همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز ایستادن زیاد کاسکو روی قفس و یا روی زمین در حد 6 الی 7 ساعت در روز به پاهای پرنده آسیبی نمیرساند؟
    سلام
    طوطی دیدید که تا حالا یه وری لم داده باشه؟؟؟
    طوطی ها در طول تمام عمرشون روی پاهاشون می ایستند،اما طوطی ها در طبیعت روش شاخته هایی با قطرهای مختلف حرکت میکنند،پیشنهاد میکنم چوب نشیمن طوطی رو از شاخه های طبیعی انتخاسب کنید که نا هموارند یا همون نشیمن رو ناهموارش کنید تا دردراز مدت باعث خرابی پای طوطی نشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    با سلام ممنون از آقای وکیلی بابت پاسخشون. می خواستم بدونم بدونم یک کاسکو هر چند دقیقه 1بار فضله را از بدن خود باید خارج کند؟ چون فکر میکنم طوطی من دچار تکرر فضله هست زود به زود فضله را از بدنش خارج میکند و معمولا قبلا از خارج کردن به خودش فشار می آورد و یا بال های خود را محکم تکان می دهد و بعد فضله را از بدنش خارج میکند. و اینکه می خواستم بدونم فضله باید چه رنگی داشته باشد تا بدانیم پرنده سالم هست؟ ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    با سلام ممنون از آقای وکیلی بابت پاسخشون. می خواستم بدونم بدونم یک کاسکو هر چند دقیقه 1بار فضله را از بدن خود باید خارج کند؟ چون فکر میکنم طوطی من دچار تکرر فضله هست زود به زود فضله را از بدنش خارج میکند و معمولا قبلا از خارج کردن به خودش فشار می آورد و یا بال های خود را محکم تکان می دهد و بعد فضله را از بدنش خارج میکند. و اینکه می خواستم بدونم فضله باید چه رنگی داشته باشد تا بدانیم پرنده سالم هست؟ ممنون
    کاسکو بسته به خورد و خوراکش مدفوع خارج میکنه . پرنده ای که زیاد تحرک داره در نتیجه غذا و آب بیشتر مصرف میکنه در نتیجه تعداد دفعات دفع هم افزایش پیدا میکنه . حالت طبیعی کاسکو ها موقع مدفوع به این صورت هست که کمی خودشون رو تکون میدن و به سمت پایین میبرن مخرج رو به صورتی که انگار میخوان بشینن . در همین حین کمی هم پف میکنن و مدفوع رو خارج میکن و بعد به حالت طبیعی برمیگردند.
    فضله ی طوطی در حالت طبیعی سفت باید باشه نه شل و آبکی . مقداری آب هم همراه مدفوع باید باشه . رنگ مدفوع طبیعی هم سبزه تیره هست . گاهی هم تغییر رنگ در مدفوع بستگی به تغذیه پرنده داره . برای مثال ممکنه انار مدفوع رو کمی قرمز کنه یا ... پس اینجور موقع ها نگران نشید و سعی کنید مدفوع رو طی چندین بار خارج شدن چک کنید ...

