کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    نمیدونم چرا خاکستری من اینقدر میترسه الان یه ماه تو خونه ماست اما فقط از دستم غذا میگیره عصر براش تلبش و وصل کردم دو روزم کنار قفغسش بود اما توری جیغ زد و ترسید که دلم کباب شد !!

چیکار کنم حتی فکر کنم از پرواز کردن هم میترسه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    نمیدونم چرا خاکستری من اینقدر میترسه الان یه ماه تو خونه ماست اما فقط از دستم غذا میگیره عصر براش تلبش و وصل کردم دو روزم کنار قفغسش بود اما توری جیغ زد و ترسید که دلم کباب شد !!

چیکار کنم حتی فکر کنم از پرواز کردن هم میترسه
    تاب براش وصل کردی ؟ چیزه کاملا مشخصی هست . یک ماه این حالت طبیعیه اشخاصی کاسکو دارن که بعد از یکسال باهاشون راه اومده .
    بهترین راه وصل کردن اسباب بازی ها فقط شب هست و موقعی که کاسکو در قفس نیست . شب موقعی که همجا خاموشا و جایی رو نمیبینه آروم درب بالای قفس رو باز کنید و اسباب بازی رو آویزون کنید بعد ببندید . پرتده وقتی صبح ببینه این از موقعی که چشماشو باز کرده کنار بوده و حتما براش ترسی نداره ور نتیجه خیلی سریع باهاش مشغول میشه . البته موقعی هم که ازاده میتونید وصل کنید بعد بفرستینش تو قفس . البته روش اول نصب توی تاریکی بهتره . من خودم اسباب بازی برای پرندم خریدم صبح تا شب گذااشتم یجا ببینه . شب به همون صورت در تلریک وصل کردم صبح دیدم داره باهاش بازی میکنه .
    پرنده از چیزایی که فقط ببینه ولی لمس نکنه ک به یکباره نزدکشون بشه به شدت ترس دارن . اونا باید به این یقین برسن که این وسیله بی خطر هست .
    درضمن کاسکو مثل کاکادو ها زیاد علاقه به تاب ندارن بهار بود اول براش یه اسباب بازی ساده تر وصل میکردین بعد که ترسش از اونا ریخت تاب رو بهش معرفی میکردین .
    با تشکر یاعلی

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

تاب براش وصل کردی ؟ چیزه کاملا مشخصی هست . یک ماه این حالت طبیعیه اشخاصی کاسکو دارن که بعد از یکسال باهاشون راه اومده .
    بهترین راه وصل کردن اسباب بازی ها فقط شب هست و موقعی که کاسکو در قفس نیست . شب موقعی که همجا خاموشا و جایی رو نمیبینه آروم درب بالای قفس رو باز کنید و اسباب بازی رو آویزون کنید بعد ببندید . پرتده وقتی صبح ببینه این از موقعی که چشماشو باز کرده کنار بوده و حتما براش ترسی نداره ور نتیجه خیلی سریع باهاش مشغول میشه . البته موقعی هم که ازاده میتونید وصل کنید بعد بفرستینش تو قفس . البته روش اول نصب توی تاریکی بهتره . من خودم اسباب بازی برای پرندم خریدم صبح تا شب گذااشتم یجا ببینه . شب به همون صورت در تلریک وصل کردم صبح دیدم داره باهاش بازی میکنه .
    پرنده از چیزایی که فقط ببینه ولی لمس نکنه ک به یکباره نزدکشون بشه به شدت ترس دارن . اونا باید به این یقین برسن که این وسیله بی خطر هست .
    درضمن کاسکو مثل کاکادو ها زیاد علاقه به تاب ندارن بهار بود اول براش یه اسباب بازی ساده تر وصل میکردین بعد که ترسش از اونا ریخت تاب رو بهش معرفی میکردین .
    با تشکر یاعلی
    دوس عزیز ممنون از راهنمایی های شما ولی کاسکویی که هنوز کاملا وحشیه و میترسه که نباید بهش اسباب بازی داد،این دوستمون الان باید شروع کنند با دست به طوطی غذا بدن و سعی در جلب اعتمادش داشته باشند نه این که بیان واسش اسباب بازی بزارند،اون هم تاب که فایده ای هم نداره چون طوطی ازش میترسه نه روش میره و نه میتونه اونو بجوه
    بهتره در زمانی که تاریکه به طوطی نزدیک نشید و باعث ترسش نشید،در طبیعت معمولا گربه سانان در تاریکی پرنده ها رو شکار میکنند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    سلام والا قبلش یه اسباب بازی ساده داشت و با اونم بازی میکرد بعد الان وحشی هم نیست چون یه هفته ای هست ه از دستم غذا میگیره فقط یه بار به طور اتفاقی اومد بیرون و فعلا بیرونش نمیارم تا ترسش کاملا بریزه

