صفحه 11 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 283

موضوع: ديسكس

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام دوستان کسی یه مقاله خوب در مورد تکثیر دیسکس داره؟
    از مرحله شروع تا انتها اگه با عکی باشه خیلی عالیه؟
    ممنون
    مهدی

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی یه مقاله خوب در مورد تکثیر دیسکس داره؟
    از مرحله شروع تا انتها اگه با عکی باشه خیلی عالیه؟
    ممنون
    مهدی
    با سلام
    اگه كسي راجع به تغذيه لاروهاي ديسكس هم مطلبي بزاره ممنون ميشم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی -دیسکس-کبوتر
    شماره عضویت
    3369
    سلام دوستان
    مي خواستم بدونم كس اطلاعاتي در باره ي بزرگ كردن مصنوعي لاور ديسكس يعني بدون والدين دارد
    باتشكر
    مصطفي

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی -دیسکس-کبوتر
    شماره عضویت
    3369
    نوشته اصلی توسط M_2k2
    سلام
    دوستان قصد راه اندازي 9 اكواريم 120 ليتري براي تكثير ديسكس دارم و مي خواستم بدونم كه از نظر اقتصادي با هزينه اي كه مي خوام بكنم ارزش داره يا نه الان دو جفت 4اينچ و5اينچ دارم و تخم هم گذاشتن و به ماهي هم تبديل شد ولي به علت گرفتن بيماري بيرون زدگي چشم كار تعطيل است
    حال به هر صورت قصد تكثير ديسكس سبز .رد ملون و وايت دايموند و گلد را دارم اگه كسي دار د اندازه يا قيمت رو بگه يا هر نژادي ديگه ممنون
    انشا الله عيد مي خوام اين كار رو انجام بدم خلاصه دوستان ارزش داره يا نه
    باتشكر
    مصطفي

يكي از دوستان پاسخ داد مي خواستم نظر بقيه دوستان هم را بدونم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    هي من منتظرم بحثي يا سوالي وسط بياد و دوستان نظر خودشون رو بدن ولي انگار ....
    در قبل مطالبي بود كه دوستان بحثي رد مورد تكثير و ... مي كردن.
    پس اين دوستان كجان تا از مطالب و اطلاعاتشون بچه هاي ديگه استفاده كنن.
    شما بحث رو آزاد بگذاريد و خيلي دوستانه كاربرا با تحقيق و علم نظر بدن.
    اينكه من مطلب رو كامل بگذارم مبحثي به اين بزرگي خيلي بي ارزش جلوه مي كنه و خيلي زود از يادها ميره.
    پس سعي مي كنم مطلب رو بزرگ كنم و تك تك از انتخاب جفت موضوع رو باز كنيد تا رشد.
    عزيزان اينكه يك يا چند مقاله باعكس بگذارم فكر مي كنيد جواب شما رو ميده.
    بياييد دانشجو باشيم.
    بنده و آقاي آژيده و ديگر دوستان كه اطلاعاتي در اين شاخه دارن هم در خدمت هستيم.
    پس حالا براي شروع اين سايت رو ارائه مي كنم.
    تو رو خدا از تجربه ها و حرفهاي صد من يك غاز جلوگيري بشه تا بار علمي افزوده بشه.
    دوستان مترجم هم اگر مي تونيد با ترجمه هاي مقالات در اين مورد بحث رو ياري كنن.

