صفحه 14 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 283

موضوع: ديسكس

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    جناب رستمی 2 اینچ گرید آ مالزی اونجا چنده؟
    اینجا کسی داره؟
    اونجا ميدونم 75-80 . ولي اينجا هر چي عشقشون بكشه.
    ببين گريد آ نه اون چيزي كه اينجا ميگن كريد آ. چمپيوني چمپيوني.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - همستر - لاكپشت
    شماره عضویت
    3406
    سلام دوستان
    بچه ها میشه به منظور فسوات گیر از زئولیت استفاده کرد ؟؟؟
    و اینکه وقتی تویه فیلتر از زئولیت استفاده می کنیم میشه از ویتامیت های مختلف برای دیسکس استفاده کرد یا مثل ذغال اینم خاصیت جذب کردن داره؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamali1365 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بچه ها میشه به منظور فسوات گیر از زئولیت استفاده کرد ؟؟؟
    و اینکه وقتی تویه فیلتر از زئولیت استفاده می کنیم میشه از ویتامیت های مختلف برای دیسکس استفاده کرد یا مثل ذغال اینم خاصیت جذب کردن داره؟؟
    عزيز اينها چه ربطي به هم دارند؟
    زئوليت بخاطر سورخها و محفظه هاي روي خودش جايگاه مناسبي براي رشد و تكثير باكتريهاي آبه كه كه آنزيميت آب كمك مي كنه و خيلي عاميانه با مصرف تركيبات نيتروژني از بالا رفتن آمونياك در آب جلوگيري ميكنه.
    براي پايين آوردن فسفات آب يا از سيفون استفاده كن و يا اگر منظورت استفاده از مدياست خيلي قاطع بنده فسوك كمپاني سرا رو پيشتهاد مي كنم.
    پس جوابت رو درمورد استفاده از ويتامينه ها در آب براي ديسكس ربطي به فرمايش شما نداره.
    راجع به ذغال يا كربن ها هم بي خيال چون يه چند روزي كار ميكنه و بعد هم هيچ اثري نداره. احياء كردنش هم به تست گرفتن و اينها نميارزه كه شما هي بخواي در فيلتر رو باز و بسته كني و نور بخوره.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3780
    سلام
    با اجازه از اساتید
    یک مطلبی که برای خیلی ها سواله و برای من هم بود دونه های سیاه رنگ روی پوست بعضی دیکس هاست. بعد از کمی جستجو و تحقیق متوجه شدم دلیل این نقطه های سیاه که بهش Peppering هم میگن وجود ژن جهش یافته خاصیه. این نقاط بصورت پنهان و پراکنده روی پوست تمام دیسکس ها چه تکثیری و چه وحشی وجود داره ولی فقط در صورت وارد شدن استرس کمی رنگ ماهی رو تیره میکنه. این رنگدانه ها تراکم بیشتری روی خطوط عمودی بعضی دیسکس ها داره. چندین سال پیش وقتی برای اولین بار توسط تغییرات ژنتیکی قصد ایجاد دیسکس با رنگ پایه قرمز داشتند متوجه یک جهش ناخواسته شدند که در نسل های بعدی دیسکس قرمز بصورت رنگدانه های آشکار و متمرکز دیده شد. از اونجایی که ممکنه والدی بصورت نهفته این ژن ناقص رو به نسل بعدی منتقل کنه، بصورت ناخواسته این تغییرات ژنتیکی در کل دیسکس ها پراکنده شد. همونجور که متوجه شدید هرچقدر رنگ ماهی به قرمز تمایل داشته باشه این نقاط سیاه بیشتر دیده میشه. دیسکس های گرید آ درواقع بعد از اصلاح ژنتیکی طی چندین نسل بدست اومدن و فاقد این نقص هستند. همچنین در تکثیر دیسکس توجه داشته باشین حتی اگر روی پوست والد این نقاط وجود نداشته باشه، ممکنه ناقل این ژن باشه. پس توصیه میشه جهت تکثیر از دیسکس های اصلاح شده مطمئن گرید آ استفاده کنید.

