صفحه 5 از 29 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 283

موضوع: ديسكس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    حرف دوستمون درسته چون هرچي ماهي بزرگتر باشه مقاومت بيشتري نشون ميده و داره، البته اين به اين منظور نيست كه صدمه يا تلفات نداشته باشه. ولي عزيز چون حداقل من 3 تا 5 ديسكس رو مي پسندم بايد هزينه زيادتري رو هم پرداخت، كه يكسري از دوستان شايد ضررش براشون زياد باشه. پس بهتر نيست اگر با 2.5 تا 3 اينچي شروع كنند؟ باز هم شما خودتون هر چي صلاح مي دونيد.
    ممنونم از حسن نظر شما
    2.5 - 3 هم خوبه

شرایط رو رعایت کنند ، تضمین بی ضرر بودنش با من
    1تانک تمیز و ضد عقونی شده به همراه لوازم تزیینی ضدعفونی شده ، بخاری (دما 29 ) ، مهتابی رو آبی ، پمپ هوا همراه با دو سنگ هوای متوسط ، یک فیلتر اکسترنال 30 تومنی که با سرامیک ، ژئولیت و مقداری رزین آنیونی و کاتیونی ، بیوبال و ابر و پشم شیشه پر بشه که البته شاید در ابتدای راه هزینه تصفیه زیاد به نظر بیاد ولی در صورتیکه با تصفیه های معمولی ظروع کنید متوجه خواهی شد که با طی زمان بیشتر از اکسترنال خرجتون شده به همراه زحمت بیشتر ، یک عدد تترا اکواسیف استارت و به ازای هر 40 لیتر 1قاشق غذا خوری نمک
    بعد از نصب تانک از آب شهری پر کنید تترا سیف استارت رو بریزید (به ازای هر 12 لیتر 1 سر ) آکوا رو روشن کنید

بعد از 1 هفته محیط زندگی دیسکسهای شما آمادست ، قول میدم با رعایت نکات تغذیه ای و رسیدگی هیچوقت تلفات نداشته باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    سلام
    در بعضی نژاد های دیسکس دانه هایه مشکی رنگ ظاهر میشه(انگار با نمک دون پاشیدن روش) که بعضی میگن بخاطر اب ایرانه! و بعضی میگن بخاطر تصفیه بد اب اکواریوم!.....
    راه درمانی وجود داره؟! که این دانه هایه ریز از بین بره؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    در بعضی نژاد های دیسکس دانه هایه مشکی رنگ ظاهر میشه(انگار با نمک دون پاشیدن روش) که بعضی میگن بخاطر اب ایرانه! و بعضی میگن بخاطر تصفیه بد اب اکواریوم!.....
    راه درمانی وجود داره؟! که این دانه هایه ریز از بین بره؟
    نخير، ما خواستيم يك چند تا از دوستان مثل آقا رضا و آقا مصطفي كه توي فلاور خيلي فعالند يكي توي بخش ديسكس پيدا شه كه پاي ما رو ديگه اينجا نكشونند كه انگار نميشه. :smile (136):
    خوب بسم الله
    ببين عزيز ميزان gh آب تهران با تستهايي كه گرفيتيم از 8.5 تا 15 متغيره. براي همين هم ph آب تقريبا بالاست و هم بستر براي بالا رفتن سختي ها وبيكربناتهاي آب kh مناسبه.
    اين ذرات سياه رنگ بر اثر ناهنجاريهاي خارجي مثل استرس و فشارهاي شيمي محيط آب و ... روي پوست بدن ماهيها بخصوص اي نازنازي ماهي (ديسكس) خودشون رو نشون ميدن. البته بسته به نژاد و مارك هاي مختلف ديسكس كم و زياد هست. مثلا روي ملونها و پيژن ها بيشتر و روي سفيدها و ... كمتر يا حتي ديده نميشه.
    دقت كنيد موقعي كه توي تانك شن و سيستم كف و ... مثل تانك قرنطينه نباشه چون شما فضولات و غذاهاي مونده و از قبيل اين چيزها رو در سيفون كامل بيرون مي كشيد، چون نيترات و فسفات و كلسيم و ... رو راحتتر مي تونيد كنترل كنيد و از آب خارج كنيد اين نقاط كمتره و موقعي كه به تانكهاي با دگوراسيون مثل تانكهاي خودم واردشون مي كنيد. خالها و نقطه بيشتر ميشند.
    البته كيفيت نوع ماهي خيلي مهمه هم توي شيپ و هم توي رنگ و خلاصه توي تمام فاكتورهاي ماهي.
    تنها كارهايي كه مي تونيد براي رفع يا كمتر شدن اين دانه ها انجام بديد بهتر كردن فاكتورهاي استاندارد آب و خالي نگه داشتن كف تانك و استفاده از يكسري غذا كه مستقيما روي رنگ و شفافيت پوست بدن ماهي كار مي كنند مثل اسپكترومه.
    كه هر كدوم از گزينه توضيح اجمالي داره.
    خيلي بحث گسترده است كه برور زمان اين اطلاعات رو در اختيار شما دوستان قرار مي دهيم.
    واي خيلي طولاني شد.

