کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط kimia6977 نمایش پست ها
    سلام
    من یه کاسکو به تازگی اوردم پیش خودم که چند ماه برای یکی از اشناها بود و فعلا پیش منه
    خیلی کاسکوی خوبیه رامم هس از دستم غذا میگیره میزاره نوکشو ناز کنم ، خودش سرشو میگیره پایین که من نازش کنم اما دست به سرش که میزنم میخواد با نوکش بگیره دستمو ، دیروزم گرفت و زخم شد دستم
    الان یک هفتس پیش منه از قفس میارمش بیرون روزی یکی دوبار در کل خیلی خوبه فقط اینکه هیچی بجز سیب و پرتغال و تخمه نمیخوره
    و یه مشکلی ام که صاحب قبلیشم باهاش داشت و منم الان دارم اینه که صداها رو خیلی زود یاد میگیره و تقلید میکنه اما حرفا رو نه !
    چندتا کلمه بلده همش همونا رو میگه
    البته اونا باهاش کار نمیکردن ولی من خیلی واسش وقت میزارم و نتیجه نداره
    میشه کمکم‌ کنید
    البته من همینجوری ام عاشقشما اما دوس دارم که به حرف بیفته
    اهان یه چیز دیگه اینکه الان توی اتاقمه اما تا زمانی که من تو اتاق پاشم نه حرف میزنه نه صدا درمیاره ، از اتاق که میرم بیرون شروع میکنه‌ تند تند حرف زدن و صدا دراوردن ! لج کرده باهام حس میکنم
    تفلید صدا هایی شبیه به زنگ و بوق و ... یک غریزه خیلی قوی تو طوطی ها و به طور خاص کاسکو هست. اگر از سن کم بیشتر با طوطی حرف بزنید و کمتر در معرض زنگ تلفن و موبایل و .... قرارش بدید طوطی بیشتر به صدای انسان و چیزایی که ما یادش میدیم عادت میکنه و میلیش به به تکرار اون صدا ها خواهد بود. در غیر این صورت و برای یک طوطی ۳-۴-۵ ساله یا بالا تر که از اول اینجوری عادتش ندادن، تقلید صدای سایر پرندگان و زنگ و ... همیشه جذاب تره!!! برای اینه که میگن جلوی طوطی سوت نزنید و ...!

تغییر در طوطی های بالغ خیلی سخت تره !

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو
    شماره عضویت
    29060
    سلام ما دیروز یه طوطی خریدیم چشم نباتی هست از همون اول توی مغازه اجازه داد سرشو ناز کنیم و برامونم رقصید... از دستمون هم غذا میگیره چند کلامی هم حرف زد برامون... حالا که آوردیمش خونه همش ساکت نشسته و هیچ حرف نمیزنه سر میده و غذا هم از دستمون میگیره البته یه بار آوردیمش بیرون دیگه نه سر میداد نه غذا میگفت تا با یه ترفند خودش رفت تو قفس دوست دارم زودتر با ما اخت بگیره لطفا راهنماییم کنید راستی اون اول وقتی دستمو کردم تو قفس که بیاد رو دستم یکم اول با ترس اومد یه پاشو گذاشت بعد عقب کشید نیومد... آیا برای خرید اشتباه کردم؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو
    شماره عضویت
    29060
    ببخشید فراموش کردم بگم تو این 1 روز که خریدیم وقتی از قفس میاد بیرون خیلی حالت تهاجمی میگیره نمیشه دست رو بهش نزدیک کرد اگه دستتو بهش نزدیک کنی حمله میکنه به دستت