با تشکر موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    سلام
    خواهش میکنم وظیفست
    ببینید دفع فضله زمان نداره،مگه میشه برای انسن زمان تعیین کرد؟؟؟طوطی هر وقت احساس نیاز کنه مدفوعش رو دفع میکنه ولی مدفوع طبیعی باید سفت و سبز باشه،مدفوع کوچک یا آبکی یا رنگ تیره یا زرد یا ... میتونه دلیل بر بیماری باشه یا بر اثر خوردن مواد غذایی ایجاد شده باشه،تنها از روی مدفوع نمیشه گفت طوطی مریض شده،به طور کلی علائمی مثل کم تحرکی و بی اشتهایی و تغییر حالی فضله یا عطسه در بیشتر بیماری ها هست و اگر چند مورد از علائم رو با هم دیدید باید سریعا اقدام کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    سلام طوطی دیدید که تا حالا یه وری لم داده باشه؟؟؟ طوطی ها در طول تمام عمرشون روی پاهاشون می ایستند،اما طوطی ها در طبیعت روش شاخته هایی با قطرهای مختلف حرکت میکنند،پیشنهاد میکنم چوب نشیمن طوطی رو از شاخه های طبیعی انتخاسب کنید که نا هموارند یا همون نشیمن رو ناهموارش کنید تا دردراز مدت باعث خرابی پای طوطی نشه
    سلام مهندس منظور من رو شاید اشتباه متوجه شدید یا من بد رسوندم منظور من اینه که وقتی روی زمین و یا روی قفس هست دیگر شاخه یا استندی نیست که بره روش این حالت به پاش فشار نمیاره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    سلام مهندس منظور من رو شاید اشتباه متوجه شدید یا من بد رسوندم منظور من اینه که وقتی روی زمین و یا روی قفس هست دیگر شاخه یا استندی نیست که بره روش این حالت به پاش فشار نمیاره
    سلام دوست عزیز . شما نگران طوطی نباشید . اون ها از بعضی نظر ها خودشون میدونن چیکار کنن .مسلما پرنده نمیذاره به خودش بد بگذره . مثلا پرنده گشنه نمیمونه با هر غذایی که جلوش باشه یه جورایی خودشو سیر میکنه . برای آزادی هم همینطور هست . پرنده اگر کمی اذیت بشه بی شک جای خودش رو عوض میکنه . همین جابجایی های کوتاه روی قفس باعث ورزش پاهاش میشه تا اذیت نشه . من خودم کاسکویی داشتم که شبا هم روی قفس میخوابید و دایما روی قفس بود پس نگران فشار پاهاش نباشید خودش مراقب خودش هست تواین مورد . اما بهتر این هست چوب نشیمن روی سقفش رو بذارید تا بره روی اون چون ممکنه برای رشد ناخن هاش کمی ضرر داشته باشه ولی نباشه هم مشکلی ایجاد نمیکنه چون بالاخره داخل قفس روی چوب هست ... موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14757
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

اگر پرهایی رو که وقتی میافته برمیداره و انتهای سفید پر رو میجوه یعنی پرنده کمبود کلسیم داره و میخواد از این روش کلسیم رو تامین کنه . نشونه های کمبود ویتامین شکننده شدن پر ها و از دست دادن حالت شادابی پر ها است . صرفا نمیشه گفت با این افتادن پرها کمبود ویتامین داره .
    کرک های سفید که کاملا طبیعی هست و افتادن پرها هم میشه گفت طبیعیه ولی توی مدت بیشتری باید برسی کنید وکیفیت پرهارو ببینید و بسنجید . پرهایی که جدا میشن رو ببینید که نسبت به پرهای سالم شکننده شدن یا خیر ...
    درمورد بازی هم خوب باید سرگرمش کنید . وقتی دیدی داره کار بدی میکنه باید بهش بگی نه و اگه با کلمه و مفهوم نه آشنا نیست جلوش رو بگیرید و بگید نه و باز چیز های دیگه سرگرمش کنید یا از اون محیط خارجش کنید و...
    بهتره اسباب بازی هارو خارج قفس بهش معرفی کنید . بذارید گازش بگیره . بهش جایزه بدین ... کم کم باید آشنا بشه ممکنه دو ماه هم طول بکشه ولی باید ترسش بریزه دیگه و تحمل کنید ...
    چوب سوهان دار به تنهایی نباید داخل قفس باشه چون نوک و پاهای پرنده رو اذیت میکنه . بهتره از دوتا چوب یکی معمولی و یکی سوهان دار استفاده بشه تا خود پرنده انتخاب کنه روی کدوم توی شرایط مختلف بایسته

با تشکر موفق باشید
    ممنون
    آره فكر كنم كمبود كلسيوم داره ! يه ١-٢ ماهي هم هست كف دريا گرفتم گذاشتم ولي اصلاً طرفش نميره !! حالا بايد چه كار كنم !؟
    مدفوعشم تقريباً تيره هست !
    بهش تبريباً يك روز درميون ذرت ميدم و هر روز تخمه و حدود ١/٤ كپه انار و ٢تا پسته ....
    متفرقه هم بعضي اوقات گذري خونواده نون بربري تازه (حدود يه بند انگشت ) و همين مقدار گوجه و فلفل سبز و كلم بروكلي و ساقه كاهو بهش ميديم ...

