صفحه 7 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 283

موضوع: ديسكس

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی در مورد سایز کردن دیسکس توی آکواریم بدون ماسه اطلاعاتی داره؟
    به نظرتون توی آکواریوم های خالی از گیاه و دکور دیسکس رشد بیشتری داره؟

ممنون
    مهدی
    یکی از فاکتور ها مهم در سایز کردن و نگهداری دیسکس کیفیت اب تانک هستش ویکی از روش های بالا نگه داشتن کیفیت اب سیفون منظمه
    در تانک بدون شن به دلیل وجود نداشتن شن سیفون بهتری می تونید انجام بدید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط shellman2008 نمایش پست ها
    یکی از فاکتور ها مهم در سایز کردن و نگهداری دیسکس کیفیت اب تانک هستش ویکی از روش های بالا نگه داشتن کیفیت اب سیفون منظمه
    در تانک بدون شن به دلیل وجود نداشتن شن سیفون بهتری می تونید انجام بدید
    ممنون به نظر شما این سیفون باید هر چند وقت یک بار صورت بگیره؟
    آبا سیفون زیاد باعث استرس به دیسکس و همچنین آسیب رساندن به سیکل نمیشه؟
    ممنون
    مهدی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    ممنون به نظر شما این سیفون باید هر چند وقت یک بار صورت بگیره؟
    آبا سیفون زیاد باعث استرس به دیسکس و همچنین آسیب رساندن به سیکل نمیشه؟
    ممنون
    مهدی
    اگه به منبع هاي معتبر مراجعه كنيد كه حرفه اي عمل مي كنند سيفون روزانه بالاي 50 درصد انجام ميشه كه دلايل خودش رو داره اگر لازم دونستيد توضيح ميدم.
    ولي آدمهاي معمولي براي تانكي كه خاليه از بستر آماده زيست و نمو مناسب براي باكتريهاست توصيه ميشه هر 3 روز ماكزيمم يك هفته يكبار 30% به بالا.(بسته به دپو آب)
    در مورد استرس هم بايد عرض كنم كه بعد از مدتي ديسكس به دست و نفر عادت مي كنه تا حتي ميشه از دست شما غذا بخوره ولي سعي كنيد آب رو مستقيم و با فشار و يكباره شديد وارد نكنيد و رفتاري داشته كه حتي المقدور كمترين استرس رو داشته باشند.
    وجود ديسكسهاي آبي طرح دار در تانك مي تونه كمك زيادي باشه كه از روي خطوط استرس بدنشان متوجه شيد چقدر ماهي ها ترسيدن.
    ویرایش توسط siavashr : 1st December 2010 در ساعت 01:56 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    دوتا سوال داشتم
    اول اینکه اسم گذاری دیسکس همه جای دنیا مشابه هست؟ و از الگوی خواصی پیروی میکنه؟(یعنی چند اسم برای یک نوع یا .......)
    دوم اینکه الگویی برای اسم گذاری وجود داره؟ مثلا alenguer به چه نوع دیسکس هایی میگن ؟ یا تایگر یا ترزو..... (در کل منظورم اینکه میشه دیسکسی رو که تا حالا ندیده اید و اسمش رو نشنیده ایم از روی مشخصات اسم گذاری کرد؟(مثلا بلو تایگر اسنیک اسکین))