نمیدونم چکار کنم که بزاره بهش دست بزنم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    دوس عزیز ممنون از راهنمایی های شما ولی کاسکویی که هنوز کاملا وحشیه و میترسه که نباید بهش اسباب بازی داد،این دوستمون الان باید شروع کنند با دست به طوطی غذا بدن و سعی در جلب اعتمادش داشته باشند نه این که بیان واسش اسباب بازی بزارند،اون هم تاب که فایده ای هم نداره چون طوطی ازش میترسه نه روش میره و نه میتونه اونو بجوه
    بهتره در زمانی که تاریکه به طوطی نزدیک نشید و باعث ترسش نشید،در طبیعت معمولا گربه سانان در تاریکی پرنده ها رو شکار میکنند
    ممنون صحبتتون کاملا متین هست اما پرنده ای که بعد از یک ماه با انسان بوده و کمی به جو عادت کرده و از دست غدا میگیره . بهتره اسباب بازی گذاشته بشه بتونه سرگرم کنه . خودشو . یکی از کاسکو های من عادت داشت صبح ها عینه یه گاو وحشی پا کف قفس بکشه . طی تحقیقاتی که انجام دادیم فهمیدیم با یک اسباب بازی و سر گرم میشه و اون حرکت یادش میره . من از هفته دوم سوم همنطور که گفتم جا زدم و شروع کرد به بازی کردم باهاش . الان توی روز 4 ساعت حدودا باهاش بازی میکنه . خب اگه این چهار ساعت یا بیشتر سرگرمی رو از پرنده بگیرید چی میشه ؟ پرنده باید چیکار کنه تا نیاز های غریزی رو خالی کنه ؟ توی پرنده فروشی های چه توی خارج چه توی ایران تو قفس پرنده ها یه اسباب بازی هست تا این نیاز رو براش برآورده کنه تا از عصبی بودن یا کسلی پرنده کم کنه .
    ما نگفتیم از روز اول وصل کنید گفتیم از وقتیکه کمی احساس امنیت کرد . حالا بعضی ها حرکات عجیبی از پرنده میبینن مثل حرکت پرنده خودم که ممکنه زودتر نیاز به اسباب بازی پیدا کنن .
    درباره شب هم حرفتون درسته پرنده کمی میترسه اما اینجوری خیلی سریع تر با وسیله خو میگیره باهاش صمیمی میشه چون میبینه یک شب یا چند سب کنارش بوده و خطری نرسونده . شروع میکنه لمس کردن و ... !
    گربه ها به لانه طوطی سانان نمیتونن در شب حمله کنند . مگر اینکه خیلی به ندرت باشه . چون لانه طوطی ها با دهنه دایره ای شکل با شعاع کوچک ( کمتر از اندازه گربه سانان ) و با عمق زیاد در داخل تنه درختان میسازند .
    که این باعث جلوگیری از آسیب دشمن بهشون میشه .
    درباره تاب هم بنده با شما هم نظر هستم .
    ببخشید دوست عزیز هیچ قصد بی احترامی نبود .
    حرفتون هم کاملا درست بود . با تشکر یاعلی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام والا قبلش یه اسباب بازی ساده داشت و با اونم بازی میکرد بعد الان وحشی هم نیست چون یه هفته ای هست ه از دستم غذا میگیره فقط یه بار به طور اتفاقی اومد بیرون و فعلا بیرونش نمیارم تا ترسش کاملا بریزه

