کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17193
    سلام دوستان
    دیروز یک خط قهوه ای مایل به پررنگ روی سینه ی کاسکوم دیدم...نزدیکه 10 سانته حدودا...بعضی جاهاش منقطع شده و قهوه ای نیست...رنگش مثل جای بخیه است تقریبا...حالا سوال من اینه که دلیلش چی میتونه باشه؟؟ ممکنه با منقارش موقع بازی با پرهای سینش،این خراش ایجاد شده باشه؟؟یا دلیل جدی تری داره؟؟
    و دو سوال دیگه...
    1-این که آیا واقعا کوتاه کردن شاه پر آسیب روانی به کاسکو میزنه یا خیر؟مقالات زیادی در نت موجوده و در هرکدوم یه چیز گفته شده...حالا من موندم بین دوراهی که شاه پرشو کوتاه کنم یا نه؟
    از یه طرف پریدنش در محیط خونه خطرناکه و از طرفی میگم اگر باعث ناراحتیش میشه، بهتره این کارو نکنم!!
    2- برای چرب کردن پاش از چی استفاده کنم؟؟ ویتامین آ د مضر نیست؟؟
    پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط negin.b نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دیروز یک خط قهوه ای مایل به پررنگ روی سینه ی کاسکوم دیدم...نزدیکه 10 سانته حدودا...بعضی جاهاش منقطع شده و قهوه ای نیست...رنگش مثل جای بخیه است تقریبا...حالا سوال من اینه که دلیلش چی میتونه باشه؟؟ ممکنه با منقارش موقع بازی با پرهای سینش،این خراش ایجاد شده باشه؟؟یا دلیل جدی تری داره؟؟
    و دو سوال دیگه...
    1-این که آیا واقعا کوتاه کردن شاه پر آسیب روانی به کاسکو میزنه یا خیر؟مقالات زیادی در نت موجوده و در هرکدوم یه چیز گفته شده...حالا من موندم بین دوراهی که شاه پرشو کوتاه کنم یا نه؟
    از یه طرف پریدنش در محیط خونه خطرناکه و از طرفی میگم اگر باعث ناراحتیش میشه، بهتره این کارو نکنم!!
    2- برای چرب کردن پاش از چی استفاده کنم؟؟ ویتامین آ د مضر نیست؟؟
    پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
    سلام
    اگه سینش خط افتاده شاید جایی کشیده شده باشه خودش بعیده همچین کاری کنه
    کوتاه کردن پر بستگی به خودتون داره بعضی پرنده هارو عصبی میکنه بعضیاشونم بهتره که پرهاشون کوتاه باشه روش و استرسی که به پرنده موقع گرفتن وارد میشه میتونه تاثیر گذار باشه
    چرب کردن پا به چه دلیل اگه قارچ داره که باید دامپزشک تشخیص بده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    17884
    سلام خدمت اساتید محترم....من یه مشکلی با کاسکو ام داشتم و میرفت بالای کابینت ها و مهتابی و اصلا دیگه به قفس کاری نداشت..من ناچارا دادم پرش رو بچینن...حالا چیکار کنم که پرکن نشه به خواطر این قضیه؟؟ چون قبلا هم پرکن بوده...چقدر طول میکشه به حالت اولش برگرده؟؟ چیکار میشه کرد پرش به حالت اولش برگرده؟؟؟

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط danialkeshani07.com نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید محترم....من یه مشکلی با کاسکو ام داشتم و میرفت بالای کابینت ها و مهتابی و اصلا دیگه به قفس کاری نداشت..من ناچارا دادم پرش رو بچینن...حالا چیکار کنم که پرکن نشه به خواطر این قضیه؟؟ چون قبلا هم پرکن بوده...چقدر طول میکشه به حالت اولش برگرده؟؟ چیکار میشه کرد پرش به حالت اولش برگرده؟؟؟

