کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    بقیه دوستان نظری ندارند؟
    سلام
    تا آقای وکیلی پاسخ شما رو بدن منم نظرم رو بگم
    نظر من اینه زیاد تغییر نکرده تفاوت نور باعث شده پرها مراب تر به نظر برسه ولی باز هم کمی بهتر شده . نظر اصلی رو آقای وکیلی بدن .
    موفق باشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام
    تا آقای وکیلی پاسخ شما رو بدن منم نظرم رو بگم
    نظر من اینه زیاد تغییر نکرده تفاوت نور باعث شده پرها مراب تر به نظر برسه ولی باز هم کمی بهتر شده . نظر اصلی رو آقای وکیلی بدن .
    موفق باشید

شما روی پاها رو دقت کنید. قبلاً خالی بود ولی الان پر شده.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    شما روی پاها رو دقت کنید. قبلاً خالی بود ولی الان پر شده.
    منظوره من پرهای جدید بود . بله رشد پرش خیلی خوبه جاهای خالی توی بدنش پر کامل رشد کرده ولی پر ها کمی نا منظم و بد حالت هستش (ابنطوری به نظر میرسه )که با مراقب تغذیه ای و در نهایت یه دور توی لک رفتن پرهاش کاملا درست میشه (البته اینطوری انتظاره میره شاید علت دیگه ای هم داشته باشه که بیخبریم ولی امیدواریم درست شه )

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    منظوره من پرهای جدید بود . بله رشد پرش خیلی خوبه جاهای خالی توی بدنش پر کامل رشد کرده ولی پر ها کمی نا منظم و بد حالت هستش (ابنطوری به نظر میرسه )که با مراقب تغذیه ای و در نهایت یه دور توی لک رفتن پرهاش کاملا درست میشه (البته اینطوری انتظاره میره شاید علت دیگه ای هم داشته باشه که بیخبریم ولی امیدواریم درست شه )

ممنون. به نظرتون چرا پرها اینطوری شده؟ دلیلش چی میتونه باشه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    ممنون. به نظرتون چرا پرها اینطوری شده؟ دلیلش چی میتونه باشه؟
    توی این مورد ترجیح میدم صبر کنید آقای وکیلی پاسخ بدن تجربشون توی این مورد بیشتر هست و کامل تر ولی به نظرم هر عاملی میتونه داشته باشه مثل کمبود مواد معدی توی غذا جابجایی نا مناسب و اذیت شدن پرنده هنگام خرید و فروش . شرایط بد توی رشد پر که خوده پرنده ممکنه باعثش بشه . خودش بجوه یا ممکنه ارثی باشه یا .... . باید پیدا کنید ببینید مشکل چیه و نسبت به اون اقدام کنید . فقط سعی کنید انواع غذا های مقوی و ویتامین دار بهش بدین بخوره تا از لحاظ تغذیه مشکلی نداشته باشه . بقیشو هم دوستان راهنمایی میکنن . تا الان پرنده رو حمام کردین ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    توی این مورد ترجیح میدم صبر کنید آقای وکیلی پاسخ بدن تجربشون توی این مورد بیشتر هست و کامل تر ولی به نظرم هر عاملی میتونه داشته باشه مثل کمبود مواد معدی توی غذا جابجایی نا مناسب و اذیت شدن پرنده هنگام خرید و فروش . شرایط بد توی رشد پر که خوده پرنده ممکنه باعثش بشه . خودش بجوه یا ممکنه ارثی باشه یا .... . باید پیدا کنید ببینید مشکل چیه و نسبت به اون اقدام کنید . فقط سعی کنید انواع غذا های مقوی و ویتامین دار بهش بدین بخوره تا از لحاظ تغذیه مشکلی نداشته باشه . بقیشو هم دوستان راهنمایی میکنن . تا الان پرنده رو حمام کردین ؟

بله حموم بردم. ولی به نظر خودم از روزی که آوردم خیلی بهتر شده. صاحب قبلیش اصلا به تغذیش نمیرسید و طبق گفته ی خودش بهش قند و آب قند و چایی و تخمه میداد و میوه خیلی کم میداد.
    ولی از وقتی اومده خونه ما انواع میوه جات و سبزیجات و حبوبات به غذاش اضافه شده و تمام غذاهایی که صاحب قبلیش میداد و حذف کردم. البته بگم دست ضاحب قبلیش که بود بال هاش بد قیچی شده.
    ولی فقط پرهای سینش که اینطوریه و بقیه پرهاش مشکلی نداره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956

اتفاقا منم در مورد حمام سوال داشتم !!

