همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها

با عرض پوزش با تمام گفته هاتون مخالفم
    کاسکو با هر پرنده ای که میفرمایید فرق داره
    مثل ملنگو یا شاه طوطی یا مینا نیست که بگیم حتما و حتما قبل از بلوغ به حرف میاد
    توانایی و علاقه ی کاسکو برای حرف زدن رو هیچ طوطی نداره

چرا کاسکوی چشم کرم ارزش وقت گذاشتن نداره؟ یه دلیل بگید

من با چشم کرم و نباتی هم کار کردم اگه درست پیش بری تفاوت زیادی با چشم دودی نداره
    همین آشنایی که گفتم رفت باغ پرنده کاسکوی چشم زرد رو به عنوان چشم سفید بهش فروختن وقتی دوزاریش افتاد چی شده رفت طوطی رو مفت فروخت
    همون طوطی از خود این شخص پارسال شنیدم که هم حرف میزنه هم میتونه شعر هم یکم بخونه
    آقا اسکندری کی میگه کاسکوی چشم کرم 2سال طول میکشه حرف بیفته؟ کاسکو طی دوسال زمان خودش هم که شده حداقل 10 کلام یاد میگیره حتی اگه بهش توی این دوسال چیزی یاد ندی

کسی که کاسکوش 2 سال طول بکشه سخنگوی حرفه ای بشه معلومه خودش با طوطیش خوب کار نمیکنه
    کاسکوی وحشی توی هر سنی باشه رام میشه فقط اگر یه کاسکوی وحشی سن بالا شکار بشه و توی مدت کمی وارد منزل بشه کار صاحبش طولانی میشه

حتی یه سری از چشم زرد ها هم که مدت زیادی توی مغازه ها باشن و آدمای زیادی رو ببینن ترسشون خیلی خیلی کم میشه

اگه به غار کشیدن باشه که ما قبلا یه مورد کاسکوی چشم سیاه داشتیم اونم مثل کاسکوی وحشی سرسخت و غارکش بود
    این چیزی که من از هرچی فروشنده ی وارد توی این شیش هفت سال پرسیدم و توی فروم های فارسی سال های قبل خوندم همه و همه کاسکوی بالغ رو چشم زرد یعنی توی سن 8 سالگی میدونن بعضی از ماده ها هم از یه سال زودتر شروع به مستی میکنن

اگر هم دقت کرده باشید من توی چند پست قبلی به دوستمون گفتم اگر صبر و حوصله نداری با کاسکو زیاد کار کنی و میخوای زودتر نتیجه بگیری کاسکوی جوون بگیر
    مشکل اینه شما بیش از حد رویایی فکر میکنید.کاسکو هم مثل تمام طوطی ها وتمام جانداران دیگه وقتی به سن بلوغ نزدیک میشه هورمون هایی در بدنش ترشح میکنه که غریزی دنبال جفت میگرده و دیگه برای رام کردن مناسب نیست.
    کاسکوی ماده ۵ ساله هم بوده که تخم گذاشه.پس ملاک نمیتونه باشه.

قارکشیدن خصلت کاسکوی وحشیه برای اعلام ترس و خطر این هم ملاک برای رام کردن نیست.هرکاسکویی به محیطش عادت کنه از قار میفته.حتی به قیمت پرکن شدن.
    اگر قرار باشه هرکاسکویی توی دوسال خودش سرخود ده کلمه بگیره پس چطور این همه کاسکو چه جوجه چه بالغ بودن که بعد یکسال تمرین و وقت گذاشتن به حرف نیومدن!!!چه برسه به امان خدا رها بشن!!!؟
    تفاوت چشم زرد و چشم دودی زمین تا آسمونه و اصلا قابل قیاس نیستن چه برسه بگیم تفاوت ندارن!
    اینم بگم خدمتت توی ایران کاسکوی چشم سفید جوجه شد وگرنه جوجه به کاسکوی نهایت یکساله میگن.
    تحت هیچ شرایطی کاسکوی چشم زرد برای خرید و رام کردن مناسب نیست و پول دور ریختنه.
    ارسال شده از HUAWEI G525-U00 با استفاده از تپاتالک 2

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    مشکل اینه شما بیش از حد رویایی فکر میکنید.کاسکو هم مثل تمام طوطی ها وتمام جانداران دیگه وقتی به سن بلوغ نزدیک میشه هورمون هایی در بدنش ترشح میکنه که غریزی دنبال جفت میگرده و دیگه برای رام کردن مناسب نیست.
    کاسکوی ماده ۵ ساله هم بوده که تخم گذاشه.پس ملاک نمیتونه باشه.

