همکار قدیمی (انجمن فلاورهورن)

نوع حیوان خانگی
    ماهی (فلاور)
    شماره عضویت
    15266
    نقل قول نوشته اصلی توسط mmrabi نمایش پست ها
    سلام
    از یه فروشنده ماهی فلاور پرسیده بودم که معلوم بود آگاهیش در مورد این ماهی زیاده و کلا فلاور های تایلندی داشت...پرسیدم که کلا نگه داری این ماه سخته یا نه گفته بود نه ماهی خیلی راحت و سازگاریه
    شاید اگه تجربه ی کافی داشته باشم نگه داریش واسم سخت نباشه

احتمالا از این ماهی بخرم سوالاتی که دارم اینه کن:
    اشکالی نداره اگه من فقط از غذا های خشک استفاده کنم و از غذایش های تر مثل دل گوسفند و یا میگو تازه استفاده نکنم؟
    من چون صبح تا ظهر مدرسه هستم و یه جورایی به خاطر درسم وقت زیادی ندارم نمیتونم غذا ی تر درست کنم یا در روز شش وعده غذا به ماهیم بدم پس وعده های غذاییش میمونه از ظهر تا شب به نظرتون بهتره چند وعده بهش بدم ؟؟؟
    و اگه تعداد وعده ها کم بشه و فقط غذا های متنوع ولی خشک داده بشه مشکلی برای ماهی به وجود نمیاد؟؟؟

ممنون بابت راهنمایی های خوبتون...
    باز هم ببخشید که زیاد حرف زدم...
    سلام دوست عزیز میکس میگو پروتئین بالایی داره ،، استفاده از میکس جهت فلاور به رشد بهتر هد و رنگ کمک شایانی میکنه البته با برنامه و عدم زیاده روی به دلیل پروتئین بالا و عدم هضم اون توسط فلاور ، در روز بهتره سه وعده به فلاورتون غذادهی کنید مقدار غذاهدهی کم باشه اما میتونید وعده ها رو افزایش بدید، اگه شما تعداد وعده ها رو کم کنید قطعا با مشکل هضم غذا مواجه میشید ، در مورد سوال بعدی اینکه استفاده بیش از حد از غذای خشک باعث ورم معده در فلاور میشه ،، کار سختی نیست میخواید فلاور شادابی داشته باشید سعی کنید غذا رو خیس کنید ، سیفون مرتب حداقل هفته ای 30 درصد داشته باشید و ... تاپیک های مربوط به بیماری و نگهداری از فلاور رو مطالعه کنید از افراد با تجربه هم میتونید سوال کنید...موفق باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    17387
    نقل قول نوشته اصلی توسط E-H-S-A-N نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز میکس میگو پروتئین بالایی داره ،، استفاده از میکس جهت فلاور به رشد بهتر هد و رنگ کمک شایانی میکنه البته با برنامه و عدم زیاده روی به دلیل پروتئین بالا و عدم هضم اون توسط فلاور ، در روز بهتره سه وعده به فلاورتون غذادهی کنید مقدار غذاهدهی کم باشه اما میتونید وعده ها رو افزایش بدید، اگه شما تعداد وعده ها رو کم کنید قطعا با مشکل هضم غذا مواجه میشید ، در مورد سوال بعدی اینکه استفاده بیش از حد از غذای خشک باعث ورم معده در فلاور میشه ،، کار سختی نیست میخواید فلاور شادابی داشته باشید سعی کنید غذا رو خیس کنید ، سیفون مرتب حداقل هفته ای 30 درصد داشته باشید و ... تاپیک های مربوط به بیماری و نگهداری از فلاور رو مطالعه کنید از افراد با تجربه هم میتونید سوال کنید...موفق باشی
    ممنونم از راهنمایی هاتون چشم‌ حتما مطالعه میکنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    هر جوری که فلاورهورن رو نگهداری میکنید استفاده از یک غذای ضد انگل و عدم غذا دهی زیاد به فلاورهورن اولین ومهم ترین اصل موفقیت در این راهه . هر زمان شکم ماهی حتی کمی ورم و باد کرد بدونید دارید راه رو اشتباه میرید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    17387
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    هر جوری که فلاورهورن رو نگهداری میکنید استفاده از یک غذای ضد انگل و عدم غذا دهی زیاد به فلاورهورن اولین ومهم ترین اصل موفقیت در این راهه . هر زمان شکم ماهی حتی کمی ورم و باد کرد بدونید دارید راه رو اشتباه میرید
    ممنونم...
    فر‌وشگاه ماهی رو در نواب میشناسید که فلاور های نژاد دار رو بفروشه و بشه بهش اطمینان داشت؟
    من خودم یکیو پیدا کردم به اسم آکواریوم روزبه که به نظرم فروشگاه خوبیه و ظاهرا که فلاور های تایلندی داشت...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mmrabi نمایش پست ها
    ممنونم...
    فر‌وشگاه ماهی رو در نواب میشناسید که فلاور های نژاد دار رو بفروشه و بشه بهش اطمینان داشت؟
    من خودم یکیو پیدا کردم به اسم آکواریوم روزبه که به نظرم فروشگاه خوبیه و ظاهرا که فلاور های تایلندی داشت...
    بله اگر منظورتون فروشگاه نمو سابق هست (شاید اسمش عوض شده باشه) به نظرم قابل اعتماد ترین مرکز خرید فلاور حال حاضر ایرانه . روزبه : 09122267206

