کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    27816
    سلام من ۴روزه یه کاسکو دستی ۲ساله خریدم.از دستم غذا میخوره ولی نمیاد رودستم و هنوز اون لرزش استرس رو داره یه وقتایی.چیکارباید کنم.و یه سوال دیگه هم داشتم. در روز که متوجه میشم خوابش میاد باید روش و بکشم یا فقط شبا اینکارو باید کرد؟ممنون از سایت خوبتون🙏

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nedalina نمایش پست ها
    سلام من ۴روزه یه کاسکو دستی ۲ساله خریدم.از دستم غذا میخوره ولی نمیاد رودستم و هنوز اون لرزش استرس رو داره یه وقتایی.چیکارباید کنم.و یه سوال دیگه هم داشتم. در روز که متوجه میشم خوابش میاد باید روش و بکشم یا فقط شبا اینکارو باید کرد؟ممنون از سایت خوبتون🙏
    سلام . 4 روز که زمان کمیه برای اعتماد کردن . همین که از دست غذا میخوره خیلی خوبه . باید بهش فرصت بدین . فعلا با دست غذا دادن رو ادامه بدین .
    برای روی دست اوردنش ، در بخش زیر مقالاتی با فیلم گذاشته شده ، قبل از اینکه این تمرین رو شروع کنید خوب بخونید :
    http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=909

نه برای خواب یا چرت روز نیازی به پارچه گذاشتن نیست .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    26863
    سلام خسته نباشید من چهار روز پیش یک کاسکو خریدم که صاحبش گفت یک سال و نیمشه ولی من هرچی دقت میکنم حس میکنم چشماش نباتی رنگه ینی نمیتونم رست تشخیص بدم طوسیه یا نباتی همچنین از اون روز که اومد یکی از پرتش شکسته بود روز بعد اون پر کند بعد از اون دوتا پر دیگه کند همچنین پرنده خیلی رامه و دست صاحبش رام رام بود از وقتی هم اومده خونهی ما همش سوت میزنه و دو سه کلمه هم حرف زد از دستم غذا میگیره حتی خودش بهم اجازه داد سرش رو بخارونم ته دمش هم مشکیه لطفا راهنماییم کنید یخورده هم اثار ترس توش نیست بعضی وقتا هم بال هاشو یخورده از خودش فاصله میده و هی بالا و پایین میشه این کاا برای جفت گیریه؟؟ ممنون میشم سریع جواب بدید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    26863
    با سلام مجدد امروز تونستم حلقه پای مانی رو بخونم رویش عدد 96 نوشته شده بود امروز هم برای چکاپ به یک دامپزشکی بردمش و اونها هم سلامتش رو تایید کردن با تشکر از همه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    28463
    سلام برهمه من تازگیا یک کاسکو خریدم این کاسکو ما از دست غذا میگیره و روز بعد از خریدش تونستم اعتماد شو جلب کنم وبه مدت کوتاهی سرشو ناز کنم ولی با این وجود میل به گاز گرفتن داره باید چیکار کنم
    ۲_سن این کاسکو چند هست سن دقیق نمی خواهم فقط یه حدودی بگید
    ۳_ای همش خودشو می خارونه علت چی هست ولی پراشو نمی کنه
    [IMG][/IMG]

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط $$matin$$ نمایش پست ها
    سلام برهمه من تازگیا یک کاسکو خریدم این کاسکو ما از دست غذا میگیره و روز بعد از خریدش تونستم اعتماد شو جلب کنم وبه مدت کوتاهی سرشو ناز کنم ولی با این وجود میل به گاز گرفتن داره باید چیکار کنم
    ۲_سن این کاسکو چند هست سن دقیق نمی خواهم فقط یه حدودی بگید
    ۳_ای همش خودشو می خارونه علت چی هست ولی پراشو نمی کنه
    [IMG][/IMG]
    سلام . بهش فرصت بدین . فعلا فقط با دست بهش غذا بدین . به خودتون و دست شما اعتماد نداره . باید کم کم این اعتماد ایجاد بشه . وقتی برای خاروندن سر طوطی اصرار کنید و گاز میگیره ، رفتار گاز گرفتن رو در طوطی تقویت میکنید که اگه براش عادت بشه سخت میشه اصلاحش کرد. پس عجله نکنید .

توی نور روز به چشمش نگاه کنید ببینید عنبیه چه رنگیه؟ کرم یا سفید.