قارکشیدن خصلت کاسکوی وحشیه برای اعلام ترس و خطر این هم ملاک برای رام کردن نیست.هرکاسکویی به محیطش عادت کنه از قار میفته.حتی به قیمت پرکن شدن.
    اگر قرار باشه هرکاسکویی توی دوسال خودش سرخود ده کلمه بگیره پس چطور این همه کاسکو چه جوجه چه بالغ بودن که بعد یکسال تمرین و وقت گذاشتن به حرف نیومدن!!!چه برسه به امان خدا رها بشن!!!؟
    تفاوت چشم زرد و چشم دودی زمین تا آسمونه و اصلا قابل قیاس نیستن چه برسه بگیم تفاوت ندارن!
    اینم بگم خدمتت توی ایران کاسکوی چشم سفید جوجه شد وگرنه جوجه به کاسکوی نهایت یکساله میگن.
    تحت هیچ شرایطی کاسکوی چشم زرد برای خرید و رام کردن مناسب نیست و پول دور ریختنه.
    ارسال شده از HUAWEI G525-U00 با استفاده از تپاتالک 2
    فقط کافی بود یه کاربر با یه مدیر این جوری حرف میزد 10تا مدیر میومدن اخطار و تذکر و ....
    متاسافنه توی فروم ها تجربه کاربر هیچ ارزشی نداره شده و اکثرا برای اثبات هر حرفی مدرک و سند و منبع میخوان
    محض اطلاعتون بگم هرگز کاسکو از قار کشیدن نمیفته اهلی ترین کاسکو بعد از چند سال اهلی بودن هم از چیزی یا کسی بترسه یا بدش بیاد اولین کاری که میکنه قار کشیدنه بعدش خودش رو به قفس میکوبه
    شما چندتا مغازه برو ببین خیلی از چشم زرد ها هم هستن ترس خیلی کمی از آدما دارن
    شما کاسکوتون رو دوسال توی خونه نگهدار ببین خودش به خواست خودش چندتا کلمه که رو یاد میگیره یا نه
    اون همه کاسکویی که میگید بعد یه سال به حرف نیومدن کجا هستن؟ ما که ندیدیم اصلا کی باهاشون کار کرده؟ غیر ممکنه یک سال با کاسکو واقعا کار کنید
    اما به حرف نیاد

طبق فرمایشات شما به این نتیجه میرسیم مغازه دار ها این چند سال همش دارن اشتباه میکنن که کاسکو توی سن های مختلف توی مغازشون میزارن چون اصلا کاسکوی چشم کرم و نباتی و زرد رو نباید خرید

من یادم نمیاد چشم زرد رو با چشم دودی مقایسه کرده باشم

من چشم کرم و نباتی رو با سفید مقایسه کردم و گفتم کار کمی طولانی تره میشه

کسی که بودجش نمیرسه پول جوجه سرلاکی یا چشم سیاه بخره و فقط پولش به چشم کرم یا زرد میرسه باید کلا قید کاسکو رو بزنه؟
    دیگه وضع چشم زرد ها توی همه ی مغازه ها انقدر هم خراب نیست که همه 15 20 سال حداقل سن داشته باشن
    با نگاه به فلس پاشون و ضخامت منقارشون میشه تا حدودی فهمید اون طوطی خیلی مسن نباشه

تمام این حرفهایی که توی فروم ها گفته میشه و تاکید میشه که کاسکوی کم سن و سال بخرید برا اینه که هرکی میاد توی نت در مورد کاسکو تحقیق میکنه و سن براش مهمه بار اوله که کاسکو میخره و طبیعیه که بهش کاسکوی کم سن و سال پیشنهاد بشه مگر نه کسی که تجربه داشته باشه براش چشم سفید و نباتی و طوسی و دودی تفاوتی نداره
    اما کسی که حداقل سه چهار بار با کاسکو های مختلف کار کرده باشه میدونه کاسکوی چشم کرم بر خلاف گفته ی شما بی ارزش نیست

بنده دیگه نه پستی میزنم نه نظری میدم چون انگار نه اعتباری داره نه پایه و اساس
    ویرایش توسط StarFish : 8th September 2014 در ساعت 02:02 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14451
    فقط کافی بود یه کاربر با یه مدیر این جوری حرف میزد 10تا مدیر میومدن اخطار و تذکر و ....
    متاسافنه توی فروم ها تجربه کاربر هیچ ارزشی نداره شده و اکثرا برای اثبات هر حرفی مدرک و سند و منبع میخوان
    محض اطلاعتون بگم هرگز کاسکو از قار کشیدن نمیفته اهلی ترین کاسکو بعد از چند سال اهلی بودن هم از چیزی یا کسی بترسه یا بدش بیاد اولین کاری که میکنه قار کشیدنه بعدش خودش رو به قفس میکوبه
    شما چندتا مغازه برو ببین خیلی از چشم زرد ها هم هستن ترس خیلی کمی از آدما دارن
    شما کاسکوتون رو دوسال توی خونه نگهدار ببین خودش به خواست خودش چندتا کلمه که رو یاد میگیره یا نه
    اون همه کاسکویی که میگید بعد یه سال به حرف نیومدن کجا هستن؟ ما که ندیدیم اصلا کی باهاشون کار کرده؟ غیر ممکنه یک سال با کاسکو واقعا کار کنید
    اما به حرف نیاد

طبق فرمایشات شما به این نتیجه میرسیم مغازه دار ها این چند سال همش دارن اشتباه میکنن که کاسکو توی سن های مختلف توی مغازشون میزارن چون اصلا کاسکوی چشم کرم و نباتی و زرد رو نباید خرید

