نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360

مفاهیم اولیه نور

طول موج نور
    نور متصاعد شده از هر منبع نوری دارایه طول موج مخصوصی است که با واحد نانومتر سنجیده میشود
    انچه که چشم انسان به عنوان نور می بیند در واقع مجموعه ای از طیفهای نوری مختلف که ما فقط
    قادر به تشخیص رنگ نهایی ان هستیم.در حالیکه ممکن است این نور از شش یا هفت نور مختلف تشکیل
    شده باشد.رنگهای مختلف دارایه طول موجهای مختلفی هستن که هر طول موج در یک محدوده مشخص
    بیانگر نور خاصی است.فیزیکدان بزرگ نیوتون طیف های نوری قابل رویت برای انسان را به هفت رنگ قرمز
    نارنجی زرد سبز ابی نیلی و بنفش تقسیم کرده است.این نورها دارایه طول موج390تا750نانومتر هستند که
    به این محدوده دامنه دید نیز می گویند و تمام نورهای این محدوده توسط انسان قابل رویت هستن.نور خورشید
    در ظهر حدود5000تا5500کلوین نور دارد که به این درجه نور کامل یا(full spectrum)می گویند زیرا در این درجه از نور
    همه ی رنگهای قابل رویت برایه انسان حضور دارن هر چند با درصد های مختلف.در تصویر گرافیکی زیر تفکیک رنگهای
    موجود در نور خورشید و میزان هر یک نشان داده شده است

همونطور که در تصویر مشاهده می کنید هر یک از این رنگها بیانگر طول موج مخصوص خود است.نور دارایه طول موج کوتاهتر از390
    نانومتر ماورای بنفش و بیشتر از750نانومتر اینفرارد یا مادون قرمز است.همانطور که گفته شد نورهای دارای طول موج خارج از این
    محدوده توسط انسان قابل رویت نیستن.اصولن چشم انسان در نور با طول موج550نانومتر که به رنگ سبز دیده می شود دارای بیشترین
    دید بوده و اجسام را با بیشترین وضوح تشخیص می دهد.

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    کلوین یا درجه رنگ نور
    همانطور که قبلن اشاره شد چشم انسان قادر به تفکیک نور و مشاهده نورهای تشکیل دهنده یک نور واحد نیست.به عنوان مثال
    نور سفید از هفت رنگ تشکیل شده است ولی بازتاب نهایی ان تنها به یک رنگ سفید دیده می شود.از طرفی به دلیل ویژگی های
    چشم انسان بیشتر نورهایی را که به رنگ سفید می بینیم سفید واقعی نبوده و ممکن است از نظر ترکیب نورهای تشکیل دهنده
    کاملن با یکدیگر متفاوت باشند.به دلیل وجود نورهای مختلف با طول موج متفاوت در یک نور نهایی نمی توانی طول موج خاصی برایه ان
    مشخص نمود در این هنگام برایه تشخیص ویژگی های نور مورد نظر از کلوین استفاده می شود.
    ویرایش توسط mahdi1367 : 20th March 2012 در ساعت 01:50 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهي اب شور
    شماره عضویت
    18853
    با عرض سلام خدمت تمامي اعضا من امروز در سايت پارسي پت ثبت نام كردم . من يه تانك اب شور راه اندازي كردم هنوز ماهي و ريف نذاشتم تقريبا يه ماه از راه اندازيش ميگزره اما يه سيستم روشنايي حرفه اي ميخواستم موندم از لامپ متال استفاده كنم يا از لامپهاي ال اي دي از دوستان تقاضا دارم در اين امر منو راهنمايي كنن با تشكر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    نقل قول نوشته اصلی توسط wahab نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت تمامي اعضا من امروز در سايت پارسي پت ثبت نام كردم . من يه تانك اب شور راه اندازي كردم هنوز ماهي و ريف نذاشتم تقريبا يه ماه از راه اندازيش ميگزره اما يه سيستم روشنايي حرفه اي ميخواستم موندم از لامپ متال استفاده كنم يا از لامپهاي ال اي دي از دوستان تقاضا دارم در اين امر منو راهنمايي كنن با تشكر
    سلام مبارک باشه
    اگه نور حرفه ای میخواید از مهتابی استفاده کنید اگر معمولی از ال ای دی
    متال با توجه به کم یاب بودن و پر مصرف بودن و ایجاد حرارت زیاد به صرفه نیست

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط wahab نمایش پست ها
    دوست عزیزورودتون را به پارسی پت تبریک میگم،،، همه نورهایه مزیتهایی داره یه معایبی،ولی بهترین ترکیب در حال حاضرترکیب متال۱۴۰۰۰با مهتابی اکتنیک هست ،ولی اگه ارتفاع ۵۰ بیشتر نیست فقط از مهتابی استفاده کنید.
    ویرایش توسط شادکامی : 3rd February 2016 در ساعت 10:45 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18558
    سلام و تبریک سال نو
    دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید
    برای آک 180طول 70 ارتفاع و 70 عرض و برای Sps
    1-نور متال و مهتابی حرفه ای ترهست یا ال ای دی
    2-چه تعداد متال و چه تعداد مهتابی لازم هست و چه مارکی بهتره
    3- حدود قیمت رو هم لطف کنید قیمت متال و قاب؟
    4- عمر مفید؟

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا خطیب نمایش پست ها
    سلام و تبریک سال نو
    دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید
    برای آک 180طول 70 ارتفاع و 70 عرض و برای Sps
    1-نور متال و مهتابی حرفه ای ترهست یا ال ای دی
    2-چه تعداد متال و چه تعداد مهتابی لازم هست و چه مارکی بهتره
    3- حدود قیمت رو هم لطف کنید قیمت متال و قاب؟
    4- عمر مفید؟
    سلام . سال نو شما هم مبارک باشه.
    هیچ کدوم حرفه ای تر نیست بلکه بستگی به برند و نوع انتخاب شما هر دو تا میتونه نیاز شما رو برطرف کنه .
    2- برای نورپردازی کامل اکواریومی با طول 180 به حداقل 3 تا متال 150 و 6 تا مهتابی نیاز دارید یعنی برای هر 60 سانت تقریبا یک متال و دو تا مهتابی میتونه پوشش خوبی داشته باشه . میشه برای سیستم 180 بیشتر از این هم در نظر گرفت به خصوص تانک sps اما دیگه مصرف برقتون و حرارت تولیدیش خیلی بالا میره !! (برای مارک مهتابی و متال هم ATI بسیار معتبر هست بعد از اون جیسمن (گیسمان) هم برند خوبیه) درمورد led هم که شرکت های مختلف و معتبری مثل اورفک و اکوتک و ATI و ... هستند که مدل های متفاوتی رو ارائه دادند . اگه مثلا رادیون شرکت اکوتک رو در نظر بگیریم به حداقل 3 تا از مدل xr30 نیاز دارید .
    3 - فروشنده نیستم و نمیتونم قیمت بدم اما برای تانک شما اگه متال کار کنید حداقل با قاب و تجهیزات بالای3.5 تا 4 میلیون و در مورد led هم بیش از 8 تا 9 میلیون .
    4 - عمر مفید led های شرکتهای معتبر به بیش از 10 سال هم میرسه (ادعای خودشون) . متال و مهتابی هم بسته به نوع برند از 1 سال تا 1سال و نیم عمرشون هست.
    -

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)