کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . چه خبر خوبی .. خیلی عالیه .. من با پیشنهاد دوست عزیزمون موافقم . زمانی که دارید بهش تند تند جایزه میدید و یا حایزه رو بهش نشون میدین بیاریدش بیرون و بعد بازی نردبون رو باهاش انجام بدین .. روی انگشت یه دست که هست ، دست دیگه رو به پاش نزدیک کنید وقتی پاش رو روی دست دوم گذاشت ، دوباره جایزه بدین و باز دست اول رو بیارید نزدیک پای طوطی ..اینم کمک میکنه که طوطی کم کم به روی دست بودن عادت کنه .

تمرین رو بیرون قفس هم انجام بدین .
    سلام ممنون با راهنمایی شما تا این حد جلو اومدم طوطی من طوطی ترسویی نیستش ولی سخت اعتماد میکنه میترسم دستمو تکون بدم بپره از دستم و دوباره سعی کنم اعتمادشو جلب کنم همون یک دفعه که از دستم پرید چند روز طول کشید باز دوباره اعتماد کرد وقتی هر دو پاش رو دستمه من چندین دفعه تند تند بهش جاییزه میدم طبق گفته ها شما که قبلا گفته بودید اینکارو کردم که جواب هم داده چون مکث میکنه وقتی میبینه از جاییزه دیگه خبری نیس دوتا پاشو رو چوب نشیمن میزاره بلافاصله یکی از پاهاشو رو دستم میزاره انگار منتظره جاییزه بیبنه تا بیاد جلو من امروز بیرون قفس سعی کردم ولی طبق معمول تخمه رو پرت میکرد وقتی دستمو کنار کشیدم تخمه رو میخورد شاید سیر بوده چون زیاد استقبال نکرد.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام ممنون با راهنمایی شما تا این حد جلو اومدم طوطی من طوطی ترسویی نیستش ولی سخت اعتماد میکنه میترسم دستمو تکون بدم بپره از دستم و دوباره سعی کنم اعتمادشو جلب کنم همون یک دفعه که از دستم پرید چند روز طول کشید باز دوباره اعتماد کرد وقتی هر دو پاش رو دستمه من چندین دفعه تند تند بهش جاییزه میدم طبق گفته ها شما که قبلا گفته بودید اینکارو کردم که جواب هم داده چون مکث میکنه وقتی میبینه از جاییزه دیگه خبری نیس دوتا پاشو رو چوب نشیمن میزاره بلافاصله یکی از پاهاشو رو دستم میزاره انگار منتظره جاییزه بیبنه تا بیاد جلو من امروز بیرون قفس سعی کردم ولی طبق معمول تخمه رو پرت میکرد وقتی دستمو کنار کشیدم تخمه رو میخورد شاید سیر بوده چون زیاد استقبال نکرد.

میتونید دستی که کنار چوب نشیمن نگه داشتید رو کمی دورتر کنید از طوطی ..اینو امتحان کنید و ببینید روی دست میاد

یه کار دیگه ای که میتونید انجام بدین اینه که وقتی طوطی روی دست نشسته و شما با چندتا جایزه روی دست نگهش داشتید . دست اول رو ( که باهاش به طوطی جایزه میدین ) به حالت ایست ، جلوش نگه دارید ، یعنی کف دستتون رو به طوطی باشه ( برای اینکه از پریدنش جلوگیری کنید) . البته زیاد جلو نبرید ، تو یه فاصله مناسب نگه دارید . و همزمان دست دوم ( که طوطی روش نشسته ) به سمت خارح از قفس حرکت بدین . بعد ه موفق شدین بیاریدش بیرون، دوباره بهش جایزه بدین .. و بازی نردبون رو مثلا 5 بار انجام بدین .و بعد بذاریدش روی قفس یا داخل قفس و تمرین رو تموم کنید

اما همه اینا به خودتون و طوطی بستگی داره و تصمیم با شماست ..چون تمرین داخل قفس هست این احتیاطش زیاد دور از انتظار نیست ..من فکر میکنم الان دیگه اطمینان داره به دست ، البته خودتون دیگه طوطی تون رو بهتر میشناسید اگه فکر میکنید هنوز آمادگی نداره کاملا روی دست بیاد به همین تمرین فعلا ادامه بدین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    میتونید دستی که کنار چوب نشیمن نگه داشتید رو کمی دورتر کنید از طوطی ..اینو امتحان کنید و ببینید روی دست میاد

