صفحه 2 از 29 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 283

موضوع: ديسكس

کاربر ساده

شماره عضویت
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza نمایش پست ها
    من جواب سئوالم را نگرفتم.................لطفا دوستانی که اطلاع و آگاهی دارند جواب بدهند
    من واضح گفتم که کار هر کسی نیست ، قرنطینه دیسکس هم نیاز به اطلاع از تک تک بیماریهایی داره که این ماهی میتونه بهش مبتلا بشه ، هیچ کسی هم نمیتونه بگه که برای قرنطینه باید از چه دارویی استفاده بشه !
    معمولا ماهی وارداتی پس از ورود یه بیماری میگیره بنام پلیگ ، سیستم ایمنی بدن ماهی قفل میشه و مستعد بیماریهای زیادی میشه ، حالا از اینجا اطلاعات شما و شناخت از این ماهیه که میتونه اونو نجات بده !
    اگه قرنطینه ماهی کار هر کسی بود تمام مغازه های آکواریمی پر بودن از این ماهی زیبا !!!!
    حالا گرفتید ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza نمایش پست ها
    من جواب سئوالم را نگرفتم.................لطفا دوستانی که اطلاع و آگاهی دارند جواب بدهند
    نقل قول نوشته اصلی توسط roozbeh نمایش پست ها
    من واضح گفتم که کار هر کسی نیست ، قرنطینه دیسکس هم نیاز به اطلاع از تک تک بیماریهایی داره که این ماهی میتونه بهش مبتلا بشه ، هیچ کسی هم نمیتونه بگه که برای قرنطینه باید از چه دارویی استفاده بشه !
    معمولا ماهی وارداتی پس از ورود یه بیماری میگیره بنام پلیگ ، سیستم ایمنی بدن ماهی قفل میشه و مستعد بیماریهای زیادی میشه ، حالا از اینجا اطلاعات شما و شناخت از این ماهیه که میتونه اونو نجات بده !
    اگه قرنطینه ماهی کار هر کسی بود تمام مغازه های آکواریمی پر بودن از این ماهی زیبا !!!!
    حالا گرفتید ؟

سلام

همونطور که دوستان نوشتند مشکل اصلی نوعی بیماریه ویروسیه که سیستم ایمنی بدن ماهی رو جوری ضعیف میکنه که به انواع عفونت های باکتریایی و قارچی و انگل های پوستی مبتلا میشه
    تنها راه حل ایزوله نگه داشتن ماهیه به صورتی که تمام عفونت ها باکتریایی و قارچی و انگل های پوستی و آبششی تحت پوشش قرار بگیرن
    بعد از گذشتن نزدیک به 10 روز سیستم ایمنی ماهی علیه ویروس پادتن میسازه و ماهی در برابر ویروس مقاوم میشه

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربر ساده

شماره عضویت
    37
    سلام
    یه عکسه از تبدیل واحد ، و همچنین آناتومی دیسکس که خیلی به کار میآد !!!

منبع:
    www.discusnada.org
    ویرایش توسط roozbeh : 10th July 2010 در ساعت 08:32 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    951
    سلام بر استاد گرامی جناب اژیده و دیگر دوستان محترم:
    همیشه برای دیسکس از خوراک دل با درصدهای زیر استفاده میکنم:
    1.دل گاو یا گوساله 800 گرم
    2.میگوی تازه 200 گرم
    3.اسفناج حدودا 50 تا 100 گرم
    4.سیر 2 حبه متوسط
    **شخصا معتقد به استفاده از هیچ نوع ماده ای چه گیاهی (زعفران و...) و چه صنعتی برای رنگ نیستم اما استفاده از انواع غذاهای مرغوب و معتبر خارجی رو به دلیل تنوع غذایی بلامانع میدونم
    حال این سوالات رو مطرح کنم:
    1. توضیح نقش و خاصیت دقیق اسفناج بجز حاوی رنگدانه و فیبر بودن؟
    2.در فصولی که اسفناج موجود نیست از چه گیاهی یا چه ماده غذایی میشه استفاده کرد؟لطفا خواصه این مواد را هم ذکر بفرمایید البته بطور خلاصه
    3.صمیمانه پذیرای نکات موثر در ساخت و پرداخت خوراک دل از طرف دوستان و بخصوص اساتید به صورت مستدل,علمی,حرفه ای و تجربی هستم
    ***پیشاپیش از زیاد بودن تعداد سوالات عذر خواهی میکنم اما بدلیل شروعی کارامد و در خور تحسین برای این بخش خواهشمندم کامل نظر بدید که از طرح پستهای تکراری در اینده هم جلوگیری شود
    ****پاینده و پیروز جاوید ایران زمین

همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid pr نمایش پست ها
    سلام بر استاد گرامی جناب اژیده و دیگر دوستان محترم:
    همیشه برای دیسکس از خوراک دل با درصدهای زیر استفاده میکنم:
    1.دل گاو یا گوساله 800 گرم
    2.میگوی تازه 200 گرم
    3.اسفناج حدودا 50 تا 100 گرم
    4.سیر 2 حبه متوسط
    **شخصا معتقد به استفاده از هیچ نوع ماده ای چه گیاهی (زعفران و...) و چه صنعتی برای رنگ نیستم اما استفاده از انواع غذاهای مرغوب و معتبر خارجی رو به دلیل تنوع غذایی بلامانع میدونم
    حال این سوالات رو مطرح کنم:
    1. توضیح نقش و خاصیت دقیق اسفناج بجز حاوی رنگدانه و فیبر بودن؟
    2.در فصولی که اسفناج موجود نیست از چه گیاهی یا چه ماده غذایی میشه استفاده کرد؟لطفا خواصه این مواد را هم ذکر بفرمایید البته بطور خلاصه
    3.صمیمانه پذیرای نکات موثر در ساخت و پرداخت خوراک دل از طرف دوستان و بخصوص اساتید به صورت مستدل,علمی,حرفه ای و تجربی هستم
    ***پیشاپیش از زیاد بودن تعداد سوالات عذر خواهی میکنم اما بدلیل شروعی کارامد و در خور تحسین برای این بخش خواهشمندم کامل نظر بدید که از طرح پستهای تکراری در اینده هم جلوگیری شود
    ****پاینده و پیروز جاوید ایران زمین
    سلام
    ترکیباتی رو که برای مخلوط دل گفتید به نظر من هم خوبه اما در مورد سوالات:
    1.از غذاهای فیبری برای سهولت در هضم و کمک به فلور باکتریایی طبیعی بدن ماهی استفاده می کنند و در بعضی مواقع برای شفافیت رنگ هم مناسبه.
    2.از کاهو و نخودفرنگی و اسپرولینا هم استفاده می شه که خواص مشابه دارن .

موفق باشید
    سینا سرمدی

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام دوستان
    اصول آب به آب كردن ديسكس يعني چي؟چيكار بايد بكنم؟
    تترا ديسكس خوبه بهشون بدم؟
    تويه تانك 50-40-30چندتا ديسكس2بندي ميتونم نگه دارم؟
    خيلي ممنون

همکار قدیمی آکواریوم آب شیرین

شماره عضویت
    31
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اصول آب به آب كردن ديسكس يعني چي؟چيكار بايد بكنم؟
    تترا ديسكس خوبه بهشون بدم؟
    تويه تانك 50-40-30چندتا ديسكس2بندي ميتونم نگه دارم؟
    خيلي ممنون

سلام
    اولا تانکتون کوچیکه.
    دیسکس اگه کمتر از 5تا باشه به احتمال زیاد زد وخورد پیش مییاد. 5تا دیسکس برای تانکتون یک مقدار زیاد هست و باید سیفون منظم و تصفیه خوبی داشته باشید

دیسکس به شوک دمایی حساسه، البته تغییر ناگهانی فاکتورهای دیگه اب هم ممکنه براش مشکل ایجاد کنه.
    برای همین وقتی شما میخواهید دیسکس ها رو به تانک معرفی کنید، باید این کار رو بتدریج انجام بدید
    من همیشه دیسکسها رو ابتدا داخل یک ظرف با همون اب کیسه میذارم، بعد در هر 5یا10 دقیقه یک لیوان از اب تانک رو داخل ظرف اضافه میکنم و بعد از حدود نزدیک یکساعت دیسکسها رو به ارامی به تانک معرفی میکنم (حداقل استرس)
    البته شاید دوستان دیگه راههای دیگه ای رو انجام میدن

در ضمن حتما دیسکس قرنطینه شده بگیرید و در صورت امکان دیسکسها رو برای یکی دوهفته در منزل قرنطینه کنید وبعد از مطمئن شدن از سلامتشون اونها رو به تانک اصلی منتقل کنید

غذای تترا دیسکس هم بدک نیست.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadkhabir نمایش پست ها
    سلام
    اولا تانکتون کوچیکه.
    دیسکس اگه کمتر از 5تا باشه به احتمال زیاد زد وخورد پیش مییاد. 5تا دیسکس برای تانکتون یک مقدار زیاد هست و باید سیفون منظم و تصفیه خوبی داشته باشید

دیسکس به شوک دمایی حساسه، البته تغییر ناگهانی فاکتورهای دیگه اب هم ممکنه براش مشکل ایجاد کنه.
    برای همین وقتی شما میخواهید دیسکس ها رو به تانک معرفی کنید، باید این کار رو بتدریج انجام بدید
    من همیشه دیسکسها رو ابتدا داخل یک ظرف با همون اب کیسه میذارم، بعد در هر 5یا10 دقیقه یک لیوان از اب تانک رو داخل ظرف اضافه میکنم و بعد از حدود نزدیک یکساعت دیسکسها رو به ارامی به تانک معرفی میکنم (حداقل استرس)
    البته شاید دوستان دیگه راههای دیگه ای رو انجام میدن

در ضمن حتما دیسکس قرنطینه شده بگیرید و در صورت امکان دیسکسها رو برای یکی دوهفته در منزل قرنطینه کنید وبعد از مطمئن شدن از سلامتشون اونها رو به تانک اصلی منتقل کنید

غذای تترا دیسکس هم بدک نیست.
    خيلي ممنون
    من يه تانك خالي كردم براي ديسكس.
    آبشم تازه عوض كردم.
    حالا بازم لازمه كه اونارو قرنطينه كنم؟
    هنگام قرنطينه فقط به آب ضد عفوني بزنم؟
    خيلي ممنون

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    405
    سلام

دوستان براي نگهداري ديسكس حتما بايد از فيلتر ro استفاده بشه ؟ آيا جايگزين ديگه اي براش نيست ؟

با سپاس

همکار قدیمی آکواریوم آب شیرین

شماره عضویت
    31
    نقل قول نوشته اصلی توسط tassoti نمایش پست ها
    سلام

دوستان براي نگهداري ديسكس حتما بايد از فيلتر ro استفاده بشه ؟ آيا جايگزين ديگه اي براش نيست ؟

با سپاس
    سلام مهدی جان
    roلازم نیست
    با اب شیر معمولی تهران دیسکس مشکلی نداره اما ابro رو برای هچ کردن تخم دیسکس و ایجاد شرایط مساعد برای رشد سریع لاروها استفاده میکنن.
    ارادت

صفحه 2 از 29 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)