موفق باشيد
    رستمي

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ايگوانا-مار-سگ-ديسكس
    شماره عضویت
    3196
    دوست عزيز رنگ دانه هاي سياه كه اكثرا روي سر ديسكس ميبينيد به علت نا مرغوب بودن نژاد ديسكس هاي وارداتي است. اما در حال حاضر عده اي اقدام به واردات ديسكس هاي gread A كردند كه به هيچ وجه نا خالصي در رنگ هاي آنها ديده نميشود.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    سلام
    یه سوال داشتم اونم اینکه میشه در هنگامی که دیسکس پلیگ داره علاوه بر انتی بیوتیکی که برای پلیگ بکار فته مترو نیدازول رو هم اضافه کرد؟ یعنی بعد از رد کردن پلیگ خیالمون از هگزامیتا هم راحت بشه همزمان ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz_naji نمایش پست ها
    دوست عزيز رنگ دانه هاي سياه كه اكثرا روي سر ديسكس ميبينيد به علت نا مرغوب بودن نژاد ديسكس هاي وارداتي است. اما در حال حاضر عده اي اقدام به واردات ديسكس هاي gread a كردند كه به هيچ وجه نا خالصي در رنگ هاي آنها ديده نميشود.
    عزيز بگذار خيالت رو راحت كنم ديسكس گريد آ اصلا وارد ايران نميشه. مثلا يك ديسكس ردتورك 3 اينچي 120 چه برسه به چكربورد و ملون و لئوپارد.
    بابك موقعي كه رفته بود تايلند بهش گفتم براي تانك خونه خودم بياره گفت اينجا 250 هزار به پول اينجاست. حالا شما پول حمل و ورودش رو هم حساب كنيد.
    بعد هم دوست عزيز چيزي تحت عنوان نامرغوبي نيست.
    چون يك بار كه وارد ميشه توي همون باكس شما مي تونيد چند تا ماهي خوب پيدا كنيد با اينكه از يه پدر و مادر تخم ريخته شدن. مثلا آلبوم عكس آقا مصطفي رو ببينيد. از بين ماهيهاي تكثير شده بعضي ها واقعا عاليند تا حتي قابل مقايسه با ماهيهاي وارداتي. و بعد هم گاهي ماهي موقعي كه كوچكه شايد بگيم افتضاحه ولي موقعي كه رشد خوبي مي كنه و خوب بهش ميرسن بعد از ديدن ما باور نمي كنيم كه اين همون ماهيه. بازم اثباتش توي آلبوم عكس دوستان هست.
    پس انتخاب صحيح و رسيدگي بجا و كمك دوستان تا حد زيادي مي تونه كمك كنه ماهي ها خوب بشن.
    بعد هم يكسري نژادها اصلا و يا كم دونه سياه مي زنند. مواظب باشيد گول نخوريد.
    پارسي پت هم اگر بخواد ماهي گريد آ بياره حتما از قبل بايد سفارش بگيره، چون واقعا قيمتها سرسام آوره.
    موفق باشي دوست من