برای از بین بردن این نقاط راهی وجود نداره مگر دور کردن ماهی از هر عامل استرس زا و همچنین تغذیه طولانی مدت و مناسب که البته فقط باعث کمی پنهان شدن این نقاط میشه و اونها رو از بین نمیبره

:smile (36):

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط seifollahi نمایش پست ها
    سلام
    با اجازه از اساتید
    یک مطلبی که برای خیلی ها سواله و برای من هم بود دونه های سیاه رنگ روی پوست بعضی دیکس هاست. بعد از کمی جستجو و تحقیق متوجه شدم دلیل این نقطه های سیاه که بهش Peppering هم میگن وجود ژن جهش یافته خاصیه. این نقاط بصورت پنهان و پراکنده روی پوست تمام دیسکس ها چه تکثیری و چه وحشی وجود داره ولی فقط در صورت وارد شدن استرس کمی رنگ ماهی رو تیره میکنه. این رنگدانه ها تراکم بیشتری روی خطوط عمودی بعضی دیسکس ها داره. چندین سال پیش وقتی برای اولین بار توسط تغییرات ژنتیکی قصد ایجاد دیسکس با رنگ پایه قرمز داشتند متوجه یک جهش ناخواسته شدند که در نسل های بعدی دیسکس قرمز بصورت رنگدانه های آشکار و متمرکز دیده شد. از اونجایی که ممکنه والدی بصورت نهفته این ژن ناقص رو به نسل بعدی منتقل کنه، بصورت ناخواسته این تغییرات ژنتیکی در کل دیسکس ها پراکنده شد. همونجور که متوجه شدید هرچقدر رنگ ماهی به قرمز تمایل داشته باشه این نقاط سیاه بیشتر دیده میشه. دیسکس های گرید آ درواقع بعد از اصلاح ژنتیکی طی چندین نسل بدست اومدن و فاقد این نقص هستند. همچنین در تکثیر دیسکس توجه داشته باشین حتی اگر روی پوست والد این نقاط وجود نداشته باشه، ممکنه ناقل این ژن باشه. پس توصیه میشه جهت تکثیر از دیسکس های اصلاح شده مطمئن گرید آ استفاده کنید.

برای از بین بردن این نقاط راهی وجود نداره مگر دور کردن ماهی از هر عامل استرس زا و همچنین تغذیه طولانی مدت و مناسب که البته فقط باعث کمی پنهان شدن این نقاط میشه و اونها رو از بین نمیبره

:smile (36):
    با اجازه از دوست خوبم و با اجازه از دوست و استاد عزيزم آقاي آژيده.
    مي خوام مطلب رو براي دوستانم ختم كنم اگر تمايل داشتن خيلي حرفه اي و علمي مطلب رو اگر لازم بود براي اولين بار توي فروم ايراني باز كنم تا كلي داد و بيداد در بيارم.
    از همين حالا با اينكه دستم بالاست اگر لازم بود اينقدر پيوست مقاله مي گذارم كه دوستان كيف كنن.
    مي دونم بابك الان نبايد عنوان ميشد ولي ببخشيد.
    كاشكي الان آنلاين بودي و توضيحات رو تكميل مي كردي.