خدمت دوست خودم بايد عرض كنم يكسري نژادها تغيير يافته نژاديه طبيعي هستند كه در تمام دنيا اين ماركها عنوان مشابه دارند. مثل Heckel-Brown-Wild Discus- سري دياموندها.
    و يكسري ديگر هيبريدي و ژنتيكي پيوندي هستند كه بسته به صفات ظاهري نام گذاري ميشه كه بسته به انتخاب جفتهاي يكسان يعني هم نر و هم ماده يك ماركند و استاندارد دارند مثل لئوپاردها (خالهاي پلنگي) - تايگرها (رگه هاي ببري) - Butterfly (باله هاي پروانه اي) - striped (نواري) - checkerborad (شطرنجي) - سري solid (ساده) - pigeon (كبوتري) - snakeskin (پوست ماري) و .... بر اساس نقش ها و شيپ ديسكس نامگذاري شده اند.
    سري بعد استانداردهاي رنگي دارند مثل blue diamond (آبي الماسي) - red melon (قرمز هندوانه اي) - yellow crystal (زرد شفاف) - snow white (سفيد برفي) و ...
    سري بعد همان نژادهاي پيوندي و تركيبي هستند كه از انتخاب جفت با ماركهاي مختلف بوجود ميان مثل blood pigeon يا همون blue tiger snake skin كه شما فرموديد. كه نام هاي تركيبيه جفت نر و ماده را به همراه دارند.
    سري بعد نامهايي هستند محلي كه فارمها چون از تركيب سه، چهار يا شايد هم بيشتر از نسهاي قبلي وراثتي كشيده شده اند، كه چون خيلي طولاني ميشه اون فارم خودش يه نام مي گذاره عملا شما شايد توي اينترنت هم سختا بتونيد پيداشون كنيد. مگر اينكه توي خود سايتش بريد ببينيد مثل سري alenquer كه مخصوص ناحيه و شهري در برزيل با همين نامه يا سري terzo كه مال يك فارمه كه در يك منطقه و شهر در ايتاليا با همين نامه.

بعدا اين سري ها رو با عكس و يكسري نژادهاي تكثيري همراه با يكسري متن در حد توان توي بخش نژادشناسي ديسكس با كمك مصطفي قرار ميديم.
    فعلا اگر سوالي بود در خدمتم.
    ویرایش توسط siavashr : 2nd December 2010 در ساعت 10:14 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    اگه به منبع هاي معتبر مراجعه كنيد كه حرفه اي عمل مي كنند سيفون روزانه بالاي 50 درصد انجام ميشه كه دلايل خودش رو داره اگر لازم دونستيد توضيح ميدم.
    ولي آدمهاي معمولي براي تانكي كه خاليه از بستر آماده زيست و نمو مناسب براي باكتريهاست توصيه ميشه هر 3 روز ماكزيمم يك هفته يكبار 30% به بالا.(بسته به دپو آب)
    در مورد استرس هم بايد عرض كنم كه بعد از مدتي ديسكس به دست و نفر عادت مي كنه تا حتي ميشه از دست شما غذا بخوره ولي سعي كنيد آب رو مستقيم و با فشار و يكباره شديد وارد نكنيد و رفتاري داشته كه حتي المقدور كمترين استرس رو داشته باشند.
    وجود ديسكسهاي آبي طرح دار در تانك مي تونه كمك زيادي باشه كه از روي خطوط استرس بدنشان متوجه شيد چقدر ماهي ها ترسيدن.
    ممنون بخاطر جواب فوق العاده تون
    من به آکواریو 260 لیتری و یه سامپ50 لیتری دارم
    1- چند تا دیسکس میتونم توش سایز کن؟
    2-دوست عزیزی به من میگفت بعد از طی شدن سیکل میشه حتی در روز 100 % آب رو هم سیفون کرد چون بیشتر باکتری ها داخل سامپن!!!! اگه ابن جور باشه که میشه در روز هر چقدر که دلمون میخود سیفون کنیم این مسئله درسته؟
    3-بعد از طی شدن سیکل دیسکس ها رو به آکواریوم منتقل کنم؟(این رو بخاطر سیفون های هفتگی پرسیدم)
    ممنون
    مهدی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    ممنون بخاطر جواب فوق العاده تون
    من به آکواریو 260 لیتری و یه سامپ50 لیتری دارم
    1- چند تا دیسکس میتونم توش سایز کن؟
    2-دوست عزیزی به من میگفت بعد از طی شدن سیکل میشه حتی در روز 100 % آب رو هم سیفون کرد چون بیشتر باکتری ها داخل سامپن!!!! اگه ابن جور باشه که میشه در روز هر چقدر که دلمون میخود سیفون کنیم این مسئله درسته؟
    3-بعد از طی شدن سیکل دیسکس ها رو به آکواریوم منتقل کنم؟(این رو بخاطر سیفون های هفتگی پرسیدم)
    ممنون
    مهدی