یه کار دیگه ای که میتونید انجام بدین اینه که وقتی طوطی روی دست نشسته و شما با چندتا جایزه روی دست نگهش داشتید . دست اول رو ( که باهاش به طوطی جایزه میدین ) به حالت ایست ، جلوش نگه دارید ، یعنی کف دستتون رو به طوطی باشه ( برای اینکه از پریدنش جلوگیری کنید) . البته زیاد جلو نبرید ، تو یه فاصله مناسب نگه دارید . و همزمان دست دوم ( که طوطی روش نشسته ) به سمت خارح از قفس حرکت بدین . بعد ه موفق شدین بیاریدش بیرون، دوباره بهش جایزه بدین .. و بازی نردبون رو مثلا 5 بار انجام بدین .و بعد بذاریدش روی قفس یا داخل قفس و تمرین رو تموم کنید

اما همه اینا به خودتون و طوطی بستگی داره و تصمیم با شماست ..چون تمرین داخل قفس هست این احتیاطش زیاد دور از انتظار نیست ..من فکر میکنم الان دیگه اطمینان داره به دست ، البته خودتون دیگه طوطی تون رو بهتر میشناسید اگه فکر میکنید هنوز آمادگی نداره کاملا روی دست بیاد به همین تمرین فعلا ادامه بدین
    بله من کاملا باشما موافقم بستگی به طوطیتون داره من که این کارو کردم طوطیم خوشش اومده وحالا تا من میبینه دنبالم راه میاد ومیپره رو شونم که این کارش تبدیل به یک مشکل اساسی برای من شده حالا طوطیم هر جا میرن دنبالمه مثلا وقتی توی حیاط میرم میاد دنبالم من خیلی میترسم که فرار کنه یا لای در گیر کنه لطفا اگه میشه راهنماییم کنید در ضمن طوطی من خیلی کنجکاوه و هر جامیری میخواد اونم حضور داشته باشه وبرای همین گفتم که همیشه توی ابینت های اشپزخانه است میترسم یه وقت بپره روی گاز یا یه چیز سمی بخوره برای همین باید مواظبش باشم که یکی دلایل اصلی لاغریش اینه توی قفس به هیچ عنوان نمیمونه و شروع میکن به جیغ زدن و پاشیدن غذا ابش پارچه هم که روش میندازم اثر نداره چیزهیی هم که دوست داره پیشش میذارم ولی فایده نداره به همین دلیل به همگی شما پیشنهاد میکنم زیاد از حد طوطی تون را بیرون از قفس نیارید واگه محلش نذارید افسرده میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    اولا که نیازی نیست با فونت 7 بنویسید ، ما چشمامون اونقدر ضعیف نیست که نتونیم بخونیم

دوما شما و کاربران دیگه مختارید به هر روشی که دوست دارید طوطی تون رو رام کنید . کلی مقاله و توضیحات تو سایت های مختلف درباره رام کردن هست . میتونید بخونید و طبق همون روش پیش برید ، می تونید به دوستانتون هم این روش رو پیشنهاد بدین اما اینجا فقط راهی باید پیشنهاد بشه که به طوطی استرسی وارد نکنه . قرار نیست که چون روی طوطی شما نتیجه مثبت داشته روی طوطی های دیگه هم همین نتیجه رو داشته باشه.

سوما آمپول فرق داره ، بحث سلامتی با رام گردن دو بحث کاملا جداست . شما این راه رو برای رام کردن پیشنهاد کردین که ما این رد میکنیم .