ببخشيد دوست من براي وراثتي و ژنتيكي بودن اين عامل در نسل هاي بعد باهات موافقم ولي ايرادات شما رو تصحيح مي كنم. اطلاعات و تحقيقاتت رو ارج مي نهم.
    ببينيد دوستان براي شما دوستان اين سوال پيش نيومد كه بحث ديسكسهاي محصط وحشي صحبت شد و شما دقت نكرديد بيش از 180 گونه و نژاد ديسكس پيوندي و هيبريد هستش.
    جهش ژنتيك از توي فارمهاي آسياي شرقي چطور به محيط آمكازون و پرو رسيد؟
    دوستان توجه كنند كه خيلي بدردشون مي خوره.
    ببين دوست من اين پدايشهاي داتهاي سياه روي بدن زاييده درگير شدن ديسكس با لاروهاي انگلي قلابدار، تريماتود، سركاريا و متاسركارياست كه متاسفانه در نژادهاي مختلف با روشهاي بسيار متفاوت اين نقاط سياه رو ايجاد مي كنند.
    مثلا در انگل هاي قلابدار با منهدم كردن بافت پوست رنگدانه ها از بين ميبرن.
    يا در تريماتودها آن موقعي كه به جلد ميزبان حمله مي كنن باعث براي زنده موندن و حفظ خودشون با ايجاد سلولي كيسه اي حريم دور غشاي سلول خود را در پوست تخريب مي كنن و با سر زدن دانه هاي كمتر از 1 ميليمتر رنگدونه بسته به رنگ ماهي ازبين ميرن با حريمي سياه رنگ بعد از درمان جاي خودشون رو نمايان و ثابت باقي مي گذارن.
    در مورد هر كدوم از انگلها اطلاعاتش موجوده و بمراتب سر جاي خودشون توضيحشون رو ميدم چون زمانم الان تنگه.
    بخش ديگري از عمالها حمله باكتريها روي سطح پوسته كه با حساس شدن اون بخش ما با تجويز داروهاي خيلي قويتر از آنتي باكتريال ها علاوه بر آسيب زدن به عضوهاي داخلي در پوست هم تغييراتي ايجاد مي كنيم.
    مثلا دوستان اطلاعاتش رو دارن موقعي كه يك فرد از عضو كبد و صفرا صدمه مي بينه علايمي پوستي رو ما عينا مي بينيم و گاهي تشخيص پزشكان هم از روي پوست به اين آسيبهاي اعضاء داخلي مي رسن.
    فكر كنم دوستان به دفعات ديدن كه ماهي 2 اينچي كه خريداري كردن با اينكه ماهي نسبت به ديسكس 6 اينچي ضعيف تره ولي پوست شاداب تر و قشنگ تري داره ولي بعد از تجربه هاي بيماريهاي انگلي و باكتريايي برا دانه هاي سياه مثلا پيژن و يا ماهيهاي ردتور و يا ملونش افزوده شده.
    كه قبلا عرض كردم نقصان غذاهايي كه روي رنگدونه ها تاثيرات خودشون دارن و بالا بودن ميزان سختي و سختي كل و نيتراتها مزين بر علت ميشن و در رشدهاي بالا بيشتر خودشون رو نشون ميدن كه همه اين علتها به علاوه محيط نا مناسب و يا نور نامناسب با افزايش استرس در ماهي نسبت مستقيم داره.
    راجع به خطوط استرس بعدا مجزا بحث مي كنيم.
    بارها بنده توصيه كردم الكي و بدون علم كامل توي تشخيص دارو استفاده نكنيد.
    واي اينقدر بحث گسترده هست كه الان زمان ندارم و نمي تونم دوباره بازخواني و ويرايش كنم. شما ببخشيد.
    پست ها و سوالات خودتون رو بزنيد تا من فرصت كنم و برگردم.
    اين فقط يكسري معرفيه عوامل بود كه بعدا صحبت مي كنيم.
    راجع به گريد آ هم با شما موافق نيستم. بعدا توضيح ژنتيكيش رو ميدم.
    والله اينها 30-40 صفحه مطلبه.:smile (260):
    ویرایش توسط siavashr : 5th February 2011 در ساعت 10:57 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    3213
    سلام دوستان
    بالاخره تانک آفریقایی ها تخلیه . ضد عفونی و آماده ی آبگیری شد
    قصد دارم توش تعدادی دیسکس 3 تا 4 اینچ بریزم و چون ماهی دیگه ای نیست همینجا قرنطینه کنم
    حالا یکم راهنمایی از دوستان میخوام
    اول از همه در مورد مسئله ی مهمی به نام بیماری های مشترک ! همونطور که مطلع هستید تعدادی فلاور توی خونه دارم . بیماری مهلک مشترکی بین این دو ماهی هست که از راه های مختلف مثل هوا . تماس خودم و یا شلنگ آبگیری و .... وارد تانک فلاورا بشه ؟
    بعد هم یه مسئله در مورد قرنطینه
    بعضی افراد اعتقاد به استفاده از داروهای وسیع الطیف و شروع دوره ی درمان از بدو ورود و برای مقابله با بیمای های نهفته دارن و بعضی معتقدند که بهترین نوع درمان اینه که دو روز بعد از ورود ماهی صبر کنیم . ببینیم چه مریضی هایی داره و بعد نسبت به درمان اقدام کنیم . نظر دوستان در مورد این روش ها چیه و کدوم رو پیشنهاد میدن ؟
    سوال زیاده اما آروم آروم مزاحمتون میشم که بحث بهتر باز شه تا به درد همه ی دوستانی که مثل من برای اولین بار قصد نگهداری از این ماهی زیبا رو دارن بخوره