کسی که بودجش نمیرسه پول جوجه سرلاکی یا چشم سیاه بخره و فقط پولش به چشم کرم یا زرد میرسه باید کلا قید کاسکو رو بزنه؟
    دیگه وضع چشم زرد ها توی همه ی مغازه ها انقدر هم خراب نیست که همه 15 20 سال حداقل سن داشته باشن
    با نگاه به فلس پاشون و ضخامت منقارشون میشه تا حدودی فهمید اون طوطی خیلی مسن نباشه

تمام این حرفهایی که توی فروم ها گفته میشه و تاکید میشه که کاسکوی کم سن و سال بخرید برا اینه که هرکی میاد توی نت در مورد کاسکو تحقیق میکنه و سن براش مهمه بار اوله که کاسکو میخره و طبیعیه که بهش کاسکوی کم سن و سال پیشنهاد بشه مگر نه کسی که تجربه داشته باشه براش چشم سفید و نباتی و طوسی و دودی تفاوتی نداره
    اما کسی که حداقل سه چهار بار با کاسکو های مختلف کار کرده باشه میدونه کاسکوی چشم کرم بر خلاف گفته ی شما بی ارزش نیست

دوست عزیز جناب اسکندری بسیار لحن مودبانه ای داشتند و کاملا هم علمی صحبت کردند. شما بهتر است با متونی مثل جمله اول متن بالا سعی در عوض کردن جهت بحث نکنید.
    شما بدون سند و مدرک نظرات اشتباه می دهید و بر روی این نظر هم پافشاری دارید. هر وقت توانستید از پنج کاسکوی چشم کرم یا زرد حداقل سه تای آنها را به حرف بیاورید بعد بیایید ادعا کنید کاسکوی بالغ قابلیت سخنگو شدن دارد.
    نه آقاجان کاسکو وحشی می تواند کاملا از غار بیفتد. شما طوطی ماده ای که بنده داشتم را ببینید حتی وقتی غریبه ای در لانه را باز کرد و کاسکو از روی تخم بلند شد باز هم غار نکشید. (فیلمش موجود است) برای تست تشخیص جنسیت که برده بودم طوری در دستان دکتر شیخی که دفعه اول بود میدیدش دراز کشیده بود که دکتر میگفت این گربه است نه طوطی.
    مغازه دارها اشتباه نمی کنند کلاه سر مردم بی اطلاع میزارن. توی پاکستان هم قیمت جوجه با بالغ فرق میکنه معلومه وقتی طرف میتونه کاسکوی بالغ را ارزانتر بخره و به مردم به اسم کاسکویی که به حرف میاد بفروشه به فکرجیبش باشه و سر مردم کلاه بزاره.
    درضمن زرد بودن چشم هیچ ربطی به بلوغ نداره. کاسکوی چشم کرم بالغه. زرد بودن به درصد هرمونها در بدن پرنده ربط داره. شما یک کاسکوی بیست ساله به من بده بعد از دو ماه با چشم کرم نزدیک به سفید بهت تحویل میدم. فقط به نوع تغذیه و خواب ربط داره که ترشح هورمونها را در بدن پرنده کنترل کنیم.
    کسی هم بودجه اش به کاسکوی جوجه نمیرسه و دوست داره پرنده حرف بزن داشته باشه بهتره بجای خرید کاسکوی بالغ وحشی بره بک جوجه شاه طوطی بخره که هم بسیار زیباست هم در حد مناسبی حرف خواهد زد.
    شما با این نظریات فقط در راستای حمایت از مغازه دارهایی که سالهاست سر مردم کلاه میزارن گام بر میدارید. الله اعلم.
    ویرایش توسط derakht : 8th September 2014 در ساعت 02:28 AM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط derakht نمایش پست ها
    دوست عزیز جناب اسکندری بسیار لحن مودبانه ای داشتند و کاملا هم علمی صحبت کردند. شما بهتر است با متونی مثل جمله اول متن بالا سعی در عوض کردن جهت بحث نکنید.
    شما بدون سند و مدرک نظرات اشتباه می دهید و بر روی این نظر هم پافشاری دارید. یید ادعا کنید هر وقت توانستید از پنج کاسکوی چشم کرم یا زرد حداقل سه تای آنها را به حرف بیاورید بعد بیاکاسکوی بالغ قابلیت سخنگو شدن دارد.
    نه آقاجان کاسکو وحشی می تواند کاملا از غار بیفتد. شما طوطی ماده ای که بنده داشتم را ببینید حتی وقتی غریبه ای در لانه را باز کرد و کاسکو از روی تخم بلند شد باز هم غار نکشید. (فیلمش موجود است) برای تست تشخیص جنسیت که برده بودم طوری در دستان دکتر شیخی که دفعه اول بود میدیدش دراز کشیده بود که دکتر میگفت این گربه است نه طوطی.
    مغازه دارها اشتباه نمی کنند کلاه سر مردم بی اطلاع میزارن. توی پاکستان هم قیمت جوجه با بالغ فرق میکنه معلومه وقتی طرف میتونه کاسکوی بالغ را ارزانتر بخره و به مردم به اسم کاسکویی که به حرف میاد بفروشه به فکرجیبش باشه و سر مردم کلاه بزاره.
    درضمن زرد بودن چشم هیچ ربطی به بلوغ نداره. کاسکوی چشم کرم بالغه. زرد بودن به درصد هرمونها در بدن پرنده ربط داره. شما یک کاسکوی بیست ساله به من بده بعد از دو ماه با چشم کرم نزدیک به سفید بهت تحویل میدم. فقط به نوع تغذیه و خواب ربط داره که ترشح هورمونها را در بدن پرنده کنترل کنیم.
    کسی هم بودجه اش به کاسکوی جوجه نمیرسه و دوست داره پرنده حرف بزن داشته باشه بهتره بجای خرید کاسکوی بالغ وحشی بره بک جوجه شاه طوطی بخره که هم بسیار زیباست هم در حد مناسبی حرف خواهد زد.