چهارما بله در رابطه به رام کردن طوطی ها اجازه نمیدیم راهی پیشنهاد بشه که به طوطی استرس وارد کنه . شما میتونید اسمشو بذارید مدیر بازی . این قانون بخش طوطیه . چه کاربرا دوست داشته باشن و چه نداشته باشن
    من کاملا موافقم هیچ ضرری صرفا برای کاسکو در صورت رام نشدن نداره ولی برای انسان امپول نزدن در مواقع بیماری ضرر داره در ضمن این کار شما کاملا با اصول اخلاقی مغایرت داره من از شما خواهش میکنم چنین رفتار وحشتناکی با حیواناتتون نکنید گناه دارن بخدا این اسمش مدیر بازی نیست خیرخواهی و یک عمل مقابله با ازار واذیت حیوانات میباشد.ببخشید که در بحثتون دخالت کردم ولی تحمل نکردم که چیزی نگم از شما معذرت میخوام.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط فلفلی نمایش پست ها
    بله من کاملا باشما موافقم بستگی به طوطیتون داره من که این کارو کردم طوطیم خوشش اومده وحالا تا من میبینه دنبالم راه میاد ومیپره رو شونم که این کارش تبدیل به یک مشکل اساسی برای من شده حالا طوطیم هر جا میرن دنبالمه مثلا وقتی توی حیاط میرم میاد دنبالم من خیلی میترسم که فرار کنه یا لای در گیر کنه لطفا اگه میشه راهنماییم کنید در ضمن طوطی من خیلی کنجکاوه و هر جامیری میخواد اونم حضور داشته باشه وبرای همین گفتم که همیشه توی ابینت های اشپزخانه است میترسم یه وقت بپره روی گاز یا یه چیز سمی بخوره برای همین باید مواظبش باشم که یکی دلایل اصلی لاغریش اینه توی قفس به هیچ عنوان نمیمونه و شروع میکن به جیغ زدن و پاشیدن غذا ابش پارچه هم که روش میندازم اثر نداره چیزهیی هم که دوست داره پیشش میذارم ولی فایده نداره به همین دلیل به همگی شما پیشنهاد میکنم زیاد از حد طوطی تون را بیرون از قفس نیارید واگه محلش نذارید افسرده میشه
    سلام . اول شما باید یه کاری کنید که روی شونه نشینه . نشستن روی شونه کلا اشتباهه از نظر من .. تو این پست کامل توضیح دادم راجع بهش :

http://www.parsipet.ir/thread10936-577.html#post238467

اگه می ترسید فرار کنه ، روی در و پنجره توری بذارید .. موقعی که دنبالتون میاد دستتون یه دست رو به حالتی نگه دارید مثل ایست که طوطی نتونه روی دست بشینه ... یعنی یه مانع باشه برای روی دست یا شونه نشستن ..

وقتی شما اینکار رو میکنید ، طوطی میبینه که جایی واسه نشستن نداره ، یا برمیگرده روی قفس و یا جای دیگه ای فرود میاد . شما هم اصلا به سمتش نرید .. از اتاق برید بیرون . خودش بر می گرده روی قفس . کم کم یاد میگیره که دنبال شما نیاد .. چون اصلا نمیتونه روی دست شما یا شونه شما بشینه ..

شما نمیتونید یهو به قفس بودن عادتش بدید.. ولی شبا حتما بذارید داخل قفس بخوابه . حتی اگه بی تابی کرد ..

برای اینکه میترسید تو آشپزخونه بیاد و ... بهتره به یه اتاق دیگه منتقلش کنید ، یا وقتی که میخواید یه جا توقف کنید اول بذاریدش داخل قفس و بعد قفس رو جابجا کنید و همراه خودتون ببرید حتی اگه بی تابی کنه .. نزدیک آشپزخونه نذارید آزاد بگرده

وقتی هم که داخل قفس هست بهش بیشتر توجه کنید .. نمیخواد غذاهاشو داخل قفس بهش بدین چون عادت داره به بیرون بودن از قفس ، فعلا این کار ممکن نیست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023

سلام من از اون روز تاحالا هنوز طوطی رو بیرون قفس با دست نیاوردم و داشتم بازم باهاش تمرین میکردم شما گفتید دستو از چوب نشیمن فاصله بده و بیبن میاد رو دست یا نه منم اینکارو کردم روز اول نیومده و فقط یک پاشو میزاشت رو دستم( اونم نه درست و حسابی ) فرداش پایه اولو قشنگ میزاشت رو دستم و پا دوم روم یکخورده همین که دستمو لمس کنه میزاشت رو دستم دوباره پاشو میزاشت رو چوب نشیمن و روز سومش یعنی امروز قشنگ رو دستم میومد دستم وقتی چسپیده رو چوب نشیمن پایه دومش با چوب نشیمن تماس داره واسه همین خیلی راحته ولی وقتی دستم فاصله میدم از چوب نشیمن پاهاش تماس ندارن و یکم نگران میشه یعنی مدت زمان مکث کردنش خیلی کمه تا جفت پاهاش رو دستمه میخواد اون یکی پاشو باز بزاره رو چوب نشیمن و مدت زمان ایستادنش رو دستم کمتره وقتی کاملا رو دستمه دستمو یکم تکون دادم از چوب نشیمن بیشتر فاصله دادم نپرید از دستم فقط سعی کرد پاشو رو چبو نشیمن بزاره که من دستم به چوب نشیمن نزدیک کردم و کمکش کردم این تموم کارهایی بود که برایه رو دست اوردنش کردم نمیدونم بازم باهاش تمرین کنم یا بیرون قفس بیارمش منم به اندازه طوطی با احتیاط میرم جلو