اگر تعداد كاربرا براي بحث كم بود. مطلب رو به بعد موكول كنيد و فقط سوالات جواب داده ميشه. نه كلي.
    ویرایش توسط siavashr : 6th January 2011 در ساعت 07:53 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    3213
    ممنون حمید جان
    حالا که قراره پله پله بریم جلو میخوام باز هم یه سوال در مورد جفت یابی بپرسم . امیدوارم دوستان دیگه هم تو بحث شرکت کنن تا اینبار به یه جمع بندی خوب برسیم
    من میخوام یه تانک 150*40*50 رو باشیشه به سه قسمت تقسیم کنم و هر قسمت رو به یه جفت اختصاص بدم ..... راستش پیدا کردن یه جفت ایده آل از یه نژاد یکم سخته .... یکی از دوستان گفت که بهتره بصورت گله اقدام به خرید دیسکس کنم و جفت هایی رو به این صورت به دست بیارم
    مثلا میتونم تو هر قسمت 6 تا دیسکس 3. 4 اینچی از یه نژاد بندازم و امیدوارم باشم یکی دو جفت از توشون در بیاد ؟؟؟
    البته با اینکه دیسکس جفت خورده گرونتره اما هنوز مطمئن نیستم که کدوم راه به صرفه تره
    دلیلش اینه که اگه بصورت گله بخرم معلوم نیست چند ماه طول بکشه که ماهی ها جفت یابی کنن و دقیق هم نمیشه گفت اصلا جفت از توشون در بیاد یا نه
    ممنون میشم دوستان در این مورد به تبادل نظر بپردازن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    lگر من باشم اينكار رو نمي كنم. 3 تا تانك 40*5*60 مي خرم.
    اين حرف ها رو هم ول كن، بزك نمير بهار مياد.
    اول يك تانك 50*40*150 رو براه مي كنم و بعد 10-15 تا ديسكس گريد آ ديسكس 4-6 اينچ ميريزم توش. بعد از چند وقت از داخل اونها جفت ها انتخاب ميشن.
    اگر از اول راه فكر هزينه رو بكني وقت الكي گذاشتي.
    شما جفتهاي خارجي رو توي سايت ببين، حداقل 500-1500 البته به قيمت اروپا پولشونه. خود والدين شاخي هستن براي خودشون.
    براي چي ميگم سايتهاي خارجي چون ديسكسهاي تكثيري داخل رو من تا حالا به كيفيت و مرغوبي ديسكسهاي اونطرف نديدم. البته تكثيريهاي مطلوب اونطرف رو ميگم.
    باز هم مي گم گريد آ ايراني نديدم.
    اولين دليلش هم اينه كه بچه ها هر جفتي با هر گريد يا هر نژادي كه پيش بياد ميندازن و بعد هم ادعاشون .......... ولي اگر 4 اينچ همون بار رو بهشون بگي 100 تومن عمرا نمي خرن. چه برسه به 300-400 تومن.
    اگه فقط مي خواي يك ادعايي بكني و حرفي بزني و الكي خوش باشي كه هيچ، ولي اگر مي خواي نامبر وان باشي بحث كه گسترده شد سر نژادها با دوستان از نظر ژنتيك حرف مي زنيم.
    ايني كه من آنم كه رستم بود پهلوان رو بي خيال. مي خوايم حرفه اي باشيم و يك سر گردن بالاتر از همه.
    تمام دوستاني كه ادعاشون ......... اگر يه ديسكس در حد مالزي و يا ... با گريد آ دارن بيان ................
    روش ها تقريبا نزديكه ولي نتيجه ها مختلف.
    عين من باش يا كاري رو نكن يا اگر مي كني بهترين باش. اين توصيه منه. من خودم هم دارن گريد آ ميخرم.تا حالا شده 7 تا. عكسهاش رو هم يا گذاشتم و يا بعد از قرنطينه توي آلبومم مي گذارم.

