کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15057
    سلام .من یه جایی خوندم وقتی صاحب کاسکو میره پیشش،کاسکو دمش رو تکون میده .این یعنی که کاسکو میخواد بگه از دیدن صاحبش خیلی خوشحاله.این درسته؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas. نمایش پست ها
    سلام .من یه جایی خوندم وقتی صاحب کاسکو میره پیشش،کاسکو دمش رو تکون میده .این یعنی که کاسکو میخواد بگه از دیدن صاحبش خیلی خوشحاله.این درسته؟
    سلام بله درسته دوست عزیز . این دم تکون دادن زمانی کاملا قابل رویت هست که پرنده شما رو میبینیه شروع میکنه کشیدن بالهاش و سپس دوتا کتفشو و بالهاشو به سمت بالا میبره و در همین جین که خستگیش به قول خودمون در رفت دمش رو هم تکون میده با سرعت به جپ و راست انگار داره میتکونه تا آشغال هاش بریزه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام دوستان.
    کاسکوی من قبلاً که باهاش حرف میزدم در جواب سوت میزد ولی الان بعضی وقتها ته گلوش یه چیزایی میگه.
    آبا نشونه ی به حرف آمدنش است؟؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    کاسکوی من قبلاً که باهاش حرف میزدم در جواب سوت میزد ولی الان بعضی وقتها ته گلوش یه چیزایی میگه.
    آبا نشونه ی به حرف آمدنش است؟؟
    سلام
    ممکنه نشونه به حرف اومدن باشه ممکن هم هست نباشه,شاید داره صداهای دیگه ای رو تقلید میکنه به جای سوت زدن
    شما به تمریناتتون ادامه بدید هر وقت بخواد به حرف بیاد صدایی شبیه به کلمه ای که باهاش کار کردید رو میگه و کم کم این صدا تبدیل به کلمه میشه و واضح بیانش میکنه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    دوستان سلام چندتا سوال دارم؟
    1. اینکه لازمه هرروز با کاسکو برای سخنگویی حرف زد؟ و روزی چندبار؟
    2. در روز کاسکو چندبار پرآرایی میکنه و فرق پرآرایی با پرجوی یا پرکنی چیه؟ چون من نمیتونم تشخیص بدم و میترسم این پرآرایی پرکنی باشه؟ ولی در کف قفس فقط پرهای قاصدکی هست؟
    3. دوبار پیش که کاسکو را بردم حموم ، قشنگ واستاد و حموم کرد ولی امروز که بردم و داداشم داشت آب میریخت پرید و اومد رو دستای من نشست.
    4.میتونم هویچ و سیب و خرد کنم و با هم مخلوط کنم و بذارم براش؟ و آیا هندوانه براش خوبه که با این میوه ها مخلوط کنم. پرتقالم خیلی دوست داره. مشکلی ندارند این میوه ها؟

ببخشید که سوالام زیادشد ممنون میشم جواب بدید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    2. در روز کاسکو چندبار پرآرایی میکنه و فرق پرآرایی با پرجوی یا پرکنی چیه؟ چون من نمیتونم تشخیص بدم و میترسم این پرآرایی پرکنی باشه؟ ولی در کف قفس فقط پرهای قاصدکی هست؟
    3. دوبار پیش که کاسکو را بردم حموم ، قشنگ واستاد و حموم کرد ولی امروز که بردم و داداشم داشت آب میریخت پرید و اومد رو دستای من نشست.
    4.میتونم هویچ و سیب و خرد کنم و با هم مخلوط کنم و بذارم براش؟ و آیا هندوانه براش خوبه که با این میوه ها مخلوط کنم. پرتقالم خیلی دوست داره. مشکلی ندارند این میوه ها؟

سلام دوست عزیز . کمتر درباره پرکنی و پر آرایی دچار نگرانی بشید . خیلی موقع ها این نگرانی ها باعث اذیت شدن پرنده میشه .