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    با سلام من از شما میخواستم بپرسم کاسکوی من وقتی من را میبینه ویا روی دستم میاد بالا میاره میخواستم بپرسم این علتش چیه؟مشکلی براش ممکنه ایجاد کنه یک سوال دیگه هم داشتم چه شکلی میشه برای کاسکو یک درخت کوچک درست کرد اخه توی یک سایت خوندم کاسکو ها علاقه زیاذی به درخت دارند ومیتونیم براشون یک درخت درست کرد و بدلیل علاقه ی زیادشون همونجا میمونن و خرابکاری نمیکنن میخواستم بپرسم از لین درخت های کوچک به صورت اماده وجود نداره که بشه خرید اگه میشه یک سایت به من معرفی کنید که بدونم چه چیزهایی چه خوراکی وچه چوب درخت هایی برای کاسکو سمی است وضرر داره.اگه میشه راهعنماییم کنید متشکرم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    یک سوال دیگه هم داشتم که مکمل های غذایی برای کاسکو ضرر نداره و مواد تشکیل دهنده اش چیه من یکبار میخواستم یکی از انها را بخرم ولی مواد تشکیل دهنده اش کرم خشک شده و عسل وریگ و شن بود برای همین به کاسکوم ندادم شما مکمل خوبی سراغ ندارید که بهم معرفی کنید؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    یک سوال دیگه هم داشتم که مکمل های غذایی برای کاسکو ضرر نداره و مواد تشکیل دهنده اش چیه من یکبار میخواستم یکی از انها را بخرم ولی مواد تشکیل دهنده اش کرم خشک شده و عسل وریگ و شن بود برای همین به کاسکوم ندادم شما مکمل خوبی سراغ ندارید که بهم معرفی کنید؟
    میتونید از پلت ها استفاده کنید فقط مخصوص پرندتون بخرید عکس پرنده رئ بسته هست یا اسمشو نوشته کرم دوست ندارید بدید دانه ها و میوه های خشک شده استفاده کنید تاریخ انقضاشم حتمن چک کنید نگذشته باشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    با سلام من از شما میخواستم بپرسم کاسکوی من وقتی من را میبینه ویا روی دستم میاد بالا میاره میخواستم بپرسم این علتش چیه؟مشکلی براش ممکنه ایجاد کنه یک سوال دیگه هم داشتم چه شکلی میشه برای کاسکو یک درخت کوچک درست کرد اخه توی یک سایت خوندم کاسکو ها علاقه زیاذی به درخت دارند ومیتونیم براشون یک درخت درست کرد و بدلیل علاقه ی زیادشون همونجا میمونن و خرابکاری نمیکنن میخواستم بپرسم از لین درخت های کوچک به صورت اماده وجود نداره که بشه خرید اگه میشه یک سایت به من معرفی کنید که بدونم چه چیزهایی چه خوراکی وچه چوب درخت هایی برای کاسکو سمی است وضرر داره.اگه میشه راهعنماییم کنید متشکرم.
    سلام
    بالا اوردن طوطی برای صاحبش نشون علاقه هست و فکر میکنه شما جفتش هستی کمتر رو دست بیاریدش و هر موقع این کارو کرد بذاریدش رو قفس
    لیست درخت های غیر سمی فکر میکنم تو سایت باشه بگردید پیداش کنید و از تیکه چوب های همون درختا میتونید براش درختچه درست کنید

صفحه 1133 از 1238 نخستنخست ... 1336331033108311141115111611171118111911201121112211231124112511261127112811291130113111321133113411351136113711381139114011411142114311441145114611471148114911501151115211831233 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)