صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 42
    همکار قدیمی (معاون باغ های شیشه ای)

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenan نمایش پست ها
    یه دوست عکاس(عکاس صدا و سیما) داشتم که با یه گوشی k850 عکس میگرفت در حد تیم ملی
    همیشه شعارش این بود که باید تنظیمات اولیه درست انجام بشه که اینطوری حتی میشه با گوشی هم عکس مناسب انداخت
    پیشنهاد من اینه که راجب اصول اولیه عکاسی مثل نور و زاویه و سرعت شاتر و ... یه توضیح بدین که بسیار تاثیر گذاره

ممنون
    حق کاملا با ایشون هست
    قصدم همینه اما میخوام ابتدا یک سری توضیح درباره این مسائل (نور شاترو..) ارائه بشه و یکسری کارها که باعث تخریب عکس میشه مثل همین فلاش داده بشه تا دوستان اشناییشون بیشتر بشه بعد هم ایشالا یکسری تجربه ها و سوال های دوستان مطرح بشه
    فقط امیدوارم دوستان دیگه هم کمک کنند

دوستان میتونند هر مرحله امتحان کنند و نتیجه رو ببینند یا مشکلات رو مطرح کنند مثلا الان که بحث فلاش شد یک عکی با فلاش و یک عکس بدون فلاش انداخته بشه و تفاوت رو ببینید

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    مجددا سلام
    خوب برای اینکه عکس خوبی ثبت بشه باید نور مناسبی داشت وقتی فلاش را از کار میندازیم ممکن هست که نور اصلی تانک جوابگوی عکس نباشه و باخطر جبران دوربین مجبور بشه سرعت شاتر رو پایین بیاره تا نور کافی به سنسور برسه که همین اتفاق باعث میشه عکس ها شارپ نباشن و سوژه خوب فریز نشه و به عبارت سادهتر سوزه که در حال حرکت هست محو بیوفته

برای جلوگیری از این اتفاق چند کار میشه کرد که در دسترس ترین حالت میشه بالابردن ایزو رو پیشنهاد کرد.

در حالت کلی و ساده ایزورو میشه حساسیت سنسور به نور تعریف کرد که هرچه ایزو بالا تر بره حساسیت نسبت به نور بیشتر میشه و در مدت زمان ثابت سنسور نور بیشتری به خودش جذب میکنه

البته هرچه ایزو بالاتر بره نویز عکس بیشتر میشه و نباید خیلی اونرو زیاد کرد که با توجه به ساختار و مهندسی ساخت سنسور رفتار نویزی متفاوت هست (خیلی نمیخوام وارد مسائل فنی بشم)

شما برای یک ثبت قابل قبول تقریبا به سرعتی بین یک سی ام تا یک شصتم نیاز دارین که با توجه یه موجودات متفاوت هست پس بعد از روشن کردن نور تانکتون ایزورو تا جایی بالا ببرین که سرعت باز بودن شاتر بیشتر از یک سی ام باشه

اگر سوالی بود در خدمتم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3364
    معمولا دوستانی که از دیجیتال استفاده میکنن از ساده ترین حالت تنظیمات یعنی اتوماتیک استفاده می کنن
    مباحثی که دوستمون میگن رو نمیتونین در حالت اتوماتیک پیدا کنید
    خود M.Moghadam در این مورد هم باید توضیح بدن

مرسی

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenan نمایش پست ها
    معمولا دوستانی که از دیجیتال استفاده میکنن از ساده ترین حالت تنظیمات یعنی اتوماتیک استفاده می کنن
    مباحثی که دوستمون میگن رو نمیتونین در حالت اتوماتیک پیدا کنید
    خود M.Moghadam در این مورد هم باید توضیح بدن

مرسی
    بله درست میفرمایید یه سری تنظیمات رو نمیشه روی یه سری دوربین های معمولی انجام داد
    این توضیحاتی هم که خدمتتون عرض میکنم بخار اینه که حدالمکان از اتوماتیک استفاده نشه البته برای فلاش هم اکثر دوربینهای جدید میشه از کار انداختش
    شما وقتی با مد اتو عکس میندازین اون چیزی که بای و شاید ثبت نمیشه مثلا شما از فلان ماهی میخواین عکس بندازین ولی وقتی روی اتوماتیک هست مثلا لایو راکها واضحتر میوفتن و ماهی مورد نظر واضح واضح نیست که خوشایند نیستش

