ممنونم
    من لوامیزول انسانی دادم بهشون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10016
    آقا بابک و شلمان عزیز آب رو سیفون کردم و دما رو بردم بالا
    اشتهای ماهی ها درست شد....خدا رو شکر
    دستتون درد نکنه دوستان عزیز واقعا ممنونم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9445
    سلام دوستان
    لطف میکنید درباره فلاور من نظر بدید
    شرایط
    اندازه ماهی 9 سانتی متر
    تانک طول 50 عرض 30 ارتفاع 40
    دمای اب 29
    سیفون 2 روز یکبا 30درصد
    غذا تترالوهان و بچه میگوی خشک(قوطی)
    مو چند تا سوال
    1-ماهی من روی اپن اشپزخونه هست و رفت و امد زیاده کنارش و بیشتر مواقع باله هاش به رنگ سیاهه جز وقتایی که خونه خلوت باشه و رفت و امد کم هر چند با همه خانواده خوبه و نمیترسه از کسی و از دست همه غذا میخوره بنظرتون سیاهی باله اش بخاطر استرسه؟چون نمیتونم جابجاش کنم اگه پیشنهاد دیگه ای دارید خوشحال میشم بشنوم.
    2-استرس چقدر روی رشد فلاور و هد اون تاثیر داره؟
    3-یه فلاور تا چند سالگی و چند سانتی قابلیت بروز استعدادهاش و داره؟
    4-بنظرتون برای رشد بهتر هدش چکار کنم(کم خرجتر باشه ممنون میشم)؟
    شرمنده طولانی شد

ویرایش توسط shellman2008 : 10th October 2012 در ساعت 12:55 AM

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza1367 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لطف میکنید درباره فلاور من نظر بدید
    شرایط
    اندازه ماهی 9 سانتی متر
    تانک طول 50 عرض 30 ارتفاع 40
    دمای اب 29
    سیفون 2 روز یکبا 30درصد
    غذا تترالوهان و بچه میگوی خشک(قوطی)
    مو چند تا سوال
    1-ماهی من روی اپن اشپزخونه هست و رفت و امد زیاده کنارش و بیشتر مواقع باله هاش به رنگ سیاهه جز وقتایی که خونه خلوت باشه و رفت و امد کم هر چند با همه خانواده خوبه و نمیترسه از کسی و از دست همه غذا میخوره بنظرتون سیاهی باله اش بخاطر استرسه؟چون نمیتونم جابجاش کنم اگه پیشنهاد دیگه ای دارید خوشحال میشم بشنوم.
    2-استرس چقدر روی رشد فلاور و هد اون تاثیر داره؟
    3-یه فلاور تا چند سالگی و چند سانتی قابلیت بروز استعدادهاش و داره؟
    4-بنظرتون برای رشد بهتر هدش چکار کنم(کم خرجتر باشه ممنون میشم)؟
    شرمنده طولانی شد
    ماهی شما مرغوبیت (یا گرید)بالایی نداره دوست عزیز
    استرس روی رشد فلاور و هد تاثیر داره دوست عزیز ولی فلاور شما چند وقت این ماهی رو خریدید
    فلاور تا 20 سانتی قابلیت بروز استعداد هد رو داره .الیته مسلم که فلاوری که از 6 -5 سانتی هد داره اینده بهتری داره
    رشد هد عامل اصلیش استعداد دوست عزیز که ماهی شما این استعداد رو نداره
    وقتی ماهی استعداد هد داشته باشه با همین غذای انرژی بی کیفیت هم هدش میاد بالا
    پس اول ماهی گیر بیارید که استعداد هد زدن داشته باشه بعد برای رشد هدش هزینه کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    این نوع فلاور میگن فلاور کریستالی داخل ابزی دانهای که از نور استفاده میشود جلو خواصی به این فلاور میده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی گوشتخوار
    شماره عضویت
    4669
    آقای آژیده سلام ماهی فلاورهورن من یه مدته که بیماره تا حالا چندین راه درمان رو روش امتحان کردم که جواب نداده و هرکس یه راهی رو پیش روم گذاشته از مترونیدازول گرفته تا استرپتوسین که جواب ندادن. امکانش هست که به صورت تلفنی روند بیماری و درمانهایی رو که انجام دادم رو بگم.آخه خیلی طولانیه وشاید موقع نوشتن یادم بره که همه رو بنویسم. سرش داره زخم میشه خواهش میکنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط lmatin نمایش پست ها
    آقای آژیده سلام ماهی فلاورهورن من یه مدته که بیماره تا حالا چندین راه درمان رو روش امتحان کردم که جواب نداده و هرکس یه راهی رو پیش روم گذاشته از مترونیدازول گرفته تا استرپتوسین که جواب ندادن. امکانش هست که به صورت تلفنی روند بیماری و درمانهایی رو که انجام دادم رو بگم.آخه خیلی طولانیه وشاید موقع نوشتن یادم بره که همه رو بنویسم. سرش داره زخم میشه خواهش میکنم
    با سلام