    شما با این نظریات فقط در راستای حمایت از مغازه دارهایی که سالهاست سر مردم کلاه میزارن گام بر میدارید. الله اعلم.
    دوست عزیز بنده خودم اولین کاسکو چشم زرد بود ک ب عنوان ی کاسکو جوجه بهم انداختن ولی توسنت تقلید صدا رو یاد بگیره و انواع سوت ها و صدای گربه و ازیر رو در آورد و یکی دو کلمه هم صحبت کرد /پس نمیشه گفت ب طور صد در صد کاسکو های سن بالا نمیتونن تقلید صدا کنن میشه گفت مناسب برای خرید نیستن در صورتی ک آدم میتونه ی کاسکوی جوون تر بگیره .
    خود اقای اسکندری هم من قبلا ازشون پرسیده بودم گفتن ک کاسکو ها تو هر سنی میشه رام و سخنگوشون کرد فقط ب نسبت سن کار سخت تر میشه .
    تو تاپیک های قبل اینو میتونید ببینید ولی مال خیلی وقت پیشه .
    اصن همه اینا رو ول کنیم .
    من ی کاسکو چشم خاکسرتی تقریبا رو ب سفید ک بیشتر خاکستری بود داشتم خیلی خیلی زودتر از آقا منصور ک در فروم هم هستن این کاسکو رو خریدم و ایشون بعد از من کاسکوشونو خریدن ک خود بچه های فروم گفتن چشم کرم هست و سنش یککم بالاس و اگه امکانش رو داره ایشون برن پس بدن ولی آقا منصور گفتن دیگه نگه میدارن و ........
    من بعد از چند ماه بیشترین پیشرفتی ک داشتم غذا دادن با دست بود و آقا منصور چیزی هست ک امروز همه ما میبینیم پس این که هرچه سن کمتر باشه آموزش راحت تره رو همه ما قبول داریم ولی اینکه سن بالا باشه باید قید اون کاسکو رو زد چون 100 درصد آموزش نمیبینه رو فک نکنم چیز درستی باشه این ی مثال عینی و حاضر بود ک ب ذهنم رسید ببخشید ک طولانی شد .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    دوست عزیز بنده خودم اولین کاسکو چشم زرد بود ک ب عنوان ی کاسکو جوجه بهم انداختن ولی توسنت تقلید صدا رو یاد بگیره و انواع سوت ها و صدای گربه و ازیر رو در آورد و یکی دو کلمه هم صحبت کرد /پس نمیشه گفت ب طور صد در صد کاسکو های سن بالا نمیتونن تقلید صدا کنن میشه گفت مناسب برای خرید نیستن در صورتی ک آدم میتونه ی کاسکوی جوون تر بگیره .
    خود اقای اسکندری هم من قبلا ازشون پرسیده بودم گفتن ک کاسکو ها تو هر سنی میشه رام و سخنگوشون کرد فقط ب نسبت سن کار سخت تر میشه .
    تو تاپیک های قبل اینو میتونید ببینید ولی مال خیلی وقت پیشه .
    اصن همه اینا رو ول کنیم .
    من ی کاسکو چشم خاکسرتی تقریبا رو ب سفید ک بیشتر خاکستری بود داشتم خیلی خیلی زودتر از آقا منصور ک در فروم هم هستن این کاسکو رو خریدم و ایشون بعد از من کاسکوشونو خریدن ک خود بچه های فروم گفتن چشم کرم هست و سنش یککم بالاس و اگه امکانش رو داره ایشون برن پس بدن ولی آقا منصور گفتن دیگه نگه میدارن و ........
    من بعد از چند ماه بیشترین پیشرفتی ک داشتم غذا دادن با دست بود و آقا منصور چیزی هست ک امروز همه ما میبینیم پس این که هرچه سن کمتر باشه آموزش راحت تره رو همه ما قبول داریم ولی اینکه سن بالا باشه باید قید اون کاسکو رو زد چون 100 درصد آموزش نمیبینه رو فک نکنم چیز درستی باشه این ی مثال عینی و حاضر بود ک ب ذهنم رسید ببخشید ک طولانی شد .
    خیلی جالبه شما در عرض یک سال سه تا کاسکو فروختید که دوتاشون زیر سه سال داشتن !!!به گفته ی خودتون که از هیچکدوم خیری ندید (عین جمله ی دیروز خودتون )و پ خ هایی که به بنده دادین تا براتون یک کاسکوی صرفا سخنگو(تاکید میکنم صرفا سخنگو)پیدا کنم حالا اون وقت کاسکوی چشم زرد به حرف اومد و کلی هم صدا تولید میکرد و شما بردین ردش کردین رفت؟!!!با علم به اینکه کاسکو وقتی دهن باز کرد دیگه روز به روز تعداد کلمات بیشتری یاد میگیره!!!اون وقت چی شده الان دنبال یک کاسکوی کم سن سخنگو هستید؟!!!
    لااقل یه نگاهی به صد صفحه ی آخر این تاپیک بندازید بد نیستا؟!!!
    من الانم میگم کاسکو در هرسنی به حرف میاد ولی سخت تر و زمان بر تر میشه به شرطی که سنش زیر5 سال باشه.اصلا 5 سال به بعد رو بگذارید کنار.اینم در مورد تفسیرتون از جمله ی بنده.
    الانم خدمت شما عرض میکنم چه کاریه؟همین الان تشریف ببرید مغازه و یک کاسکوی چشم کرم بخرید و بگذارید گوشه اتاق با خیال راحت و منتظر سخنگو شدنش باشید چون الان فهمیدین همه ی دنیا اشتباه میکردن و شمارو در حهل فرو برده بودن تا تبلیغی بکنن برای کاسکوهای چشم سفید و چشم دودی.موفق باشید
    ویرایش توسط اسکندری : 8th September 2014 در ساعت 08:10 AM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168

