کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    17884
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    غذای مورد علاقش رو پیدا کنید واز غذاییش حذف کنید.

با این روش میتونید بهش یاد بدید برای گرفتن غذا دنبال دست بیاد :

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=31091

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=31159

نه مشکلی نداره روی قفس باهاش کار کنید .
    بله خیلی ممنون از راهنماییتون استفاده کردم و امروز تقریبا یک پاش رو میذاشت...فقط خداکنه بقیه موقع ها هم اینطوری باشه چون الان یکمی گشنش بود راحت اومد...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    سلام دوستان شب همگی خوش
    چند سوال داشتم از اساتید و دوستان محترم
    اول اینکه : کاسکو دقیقا در چه سنی کلماتیو که یاد گرفته بلند و شمرده تکرار میکنه ؟ میتو خان ما انگار در گوشی صحبت میکنه و کلماتو خیلی آهسته تکرار میکنه و گاهی نا مفهوم
    دوم : زمانی که از قفس میارمش بیرون به هیچ وجه بر نمیگرده داخل قفس ، به هیچ شگردی هم راضی نمیشه ، باید چیکار بکنم ؟
    سوم : کلسیم مورد نیاز ، بجز خوراکیها ، به صورت داروی ویتامینه که شامل کلسیم باشه ، وجود داره ، و اگر هست چه مارکی خوبه ؟
    چهارم : بعد از ظهرها خیلی سرو صدا راه میندازه ، جیغ نیست ولی انگار داره نا مفهوم صحبت میکنه و گاهی هم با سوت ی چیزایی میگه ، ولی بیش از حد شده و خونرو میزاره روی سرش ، آیا طبیعی هستش ؟
    با سپاس

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    سلام دوستان شب همگی خوش
    چند سوال داشتم از اساتید و دوستان محترم
    اول اینکه : کاسکو دقیقا در چه سنی کلماتیو که یاد گرفته بلند و شمرده تکرار میکنه ؟ میتو خان ما انگار در گوشی صحبت میکنه و کلماتو خیلی آهسته تکرار میکنه و گاهی نا مفهوم
    دوم : زمانی که از قفس میارمش بیرون به هیچ وجه بر نمیگرده داخل قفس ، به هیچ شگردی هم راضی نمیشه ، باید چیکار بکنم ؟
    سوم : کلسیم مورد نیاز ، بجز خوراکیها ، به صورت داروی ویتامینه که شامل کلسیم باشه ، وجود داره ، و اگر هست چه مارکی خوبه ؟
    چهارم : بعد از ظهرها خیلی سرو صدا راه میندازه ، جیغ نیست ولی انگار داره نا مفهوم صحبت میکنه و گاهی هم با سوت ی چیزایی میگه ، ولی بیش از حد شده و خونرو میزاره روی سرش ، آیا طبیعی هستش ؟
    با سپاس
    سلام با صدای بلند و شمرده باهاش تمرین کنید تا اونم شمرده و واضح بگه بعد و سه ماه ممکنه تکرار کنه اول نامفهوم و کم کم کلمه رو درست تکرار میکنه
    یکی دو ساعت ظر غذاشو بردارید بعد که خواستید بره تو قفس ظرف رو دوباره سرجاش بذارید
    اگه تغذییش مناسب نیست میتونید از مولتی ویتامین مخصوص پرندگان استفاده کنید کلسیم هم دارن با برند معتبر خریداری کنید
    سروصدا کردنش هم طبیعیه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام با صدای بلند و شمرده باهاش تمرین کنید تا اونم شمرده و واضح بگه بعد و سه ماه ممکنه تکرار کنه اول نامفهوم و کم کم کلمه رو درست تکرار میکنه
    یکی دو ساعت ظر غذاشو بردارید بعد که خواستید بره تو قفس ظرف رو دوباره سرجاش بذارید
    اگه تغذییش مناسب نیست میتونید از مولتی ویتامین مخصوص پرندگان استفاده کنید کلسیم هم دارن با برند معتبر خریداری کنید
    سروصدا کردنش هم طبیعیه
    سلام دوست عزیز ، تا الان با صدای بلند و شمرده باهاش تمرین کردم و کلمه بابا و بیا رو صبح ها خوب تکرار میکنه ولی بعد از ظهر ها اصلا به تمرین گوش نمیده ، تغذیش ترکیبی از حبوبات و میوه ها و تخمه هستش ، استخوان ران مرغ و کمی گوشت مرغ ، قطره مولتی ویتامین هم میدم ، گفتم شاید کامل نباشه ، ظرف غذاشو هم برداشتم ولی متاسفانه بازم برای رفتن به داخل قفس مقاومت میکنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام دوست عزیز ، تا الان با صدای بلند و شمرده باهاش تمرین کردم و کلمه بابا و بیا رو صبح ها خوب تکرار میکنه ولی بعد از ظهر ها اصلا به تمرین گوش نمیده ، تغذیش ترکیبی از حبوبات و میوه ها و تخمه هستش ، استخوان ران مرغ و کمی گوشت مرغ ، قطره مولتی ویتامین هم میدم ، گفتم شاید کامل نباشه ، ظرف غذاشو هم برداشتم ولی متاسفانه بازم برای رفتن به داخل قفس مقاومت میکنه
    سلام . سعی کنید با جایزه تشویقش کنید که کلمات رو بیشتر تکرار کنه . وقتی بیشتر تکرار کنه واضح تر میتونه بگه . معمولا 11 12 ماهگی به حرف میان ولی استثنا هم داره ممکنه زودتر به حرف بیان