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال داشتم اونم اینکه میشه در هنگامی که دیسکس پلیگ داره علاوه بر انتی بیوتیکی که برای پلیگ بکار فته مترو نیدازول رو هم اضافه کرد؟ یعنی بعد از رد کردن پلیگ خیالمون از هگزامیتا هم راحت بشه همزمان ؟
    نه عزيز اين كار رو نكن خود سموم و آنتي بيوتيكي كه در دوره پليگ استفاده ميشه بعلاوه خود ويروس اينقدر ماهي رو ضعيف و اذيت مي كنه كه ما استفاده چند داروي مختلف رو اصلا توي اين دوره پيشنهاد نمي كنيم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ايگوانا-مار-سگ-ديسكس
    شماره عضویت
    3196
    از نظر حرفه اي و ... نميتونم فروشنده ي ديسكس هاي درجه يك رو تو اين سايت معرفي كنم.
    موفق باشيد

همکار قدیمی آکواریوم آب شیرین

شماره عضویت
    31
    با سلام خدمت دوستان
    یه اتفاقی در تانک اصلی من در حال رخ دادن هست که میخواستم ببینم دوستان همچین تجربه ای براشون پیش اومده یا نه؟
    از یکی دو ماه گذشته تا کنون، مسابقه عجیبی بین دیسکهام پیش اومده، مسابقه تخمریزی!! تقریبا هر روز و یا یک روز در میون حداقل یکی از جفت دیسکسهام تخمریزی میکنن!! از این عجیبتر، یکی از دیسکسهای ماده ، اندازه ش به 3 اینچ هم نمیرسه!! با یک نری که حداقل سه برابر خودشه جفت شده و تخمریزی میکنه.
    فعلا سه جفت در این مسابقه!! شرکت دارن و هر جفت بعد از دو الی سه روز از خراب شدن تخمها، دوباره تخمریزی میکنن، یعنی فاصله بین هر تخمریزی حدودا 4-5 روزه.
    به نظر دوستان این تخمریزی بیش از حد، موجب فرسایش توان و پیری زودرس ماهی ها نخواهد شد؟؟؟؟
    البته اینو اضافه کنم، دو سه روز پیش، فرصتی پیش اومد و یکی از جفتها رو به یک تانک اختصاصی انتقال دادم، بلکه بتونم تخمها رو هچ کنم.

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadkhabir نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    یه اتفاقی در تانک اصلی من در حال رخ دادن هست که میخواستم ببینم دوستان همچین تجربه ای براشون پیش اومده یا نه؟
    از یکی دو ماه گذشته تا کنون، مسابقه عجیبی بین دیسکهام پیش اومده، مسابقه تخمریزی!! تقریبا هر روز و یا یک روز در میون حداقل یکی از جفت دیسکسهام تخمریزی میکنن!! از این عجیبتر، یکی از دیسکسهای ماده ، اندازه ش به 3 اینچ هم نمیرسه!! با یک نری که حداقل سه برابر خودشه جفت شده و تخمریزی میکنه.
    فعلا سه جفت در این مسابقه!! شرکت دارن و هر جفت بعد از دو الی سه روز از خراب شدن تخمها، دوباره تخمریزی میکنن، یعنی فاصله بین هر تخمریزی حدودا 4-5 روزه.
    به نظر دوستان این تخمریزی بیش از حد، موجب فرسایش توان و پیری زودرس ماهی ها نخواهد شد؟؟؟؟
    البته اینو اضافه کنم، دو سه روز پیش، فرصتی پیش اومد و یکی از جفتها رو به یک تانک اختصاصی انتقال دادم، بلکه بتونم تخمها رو هچ کنم.

موفق باشید
    سلام
    احمد اقا ما منتظر دیدن عکس هاش هستیم.... D: a
    همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    دیسکس هام همشون بلطف یکسری آدم زبون نفهم که نذاشتن تو یک سایتی من سوالام رو بزارم و مدام پاک میکرد همشون مردن(دیسکس های من حداقل 2 سال عمرشون بود و...)دیگه از دیسکس زده شدم و قصد دارم دیگه فقط گوپی و آکواریوم گیاهی نگه دارم
    جا داره همین جا از آقای بیاتی عزیز در سایت pdiscus بخاطر راهنمایی هاشون تشکر کنم

صفحه 5 از 29 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)