صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742

صيد ماهي كپور

سلام
    رود خانه هاي منتهي به ساحل درياي خزر تنها مكاني هستش كه براي صيد اين ماهي لذيذ و چرب ميشناسم.
    بارها در لب ساحل كه انتهاي رودخانه ها هم بود كپور رو صيد كردن اما خودم تا به حال اين تجربه رو نداشتم.
    دوستان عزيز اگه جاي ديگه اي رو ميشناسيد واقعا بي صبرانه منتظرم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ماهی کپور از شمال تا جنوب ایران...تو تمام استان ها و شهر ها کما بیش وجود داره.چه سرد سیر و چه گرمسیر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3364
    با سلام
    ماهی کپور یه ماهیه کف خواره
    توی خیلی از رودخانه هایی که کمتر خروشان هستند و عمق زیادی دارن وجود داره و تقریبا توی اکثر دریاچه ها هم همینطور
    اتفاقا می خوام با نظر شما یه کوچولو مخالفت کنم
    من معمولا انتهای رودخانه های شمال کشور که به دریا میریزه ماهی کولی و سیاه کولی میبینم
    البته کپور هم گرفتم ولی نه کپوری که با 2-3 کیلو یا بیشتر وزن میشه تو یه دریاچه گرفت
    ماهی کولی هم شباهت زیادی به کپور داره

موفق باشید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenan نمایش پست ها
    با سلام
    ماهی کپور یه ماهیه کف خواره
    توی خیلی از رودخانه هایی که کمتر خروشان هستند و عمق زیادی دارن وجود داره و تقریبا توی اکثر دریاچه ها هم همینطور
    اتفاقا می خوام با نظر شما یه کوچولو مخالفت کنم
    من معمولا انتهای رودخانه های شمال کشور که به دریا میریزه ماهی کولی و سیاه کولی میبینم
    البته کپور هم گرفتم ولی نه کپوری که با 2-3 کیلو یا بیشتر وزن میشه تو یه دریاچه گرفت
    ماهی کولی هم شباهت زیادی به کپور داره

موفق باشید.
    سلام و احترام

ماهی کولی هیچ شباهتی به کپور نداره...اگر منظور شما داشتن باله و دمه که همه ماهی ها دارن
    باز اگر میگفتید ماهی آمور یا سفید پرورشی یا حتی فیتو فاگ و سفید و عروس ماهی(معروف ترین نوع عروس ماهی تو سد کرچ و ساوه زندگی میکنه) میشد گفت کمی شباهت دارن ولی ماهی کولی هیچ شباهتی به کپور نداره!!!!!!!!!اصلا کپور با اون فلس های درشت و معروفش و بدن کوتاه و کپل و پهن و دهانی گشاد هیچ شباهتی به کولی با فلس های ریز و بدنی کشیده و دراز و دهانی ظریف نداره

در ضمن متوجه نشدم با کجای فرمایش بنده مخالف هستید.اگر منظورتون زیستگاه های کپوره باید خدمتتون عرض کنم که ماهی کپور در تمام نقاط دنیا وجود داره و بیشترین سازگاری رو با هر اکوسیستمی داراست.

شمال ایران از دریای خزر گرفته(کپور دریایی) تا تمامی رودخانه هایی که به دریاچه خزر میریزن(بدون استثناء) این ماهی وجود داره
    جنوب و مرکز و شرق و غرب هم که هر جا آبگیر و نیزار و سدی هست ماهی کپور هم هست ولی معمولا بسیار درشت تر از انواعیه که در شمال ایران زیست میکنن

علاوه بر کپور بومی دریاچه خزر و رودخانه های اطراف کپوری وارداتی موسوم به ا س را ئ ی ل ی در رودخانه های شمال ایران زندگی میکنه که سایزی به نسبت کوچک تر و مقاومتی بسیار بالا در برابر کمبود اکسیژن و آلودگی آب داراست

حتی ماهی های قرمز عید هم از خانواده بزرگ کپور ماهیان محسوب میشن

آژِیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 14th March 2012 در ساعت 02:34 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3364
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام و احترام