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    17387
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    بله اگر منظورتون فروشگاه نمو سابق هست (شاید اسمش عوض شده باشه) به نظرم قابل اعتماد ترین مرکز خرید فلاور حال حاضر ایرانه . روزبه : 09122267206
    بله من هم منظورم ایشون بود...اسم جدید فروشگاهشون آکواریوم روزبه هست...
    ممنون به خاطر کمکتون...

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    4874
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadi72 نمایش پست ها
    سلام دوستان میخاستم نظرتون رو در مورد نژاد فلاورم و اینکه چقدر استعداد داره بپرسم
    به نظرتون چه غذاهایی بهش بدم؟
    این عکسو در شرایطی ازش گرفتم که قبل از عکس حدود دو ساعت تو پلاستیک بود تا به اکواریوم برسه
    سایز تقریبی هم 13 سانته

سلام
    دوستان سوالم رو جای نامناسبی پرسیدم که پاسخی دریافت نکردم؟

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام
    دوستان سوالم رو جای نامناسبی پرسیدم که پاسخی دریافت نکردم؟
    من تجربم رو که تنها با 2 فلاور دارم میگم
    ببین فلاور سالم که کم پیشرفت کنه 100 برابر می ارزه به فلاوری که خیلی عالیه اما مریضی داره
    فلاور قبلیم ژن خوبی داشت اما به خاطر انگل مرد و کلی هزینه ای که براش کردم دود شد رفت هوا
    در عوض این یکی فلاورم دیر پیشرفت میکنه اما چون خداروشکر سالمه با هیچی عوضش نمیکنم
    فلاور شما به نظرم هدش یه کوچولو بزرگتر میشه رنگش با غذای رنگ بهتر میشخ
    اون سیاهی هم اگه با کاهش استرسش از بین رفت که هیچ مگر نه حواست باشه که
    باله ی سیاه و جمع شده نشونه دوچیزه یا استرس شدید یا بیماری

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام دوستان میخاستم نظرتون رو در مورد نژاد فلاورم و اینکه چقدر استعداد داره بپرسم
    به نظرتون چه غذاهایی بهش بدم؟
    این عکسو در شرایطی ازش گرفتم که قبل از عکس حدود دو ساعت تو پلاستیک بود تا به اکواریوم برسه
    سایز تقریبی هم 13 سانته

فلاورهورن زیباییست . با سلیقه شخصی من که بسیار سازگاره!! در صورت رسیدگی مداوم ممکنه هدش بزرگ تر بشه . به هر حال مهم اینه که صورت و چشم و مدل دهان و هد فلاورهورن شما کاملا با هم تناسب داره و اگر هد خیلی گنده ای هم نداشته باشه باز هم زیباست . رنگش قطعا با رسیدگی بیشتر خیلی خیلی پر رنگ تر میشه . با توجه به لکه هایی که رو دمش میبینم ، این احتمال وجود داره که بعدا رنگ پاک کنه و چیزی مثل گلدن تریماکو بشه . شاید هم این اتفاق نیفته ... به هر حال فقط یک احتماله

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    17387
    سلام...
    میخواستم نظرتونو در مورد فلاوری که تازه گرقتم بدونم... فکر میکنم طولش حدود 13-15 سانتی متر باشه...
    هد بزرگی هم داره اگه اشتباه نکنم از نژاد کامفا هست و 250 هزار تومن هم خریداری کردم...ازششو داشت اینقدر بگیرمش؟نژادش رو درست گفتم؟
    حالا نظر شما اساتید رو میخواستم بدونم...

سوالی هم که دارم اینه که وقتی این ماهیو خریدم متوجه کمی ورم روی شکمش شدم...ممکن بیماری داشته باشه؟؟؟
    غذا هم براش humpy head و ever red از محصولات اوشن فری گرفت گرفتم که خدا رو شکر اصل هم هستند...

و دوم اینکه متاسفانه چون محل آکواریوم جای پر رفت و آمدی هست موجب استرس در ماهی نمیشه؟؟؟بهتره چه کاری کنم؟؟؟

ممنون از پاسخگوییتون...

صفحه 198 از 227 نخستنخست ... 98148179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)