سلام
    طوطی هایی که پرکنی گرفتن و درمان شدن خیلی احتمالش زیاده دوباره پرکن بشن
    تنها کاری که میتونید بکنید اینه که به تغذیش برسید و سرگرمش کنید که با قفس بزرگ و اسباب بازی زیاد میشه تا حدودی این کارو کرد
    بخش دیگه وقت گذاشتن و محبت به پرنده هست
    عوامل دیگه ای هم هست که باید رعایت بشه که میتونید تاپیک هاش رو تو انجمن بخونید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    17884
    اسم تاپیک ها چیه؟؟؟ میشه لطف کنین و بگین من مواقعی که کار دارم و یا بیرونم چطور میشه سرگرمش کرد؟؟ مثلا صدای ضبط شده خوبه؟؟اونقدر ها هم پرکن نبود لخت کنه فقط روی بال هاش کرک کرکی شده بود..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17193
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    اگه سینش خط افتاده شاید جایی کشیده شده باشه خودش بعیده همچین کاری کنه
    کوتاه کردن پر بستگی به خودتون داره بعضی پرنده هارو عصبی میکنه بعضیاشونم بهتره که پرهاشون کوتاه باشه روش و استرسی که به پرنده موقع گرفتن وارد میشه میتونه تاثیر گذار باشه
    چرب کردن پا به چه دلیل اگه قارچ داره که باید دامپزشک تشخیص بده
    درود
    قارچ نداره...احساس میکنم پوست پاش کمی خشک شده و نیاز داره به چرب شدن...پارسال همین موقع ها بود که برای کوتاه کردن ناخنش رفتم پرنده فروشی...پاشو چرب کردن...
    برای همین منم قصد دارم پاشو چرب کنم ولی نمیدونم چی مناسبه...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    درود
    قارچ نداره...احساس میکنم پوست پاش کمی خشک شده و نیاز داره به چرب شدن...پارسال همین موقع ها بود که برای کوتاه کردن ناخنش رفتم پرنده فروشی...پاشو چرب کردن...
    اگه میذاره دست به پاش بزنید که با روغن خوراکی (زیتون)یکم پاشو چرب کنید اگه نمیذاره به نظر من دست نزنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    اسم تاپیک ها چیه؟؟؟ میشه لطف کنین و بگین من مواقعی که کار دارم و یا بیرونم چطور میشه سرگرمش کرد؟؟ مثلا صدای ضبط شده خوبه؟؟اونقدر ها هم پرکن نبود لخت کنه فقط روی بال هاش کرک کرکی شده بود..

چند ساعت مشکل نداره ولی اگه بیشتر هست کلا نباید طوطی رو عادت به بازی داد مثلا روزای تعطیل خیلی باهاش بازی نکنید که روز بعد نبود شما باعث بشه حوصلش سر بره یا فکر کنه محلش نمیدید
    صدای ضبط شده برای یک ساعت در روز به نظر من میتونه خوب باشه
    تاپیک زیاده باید بگردید
    مقالات آموزشی کاسکو

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

سلام . اگه پرش درست کوتاه شده باشه به طوریکه کمی توانایی پرواز داشته باشه و تیزی قسمت کوتاه شده اذیتش نکنه احتمالش کمه که پرکنی رو دوباره شروع کنه

باید تا پرریزی بعدی صبر کنید کاری نمیتونید انجام بدین

درود
    سلام . یه دماسنج الکترونیکی بگیرید که دما و رطوبت رو نشون بده . سعی کنید رطوبت اتاق رو در حد متعادل نگه دارید. طوطی منم پاش پوسته میداد دکتر برهانی کیا به من گفت میتونی از کرم آ د استفاده کنی. روغن زیتون هم خوبه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    17884
    ممنون بابت راهنمایی ولی از کجا باید بدونم...که تیزی اش اذیت میکنه یا نه و چجوری باید درستش کنم؟؟

صفحه 1170 از 1238 نخستنخست ... 170670107011201151115211531154115511561157115811591160116111621163116411651166116711681169117011711172117311741175117611771178117911801181118211831184118511861187118811891220 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)