. پاسخ ها:::

1: ببینید کاسکو برای شما هست و هیچ اجباری در کار نیست .یه کار خوب زمانی نتیجه خوب داره که تلاش کنید . شما هرچقدر بیشتر با کاسکو حرف بزنید زوتر به حرف میاد و هرچه فاصله بذارید برای تمرین ها خب سرعت آموزش پایین میاد . اینکه میگن ساعاتی رو باهاش جدی تمرین کنید و ساعات دیگه روز رو به صورت گفتار معمولی باهاش حرف بزنید برای اینه کاسکو تشویق بشه به اینکه زوتر به زبون خودتون بخواد پاسخ شمارو بده . در هیچ کاری هیچ لزومی وجود نداره مگر اینکه نتیجه خوب بخواهید . بعدشم فقط تکرار و بدون رعایت قاعده گفتن هم نتیجه مطلوبی نداره . باید با توجه به روش های آموزش سخنگویی (که در تاپیک های مربوطه گفته شده ) در ساعات مورد نظر به صورت درست باهاش کار کنید . البته زمان سخنگویی هم به آموزش شما و هم به پرنده بستگی داره ، اما هیوقت نا امید نشید و اگه زمانش کمی دیر شد ، شما تلاش خودتون رو بکنید . رمز موفقیت : ( تکرار درست ) و (صبررررررر) هست .

2: دقیق نمیشه گفت چند ساعت در روز ولی زمان زیادی هست که کاسکو به پر آرایی مشغول میشه . توی پرجوی پرنده دائما به یک نقطه از بدن گیر میده اما پر آرایی پرنده سعی میکنه تمام پرهای بدن رو مرتب کنه .

3: دفعه پیش هم گفتم کاسکو رو حمام نبرید . آروم از اسپری استفاده کنید . دلیل پریدنش هم استرس و ترسه . لطفا دیگه حموم نبریدش.

4: بله میتونید مخلوط کنید و خودشم میخوره . درباره هندوانه خب خیلی کم باید مصرف بشه مثلا دو روز در هفته به اندازه دو بند انگشت . خیر مشکلی نداره .

موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

سلام دوست عزیز . کمتر درباره پرکنی و پر آرایی دچار نگرانی بشید . خیلی موقع ها این نگرانی ها باعث اذیت شدن پرنده میشه .

. پاسخ ها:::

1: ببینید کاسکو برای شما هست و هیچ اجباری در کار نیست .یه کار خوب زمانی نتیجه خوب داره که تلاش کنید . شما هرچقدر بیشتر با کاسکو حرف بزنید زوتر به حرف میاد و هرچه فاصله بذارید برای تمرین ها خب سرعت آموزش پایین میاد . اینکه میگن ساعاتی رو باهاش جدی تمرین کنید و ساعات دیگه روز رو به صورت گفتار معمولی باهاش حرف بزنید برای اینه کاسکو تشویق بشه به اینکه زوتر به زبون خودتون بخواد پاسخ شمارو بده . در هیچ کاری هیچ لزومی وجود نداره مگر اینکه نتیجه خوب بخواهید . بعدشم فقط تکرار و بدون رعایت قاعده گفتن هم نتیجه مطلوبی نداره . باید با توجه به روش های آموزش سخنگویی (که در تاپیک های مربوطه گفته شده ) در ساعات مورد نظر به صورت درست باهاش کار کنید . البته زمان سخنگویی هم به آموزش شما و هم به پرنده بستگی داره ، اما هیوقت نا امید نشید و اگه زمانش کمی دیر شد ، شما تلاش خودتون رو بکنید . رمز موفقیت : ( تکرار درست ) و (صبررررررر) هست .

2: دقیق نمیشه گفت چند ساعت در روز ولی زمان زیادی هست که کاسکو به پر آرایی مشغول میشه . توی پرجوی پرنده دائما به یک نقطه از بدن گیر میده اما پر آرایی پرنده سعی میکنه تمام پرهای بدن رو مرتب کنه .