اگه خاروندنش با عصبانیت و سرعت هست مشکل داره اما اگه با ارامش پرهاشو رو تمیز میکنه، طبیعیه. در طول روز ساعاتی رو به تمیز کردن پرهاشون اختصاص میدن .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطي
    شماره عضویت
    28484
    سلام ببخشيد من يه طوطي ملنگو دارم كه خيلي جيغ ميزنه
    اوايل كه گرفته بوديمش تا چند سال همينجوري تو خونه ول بود واسه ي خودش همه جا ميرفت
    اما يه چند ماهي هست كه ديگه به خاطر مريض شدن مامانم نميزاريم از قفس بياد پايين و اين هي جيغ ميزنه
    اعصابمون و خورد كرده من تا يك دقيقه از كنارش ميرم تو اتاقم اين جيغ ميزنه تا بيام سر جام بشينم راهي هست تا ديگه جيغ مزنه؟
    تروخدا كمك كنين بهم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zizijoon نمایش پست ها
    سلام ببخشيد من يه طوطي ملنگو دارم كه خيلي جيغ ميزنه
    اوايل كه گرفته بوديمش تا چند سال همينجوري تو خونه ول بود واسه ي خودش همه جا ميرفت
    اما يه چند ماهي هست كه ديگه به خاطر مريض شدن مامانم نميزاريم از قفس بياد پايين و اين هي جيغ ميزنه
    اعصابمون و خورد كرده من تا يك دقيقه از كنارش ميرم تو اتاقم اين جيغ ميزنه تا بيام سر جام بشينم راهي هست تا ديگه جيغ مزنه؟
    تروخدا كمك كنين بهم
    سلام . این تاپیک سوالات در مورد کاسکو هست . لطفا سوالاتتون رو در تاپیک ملنگو بپرسید

چندسال ازادی کامل داشت و به اون شرایط عادت داشت. وقتی تا این حد محدودش کردین طبیعیه که واکنش نشون بده . بهتره که شرایط رو براش متعادل تر کنید . نه کاملا آزاد و نه کاملا محدود . اون وقت میتونید جیع هاشو مدیریت کنید . علاوه بر این اسباب بازی و سرگرمی هم براش فراهم باشه . طوطی ها پرنده های اجتماعی هستن پس بهش کاملا بی توجه نباشید . اگه با شما ارتباط خوبی داشته باشه پس خودش رو جز خانواده میدونه و انتظار توجه داره و به دنبال راهی برای جلب توجه میگرده حتی اگه اعصابتون بهم بریزه... .

بی محلی به جیغ ها میتونه کم کم این عادت رو از بین ببره . واکنشی نشون ندین .وقتی جیغ میزنه و از اتاق برید بیرون و تا وقتی ساکت نشده برنگردید . منتظر چند دقیقه سکوتش بمونید و بعد وارد اتاق بشید و بهش جایزه بدین ( یه غذای خوشمزه مثلا یه دونه تخمه یا یه دونه پسته ... یا هر چی که دوست داره ) و به صورت کلامی تشویقش کنید ( آفرین پسر/ دختر خوب و ... ) انتظار نداشته باشید که سریع این شرایط تغییر کنه . عادت ها رو در انسان ها هم نمیشه چند روزه از بین برد . باید صبور باشید .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    28827
    سلام عرض شد من دیشب یک کاسکو ۳ ساله گرفتم ولی اصلا باهام ارتباط نمیگیره ولی با خانم ها خیلی رابطش خوبه حتی سرش هم میتونن ناز کنم اما من وقتی میرم سمتش یا هر مردی قار میکشه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید چجوری ارتباط برقرار کنم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    28936
    سلام
    من یه کاسکو به تازگی اوردم پیش خودم که چند ماه برای یکی از اشناها بود و فعلا پیش منه
    خیلی کاسکوی خوبیه رامم هس از دستم غذا میگیره میزاره نوکشو ناز کنم ، خودش سرشو میگیره پایین که من نازش کنم اما دست به سرش که میزنم میخواد با نوکش بگیره دستمو ، دیروزم گرفت و زخم شد دستم
    الان یک هفتس پیش منه از قفس میارمش بیرون روزی یکی دوبار در کل خیلی خوبه فقط اینکه هیچی بجز سیب و پرتغال و تخمه نمیخوره
    و یه مشکلی ام که صاحب قبلیشم باهاش داشت و منم الان دارم اینه که صداها رو خیلی زود یاد میگیره و تقلید میکنه اما حرفا رو نه !
    چندتا کلمه بلده همش همونا رو میگه
    البته اونا باهاش کار نمیکردن ولی من خیلی واسش وقت میزارم و نتیجه نداره
    میشه کمکم‌ کنید
    البته من همینجوری ام عاشقشما اما دوس دارم که به حرف بیفته
    اهان یه چیز دیگه اینکه الان توی اتاقمه اما تا زمانی که من تو اتاق پاشم نه حرف میزنه نه صدا درمیاره ، از اتاق که میرم بیرون شروع میکنه‌ تند تند حرف زدن و صدا دراوردن ! لج کرده باهام حس میکنم

صفحه 1236 از 1238 نخستنخست ... 236736113611861217121812191220122112221223122412251226122712281229123012311232123312341235123612371238 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)