    ممنون و سرافراز باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    3851
    سلام به اساتید میشه طریقه قرنطینه کردنو اموزش بدین برای دیسکس + داروهای مورد نیاز؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط yahya.akbarzade نمایش پست ها
    سلام به اساتید میشه طریقه قرنطینه کردنو اموزش بدین برای دیسکس + داروهای مورد نیاز؟
    سوالتون رو متوجه نشدم.
    ما از قرنطينه براي پيشگيري از سرايت بيماري به تانك اصلي، تشخيص و درمان بيماريها استفاده مي كنيم.
    حالا منظورتون از دارو توي قرنطينه چيه؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    3213
    هیچکدوم از دوستان تصمیم نداره جواب پست بنده رو بده ؟؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط hermes_2th نمایش پست ها
    هیچکدوم از دوستان تصمیم نداره جواب پست بنده رو بده ؟؟؟
    چي جواب بديم عزيز آخه.
    حالا براي اينكه دلت نشكنه .......................
    بيماريهاي مشترك رو بي خيال.
    ببين فلاور اينقدر لاته كه اصلا مريض نميشه، اصلا مقايسه نكن.
    بخدا اگر شرايط نگهداري و تغذيه فلاور درست باشه مشت مشت انگل و باكتري توي تانك بريزي ماهي آخ نميگه.
    بيماريهاي فلاور همش از روي بي احتياطي و بي اطلاعيه. يا اينكه ميدوني من هميشه عرض كردم اگر با تانك كار داشته باشي اذيتت ميكنه.
    تو رو خدا به كسي بر نخوره، ما ها اينجا براي همين جمع شديم كه اگر مشكلي بر خورديم به هم كمك كنيم.
    بابك ديشب خونه من بود. هر موقع مياد بارها ديدم با فلاورهاي من بزن بزن ميكنه و دعوا ميكنه. مخصوصا با اون فلاور اريجيناله. حالا ديگه فكرش رو بكن. بخدا يه موقع هايي سر سيفون موقعي كه اذيت مي كنن، ميزنمشون.:smile (238):
    ديسكس اصلا با هيچ ماهيي قابل مقايسه نيست و خيليها نگهداريش رو ديوونگي ميدونن.
    ان شاء ا... بگذار تانكت رو راه بندازي بعد متوجه ميشي كه فلاورات بيچاره ها اصلا كاري بهت ندارن.
    من شيلنگ رو توي تانك قرنطينه رو به قبله ميندازم سيفون مي كنم، بعد همون شيلنگ رو ميندازم توي تانك فلاور، پسر انگار نه انگار.
    حالا كافيه يه ديسكس مريض بشه كل تانك ميخوابه. حالا بيا و درستش كن.
    بخدا من دو تا تانك قرنطينه دارم فقط.
    كافيه يه ذره بد راه بري ، ميره تو استرسو يه ماه غذا نميخوره. اي بابا.
    خدا شاهده من و بابك صد دفعه با بابك به اين نتيجه رسيديم كه دوستان ماهي آب شور اگر بيان توي ديسكس عمرا نمي تونن مهارش كنن.
    ولي خدا وكيلي بچه هايي كه دو سه سال ديسكس نگهدارن ظرف يكماه خر ترين تانك آب شور رو مي تونن مهار كنن و داشته باشن.
    بابا ما ها توي ديسكس روزي يكبار يا توي فروم خارج چند بار در روز آب تانك 90-100 درصد سيفون ميشه، بابا دوستان آب شور بيان بالا و بگن چند روز يكبار سيفون مي كنن.
    اگر الان بچه ها تاييد اين پست رو بزنن ميبيني كه تمام بيماريها رو با چشم خودشون ديدن و تجربه كردن.
    ديوونگيه ولي عالمي داره.
    ميدوني پليگ يه ديسكس 200-300 هزار تومني رو رد كردن يعني چي؟
    يا اينكه يكسال دنبال يه مارك ميگردي و تازه پيداش مي كني ، ميره توي پليگ و خدا نكرده چيزيش ميشه يعني چي؟
    الان من خودم يكدونه يلو اند وايت خوب كلي گشتم و پيدا كردم. وقتي رفت توي انگل پوستي و عفونت گوارشي، بخدا با بابك افتاده بوديم روي تانك كه چيزيش نشه. تازه مايي كه بقول دوستاني كه به ما لطف دارن ميگن ماييم.
    ولي انتهاي كرم آكواريومه. دقت كردي پدر و مادرها هميشه اون بچه اي كه سرش بيشتر اذيت شدن رو بيشتر دوست دارن تا يه بچه اي كه بيچاره اصلا آزاري نداشته.
    حرف آخر شما سر خريد حتما با من يا بابك هماهنگ باش. چون دوست دارم اگه شده خودم باهات بيام اينكار رو مي كنم.
    7-8-10 تا كوچيك بخر هيچ دارويي حق نداري بزني مگر اينكه با ما هماهنگ باشي وگرنه خودت بوم.
    اين شوخي بود عزي چون خاطرتون برام عزيزه اينطوري ميگم.
    با 193 سانت قد در خدمتت هستم.
    بسه ديگه خسته شدم.:smile (118):

صفحه 14 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)