ماهی کولی هیچ شباهتی به کپور نداره...اگر منظور شما داشتن باله و دمه که همه ماهی ها دارن
    باز اگر میگفتید ماهی آمور یا سفید پرورشی یا حتی فیتو فاگ و سفید و عروس ماهی(معروف ترین نوع عروس ماهی تو سد کرچ و ساوه زندگی میکنه) میشد گفت کمی شباهت دارن ولی ماهی کولی هیچ شباهتی به کپور نداره!!!!!!!!!اصلا کپور با اون فلس های درشت و معروفش و بدن کوتاه و کپل و پهن و دهانی گشاد هیچ شباهتی به کولی با فلس های ریز و بدنی کشیده و دراز و دهانی ظریف نداره

در ضمن متوجه نشدم با کجای فرمایش بنده مخالف هستید.اگر منظورتون زیستگاه های کپوره باید خدمتتون عرض کنم که ماهی کپور در تمام نقاط دنیا وجود داره و بیشترین سازگاری رو با هر اکوسیستمی داراست.

شمال ایران از دریای خزر گرفته(کپور دریایی) تا تمامی رودخانه هایی که به دریاچه خزر میریزن(بدون استثناء) این ماهی وجود داره
    جنوب و مرکز و شرق و غرب هم که هر جا آبگیر و نیزار و سدی هست ماهی کپور هم هست ولی معمولا بسیار درشت تر از انواعیه که در شمال ایران زیست میکنن

علاوه بر کپور بومی دریاچه خزر و رودخانه های اطراف کپوری وارداتی موسوم به ا س را ئ ی ل ی در رودخانه های شمال ایران زندگی میکنه که سایزی به نسبت کوچک تر و مقاومتی بسیار بالا در برابر کمبود اکسیژن و آلودگی آب داراست

حتی ماهی های قرمز عید هم از خانواده بزرگ کپور ماهیان محسوب میشن

آژِیده
    بابک خان. بابت تندی کلام شما مجبورم از سایت دیگه اینجا استفاده کنم
    به ردیف سوم صفحه زیر نگاه کنید
    New Page 1

حالا اینکه ماهی هایی که شما نام بردی چه شباهتی به کولی یا خانواده کپور ها داره رو هم میزاریم بمونه، هر کس خواست چک کنه میتونه از همین سایت بالا کاملا با اونا آشنا بشه و حداقلش اینه که اگر اکثرشونو صید نکردم همه رو تقریبا میشناسم
    فکر کنم شما درست متوجه نشدید که جواب من کاملا مشابه جواب قبلی شماست و در جواب پست اول این تاپیکه که گفته شده فقط توی شمال کشور وجود داره

موفق باشی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenan نمایش پست ها
    بابک خان. بابت تندی کلام شما مجبورم از سایت دیگه اینجا استفاده کنم
    به ردیف سوم صفحه زیر نگاه کنید
    New Page 1

حالا اینکه ماهی هایی که شما نام بردی چه شباهتی به کولی یا خانواده کپور ها داره رو هم میزاریم بمونه، هر کس خواست چک کنه میتونه از همین سایت بالا کاملا با اونا آشنا بشه و حداقلش اینه که اگر اکثرشونو صید نکردم همه رو تقریبا میشناسم
    فکر کنم شما درست متوجه نشدید که جواب من کاملا مشابه جواب قبلی شماست و در جواب پست اول این تاپیکه که گفته شده فقط توی شمال کشور وجود داره

موفق باشی

سلام دوست خوبم من اصلا تند جواب ندادم و اگر شما اینطور برداشت کردید عذر خواهی میکنم

شما دقیقا بعد از پست من و بدون نقل قول جواب دادید که قاعدتا معنیش اینه که مخاطب پست شما من بودم یعنی حد اقل من اینطور برداشت کردم