تخمه رو حذف کنید فقط به عنوان جایزه بذارید

برای داخل قفس بردنه راحت ، بهتره که روی دست اوردن رو باهاش تمرین کنید که با دست خودتون بذاریدش داخل قفس. اگه روی دست میاد ، دست دیگه رو پشت سرش نگه دارید و دو دستی بذاریدش داخل قفس

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    سلام . سعی کنید با جایزه تشویقش کنید که کلمات رو بیشتر تکرار کنه . وقتی بیشتر تکرار کنه واضح تر میتونه بگه . معمولا 11 12 ماهگی به حرف میان ولی استثنا هم داره ممکنه زودتر به حرف بیان

تخمه رو حذف کنید فقط به عنوان جایزه بذارید

برای داخل قفس بردنه راحت ، بهتره که روی دست اوردن رو باهاش تمرین کنید که با دست خودتون بذاریدش داخل قفس. اگه روی دست میاد ، دست دیگه رو پشت سرش نگه دارید و دو دستی بذاریدش داخل قفس
    سلام سپیده خانم ، قبل از هر چیز از راهنماییهای شما و دیگر دوستان سپاسگذارم ، در بعضی از سایتها نوشته شده بود که نژاد کنگو از 12 الی 18 ماهگی سخنگو میشوند و حال اینکه طبق فرمایش شما بعضی هم زودتر ، سوال اینجاست که اگر پرنده ایی در ماکزیمم سن یادگیری ( 18 ماهگی )به حرف بیاد نشان از هوش پایین اون پرنده هستش یا خیر ؟
    تخمه رو حذف کردم ولی احساس کردم کمی ضعیف شده بود ، هر چند که اشتهاش نسبت به حبوبات و میوه جات به نسبت خوبه ولی احساس کردم که خوب سیر نمیشد و مجبور شدم دوباره به جیره غذاییش تخمه رو اضافه بکنم
    برگشت به قفس که همچنان مشکل داریم ، وروجک وقتی داخل قفسه راحت میاد روی دست ولی بیرون قفس اصلا به دست آدم توجهی نداره و دستو که نزدیکش بکنی به همون نسبت دور میشه
    موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام سپیده خانم ، قبل از هر چیز از راهنماییهای شما و دیگر دوستان سپاسگذارم ، در بعضی از سایتها نوشته شده بود که نژاد کنگو از 12 الی 18 ماهگی سخنگو میشوند و حال اینکه طبق فرمایش شما بعضی هم زودتر ، سوال اینجاست که اگر پرنده ایی در ماکزیمم سن یادگیری ( 18 ماهگی )به حرف بیاد نشان از هوش پایین اون پرنده هستش یا خیر ؟
    تخمه رو حذف کردم ولی احساس کردم کمی ضعیف شده بود ، هر چند که اشتهاش نسبت به حبوبات و میوه جات به نسبت خوبه ولی احساس کردم که خوب سیر نمیشد و مجبور شدم دوباره به جیره غذاییش تخمه رو اضافه بکنم
    برگشت به قفس که همچنان مشکل داریم ، وروجک وقتی داخل قفسه راحت میاد روی دست ولی بیرون قفس اصلا به دست آدم توجهی نداره و دستو که نزدیکش بکنی به همون نسبت دور میشه
    موفق باشید
    شاید بعضی دوستان باورشون این باشه اما از نظر من طوطی ها همه باهوشن و اگه درست باهاشون کار بشه . نتیجه تمرینات رو حتما خواهید دید . ویژگی هر طوطی با طوطیه دیگه متفاوت هست نباید انتظار داشت که زمان تکرار کلمات توسط یکسان باشه . نگران نباشید اگه ناواضح میگه داره کم کم آماده میشه که کلمات رو واضح بگه . فقط تمرین رو ادامه بدین و اگه متوجه میشید که چه کلماتی رو ناواضج میگه بعد تکرارش ، خودتون هم درستش رو بگید تا یاد بگیره