کاربر موثر

شماره عضویت
    3213
    ممنون حمید جان
    میدونم که تو این کار ها اگه به فکر صرفه جویی باشیم مثل بسیاری از کسانی که ادعا میکنن ول معطلیم
    منظور من از بحث مالی مدیریت هزینه بود .... یعنی از هزینه ای که میخوای بکنیم نتیجه ی خوب بگیریم
    من یه چیزی رو این وسط کتوجه نشدم
    من اگه گفتم میخوام 3تا تانک جدا داشته باشم واسه اینه که نمیخوام دیسکس هام با غیر از نژاد خودشون جفت بخورن ... کلا با میکس دو نژاد مختلف تو هر حیوونی مخالفم و از دورگه بودن خوشم نمیاد
    حالا شما بهم بگو ...... اگه از 3 نژاد مختلف 6تا دیسکس گرید آ به سایز 4 تا 6 اینچ بگیرم
    بعد از چند وقت میتونم امیدوارم باشم که جفت از توشون در بیاد ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    سلام
    جناب رستمی فرمایشات شما صحیح اما به نظرم
    دیسکس گرید آ بدرد تازه کار ها نمی خوره. مثلا اقا محسن رو نمیدونم که تا حالا دیسکس داشته یا نه ولی حداقل اینکه تا حالا تکثیر نداشته.
    خود شما هم با دیسکس گرید آ شروع نکردین و تازه شما دارین دیسکس گرید آ بعد چند سال تجربه تهیه میکنی
    و اینکه قیمت دیسکس های گرید آ نسبت به درا مد نرمال اجتماع واقعا زیاده و حیفه که بخاطر بی تجربگی .....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    سلام
    من کلی اینجا تایپ کردم ... اما dc شده بودم و دکمه ارسال رو زدم و ..... پر

اما از اونجایی که بسیار آدم از رو نرو ( جمله رو خودم حال کردم شما رو نمیدونم ) و از اول شروع کنی هستم ... یه خلاصه مینویسم
    با گفته آقای رستمی موافقم .... تانکهای جدا
    یک جفت دیسکس رو در تانک شیشه زده با 4-5 تا هم سایز خودشون نگهداری میکردم (کمبود جا) جفت بسیار خوش تخم به شکلی که در طی 1 ماه 3 بار تخم ریزی کامل کردند اما هر بار به دلیل استرسی که از اونور شیشه داشتند و مثل گرگ نگاهشون میکردند ... تخم خوری رو به والد شدن ترجیح میدادند

برای جفت یابی هم همینه .... وقتی کنار هم نباشند به هم استرس وارد میکنند و کار شما به مشکل میخوره .....

مطمئن باشید هیچ جا مقاله ای مه همه جوانب کار رو سنجیده و گفته باشه چیدا نخواهد شد ... این شما هستید که باید به دل کار حمله کنید و پای لرزش هم بنشینید

در صورتیکه عمری باقی باشه و سالنم به انتها برسه .... حتما چکیده ای از کارهایی که انجام دادم رو برای دوستان نقل خوهم کرد
    این کار بسیار سختتر از اون چیزی هست که از بیرون بهش نگاه میشه .... دل شما دوستان رو خالی نکنم .... کاری هم که من کلنگش رو زدم هیچ کس دیگه مطمئنم انجام نخواهد داد

تنها کسی که برای من کار کرده یک گاز کش بود که از شیر گاز جیاط لوله رو تا سالنم کشید 60 تومن گرفت و رفت
    بقیه کارها رو شخصا انجام دادم

ساخت خود سالن با اسکلت فلز ... پشم شیشه و پلیت ایرانیت .... ساهت پایه ها .... رنگ آمیزی .... برق کشی ... لوله کشی آب .... لوله کشی های سیستم تصفیه و سیستم گرمایشی و ....
    در این راه اینقدر سختی کشیدم که جز تعدادی همه ماهی ها رو رد کردم و چسبیدم فقط به این کار

از کارا صلیم زدم ...... سخت کار کردم و تا به امروز حدود 7 میلیون خرج کردم و ....

ول داخل انباری منزل شخصیم 10 تانک 140 لیتری زدم و ماهی ریختم .... یک ماهی نگذشته بود که کلی تلفات دادم ..... به دلایل مختلف و از اینکه داحل انباری این کار رو کردم ... پشیمون

رفتم داخل حیاط .... شروع کردم برانداز کردن برای ساخت سالن و تصمیم قاطع گرفتم
    از نظر مالی هم بسیار در تنگنا کار کردم

پس با گفته های من تو دلتون خالی نشه ... راه سختی رو اومدم که هر کسی بهش تن نمیده
    در صورت اشتیاق دوستان .... جریان راه اندازی سالن رو در تاپیکی جدا و بعد از تمام شدن سالن باز خواهم کرد

صفحه 11 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)