کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    12374
    با سلام خدمت استاد محترم
    احتراما راهنمایی بفرمایید که دو الی سه روزه که فلاورم شکمش باد کرده که من حس میکنم از خوراک زیاد باشه لطفا راهنمایی بفرمایید که چه کار کنم وایا میتونم غذایش را کم کرده وانرا در اب اسفناج بخیسانم نمی خواههم از دارو استفاده کنم ممنون اگه راهنمایی بفرمایید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14804
    دوستان کمک فلاورم بی میلی به غذا نشون میده از منم فرار میکنه .غذا رو تو دهن نبرده بیرون میندازه کشنگی هم بهش دادم .از انواع غذا ها هم استفاده کردم لطفا بگید چه کنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین2 نمایش پست ها
    با سلام خدمت استاد محترم
    احتراما راهنمایی بفرمایید که دو الی سه روزه که فلاورم شکمش باد کرده که من حس میکنم از خوراک زیاد باشه لطفا راهنمایی بفرمایید که چه کار کنم وایا میتونم غذایش را کم کرده وانرا در اب اسفناج بخیسانم نمی خواههم از دارو استفاده کنم ممنون اگه راهنمایی بفرمایید
    سلام

یک هفته هیچ غذایی به ماهی ندید

سولفات منیزیم تهیه کنید ۲ قاشق چایخوری به ازای هر ۳۵ لیتر به آب اضافه کنید . ۲۴ ساعت بعد ۵۰ ٪ آب رو عوض کنید . این حالت در فلاورهورن معمولا به دلیل غذا دادن زیاد یا بد و در شرایطی که کیفیت آب آکواریوم مساعد نیست پیش میاد .

اگر سولفات منیزیم کمک نکنه ورم شکم فلاور میتونه منجر به عفونت و سایر مشکلات بشه که باید از آنتی بیوتیک استفاده بشه . حتما یک عکس از ماهیتون بزارید

دمای آب رو هم خیلی بالا نبرید . در حدود ۲۸ درجه کافیست

نقل قول نوشته اصلی توسط a-min نمایش پست ها
    دوستان کمک فلاورم بی میلی به غذا نشون میده از منم فرار میکنه .غذا رو تو دهن نبرده بیرون میندازه کشنگی هم بهش دادم .از انواع غذا ها هم استفاده کردم لطفا بگید چه کنم
    عکس فلاورهورنتون رو بزارید . اوایل ورود فلاور جدید به آکواریوم معمولا با این مشکلات همراهه ... چیز عجیبی نیست .

مدفوع سفید نداره؟
    شکمش ورم نداره؟
    خط های استرس راه راه پرر نگ؟
    دانه های خیلی خیلی سفید ریز روی بدن؟
    کوبیدن بدن به اشیاء داخل آکواریوم؟
    استارت های ناگهانی؟
    ....

هر علائمی که هست اینجا بنویسید و عکس هم حتما بزارید

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14804
    مدفوع سغید گاهی اوقات اما بیشتر معمولی به رنگ تیره هست.شکم ورم ندارد.تیرگی در هنگام استرس دارد.دانه سفید ندارد.بدن نمی کوبد اما استارت های ناگهانی میزند

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    مدفوع سغید گاهی اوقات اما بیشتر معمولی به رنگ تیره هست.شکم ورم ندارد.تیرگی در هنگام استرس دارد.دانه سفید ندارد.بدن نمی کوبد اما استارت های ناگهانی میزند

مشکل حادی نداره

احتمال اینکه انگل های تک یاخته مثل ایک و ... روی بدن و داخل آبشش ها باشه زیاده . همیشه اون حالتی که ما به عنوان ایک میشناسیم پیش نمیاد و همه بدن ماهی سفید و برفکی نمیشه....

توصیه من به شما اینه که داروی JBL Punktol رو خریداری کنید و طبق دوز بروشور مصرف کنید . بهتره نوع ULTRA رو بخرید . پانکتول ULTRA من فقط تو مغازه دکتر تقریری دیدم ....

روز اول و سوم و پنجم و هفتم

غذا هم فقط HIKARI BIO GOLD ضد انگل بدید

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14804
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    مشکل حادی نداره

احتمال اینکه انگل های تک یاخته مثل ایک و ... روی بدن و داخل آبشش ها باشه زیاده . همیشه اون حالتی که ما به عنوان ایک میشناسیم پیش نمیاد و همه بدن ماهی سفید و برفکی نمیشه....

توصیه من به شما اینه که داروی JBL Punktol رو خریداری کنید و طبق دوز بروشور مصرف کنید . بهتره نوع ULTRA رو بخرید . پانکتول ULTRA من فقط تو مغازه دکتر تقریری دیدم ....

روز اول و سوم و پنجم و هفتم

غذا هم فقط HIKARI BIO GOLD ضد انگل بدید

موفق باشید
    آدرس مغازه رو بهم بگو داداش راستی اینم نگفتم که وقتی از جلو نگاش میکنم رو بدنش احساس لگه سفید میکنم اما وقتی از طرف دیگه میبینم چیزی رو بدنش نیست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    آدرس مغازه رو بهم بگو داداش راستی اینم نگفتم که وقتی از جلو نگاش میکنم رو بدنش احساس لگه سفید میکنم اما وقتی از طرف دیگه میبینم چیزی رو بدنش نیست.
    سلام آدرسي كه استاد آژيده فرمودند (مغازه دكتر تقريري) اتوبان نواب به سمت جنوب بعداز خ دامپزشكي موفق باشيد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    وصله های سفید یا white patch معمولا نشانه وجود عاملی غیر طبیعی (مثل انگل) روی پوست ماهیست . کاری که گفتم رو انجام بدید انشالله خوب میشه!

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14804
    دوستان تونستم از مدفوع فلاورم عکس بندازم لطفا بگید چه بیماری گرفته آقا بابک کمک کنید دقیقا بگید چیه چون واقعا حس نمی کنم بیماری سفیدک گرفته باشه .کم اشتهای یا نمی خورد .ترس و فرار .بعضی مواقع در نور کمی گوشه گیری میکند.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    دوستان تونستم از مدفوع فلاورم عکس بندازم لطفا بگید چه بیماری گرفته آقا بابک کمک کنید دقیقا بگید چیه چون واقعا حس نمی کنم بیماری سفیدک گرفته باشه .کم اشتهای یا نمی خورد .ترس و فرار .بعضی مواقع در نور کمی گوشه گیری میکند.

دوست عزیز شما فرمودید استارت های ناگهانی داره ... اولویت با درمان انگل پوستیست . طبق آموزشی که داده شد عمل کنید

برای مدفوع سفیدمش هم نوشتم که چه غذایی بدید...

فردا که از افتاد کف تانک دیگه کاری نمیشه کرد پس کارایی که گفتم رو انجام بدید

موفق باشید

صفحه 119 از 227 نخستنخست ... 1969100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138169219 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)