قبل از هر چیز عکس بزارید...عکس کاملا واضع از زوایای مختلف

2 شرح حال کاملش رو و روندی که بیماری طی کرده رو بنویسید

دارو هایی که مصرف کردید رو هم معرفی کنید

تلفن من پایین سایت هست ولی فکر نمیکنم فرقی داشته باشه
    در صمن تا عکس نزارید بنده هیچ راهنمایی صحیحی نمیتونم بکننم

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    8944

لطفا در مورد ماهی فلاور من نظر خودتون رو بدید.متشکرم

سلام.لطف به سئوالت من جواب بدید.ممنون .
    نظرتون رو در مورد فلاور من بدین.
    آیا از نژاد مرغوب است؟
    ارزش خرج کردن داره؟
    اگه نژادش خوبه چی بهش بدم خوبه؟

[IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad3062 نمایش پست ها
    سلام.لطف به سئوالت من جواب بدید.ممنون .
    نظرتون رو در مورد فلاور من بدین.
    آیا از نژاد مرغوب است؟
    ارزش خرج کردن داره؟
    اگه نژادش خوبه چی بهش بدم خوبه؟

[IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]
    دوست عزیز این ماهی از فلاورهورن تنها چیزیکه داره اسمشه
    بهتر بفکر یه ماهی بهتر باشی
    وقت و پول رو برای این ماهی هدر ندید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی گوشتخوار
    شماره عضویت
    4669