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    همین تاپیک رو از اول شروع کنید به خوندن هر صفحش براتون یک نکته جدید خواهد داشت. من مختصر مفید میگم! بهش وقت بدید تا با محیط جدید و آدمای جدید عادت کنه!!‌همین.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    29093
    سلام ببخشید من یه سوال داشتم من یه کاسکو دارم جدیدا خیلی پرهاش نامرتب شدن و خیلی ریزش دارن شک کردم که نکنه پرکنی داره آخه چندین بار وقتی خودم داشتم نازش میکردم پرهاش کنده میشدن و یا خودش رو تکون میداد و یه پر می افتاد پرهای بزرگ حتی چند روز پیش یه شاه پر دیدم که ریشه داشت و از ریشه کنده شده بود اخه این کاسکو ما اوایل که اورده بودیمش یخورده پرهاش رو توی خونه میکند(پرهای سینش رو نمیکند فقط پرهای بال هاش رو میکند)که بخاطر استرس بود و پرهایی که میکند کاملا مشخص بود که کات شدن و تهشون ریش ریش بود و از ریشه جدا نشده بودن الان نگران شدم که نکنه پرکن شده راستی جدیدا هم کمتر غذا میخوره خیلیی بد غذاس هرچیزی رو نمیخوره اگه ممکنه راهنماییم کنید آیا پرکن شده؟ و اگه هم شده ممکنه بگید چیکار کنم ؟راستی پرنده خیلی رامه ممنون میشم راهنماییم کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    29121
    سلام وقت بخیر و خسته نباشین من یه کاسکو دارم که خیلی وقته نوکش پوسته شده از سر نوک به سمت بینی البته از همون روزهای اول همین مقدار بود و حدود نیم سانت از سر نوک دو مرتبه بردمش دکتر میگه این یه چیز طبیعی و عادیه بعضی از کاسکوها نوکشون اینطور میشه حالا با سایت شما آشنا شدم گفتم از شماهم بپرسم البته من نوکشو کوتاه میکنم و سوهان میکشم ولی خیلی پوسته پوستس میخواستم ببینم آیا داروی تقویتی یا چیزی هست براش
    با تشکر فراوان بخاطر سایت پرمحتوا و عالیتون 🙏🙏🙏🙏

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام پرکنی پرها با ریشه خونی یا بدون ریشه هستن، اگه ریشه پر خشکه رفته تو پرریزی باید تغذیه ش رو دقت کنین، مواد معدنی و ویتامین هارو با میوه یا قطره ها بهش برسونید

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    بحاطر بالانس نبودن تغذیه این اتفاق میوفته، با تامین مواد معدنی و کلسیم به امدازه نیتزش بهتر میشه، اگر پلت تهیه کنید که غذای کامله

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    29093
    ریشه پر ها خشکه و خونی هم نیست ولی پراش بهم ریخته شده و وقتی بال هاش رو باز میکنه بالای بال هاش کرکی شده ولی وقتی بستن معلوم نیست پرهای شکمش هم نامرتبن ولی حتی موقعی که پیش خودمه هم دیدم که از توی پرهاش موقع مرتب کردنشون یه پر درمیاره (نمیکنه ریشه پر سست شده و راحت جدا میشه)به هر حال هم تغذیه اش رو درست میکنم و هم توجهم رو بهش زیاد میکنم تا ببینم چی میشه خیلی ممنون از کمکتون 👌😄

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی کوی عروس هلندی کاسکو
    شماره عضویت
    30057
    سلام دوستان و اساتید عزیز چند روزی میشه که یه طوطی کاسکو که به شدت کن هستش خریدم و بابتش ۳ میلیون پول دادم که بیشترین انگیزه من دل سوزی بود واقعا دلم به حالش سوخت ..س۵ی کردم توی این چند روزه یکم بزارم با محیط آشنا بشه حالا چنتا سوال دارم
    ۱_حدود چهار سالشه از دست غذا میگیره اجازه میده بهش نزدیک بشیم ولی اجازه نمیده بهش دست بزنیم وقتی میارمش بیرون قفس روی قفس میشینه وهر کاری میکنم داخل قفس نمیره با تشویقی و ...هم نرفت که نرفت مجبور شدم به زور بفرستمش تو ی قفس که با توجه به پر کنی که داره و تقریبا هیچ پری نداره باعث خون اومدن جزیی شد توی این زمینه لطفا دوستان راهنمایی کنن
    ۲_برای پر کنی و البته چکاب بردم دامپزشکی که یک سری دارو داده که استفاده میکنم در خصوص پرکنی کاسکو که خیلی هم شایعه لطفا راهنمایی
    ۳-تمایلی به خوردن سبزی جات و میوه نشون نمیده ولی سیب زمینی و برنج و ماکارانی و گردو و بادام زمینی رو خوب میخوره با این وضع مشکلی براش پیش نمیاد
    ممنون میشم راهنمایی کنید

صفحه 1237 از 1238 نخستنخست ... 23773711371187121812191220122112221223122412251226122712281229123012311232123312341235123612371238 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)