شرايط ايده آلي داري اگر سيستم سامپت رو درست جمع كني خيلي از مشكلات فاكتورهاي آبت حل ميشه.
    اگه مي خواي مي توني يك عكس از سامپت و تانكت تفكيك بنداز من و دوستان هستيم و نظر ميديم. بايد ديد چه مديايي استفاده كردي؟ البته نمي خواد به اين حرفه ايي باشه ولي به تازگي من يك سيستم فيلتراسيون توي بخش آكواريوم اعضاء خودم گذاشتم در حد تيم ملي گذاشتم.
    دوست داشتي يك سر بزن، براي مطالعه ات خوبه.
    1- اين مطلب رو يواشكي بايد بنويسم چون يكسري ملالغتي هستند كه از هر كسي، جسته و گريخته يك چيزهايي شنيدن از دوستان آكواريوم فروشي حالا فكر مي كنن وحي منزله. كاري هم به درست و غلطش ندارن و فقط ميگن. (همه اين موقع ها اوستان) و حال و حوصله غر شنيدن ندارم.
    حالا اگه از اين بگذريم بسته به دكور تانكت و سايز ماهيهاته. من و آقا مصطفي و آقا رضا از بس كه توي اين فارم هاي خارجي گشتيم با اين مسئله مشكل نداريم ولي بسته به تئوري ميگن هر 2 اينچ ديسكس يك فضاي 20 ليتري آب نياز داره. يعني شما كلا 13 اينچ بيشتر نمي تونيد ماهي نگهداريد ولي در عمل اينطور نيست چون ديسكس ماهي گله اييه ما خودمون در آكواريوم فارمها ديديم كه مثلا شما تا 70 - 80 اينچ ماهي رو هم مي تونيد جا بديد به شرطي كه تانكتون براي درشت كردن خالي از دكور و اين چيزها باشه مثلا دوستاني از ما كه دارن اين كار رو مي كنن ديديم كه يه دفعه 30-50 تا ديسكس 2 اينچي با هم توي اين فضا نگه مي دارن كه موقعي كه غذا ميدن به كف تانك هم نميرسه.(البته اين فقط براي ماهيهاي گله اي صدق مي كنه.) فقط كافيه ميزان فاكتورها و gh و kh آب بالا نره.
    2- باز هم غر نزنيد، من و بابك براي كساني كه سيفون زود به زود دارن واقعيتش اصلا به سيكل آب اعتقاد نداريم. هزاران بار ما خودمون تانكهاي قرنطينه مون رو 100 درصد سيفون مي كنيم بعد تازه دارو هم ميزنيم ولي بعد از چند روز نگهداري ميشن گرگ. چون اصلا مجالي براي چرخه نيتروژن نميمونه. راجع به باكتريها هم بايد عرض كنم تا سامپت رو نبينم نميتونم نظر بدم.
    3- نمي دونم منظورت چيه اما در بالا فكر مي كنم جوابت رو دادم ولي اگر سيكلت طي نشده دو راه داري:
    الف- در يك هفته و 10 روز اول هر 2 روز يكبار سيفون تانكت رو انجام بده تا شرايط تانكت به شرايط پايا و ثابت دربياد.
    ب- استفاده از بالانسها و متعادل كننده هاي آب كه بهت كمك مي كنه تا روند سيكل تسريع پيدا كنه. كه دوست خوبمون آقا سعيد در بخش واتر كانديشنرها محبت كرده و توي فروم گذاشته.

