کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی - ماهی - قناری -
    شماره عضویت
    17670
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . اگه پرهای خاکستری با ریشه هست ، تو لک رفته که یه فرایند طبیعیه .. اگه پرهای کرکی هست که اینا هم به طور طبیعی در طول روز میریزن مشکلی نداره

اما برای اطمینان طوری که بهش استرس وارد نشه یه عکس از پرهاس سینش بذارید که ببینم پرجوی یا پرکنی داره یا نه

من تونستم 2 تا عکس بگیرم . دیگه دیدم عصبانی شد نرفتم نزدیکش بالهاشو داشت مرتب میکرد . دیدم تمام شاه پر هاش داره در میاد انگار که یکی کشیده باشه .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط tetra.2010 نمایش پست ها
    من تونستم 2 تا عکس بگیرم . دیگه دیدم عصبانی شد نرفتم نزدیکش بالهاشو داشت مرتب میکرد . دیدم تمام شاه پر هاش داره در میاد انگار که یکی کشیده باشه .

پشتش که مشکلی نداره .. ولی دمش عادی نیست ..اگه میبینید که گاهی اوقات سرش رو میبره پشت و دمش رو محکم میکشه .. نشونه ی خوبی نیست ..

تو اولین عکس هایی هم گذاشته بودین شاه پرش مشخص نبود ، قبل از اینکه بیاریدش خونه کسی پرش رو کوتاه کرده ؟

یه روز تمام از دور به رفتارش دقت کنید بدون اینکه استرسی بهش وارد کنید، ببینید چجوری پرآرایی میکنه و پرهاش چطور میریزه . اگه موقع پرآرایی روی یه بخش زیاد میمونه و خودتون به چشم ببینید که داره به زور میکشه پر رو ، اینم نشونه خوبی نیست اما اگه میبینید ملایم با پرهاش رفتار میکنه ، و بعضی از پرهاش خیلی راحت از بدنش جدا میشن و تو منقارش میان یا کف قفس میافتن ، یعنی تو لکه ..

فقط همونطور که گفتم این چند روز اصلا بهش نزدیک نشید جز برای تعویض آب و غذا و کف قفس، زود هم از قفس دور شید و توقف زیاد نکنید . دست به قفس نزنید ، دست رو داخل قفس نبرید .. چون وضعیت دمش نشون میده استرس زیادی رو تحمل کرده .. و مستعد پرکنی و پرجوی هست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی - ماهی - قناری -
    شماره عضویت
    17670
    پشتش که مشکلی نداره .. ولی دمش عادی نیست ..اگه میبینید که گاهی اوقات سرش رو میبره پشت و دمش رو محکم میکشه .. نشونه ی خوبی نیست ..

تو اولین عکس هایی هم گذاشته بودین شاه پرش مشخص نبود ، قبل از اینکه بیاریدش خونه کسی پرش رو کوتاه کرده ؟

یه روز تمام از دور به رفتارش دقت کنید بدون اینکه استرسی بهش وارد کنید، ببینید چجوری پرآرایی میکنه و پرهاش چطور میریزه . اگه موقع پرآرایی روی یه بخش زیاد میمونه و خودتون به چشم ببینید که داره به زور میکشه پر رو ، اینم نشونه خوبی نیست اما اگه میبینید ملایم با پرهاش رفتار میکنه ، و بعضی از پرهاش خیلی راحت از بدنش جدا میشن و تو منقارش میان یا کف قفس میافتن ، یعنی تو لکه ..

فقط همونطور که گفتم این چند روز اصلا بهش نزدیک نشید جز برای تعویض آب و غذا و کف قفس، زود هم از قفس دور شید و توقف زیاد نکنید . دست به قفس نزنید ، دست رو داخل قفس نبرید .. چون وضعیت دمش نشون میده استرس زیادی رو تحمل کرده .. و مستعد پرکنی و پرجوی هست

پرهاشو مرتب میکنه از بین منقارش رد میکنه مثل اینکه شونه کنه . پرهای بالش خیلی کوتاه هست فکر میکنم 7 یا هشتای اولش کشیده شده شاید وقتی گرفتنش اینجور شده باشه . من فعلا فقط غذا میدم جاش توی مغازه منه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط tetra.2010 نمایش پست ها
    پرهاشو مرتب میکنه از بین منقارش رد میکنه مثل اینکه شونه کنه . پرهای بالش خیلی کوتاه هست فکر میکنم 7 یا هشتای اولش کشیده شده شاید وقتی گرفتنش اینجور شده باشه . من فعلا فقط غذا میدم جاش توی مغازه منه
    پس نباید مشکلی باشه فردا هم چک کنید ،

طوطی رو روزای تعطیل چیکار میکنید ؟ غذای طوطی حداقل روزی یه بار و آبش حداقل روزی 2 بار باید عوض شه ، روزای تعطیل کسی هست بهش رسیدگی کنه ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی - ماهی - قناری -
    شماره عضویت
    17670
    پس نباید مشکلی باشه فردا هم چک کنید ،

طوطی رو روزای تعطیل چیکار میکنید ؟ غذای طوطی حداقل روزی یه بار و آبش حداقل روزی 2 بار باید عوض شه ، روزای تعطیل کسی هست بهش رسیدگی کنه ؟

سلام بله بنده روزهای جمعه هم باز هستم از اون لحاظ مشکلی نیست چون در همین مکان قتاری و ملنگو دارم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    17326
    سلام
    يه رژيم غذايي مناسب براي كاسكو ميخواستم
    و اينكه چه غذاهايي بايد هميشه درقفس كاسكو باشد

ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pouyaa نمایش پست ها
    سلام
    يه رژيم غذايي مناسب براي كاسكو ميخواستم
    و اينكه چه غذاهايي بايد هميشه درقفس كاسكو باشد

ممنون
    سلام برای کاسکو از میوه هایه فصل بدید که الان تنوع میوه زیاده از سبزیجات هم استفاده کنید حبوبات هم یادتون نره گندم ماش عدس ابپز کنید بدید یا بزارید جوانه بزنن و بهش بدید ذرت ابپز و به صورت خشک میتونید استفاده کنید

تنوع غذایی برای کاسکو زیاد کن تا دچار کمبود ویتامین نشه هفته ای یکبار تا دو دفعه هم پوست تخم مرغ ابپز بهش بدید برایه کلسیم از کف دریا هم استفاده کنید

این قسمت رو هم حتما نگاه کنید

http://www.parsipet.ir/thread22346.html

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    17326
    ممنون
    از بين دانه هاي ريز كدومها نياز نيست به كاسكو داده بشن؟
    مثل: أرزن،كتان،كافشه،خرفه،مندا ب،شاهدانه و ...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pouyaa نمایش پست ها
    ممنون
    از بين دانه هاي ريز كدومها نياز نيست به كاسكو داده بشن؟
    مثل: أرزن،كتان،كافشه،خرفه،مندا ب،شاهدانه و ...
    دونه های معتدل رو بهتره استفاده کنید چیز های گرم مثل کافیشه و شاهدانه فکر نمیکنم مناسب باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    17326
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    دونه های معتدل رو بهتره استفاده کنید چیز های گرم مثل کافیشه و شاهدانه فکر نمیکنم مناسب باشه
    ممنون
    ابوالفضل جان أرزن و كتون واسه كاسكو بذارم؟

صفحه 1117 از 1238 نخستنخست ... 1176171017106710981099110011011102110311041105110611071108110911101111111211131114111511161117111811191120112111221123112411251126112711281129113011311132113311341135113611671217 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)