اگر اشتباه فهمیدم یا پاسخ اشتباه دادم بفرمایید تصحیح کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3364
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها
    بله درست میفرمایید یه سری تنظیمات رو نمیشه روی یه سری دوربین های معمولی انجام داد
    این توضیحاتی هم که خدمتتون عرض میکنم بخار اینه که حدالمکان از اتوماتیک استفاده نشه البته برای فلاش هم اکثر دوربینهای جدید میشه از کار انداختش
    شما وقتی با مد اتو عکس میندازین اون چیزی که بای و شاید ثبت نمیشه مثلا شما از فلان ماهی میخواین عکس بندازین ولی وقتی روی اتوماتیک هست مثلا لایو راکها واضحتر میوفتن و ماهی مورد نظر واضح واضح نیست که خوشایند نیستش

اگر اشتباه فهمیدم یا پاسخ اشتباه دادم بفرمایید تصحیح کنم

من عکاس نیستم و اطلاعاتم خیلی ناقصه
    ولی میخوام از اطلاعات شما برای خودم و دوستان استفاده کنم
    من سر خطو میگم شما برو تا تهش
    مرسی

مورد بعدی چیه؟

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    اقایه مقدم فکر می کنم رویه عکس بهتر میشه توضیح داد
    من چون دوربین دم دستم بود چنتا عکس انداختم تو چنتا حالت
    که اونایش که خوب در نیومده رو میزارم که یکمی روش برامون توضیح بدی

البته این اخریه بنظرم خودم خوب میومد حالا نظر شما چی باشه محمدجان

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    ممنون از اشتراکتون

در مورد عکس اول بجز اینکه نور خیلی زیاده و دوربین اشتباه نورسنجی کرده که خیلی بهش کاری ندارم احساس میکنم توی شناسایی سوژه هم دچار مشکل شده و ماهی هی واضح نیستن که اگر با مد دیگری عکاسی میشد و اتوماتیک نبود این مساله پیش نمیومد البته حدس هستش شرایط و نیت عکاسی

عکس دوم که بخاطر رفلکت فلاش توی شیشه بسیار ازار دهنده هست و نور فلاش باعث شده که نور واقعی سوزه های پشتی مطابق با واقعیت نباشه

عکس سوم هم مشکلات قبلی رو داره

اما عکس اخر به نظرم پیشرفت بسیار عالی و خوبی هستش
    فقط یک نکته برای انداختن عکس از چنین سوژه هایی من خودم دوستم دارم که عمق میدان کم باشه یعنی پشت سوژه محو باشه تا سوژه بیشتر خودشو نشون بده که برای این کار باید فاصله کانونی رو زیاد کرد و دیافراگمرو تا اونجا که میشه باز کنید(یعنی زوم کنید و اگر میتونید دیافراگمو در بازترین حالت بزارین)

ولی واقعا عکس زیبایی هستش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3364
    منم یه ایراد به عکس اولی اضافه میکنم
    البته توضیحشو میزارم به عهده شما

عکس اول زرده ...

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    سلام
    ببخشید یک مقدار دیر جواب میدم(شب عید و متاهلی این سیکلمون که تموم بشو نیست)
    در مورد زردی عکس اول
    بستگی به جند مورد داره
    نوع نور تابشی در اک ممکن باعث این قضیه شده باشه و در اثر نور مورد استفاده در تانک در زمان ثبت عکس که ممکن باعث ایجاد ته رتگ زرد باشه این اتفاق افتاده باشه یا شاید نور خارجی که در خانه موجود هست البته به نظره من عکسهای دیگه بخاطر نور مورد استفاده ته رنگ ابی دارن و باعث میشن این عکس بیشتر خودشو زرد نشون بده
    یکی دیگه از عواملی باعث این اتفاق میشه تشخیص اشتباه مد تنظیم نور هست که بعضا باعث این مسائل میشه مثلا شما وقتی در خانه خود از لامپ فلورسنت استفاده میکنید و تنظیم دوربین بر روی لامپ تنگستن هست باعث میشه که بعد از ثبت عکس ته رنگ بسیار شدید رنگ ابی رو در عکس ببینید که البته احتمالش برای این عکس کمه

اگر سوالی بود در خدمتم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3364
    ممنون
    صرف نظر از دلیل اینکه چرا زرد شده عکس یه روش کلی برای رفع این مشکل وجود داره که انتظار داشتم اونو توضیح بدین
    شما راجب تراز سفیدی صحبتی نکردین
    روشی که میشه رنگ بندی ها رو واقعی تر کرد

مرسی

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)