با عرض پوزش با تمام گفته هاتون مخالفم
    کاسکو با هر پرنده ای که میفرمایید فرق داره
    مثل ملنگو یا شاه طوطی یا مینا نیست که بگیم حتما و حتما قبل از بلوغ به حرف میاد
    توانایی و علاقه ی کاسکو برای حرف زدن رو هیچ طوطی نداره

چرا کاسکوی چشم کرم ارزش وقت گذاشتن نداره؟ یه دلیل بگید

من با چشم کرم و نباتی هم کار کردم اگه درست پیش بری تفاوت زیادی با چشم دودی نداره
    همین آشنایی که گفتم رفت باغ پرنده کاسکوی چشم زرد رو به عنوان چشم سفید بهش فروختن وقتی دوزاریش افتاد چی شده رفت طوطی رو مفت فروخت
    همون طوطی از خود این شخص پارسال شنیدم که هم حرف میزنه هم میتونه شعر هم یکم بخونه
    آقا اسکندری کی میگه کاسکوی چشم کرم 2سال طول میکشه حرف بیفته؟ کاسکو طی دوسال زمان خودش هم که شده حداقل 10 کلام یاد میگیره حتی اگه بهش توی این دوسال چیزی یاد ندی

کسی که کاسکوش 2 سال طول بکشه سخنگوی حرفه ای بشه معلومه خودش با طوطیش خوب کار نمیکنه
    کاسکوی وحشی توی هر سنی باشه رام میشه فقط اگر یه کاسکوی وحشی سن بالا شکار بشه و توی مدت کمی وارد منزل بشه کار صاحبش طولانی میشه

حتی یه سری از چشم زرد ها هم که مدت زیادی توی مغازه ها باشن و آدمای زیادی رو ببینن ترسشون خیلی خیلی کم میشه

اگه به غار کشیدن باشه که ما قبلا یه مورد کاسکوی چشم سیاه داشتیم اونم مثل کاسکوی وحشی سرسخت و غارکش بود
    این چیزی که من از هرچی فروشنده ی وارد توی این شیش هفت سال پرسیدم و توی فروم های فارسی سال های قبل خوندم همه و همه کاسکوی بالغ رو چشم زرد یعنی توی سن 8 سالگی میدونن بعضی از ماده ها هم از یه سال زودتر شروع به مستی میکنن

اگر هم دقت کرده باشید من توی چند پست قبلی به دوستمون گفتم اگر صبر و حوصله نداری با کاسکو زیاد کار کنی و میخوای زودتر نتیجه بگیری کاسکوی جوون بگیر
    شما چندتا مغازه برو ببین خیلی از چشم زرد ها هم هستن تر
    س خیلی کمی از آدما دارن
    اما به حرف نیاد