3: دفعه پیش هم گفتم کاسکو رو حمام نبرید . آروم از اسپری استفاده کنید . دلیل پریدنش هم استرس و ترسه . لطفا دیگه حموم نبریدش.

4: بله میتونید مخلوط کنید و خودشم میخوره . درباره هندوانه خب خیلی کم باید مصرف بشه مثلا دو روز در هفته به اندازه دو بند انگشت . خیر مشکلی نداره .

موفق باشید
    ممنون از توضیحات دقیق شما اما بنده متوجه منظرو شما در قسمتی که گفتید ساعاتی از روز رو باهاش معمولی صحبت کنیم که تشویق بشه نشدم
    منظورتون اینه که بشینیم با طوطی حرفهای روزمره بزنیم و گفگتو کنیم یا کلمات رو باهاش تمرین کنیم/؟؟
    ممنون میشم این قسمت رو مفصلتر توضیح بدید

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540

توضیحات لازم رو جناب vestlife خدمتتون دادند اما بنده در مورد تفاوت بین پر کنی و پر آرایی خواستم توضیح مفصلتری بدم
    پر آرایی رو همه طوطی سانان انجام میدن به این صورت که در ساعاتی از روز چربی رو از غذه چربی در نزدیکی دم گرفته و بین تمام پرها تقسیم میکنند,پرهای دم و سینه و گردن و شاه پر ها و .... جزو پرهایی هستند که در پر آرایی مورد توجه طوطی قرار میگیره,در پر آرایی هیچ پری توسط طوطی کنده نمیشه,اگر گاهی اوقات میبینید در پر آرایی پرهای قاصدکی یا پر اصلی یا حتی شاه پر در منقار طوطی قرار داره به این دلیله که اون پر سست شده و به منقار طوطی چسبیده و با 1-2 بار مشاهده نمیشه تشخیص داد که طوطی داره پرکنی میکنه.
    در پر جوی طوطی شروع میکنه به جویدن سر پرها,بعد از چند روز پرهای طوطی حالت خراب و بریده بریده به خودش میگیره و کاملا مشخص میشه
    اما در پرکنی طوطی از یک نقطه از بدن شروع به کندن پرها میکنه,وقتی طوطی شروع میکنه به پرکنی ظرف چند روز یک نقطه از بدنش خالی از پر میشه و پرهای قاصدکی کاملا نمایان میشن و در این دوران کف قفط طوطی همیشه پر است از پرهای خاکستری روی سدن.
    افتادن روزی 1-2 تا پر از بدن طوطی کاملا طبیعیه و جای نگرانی نداره اما اگر دیدید برای چند روز متوالی پر زیادی کف قفس ریخته دلیلش میتونه پرکنی یا تو لکی باشه که باز هم برای تشخیصش چند روزی زمان نیازه.
    اگر طوطی تو لک بره باز هم هیچ قسمتی از بدن خالی از پر نمیشه اما پر زیادی در طول روز از تمام قسمتهای بدنش میریزن.لخت نشدن هیچ قسمت از بدن در دوران تولکی تفاوت بین پرکنی و تولکیه.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

موفق باشید
    سلام . ممنون در مورد شماره 3 حموم کردن با اسپری تنها روش حموم کردن نیست . یه طوطی ممکنه با اسپری هم دچار استرس بشه . پس بهتره بگیم روشی رو برای حموم کردن انتخاب کنید که طوطی دوست داره و یا دچار استرس نمیشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14997
    سلام خسته نباشید
    یه جوجه کاسکو 3 الی 4 ماه دارم تازه غذا خور شده بود که 2 روز پیش دیدم خوراکش کم شده دوباره الان دارم غنچه میدمش چکار کنم بهتر باشه ؟؟؟
    در ضمن یه ناخنش انگاری شکسته یا کنده شده امکانش هست دوباره در بیاد ؟؟؟؟

صفحه 764 از 1238 نخستنخست ... 264664714745746747748749750751752753754755756757758759760761762763764765766767768769770771772773774775776777778779780781782783814864 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)