پر های پیتر خیلی بهم چسبیدس و توی بدنش انتهای لابهاش لکه های نارنجی میبینم که یک طرفش هست

پرهای بال هاشم خیلی بهم چسبیدس و خراب شده . انقدرم تنبل که خودشو خوب تمیز نمیکنه حتی وقتی که روش اسپری میپاشم

هر از گاهی خودشو پف میکنه و یه تکونی میده ته تهشم یه نوک میزنه به پر های اطراف گردنش و سینش !

میشه بیارمش بیرون ببرمش حموم خودم بشورمش بلکم از این چرک بودن در بیاد ؟؟

جدیدا وحشتناک هم بو میده !! یه بویی مثل بوی جاهایی که توش کفتر نگه میدارن !!

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    بله حموم بردم. ولی به نظر خودم از روزی که آوردم خیلی بهتر شده. صاحب قبلیش اصلا به تغذیش نمیرسید و طبق گفته ی خودش بهش قند و آب قند و چایی و تخمه میداد و میوه خیلی کم میداد.
    ولی از وقتی اومده خونه ما انواع میوه جات و سبزیجات و حبوبات به غذاش اضافه شده و تمام غذاهایی که صاحب قبلیش میداد و حذف کردم. البته بگم دست ضاحب قبلیش که بود بال هاش بد قیچی شده.
    ولی فقط پرهای سینش که اینطوریه و بقیه پرهاش مشکلی نداره
    به نظرم همینطوری ادامه بدید به امید خدا مشکلش حل میشه . فقط یه دور پر ریزی کنه و پر های جدید در بیاره با بدن قوی که با مواد مقوی پیدا کرده پرهای سالمی درمیاره و درست میشه . الان هم نزدیک اوج گرما هستیم و بیشتر پرنده ها توی لک میرن و پر ریزی هاشون شروع میشه . با پر های سینش زیاد ور نمیره که ؟ قبلا مشکل پر جوی نداشته ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    به نظرم همینطوری ادامه بدید به امید خدا مشکلش حل میشه . فقط یه دور پر ریزی کنه و پر های جدید در بیاره با بدن قوی که با مواد مقوی پیدا کرده پرهای سالمی درمیاره و درست میشه . الان هم نزدیک اوج گرما هستیم و بیشتر پرنده ها توی لک میرن و پر ریزی هاشون شروع میشه . با پر های سینش زیاد ور نمیره که ؟ قبلا مشکل پر جوی نداشته ؟

نه فکر نکنم مشکل پرجوی داشته باشه.
    نه با پرهای سینش ور نمیره و با کل پراش به یه اندازه پرارایی میکنه.

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    بقیه دوستان نظری ندارند؟
    دوست عزیز جناب آقای علیرضا پاسخ شما رو دادند اما چون نظر بقیه رو خواسته بودید بنده هم نظر خودم رو میگم
    چیزی که از روی عکسها معلومه وضعیت پرها رو به بهبوده اما اگر میخواین پرها کاملا خوب بشه باید اولا به تغذیش خوب برسید تا پرهای جدید که در میان خوب و یک دست و شفاف باشند؛دوما صبر کنید تا طوطی تو لک بره چون پرهایی که خراب شده ترمیم نمیشند و باید صبر کنید تا کنده بشن بعد پر جدید به جاش در بیاد.
    دلایل زیادی هم وجود داره که میتونه باعث این موضوع شده باشه،یکیش اینه که صاحب قبلی به تغذیه پرنده رسیدگی نمیکرده و باعث شده کیفیت پرها کم بشه؛یا پرجوی خفیف داشته،خشکی پر و .... میتونه عوامل این موضوع باشه.
    راستی پیشنهاد میکنم هر 1-2 روز در میان 1-2 تا پیست آب روی بدن طوطی اسپری کنید تا رطبت پرها حفظ بشه(البته با در نظر گرفتن دما و خطر سرما خوردگی)
    اگر درست بهش برسید تو دوران تو لکی بعدی که فکر کنم از الان باید شروع شده باشه یا به همین طودی شروع بشه درست میشه و پرهای یکدست در میاد

صفحه 853 از 1238 نخستنخست ... 353753803834835836837838839840841842843844845846847848849850851852853854855856857858859860861862863864865866867868869870871872903953 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)