مشکل کار دقیقا همین جاست که بنده میگم شما رویایی فکر میکنید.معیار و مقیاس ما سایت های خارجی هست و ملاک شما مغازه دار!
    گفته هاتون هم دقیقا حرفای مغازه دارهاست.کاسکو رو ببر بذار توی خونه خودش دو سال نشده ده کلمه یاد میگیره.کجان کاسکوهایی که یکسال هم روشون کار شد به حرف نیومدن؟بهتره یه سر به آزادگان بزنید و ببینید چقدر ها هستن که کاسکوهاشون رو میارن و یک سوم قیمت میفروشن چون هرکاری کردن به حرف نیومدن.
    اصولیش هم بخواید ببینید صد صفحه ی آخر همین تاپیک رو بخونید کافیه.
    در مورد مقایسه ی چشم کرم و نباتی با چشم دودی هم جملات دو تاپست خودتون رو قرمز کردم تا متوجه گفته هاتون بشید.البته اگرمتهم به دست کاری کردن جملاتتون نشم.
    مغازه دار حق داره این حرفهارو بزنه.مغازه دار نزنه کی بزنه؟کاسکوی چشم زرد و نباتی رو به قیمت 300-350 تومن میاره و اگر قلابش بگیره به اسم جوجه میفروشه 1500.بایدم بگه هیچ فرقی ندارن و بذار توی خونه خودش دو ساله ده کلمه یاد میگیره.فقط یه تیکه از جملشون رو یادت رفت بگی اونم این هست که همشون روی یه جمله تاکید دارن که بذارش کنار تلویزیون و روشن کن براش خودش یاد میگیره.
    عزیز دل جوجه چشم دودی یا خاکستری رو همون مغازه دار باید از وارد کننده بخره 950-1000 و بفروشه 1400-1500 وقتی میتونه یه 300 تومنی رو بفروشه 1400-1500 چرا نباید بگه هیچ فرقی ندارن؟
    خیلی جالبه که مغازه داری که اگر ده تا کاسکو با انواع رنگ حلقه چشم رو بذاری کنارهم محاله بتونن سن هارو مشخص کنن از اینکه اشتباه کنن شما تعجب میکنید اما ما که با مطالب علمی و ترجمه های خارجی سرو کله میزنیم قطعا اشتباه میکنیم.اون وقت تا حالا براتون این سوال پیش نیومده چرا کاسکوی چشم زرد و کرم رو میشه با 650 تومن خرید اما چشم دودی رو زیر 1500-1400 نمیشه خرید؟از همون مغازه دار؟
    یعنی همه ی دنیا در حال اشتباه هستن که میگن جوجه زیر دو سال بخرید برای رام کردن و به حرف آوردن؟بعد اگر بهتون بگن پایه و اساس حرفاتون چیه بهتون بر میخوره و میگید خودم پایه و اساسم؟
    شما کلا چندتا کاسکو داشتید که انقدر مطمئنید فقط شما با سه چهارتا کاسکو سرو کله زدین و متوجه شدین چشم کرم بی ارزش نیست؟یعنی هیچکس به اندازه ی شما در تمام دنیا کاسکو نداشته که متوجه این موضوع نشده باشه که کاسکوی چشم کرم مورد خوبیه و در یک فروم معتبر یا سایت داخلی یا خارجی بیاد بگه ملت پولتون رو حروم جوجه چشم دودی و چشم خاکستری نکنید و برید چشم کرم بخرید هیچ فرقی نداره؟
    قیاستون د رمورد قار کشیدن هم که واقعا جالب و معرکه بود!!!قار کشیدن ورود اول کاسکو به خونه با قار کشیدن از روی ترس و وحشت واقعا یکین؟شما بیا این کاسکوی من رو از نزدیک ببین.تحت هر شرایطی قار کشید من تقدیمش میکنم به شما.
    فیلم کاسکوهای کاربر درخت هم موجوده.البته اگر همه این هارو هم به پای توطئه نگذارید.
    بهرحال قضاوت رو به عهده ی کاربرها میگذاریم تا در مورد حرفهای هردومون قضاوت کنن.ما گفتیم راه و چاه کدومه.حالا هرکسی خواست میتونه بره یک کاسکوی چشم دودی و چشم سیاه بخره و هرکسی هم خواست پولش حروم نشه بره یک کاسکوی چشم زرد و چشم کرم بخره و شروع به آموزشش کنه.موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام به همگی عذر میخوام . درتکمیل تمام حرف ها منم نظر خودم رو میگم .
    اینجا هیچ چیزی به کاربر تحمیل نمیشه و کاربر فقط راهنمایی میشه و تصمیم نهایی با خودش هست دلیل این همه مطلب قرمز واقعا جای سواله . ما نه خرید داریم و نه فروش پس از این بحث خارج میشیم.
    درباره حرفای بالاهم هیچ نطری ندارم فقط لطفا بهتر باهم مشورت کنید اینطوری هم کدورت پیش میاد هم کسی که مشاوره گرفته به هدف خودش نمیرسه ...
    حرفای ما درباره نگهداری و پرنده همش عمومی هست و هزاران استثنا وجود داره که در عموم مداخله نمیکنه .
    کاسکو در هر سنی ( تاکید میکنم هر سنی ) قادر به یادگیری و آموزش هست . قادر به رام شدن هست .
    دو کودک رو فرض کنید با سن ها یکسان . یکی دو ماه و یکی دو سال در محیطی میمونن و عادت میکنن به اونجا. هر دو رو در یک روز به یک مکان جدید نقل مکان میدن ( مثل یه خانواده جدید ). کدومشون زودتر با محیط جور میشه و برای محیط قبلی بی تابی نمیکنه ؟ کدومش از عادت محیط قبلی زودتر بیرون میاد ؟ یا حتی میشه پرسید کدوم زودتر زبون باز میکنه ؟