این سایتی هم که گذاشتید یونی کدش ریخته به هم و هیچی معلوم نیست توش ولی اگر منظورتون شباهت کولی و کپور باز هم تکرار میکنم کولی و کپور هیچ شباهتی چه به لحاظ استایل و چه از نظر رفتار و خلق و خو ندارن

کولی معمولی نام رایج و علمیش اینه :

نام رایج : Common Bleak
    نام علمی : Alburnus alburnus

سیاه کولی :

نام رایج : Caspian Vimba
    نام علمی : Vimba vimba persa

این ماهی هیچ ارتباطی به کپور نداره در ضمن وجودش در دهانه های رودخانه هم وابسته به فصله و همیشگی نیست(بر خلاف کپور)

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3364
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم من اصلا تند جواب ندادم و اگر شما اینطور برداشت کردید عذر خواهی میکنم

شما دقیقا بعد از پست من و بدون نقل قول جواب دادید که قاعدتا معنیش اینه که مخاطب پست شما من بودم یعنی حد اقل من اینطور برداشت کردم

این سایتی هم که گذاشتید یونی کدش ریخته به هم و هیچی معلوم نیست توش ولی اگر منظورتون شباهت کولی و کپور باز هم تکرار میکنم کولی و کپور هیچ شباهتی چه به لحاظ استایل و چه از نظر رفتار و خلق و خو ندارن

کولی معمولی نام رایج و علمیش اینه :

نام رایج : Common Bleak
    نام علمی : Alburnus alburnus

سیاه کولی :

نام رایج : Caspian Vimba
    نام علمی : Vimba vimba persa

این ماهی هیچ ارتباطی به کپور نداره در ضمن وجودش در دهانه های رودخانه هم وابسته به فصله و همیشگی نیست(بر خلاف کپور)

موفق باشید
    یونیکدشو arabic(widows) کنین درست میشه
    چیز خاصی نیست لیست خانواده کپور ماهیانه

من خودمم بار اولی که کولی دیدم فکر کردم کپوره
    از روی یه پل داشتم به ماهیگیر های محلی نگاه میکردم که زیر بارون مشغول ماهیگیری با چوب های معروف کاسی بودن
    برام جالب شد که به طور میانگین کمتر از 1 دقیقه طول میکشه که بالاخره یکی از ماهیگیرا یه ماهی از آب بیرون میکشید
    وقتی رفتم پایین و نزدیک شدم متوجه شدم که اصلا کپور نیست و اونجا بود که با نژاد کولی آشنا شدم
    من با ذهنیت اینکه ممکنه برای بار اول و اونم مثل من از دور دیده شده باشه و ممکن باشه به اشتباه دیده شده باشه گفتم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    با سلام.ماهیگیری کپور یکی از پر هزینه ترین نوع ماهی گیری هستش. بعلت لوازم زیاد و طعمه های بسیار و سبک و روشهایی که داره خیلی گران هستش.
    در تهران میتونید به پارک ارم برید.هم کپور و قزل الا و هم امور و فیتوفاک داره.البته به خاطر شرایطش 1 کم ماهیگیری نصبت به مکانهای دیگه سخت تره.
    در شهرستانها هم میتونین به سد 15 خرداد در دلیجان و سد گلابدره در قزوین برین.
    رها سازی ماهیها رو فراموش نکنین.
    خوش بگذره و موفق باشین

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    سلام به همه دوستان فکر نمی کردم که در پارسی پت عزیز همچین انجمنی وجود داره
    به هر حال دست تیم مدیریت درد نکنه
    من هم باید عرض کنم که برای صید کپور یکی از مناطقی که سرشار از کپور و ماهی های دیگه است کردستان علی رغم اینکه اغلب رودخانه های آن فصلی و لی صید کپور زیاد
    اگه تیم مدیریت اجازه دادن من هم چند تا از عکس های صید خودم رو می زارم با تشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    سلام دوستان اگه کسی عکس داره بزاره تا من هم عکس بزارم و در این انجمن تبادل تجربه کنیم
    این هم عکس اول منظر عکس های بعدی باشید
    با تشکر

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)