دوست عزیز صبر داشته باشید . یکماه تازه گذشته . استرس شدید بیرون اومدنش از قفس اینا همه توی این زمان رام شدن تاثیر داره. همه چیز مرحله به مرحله . شما اول باید نوکش رو لمس کنی بعد آروم آروم به قسمت سر بری و بخارونی . بعد باید بازم با صبر آروم جلو بری و بیشتر بیشتر بدنشو لمس کنی .
    درباره اسباب بازی هم زیاده روی کردین از اسباب بازی ساده تر باید شروع کرد .اسباب بازی باید آروم نزدیک بشه . بعد یه مدت باید به دیوار قفس از بیرون پچسبه تا از لای میله ها بازی کنه . بعد باید انتقال دادش به داخل تا قبولش کنه .
    با تشکر یاعلی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

ممنون صحبتتون کاملا متین هست اما پرنده ای که بعد از یک ماه با انسان بوده و کمی به جو عادت کرده و از دست غدا میگیره . بهتره اسباب بازی گذاشته بشه بتونه سرگرم کنه . خودشو . یکی از کاسکو های من عادت داشت صبح ها عینه یه گاو وحشی پا کف قفس بکشه . طی تحقیقاتی که انجام دادیم فهمیدیم با یک اسباب بازی و سر گرم میشه و اون حرکت یادش میره . من از هفته دوم سوم همنطور که گفتم جا زدم و شروع کرد به بازی کردم باهاش . الان توی روز 4 ساعت حدودا باهاش بازی میکنه . خب اگه این چهار ساعت یا بیشتر سرگرمی رو از پرنده بگیرید چی میشه ؟ پرنده باید چیکار کنه تا نیاز های غریزی رو خالی کنه ؟ توی پرنده فروشی های چه توی خارج چه توی ایران تو قفس پرنده ها یه اسباب بازی هست تا این نیاز رو براش برآورده کنه تا از عصبی بودن یا کسلی پرنده کم کنه .
    ما نگفتیم از روز اول وصل کنید گفتیم از وقتیکه کمی احساس امنیت کرد . حالا بعضی ها حرکات عجیبی از پرنده میبینن مثل حرکت پرنده خودم که ممکنه زودتر نیاز به اسباب بازی پیدا کنن .
    درباره شب هم حرفتون درسته پرنده کمی میترسه اما اینجوری خیلی سریع تر با وسیله خو میگیره باهاش صمیمی میشه چون میبینه یک شب یا چند سب کنارش بوده و خطری نرسونده . شروع میکنه لمس کردن و ... !
    گربه ها به لانه طوطی سانان نمیتونن در شب حمله کنند . مگر اینکه خیلی به ندرت باشه . چون لانه طوطی ها با دهنه دایره ای شکل با شعاع کوچک ( کمتر از اندازه گربه سانان ) و با عمق زیاد در داخل تنه درختان میسازند .
    که این باعث جلوگیری از آسیب دشمن بهشون میشه .
    درباره تاب هم بنده با شما هم نظر هستم .
    ببخشید دوست عزیز هیچ قصد بی احترامی نبود .
    حرفتون هم کاملا درست بود . با تشکر یاعلی
    سلام . ممنون از توضیحاتتون

درباره اسباب بازی حرف شما کاملا درسته هرچند که جدا از این مسئله که طوطی به بازی کردن و سرگرم شدن نیاز داره ، از وسایل جدید هم میترسه . پس همزمان با انجام مراحل اهلی کردن میشه اسباب بازی رو هم به طوطی آشنا کرد ولی روشی که پیشنهاد دادین قابل قبول نیست .

اگه تو تاریکی در اتاقتون باز شه یا پنجره اتاق باز شه و یه سایه سیاه به شما نزدیک بشه چه حسی به شما دست میده ؟

معرفی اسباب بازی در شب درست مثل روش های هست که قبلا برای خاروندن سر طوطی پیشنهاد میکردن که شب وقتی چراغ رو خاموش میکنید سر طوطی رو بخارونید . یکم ممکنه بترسه ولی روز بعد خودش میاد سمت شما که سرش رو بخارونید ... ما این روشا رو اصلا به کسی توصیه نمیکنیم . برای یه طوطی پرکن هم اسباب بازی لازمه ولی باز باید مراحلش طی بشه تا خود طوطی اجازه بده که اسباب بازی رو بهش نزدیک کنیم.