    یا دو کودک که یکی سختی ها زیادی کشیده و از محیط اطرف میترسه و یکی که نه مراقبت و شده کمتر ترس داره . کدومشون زودتر آروم میشه توی محیط جدید ؟
    و....
    هزاران مثال وجود داره که اثبات میکنه حرف زدن و رام شدن پرنده به هزار و یک دلیل وابسته هست .
    کاسکو هرچی سنش بره بالاتر موزشش پذیری اون مدته بیشتر میبره یا بهتره بگین سخت تر میشه . این آموزش زیاد و مدت و سختی نشونه قوی شدن اون هزار و یک دلیل هست که با بالا رفتن سن پرنده در وجودش بیشتر خو گرفته . حالا توی پرنده های سن بالا این زمان به قدری زیاد میشه که خودشون رو گیندگان خلاص میکنن و میگن در یک کلام ران نمیشه . سخنگو نمیشه .
    (((( بیشتر بدانید : توی برخی جاها وقتی نتیجه نمیگیرن میان برعکسشو انجام میدن . یعنی اینکه بیشتر از قبل حیوون رو میترسونن تا پرنده از روی ترس وجبور به همکاری بشه ))))))
    ترک یه عادت بد از یه بچه خیلی آسون تر از یه آدم سن بالا هست . کاسکو هم همینطور مثلا شما به پرنده میخوایین بگین عادت ترسیدن رو کنار بذاره . عادت جیغ کشیدن رو کنار بذاره ...
    این مسئله جای حرف خیلی زیاد داره ولی همه حرفا تکراری هست بیشتر. مثلا اینکه دوستمون تجربه سه تا کاسکو سن بالا داشته که به حرف اومدن خب طبیعیه هیچ خللی داخل حرفشون نیست . ایشون با تجربه بودن . میدونستند چجوری برخورد کنن و موفق هم شدن . آدم یه شبه نمیتونه ره صد ساله بره .همچی پله پله .
    حالا ما اینجا به افراد میگیم شماکه تجربه نداری و اولین پرندتونه پرنده با سن پایین تر بگیر تا رحت تر از پسش بر بیا تا ازش زود زده نشی . این به معنی این نیست که سن بالا خوب نیست و بدرد نمیخوره .
    کاسکو تا قبل از بلوغ که حدودا 5 6 سالگی هست جوجه هستش . تا دوره بلوغ آموزش پذیری کم کم زمانش بیشتر میشه ولی از این دوره به بعد به دلیل بروز رفتار های جفتگیری و غریزه های پرنده یه وقفه زیادی بین زمان آموزش پذیری میافته و زمانش خیلی بیشتر از دوره ی قبل از بلوغ میشه .
    حالا چشم سفید چشم طوسی و ... انتخاب خودتون هست . شرایط یه پرنده ایده آل برای اولین تجربه نهایتا تا سن 3 سالگی هست و با چشمای سفید .
    حالا اینکه 2 ساله هم رام نشده و یاد نگرفته اول مشکل در امورش و خوده شما و دوم مشکل از اون هزار و یک دلیل بوده پس هیچوقت صد در صد نباید امیدوار بود ولی خوشبینانه باید عمل کرد
    موفق باشید
    ویرایش توسط vestlaif : 8th September 2014 در ساعت 11:38 AM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    خیلی جالبه شما در عرض یک سال سه تا کاسکو فروختید که دوتاشون زیر سه سال داشتن !!!به گفته ی خودتون که از هیچکدوم خیری ندید (عین جمله ی دیروز خودتون )و پ خ هایی که به بنده دادین تا براتون یک کاسکوی صرفا سخنگو(تاکید میکنم صرفا سخنگو)پیدا کنم حالا اون وقت کاسکوی چشم زرد به حرف اومد و کلی هم صدا تولید میکرد و شما بردین ردش کردین رفت؟!!!با علم به اینکه کاسکو وقتی دهن باز کرد دیگه روز به روز تعداد کلمات بیشتری یاد میگیره!!!اون وقت چی شده الان دنبال یک کاسکوی کم سن سخنگو هستید؟!!!
    لااقل یه نگاهی به صد صفحه ی آخر این تاپیک بندازید بد نیستا؟!!!
    من الانم میگم کاسکو در هرسنی به حرف میاد ولی سخت تر و زمان بر تر میشه به شرطی که سنش زیر5 سال باشه.اصلا 5 سال به بعد رو بگذارید کنار.اینم در مورد تفسیرتون از جمله ی بنده.
    الانم خدمت شما عرض میکنم چه کاریه؟همین الان تشریف ببرید مغازه و یک کاسکوی چشم کرم بخرید و بگذارید گوشه اتاق با خیال راحت و منتظر سخنگو شدنش باشید چون الان فهمیدین همه ی دنیا اشتباه میکردن و شمارو در حهل فرو برده بودن تا تبلیغی بکنن برای کاسکوهای چشم سفید و چشم دودی.موفق باشید
    عزیز کجای صحبت های من نوشته شده ک تو 1 سال 3 تا کاسکو فروختم ؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اینو برا من روشن کنی ممنون میشم .
    دوم اینکه بله ب حرف اومد ولی در حد 2.3 کلمه بیشتر صوت ها و .. اینا رو یاد گرفته بود ولی ذهنش ب شدت کند بود کاسکو کم سن و سال میخوام چون واقعا حوصله سرو کله زدن با کاسکو چشم زرد رو ندارم همونطور ک تو صحبتام گفتم هردوی اینها میتونن آموزش ببینن یکی مدت طولانی تر یکی مدت کوتاه تری میخواد فک نمیکنم جایی از صحبت هام اشکالی داشته باشه اگه جاییش مشکلی داره بگید .
    هم من هم شما میدونیم ک هرچی سن بره بالا تر کار سخت تر میشه ولی نشد نداره .
    یا علی