درخواست کمک برای درمان فلاورهورن

با سلام و تشکر فراوان.
    پیشاپیش عذر میخوام که مطلب خیلی طولانیه و وقت باارزشتون رو میگیره طبق دستور خودتون واین که فکر کردم به صورت کتبی راحت تر هستید تا شفاهی روند بیماری و به اصطلاح درمانهایی که انجام دادم رو نوشتم.
    ماهی فلاورم حدود دوماهه که بیماره و بیماریش باگوشه گیری وغذا نخوردن شروع شد ضمنا خیلی هم ترسو شده بود فکر نمی کردم که بیمار باشه بعد از یکی دو روز وجود رگه های سفید و حباب هوا توی مدفوعش شروع شد ویک سوراخ کوچیک توی سرش که با توجه به علائمی که توی سایت خونده بودم احتمال دادم که هگزامیتا گرفته باشه و طبق دستور توی آبش مترونیدازول ریختم و دمای آب روحدود دو درجه بالا بردم (بخاری روی 32 درجه گذاشتم ) و برای هر 10 لیتر یک قاشق مرباخوری نمک اضافه کردم.بعد از دو روز زخم روزی سرش خوب شد و من درمان رو تا آخر طبق دستور انجام دادم. ولی کامل خوب نشد و دوباره مدفوعش سفید و کشدار شد و من درمان رو تکرار کردم که زیاد جواب نداد و دیدم که دهانش باز مونده و بسته نمیشه و حدود یک هفته بود که غذا نخورده بود. عکس و فیلمش روبه ماهی فروشیی که میشناختم نشون دادم وگفت دهانش و اطراف اون که حالت گوشتی داره چرکی شده و به خاطر عفونته که بسته نمیشه و بهم گفت داروی جنرال تونیک رو بزنم که در مورد عفونت های بیرونی و داخلی موثره و دمای آب رو هم پایین بیارم و اونو روی 26 درجه بزارم!!! بعد از چند روز که گذشت و دیدم اصلا خوب نشده از اکواریوم مصطفی سوال کردم که گفتن توی آبش یک روز در میان تا یک هفته استرپتوسین بزنم و گفتن که اون رو از داروخانه انسانی میشه تهیه کرد. داروخانه علی رغم تاکید من روی اسم دارو بجای استرپتوسین بهم اسپکتینومایسین داد و گفت که همون داروئه!!!! اسپکتینو مایسین (2گرم) رو داخل آبش ریختم که فردا صبحش دیدم حالش خیلی بهتر شده و دهانش بسته میشه و شب هم غذا خورد . بعد از اضافه کردن دوز دوم دارو ( پس از سیفون کردن 30 درصد آب) و گذشت یک روز دیدم که روی قسمت زیر سرش حالت تاول مانندی ایجاد شده و من چون هنوز به دارو شک داشتم از اطلاعات دارویی در مورد اون سوال کردم که گفتن این دو دارو کاملا متفاوت هستن و من بلافاصله تا 80 درصد آب رو سیفون کردم. و چون راه دیگه ای به نظرم نمیرسید و هنوز حالت های هگزامیتا رو هم داشت دوباره مترونیدازول اضافه کردم بعد از یکی دو روز که هنوز حالش بد بود دیدم که سرش رو داشت به کف آکواریم میکوبید و هی سرش رو تکون میداد انگار گه چیزی توی حلقش گیر کرده باشه . می دونم که نباید دو دارو رو با هم استفاده کرد ولی چون چاره ای نداشتم به آبش جنرال تونیک هم اضافه کردم که بعد از اون دیگه سرش رو به کف آکواریوم نمیزد ولی حالش خیلی بد بود. چند جا سوال کردم هرکس یه چیزی میگفت و آکواریم مصطفی گفت فقط راه درمانش استرپتوسینه که اصلا گیر نمیومد و بعد از چند روز توی نواب گیر آوردم. کسی که اونو بهم فروخت گفت چون توی آبت داروئه باید هر روز 25 درصد آبت رو سیفون کنی و آب کهنه دقیقا با همون دما بجاش بریزی. این کار رو انجام دادم و بعد از 3 روز استرپتوسین رو به مقدار دو شیشه 500 میلی گرمی همرا با نمک به مقدار یک قاشق غذاخوری برای هر 20 لیتر توی آبش ریختم. ولی فردای اون روز دیدم که روی سرش حالت جوش مانند داره و سرش دوباره سوراخ شده. به آکواریوم مصطفی زنگ زدم و ازشون پرسدم که میتونم به آب همراه با استرپتوسین مترونیدازول بزنم که گفتن میشه و در مورد سرفلاجلول سوال کردم که گفتن اثر داره اگه استفاده کنم. مترونیدازول رو زدم و زخم سرش خوب شد . داروی سرافلاجلول رو پیدا کردم و آبش رو نزدیک به 50 درصد سیفون کردم و طبق دستور اضافه کردم ولی زخم سرش داشت برمیگشت و شکمش هم خیلی ورم داشت و مدفوع سفید و کشدارش هم خوب نشد از ترسم دوباره مترونیدازول زدم (نمیدونستم که میشه اونو با سرا استفاده کرد ولی گفتم یا میمیره یا خوب میشه). الان زخم سرش خوب شده و دیروز دوز دوم سرا رو (بهد از سه روز) همراه با دو عدد قرص مترونیدازول همرا با نمک به مقدار یک قاشق غذاخوری برای هر 20 لیتر استفاده کردم. حال الانش به این صورته که اکثر اوقات روی آب یه گوشه ایستاده بعضی وقت ها شنا میکنه, دهانش دوباره باز مونده, شکمش ورم داره, حدود ده روزه که غذا نخورده و رنگش تیره اس و هدش خوابیده. عکس هاش رو براتون گذاشتم یک دنیا ممنون میشم که کمکم کنید شاید به نظر خیلیا مسخره بیاد از وقتی مریض شده شب و روز ندارم و واقعا دوستش دارم و نسبت بهش احساس مسئولیت میکنم چون فقط بخاطر تجربه کم و دیر سیفون کردن آب باعث شدم که به این روز بیفته. امیدی به خوب شدنش هست؟ فکر میکنم با عوض کردن دارو خیلی بهش ضربه زده باشم ولی تمام اون چیزی بود که از دستم برمیومد عذر میخوام که خیلی طولانی شد و یک دنیا ممنون میشم که راهنماییم کنید.
    با یک دنیا تشکر
    متین

[IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]

صفحه 36 از 227 نخستنخست ... 17181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545586136 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)