طوطی تو تاریکی از تکون دادن قفس ، باز شدن در قفس ، دیدن سایه ، نزدیک شدن شی یا شخص ناشناس ( حتی اگه صاحبش باشه ) به شدت ممکنه بترسه و این اصلا خوب نیست و تاثیر خیلی بدی روی طوطی میذاره . خوشحالم که طوطی شما با این روش مشکلی براش پیش نیومده ولی این روش رو به کسی توصیه نکنید لطفا

اگه برای یه طوطی واقعا وجود اسباب بازی خیلی خیلی ضروریه مثل موردی که شما مثال زدید ، باید به طور مداوم جلوی دیدش باشه . و اگه طوطی به صاحبش اجاز ه نزدیک شدن به قفس رو میده ، صاحبش میتونه چند روز تمرین اهلی کردن رو بذاره کنار و اسباب بازی رو بهش معرفی کنه تا حدی که بتونه بیرون از قفس اسباب بازی رو آویزون کنه . تا اینجا 80% راه طی شده بقیش به طوطی بستگی داره که تا چه حد می ترسه . که اینو صاحبش باید تشخیص بده از حالت هاش.

موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

اگه بعد از بیرون آوردن از قفس ،برای برگردوندنش مشکل دارید . بازم با دست از بیرون قفس بهش غذا بدین تا جایی طوطی کاملا به دست شما عادت کنه و برای گرفتن غذا هرجایی دستتون رو نگه میدارید بیاد سمتش و غذا بگیره . این روش به شما کمک میکنه با غذا طوطی رو به داخل قفس هدایت کنید . فعلا از قفس نیاریدش بیرون .

به زودی کلیپ های جدیدی میذارم که تا حدودی این روش ها رو آموزش میده. هرچند که با توضیحات هم میتونید این مراحل رو انجام بدین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    ممنون از همگی وقتی از قفس اومده بود بیرو رفته بود رو سقف یکی 2 بار دلش میخواست بره داخل اما انگار میترسید یا بلد نبود بره پایین سقفشم باز کرد از اونجا بره داخل اما بازم میترسید !
    راجب تاب هم یه روز به دیواره خارجی قفسش وصل بود و نمیترسید و باهاش بازی میکرد !!
    جدیدن هم بیشتر وقتا پایین قفس هست و تو روز هم زیاد میخوابه مثل قو گردنش . میکنه وست کمرش