موفق باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    آقا من نگفتم چون 8 کلمه یاد گرفته سنش کمتره خود بچه ها با توجه به عکسا گفتن حدود 1 سال سن داره خود فروشنده هم گفته ک چشاش از دودی تازه در اومده روبه خاکستری و طوسی هست و.....
    من منظورم این هست ک با توجه ب سن کمی ک داره 8 کلمه یاد گرفته ولی اون ک 2 ساله هست 5 کلمه و اون چشم زرده 20 کلمه یاد گرفته
    پس نظر شما اون 5 کلمه ای هست اگه 1500 بده درسته ؟

ببخشید دارم زیاد سوال میکنم این 4 کاسکویی هست ک میخوام بگیرم از اون 3 تا قبلی خیری ندیدم نمیخوام اینم مث قبلیا بشه
    عزیز کجای صحبت های من نوشته شده ک تو 1 سال 3 تا کاسکو فروختم ؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اینو برا من روشن کنی ممنون میشم .
    دوم اینکه بله ب حرف اومد ولی در حد 2.3 کلمه بیشتر صوت ها و .. اینا رو یاد گرفته بود ولی ذهنش ب شدت کند بود کاسکو کم سن و سال میخوام چون واقعا حوصله سرو کله زدن با کاسکو چشم زرد رو ندارم همونطور ک تو صحبتام گفتم هردوی اینها میتونن آموزش ببینن یکی مدت طولانی تر یکی مدت کوتاه تری میخواد فک نمیکنم جایی از صحبت هام اشکالی داشته باشه اگه جاییش مشکلی داره بگید .
    هم من هم شما میدونیم ک هرچی سن بره بالا تر کار سخت تر میشه ولی نشد نداره .
    یا علی

موفق باشید
    این پست دیروز شماست.برای روشن شدنتون قرمز کردمشون.تاریخ اولین پستت هم توی سایت مشخصه با اولین کاسکوت.پیام خصوصی هات هم به احترام خصوصی بودنشون نمایش نمیدم.
    بعد کاسکوی چشم کرمی که دهن باز کرده بود شما از کجا پی بردی که کند ذهنه؟!ملاک شما برای کند ذهنی چی بوده؟همین که یک کاسکوی چشم کرم دهن باز کرده بود نشون از هوش بالاش بوده.
    فکر کنم کافی باشه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16511
    سلام دوستان،من 3 روز پیش یه کاسکو جدید آوردم خونه، حدود سه سالشه، بعد از خرید به دکتر نشون دادمش و از سلامتش مطمئن شدم، فروشنده گفته دو سه کلمه حرف می زنه، ولی خب ما که چیزی ندیدیم، ولی رامه، از همون روز اول از قفس آوردمش بیرون، میره رو قفسش می شینه یا خیلی اوقات هم درجا بال می زنه، قار نمی کشه،خیلی اوقات که زیاد بهش نزدیک می شم، خودش رو باد می کنه، ولی در کل خیلی آرومه(بر عکس کاسکوی قبلیم که انقدر جیغ می زد مخ همه رو سالاد می کرد) در روز شاید چند بار سوت و جیغ بزنه، حالا سوال من اینه که این رفتار طبیعی هست؟ و اینکه دیروز که این غذاهای بسته بندی شده ی kiki رو تو ظرفش ریختم،نوکش رو می کرد تو ظرف غذا و همه ی غذا رو به هم می زد و می ریخت بیرون، ولی تخمه رو می خوره،دلیل این حرکتش چیه؟ و در آخر اینم بگم که این شازده از دست تخمه رو میگیره و پرت می کنه اون طرف و نمیذاره بهش دست بزنم(البته به نوکش می تونم دست بزنم)، دلیل اصلی اینکه پرنده قبلیم رو فروختم و اینو گرفتم هم این بود که اون تو خونه فقط با من خوب بود و از بقیه می ترسید(حتی قار هم می کشید واسه بقیه) با توجه به توضیحاتی که دادم به نظرتون این هم مثل پرنده قبلیم ترسو تشریف داره یا نه؟

صفحه 1017 از 1238 نخستنخست ... 17517917967998999100010011002100310041005100610071008100910101011101210131014101510161017101810191020102110221023102410251026102710281029103010311032103310341035103610671117 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)