اگه غذاهای دیگه رو میخوره نیازی نیست به تخمه اما اگه فکر میکنید خیلی کم غذا میخوره میتونید شب فقط براش بذارید به مقدار کم

روی دست اومدن رو خوب باهاش تمرین نکردید . ادامه بدین که طوری بشه وقتی دست رو سمتش میبرید راحت بیاد . اگه روی دست نمیاد بیرون از قفس ، از دست دوم برای هدایتش روی دست کمک بگیرید . پشتش نگه دارید . از هر دو طرف اگه دست سمتش بره محبور میشه بیاد . از این روش بیشتر برای بردنش داخل قفس استفاده کنید و در مواقع دیگه سعی کنید با تمرین بهش یاد بدید که راحت بیاد روی دست . اوایل با جایزه تشویقش کنید . بازی نردبون رو باهاش تمرین کنید . کم کم عادی میشه براش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16790
    سلام

من یک بسته کرم سوپر میل ورم خشک شده از پت شاپ تهیه کردم میخواستم ببینم دستور مصرف خاصی دارن؟برای کاسکو مفیدن؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط king parrot نمایش پست ها
    سلام

من یک بسته کرم سوپر میل ورم خشک شده از پت شاپ تهیه کردم میخواستم ببینم دستور مصرف خاصی دارن؟برای کاسکو مفیدن؟
    میل ورم سرشار از پروتئینه . وجود پروتئین زیاد در غذایی طوطی باعث مشکلات کبدی میشه . بیشترین نیاز طوطی به پروتئین در زمان تولیدمثل و تخم گذاری و پر ریزی هست و میشه در این زمانها از میل ورم برای کمک به تامین پروتئین استفاده کرد . طبق مقاله ای که درباره میل ورم برای طوطی ها نوشته شده بود میزان پروتئین حیوانی مورد نیاز طوطی ها در اسارت 1/4 قاشق چای خوری یک بار در هفته هست . این یعنی میتونید به صورت تشویقی و بسیار مدیریت شده ازش استفاده کنید .

کلا در حالت عادی نیازی به استفاده از میل ورم نیست . سعی کنید تو غذاش از غذاهای پروتیئن دار مثل حبوبات استفاده کنید .

این نظر و تحقیق من درباره ی این موضوع بود . حالا دوستان دیگه اگه اطلاعات بیشتر و کامل تری داشته باشن خوشحال میشم مطرح کنن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16790
    میل ورم سرشار از پروتئینه . وجود پروتئین زیاد در غذایی طوطی باعث مشکلات کبدی میشه . بیشترین نیاز طوطی به پروتئین در زمان تولیدمثل و تخم گذاری و پر ریزی هست و میشه در این زمانها از میل ورم برای کمک به تامین پروتئین استفاده کرد . طبق مقاله ای که درباره میل ورم برای طوطی ها نوشته شده بود میزان پروتئین حیوانی مورد نیاز طوطی ها در اسارت 1/4 قاشق چای خوری یک بار در هفته هست . این یعنی میتونید به صورت تشویقی و بسیار مدیریت شده ازش استفاده کنید .

کلا در حالت عادی نیازی به استفاده از میل ورم نیست . سعی کنید تو غذاش از غذاهای پروتیئن دار مثل حبوبات استفاده کنید .

این نظر و تحقیق من درباره ی این موضوع بود . حالا دوستان دیگه اگه اطلاعات بیشتر و کامل تری داشته باشن خوشحال میشم مطرح کنن
    سلام سپیده خانم مرسی بابت پاسخ کامل و دقیقتون

ظرف های قفس 1033 من پلاستیکی هست میخواستم ببینم هر چند وقت یکبار باید شسته شه و نحوه شستشو چگونست؟آیا قفس رو هم باید کامل شست؟(قفس من در کل 2روزه استفاده شده و از

پلمپ در اومده)میخواستم ببینم با این تفاسیر نیاز هست که قفسو شست؟اگر خیر چه موقع و چگونه باید بشورمش؟

بعد شما چه پلتی رو برای کاسکو که مناسب باشه پیشنهادد میدید؟در آخر بگم که آیا طرز مصرف جیرجیرک های خشک شده و کرم ابریشم آغشته به عسل هم مانند سوپر میل ورم هست؟

شرمنده سوالات زیاد شد
    ویرایش توسط king parrot : 6th May 2016 در ساعت 01:12 AM

صفحه 1181 از 1238 نخستنخست ... 181681108111311162116311641165116611671168116911701171117211731174117511761177117811791180118111821183118411851186118711881189119011911192119311941195119611971198119912001231 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)