بالاخره يكه ذره هم خودتون بايد پويا باشيد ديگه، اگر سوالي بود مديران و معاونين بخش آب شيرين جوابگوي شما هستند و شما رو راهنمايي مي كنن.
    ویرایش توسط siavashr : 2nd December 2010 در ساعت 10:14 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - همستر - لاكپشت
    شماره عضویت
    3406
    سلام دوستان من امشب اومدم تو جمع دیسکس باز ها رفتم 2 تا دیسکس خریدم
    یکیشون خوب به تانک عادت کرده واسترس نداره اصلا ولی اون یکی استرس داره و بدبختانه همش اینیکی که حالش بهتره میزنتش این دلیلش چیه ؟؟؟ همسایز هم هستن
    چی کار کنم خوب شن تورو خدا زود راهنماییم کنید خیلی دلم براش میسوزه یا اگه همینتوری پیش بره مشکلی براش پیش میاد ؟؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamali1365 نمایش پست ها
    سلام دوستان من امشب اومدم تو جمع دیسکس باز ها رفتم 2 تا دیسکس خریدم
    یکیشون خوب به تانک عادت کرده واسترس نداره اصلا ولی اون یکی استرس داره و بدبختانه همش اینیکی که حالش بهتره میزنتش این دلیلش چیه ؟؟؟ همسایز هم هستن
    چی کار کنم خوب شن تورو خدا زود راهنماییم کنید خیلی دلم براش میسوزه یا اگه همینتوری پیش بره مشکلی براش پیش میاد ؟؟؟
    اولا 2 تا كمه. حداقل 5 تا به بالا پيشنهاد ميشه.
    دوما بار كجاست. شايد بچه ها فكرشم نكنن ولي خيلي مهمه. چون ماها بيماريهاي اوليه بار هر جايي مثل تايلند، اندونزي، سنگاپور يا مالزي رو ميشناسيم. مثلا دوستاني كه بار مالزي رو ميخرن كمتر به مشكل ميخورن.
    سوما قرنطينه شده است يا نه؟
    از جاي مطمئن خريد يا نه؟
    پليگ رو رد كرده يا نه؟
    سايز ماهي رو با عكس قرار بده تا قبل از اينكه مريض بشن مشكل رو حل كنيم.
    بسته به نوع نژاد ديسكس اگر قرنطينه نشده باشه شرايط فرق مي كنه.
    الان توي قرنطينه هست؟
    بار چند روز قبل وارد ايران شده و توي آكواريوم فروشي بوده.

اگه مي خواي به مشكل نخوري حواست رو جمع كن و جواب بده.
    نمي خوام بترسونمت ولي پيشگيري بهتر از درمانه.
    نمي خوام اولين تجربه اته مايوس بشي.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - همستر - لاكپشت
    شماره عضویت
    3406
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    اولا 2 تا كمه. حداقل 5 تا به بالا پيشنهاد ميشه.
    دوما بار كجاست. شايد بچه ها فكرشم نكنن ولي خيلي مهمه. چون ماها بيماريهاي اوليه بار هر جايي مثل تايلند، اندونزي، سنگاپور يا مالزي رو ميشناسيم. مثلا دوستاني كه بار مالزي رو ميخرن كمتر به مشكل ميخورن.
    سوما قرنطينه شده است يا نه؟
    از جاي مطمئن خريد يا نه؟
    پليگ رو رد كرده يا نه؟
    سايز ماهي رو با عكس قرار بده تا قبل از اينكه مريض بشن مشكل رو حل كنيم.
    بسته به نوع نژاد ديسكس اگر قرنطينه نشده باشه شرايط فرق مي كنه.
    الان توي قرنطينه هست؟
    بار چند روز قبل وارد ايران شده و توي آكواريوم فروشي بوده.

اگه مي خواي به مشكل نخوري حواست رو جمع كن و جواب بده.
    نمي خوام بترسونمت ولي پيشگيري بهتر از درمانه.
    نمي خوام اولين تجربه اته مايوس بشي.
    فدای تو بشم که انقد دقیقی
    چشم جواب می دم اونایی رو که می دونم
    از جای مطمئن خریدم
    یارو گفت 2 هفتس بار تو مغازس 1 تلفات هم نداشته
    همین الان که دارم مینویسم کیسه ماهی سوم رو گذاشتم تو تانک تا آب به آب کنم
    قرنطینه شدس
    اون دوتایی که دیسب گرفتم یکیشون اصلا سیاهی روی بدنش نیست ولی این یکی یکم سیاهی داره که از دیشب تا حالا خیلی بهتر شده که برای کیفیت بد آب مغازه بوده چون سختیش راعایت نشده
    اونیکی سرحالو سالم مشتی همشم دونبال این بدبخت می کنه
    عکساشم براتون میارم چشم ولی الان باید جایی برم خیلی عجله دارم
    سیفون رو هم فراموش نمی کنم
    دیگه چی بگم؟؟؟ آها الان که 3 تا شدن ممکنه زدو خورد کمتر بشه ؟؟؟ بخدا پول ندارم دیگه بخرم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    قابل توجه دوستان بنده فاكتورهاي ديسكس مناسب را در چند بخش گذاشتم.
    اگر خواستيد استفاده كنيد.
    اگر سوالي هم بود من در خدمتم.
    پست شماره 15 تا 19
    در آينده تكميل تر هم ميشه.

مشخصات ديسكس مناسب
    ویرایش توسط siavashr : 3rd December 2010 در ساعت 09:30 PM

صفحه 7 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)