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    ممنون از همگی وقتی از قفس اومده بود بیرو رفته بود رو سقف یکی 2 بار دلش میخواست بره داخل اما انگار میترسید یا بلد نبود بره پایین سقفشم باز کرد از اونجا بره داخل اما بازم میترسید !
    راجب تاب هم یه روز به دیواره خارجی قفسش وصل بود و نمیترسید و باهاش بازی میکرد !!
    جدیدن هم بیشتر وقتا پایین قفس هست و تو روز هم زیاد میخوابه مثل قو گردنش . میکنه وست کمرش
    چون برای اولین بار بود خب ترس و استرس با محیط جدید و هم بلد نبودن راه نمیذاشت بره داخل !* برای مثال من پرندم وقتی میاد بیرون از قفس با دست هدایتش میکنم از بالای قفس پرواز میکنه رو زمین بعد قفس رو میذارم پایین خودش میاد میره داخل !
    البته به طور منطقی تا زمانیکه پرنده کاملا رام نشده نباید از قفس بیاد بیرون تا بعدا بشه کنترل کرد اون رو !
    شما سعی کن گاهی با در باز باهاش تمرین کنی یعنی جلوش بایستی در قفس رو باز کنی !*اگه ترس داره از این حالت با دادن غذا با دست و تشویق کردن باید بهش فرصت بدین اعتماد کنه به صورتی که وقتی در باز میکنین ! رو میله روبرو شما به ایسته !*
    اینطوری هم نکش رو لمس کنید و طبق دستور های نوازش جلو برید !*به هیچ وجه اجازه خروج از قفس رو ندین !*دیدین داره میاد بیرون دستتون رو جلوش بگیرید و بگید نه ! بذارید با مفهوم نه همش آشنا بشه !
    از نظر این که بیشتر کف قفس هست چون احساس نا امنی میکنه ! به نظر من شما اسباب بازی رو فعلا بردار !
    خودتون گفتی موقع وصل کردن جیغ داد کرد !*خب وصل کردن در اون حالت اشتباه بوده ! پرنده زمانی آماده انتقال اسباب بازی هست که ازش نترسه و عقب نره چه برسه جیغ و داد !
    شما تاب رو باز کن ! از یه اسباب بازی سبک تر تهیه کن و استفاده کن ! در هر صورت اینبار اینطوری عمل کن !
    جلو کاسکو وایسا تا کاملا تورو ببینه ! یه دستت اسباب بازی رو بالا بگیر و با دست دیگرت با اون بازی کن !*تمام این کارها جلو کاسکو و به صورت واضح باشه تا ببینه !* این کار رو روزی چندبار انجام بده و مواقعی که بازی نمیکنی باهاش اون رو در معرض دید پرنده قرار بده !
    فردا دوباره این برنامه رو پیاده کن با این تفاوت که وسط بازی خودت که پرنده هم داره مشاهده میکنه گاهی به آرومی اسباب بازی رو به نزدیک پرنده ببر ! دفعه های اول کمی میترسه و عقب میره ! اما بعدا عادت میکنه و کنجکاو میشه ! تایم بازی کردنت با اسباب باز یسعی کن بیشتر از 5 تا 10 دقیقه نشه چون پرنده حوصلش سر میره !*بذارید نسبت به اسباب بازی حریص و کنجکاو بشه !*بعد از چند روز که از نزدیک کردن اسباب بازی دیگه نترسید اینبار در رو باز کنید ! همونطور که در باز هست جلوش بازی کنید ! بعد بهش نزدیک کنید ! انقدر اینکار رو کنید تا پرنده با نزدیک کردن اسباب بازی جلو بیاد و لمس کنه ! یادتون نره در هربار لمس کردن اسباب بازی توسط پرنده چه قبل از باز بودن در چه بعد از اون بهش جایزه بدین ! تشویقش کنید !*حتی لای اسباب بازی تخمه یا غذای مورد علاقه رو بذارید تا نظرش جلب بشه و بیاد لمس کنه اون رو !*یه مدت هم اینجوری باهاش تمرین کنید تا عادت کنه و کم کم اسباب بازی رو جلو ببرید و وصل کنید ! این طوری دیگه عقب نمیره و نمیترسه و راحت میتونه باهاش بازی کنه !
    اینکار هم مثل تعلیم سخنگویی و رام شدن نیاز به صبر و کار شدن با پرنده رو داره !
    پرنده تو هیچ مرحله نباید بترسه و پف کنه چه برسه به جیغ !*هربار که نزدیک کردین دیدن داره غر غر یکم نگه دارید جلوش بعد دوباره آروم برگردونید و دوباره باهشا باز یکنید و هربار فاصله اسباب بازی رو تا پرنده کم کنید ....!
    صبر یادتون نره !!! و زمان کوتاه و تعداد دفعات زیاد ! یعنی مثلا ده بار توی روز اون هم 5 دقیقه !*اسباب باز یرو به دیواره هم وصل کنید وقتی بازی نمکنید تا بیشتر باهاش خو بگیره !
    درضمن هربار که دیدین به سمت کف قفس میره برید کنارش و بگید بیا بالا و وقتی اومد بالا بهش جایزه بدین !*اینطوری هم کمی مفهوم بالا رو یادمیگیره هم کمتر به کف قفس میره ! خلاصه نذارید کف قفس بره !*نترسونید پرنده رو هاااااااا

ببخشید زیاد شد !*امیدوارم نتیجه بده !
    سوالی بود مطرح کنید و اگر جایی از مطلب بالا نا مفهوم بود بگین واضح تر بگم !
    با تشکر یاعلی

صفحه 621 از 1238 نخستنخست ... 1215215716026036046056066076086096106116126136146156166176186196206216226236246256266276286296306316326336346356366376386396406717211121 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)