راستي كاسكوم بعضي موقع ها ميره سرش رو ميزاره زير يه چيزي (مثل مثلاً پايه مبل ) و چند دقيقه با بينيش صوت صوت ميكنه (مثل صوت صوت سگ ..) اين از چيه !! ممكنه احساس تنهايي ميكنه يا عكس خودشو توي پايه چوبي ميبينه باشه !؟

Sent from my i5

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarashee نمایش پست ها
    ممنون
    آره فكر كنم كمبود كلسيوم داره ! يه ١-٢ ماهي هم هست كف دريا گرفتم گذاشتم ولي اصلاً طرفش نميره !! حالا بايد چه كار كنم !؟
    بهش تبريباً يك روز درميون ذرت ميدم و هر روز تخمه و حدود ١/٤ كپه انار و ٢تا پسته ....
    متفرقه هم بعضي اوقات گذري خونواده نون بربري تازه (حدود يه بند انگشت ) و همين مقدار گوجه و فلفل سبز و كلم بروكلي و ساقه كاهو بهش ميديم ...

راستي كاسكوم بعضي موقع ها ميره سرش رو ميزاره زير يه چيزي (مثل مثلاً پايه مبل ) و چند دقيقه با بينيش صوت صوت ميكنه (مثل صوت صوت سگ ..) اين از چيه !! ممكنه احساس تنهايي ميكنه يا عكس خودشو توي پايه چوبي ميبينه باشه !؟

Sent from my i5
    دوست عزیز از کجا میدونید کمبود کلسیم داره؟؟؟کمبود کلسیم وضعیت پرهای بدن رو داغون میکنه،پرهای ژولیده و نا مرتب و گاها شبیه پرهای جویده شده نشانه های کمبود کلسیومه
    نون بربری و کاهو و گوچه فرنگی رو کالا از ذهنتون بیرون کنید،این هم هغذای مفید هست چرا بهش اینا رو میدید؟؟؟؟
    به جای اینها بهش حبوبات شامل نخود-عدس-لوبیا چشم بلبلی-ماش بدید
    کلم بروکلی و کرفس و هویچ و سیب و انار و موز و انگور و پرتغال و نارنگی و خرمالو و ...... بدید
    نیازی نیست که حتما کف دریا بخوره تا کلسیم بدنش تامین بشه،اگر انواع غذاهای مجاز رو در اختیارش بزارید مطمئنن کمبودی در بدنش احساس نمیکنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarashee نمایش پست ها
    ممنون

Sent from my i5
    سلام دوست عزیز .
    کمبود کلسیم راهش فقط سنگ مینرال دریا نیست . این یه راه کوچیکه . بهترین راه کلیسم تغذیه مناسبه . ببینید شما باید اوی برنامه هاتون حتما کلم بروکلی یا شغلم یا سبزیجاتی که کلسیم دارند حتما قرار برید حالا به صورت متنوع چه بهتر اما نباید پشت هم باشه مثلا هفته ای 3 چهار بار کافیه . بقیه سبزیجات هم به همین منوال استفاده بشه . انار رو هم روزی 7 8 تا دونه کافیه براش . سیب و موز و پرتغال و ... هم بهش بدین . یه کاسکو توی طبیعت با تغذیه سلامت هست نه با قطره های ویتامین پس توی نت سرچ کنید ببینید چه سبزیجات مجازی که برای کاسکو ها هست چه ویتامین هایی داره و طبق اون میتونید برنامه ریزی کنید و بهش بدین .نون بربری سعی کنید ندین . از نان های تست یا سبوس دار مقداری عسل بهش بزنید و بهش بدین . گوجه فرنگی و کاهو هم اصلا بهش ندین چون غذای مجاز نیست .
    منظورتون رو از سوال آخر متوجه نشدم لطفا یکم واضح تر توضیح بدین .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    با سلام. می خواستم بگم که با توجه به اینکه من همیشه ساعت 9 صبح روکش قفس کاسکو بر میدارم و 11 شب هم روکششو می زارم قفس هم 1033 هست. و هنوز کمی وحشی هست همون طور که میدونید امروز که رفتم روکشو بر دارم دیدم روزنامه ته قفس پاره کرده و یکم عصبی بود. به نظر دوستان چرا اینکارو کرده؟ سوال دیگه که می خواستم بگم اینه که من اگه بخوام کاسکومو با آب پاش حموم کنم چون هنوز وحشی هست میشه برای خشک کردن چون هوا هنور سرده از سشوار استفاده نکنم چون میترسم عصبی شه دوباره قار بکشه و به جاش در اتاق ببندم شعله بخاری زیاد کنم و نیم ساعتی اتاف براش گرم کنم و بعد که خودشو خشک کرد دوباره در اتاق بار کنم بخاری رو هم کم کنم؟ ممنون مدیران و دوستان

صفحه 661 از 1238 نخستنخست ... 1615616116426436446456466476486496506516526536546556566576586596606616626636646656666676686696706716726736746756766776786796807117611161 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)