همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    به نظر من این کاسکو جوجست
    حدود 3 سال هم سن داره
    پروبالش کامله اما دمش رو ببینید که تو جا به جایی خراب شده(از وست قطع شده)یا کلا از ریشه ریخته و الان داره در میاد؟
    تو قفسش 2 تا ظرف غذا وجود داره؟؟؟ظرف میوه و سبزیجات براش نخریدید؟اگر وحشیه اسباب بازی نیاز نداشت اما الان که گذاشتید تو قفس دیگه بیرون نیاریدشون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام اره من با هواپیما با خودم اوردمش ( با بدبختی که یکم به پر و بالش اسیب دید ولی نه زیاد) وقتی رسیدیم پرهاشو منظم و یک دست کرد اره وحشیه من بهش گیلاس زرد الو انبه سیب زمینی و درختی دادم ولی لب به هیچکدوم نزد بهش تخمه دادم به مقدار خیلی کم خورد نه زیاد دمش وقتی خریدم این شکلی بود تو این عکس فلاش افتاده رنگ چشاش زیاد سفید افتاده دور چشاش کرم هستش بعد یک لایه کوچیک سفید بعد مردمک من با فروشنده بابت پیر یا جوان بودن کاسکو خیلی بحث کردم و هی متذکر شد جوانه درصورت اینکه نبود پسش بیار الان دارم دنبال غذایی خب برای کاسکوم میگردم شب بود مجبور شدم با فلش عکس بگیرم فردا صبح تو روشنایی چنتا عکس دیگه میگیرم استادان نظر شما درباره پرها و ظاهر کاسکو چیه از نظر پرهاش و رنگ پرهاش و پاهاش پیره یا جوان؟
    خیلی ممنون از همه شما

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    فروشنده دقیقا این حرفو بهم زد بهد از طوسی روشن چشم رو به کرم رو به سفید میره که اکثر سفید میشه ولی گاه به تداخل رنگها حالت کرم میشه یا رگهای خونی هاله های زرد یا نارنجی ایجاد میشه که ممکنه این طوطی چند ماه قبل رنگ چشاش طوسی بوده که نباید با یک بالغ اشتباه گرفته بشه گفتش که یک کاسکو پیر بینیش پرز های بلند و ضخیم داره ولی این نداره حالا نمیدونم این حرفا تا چه حد حقیقت دارن
    اگه کاسکو از 5 سال به بالا باشه میشه سخنگو یا رامش کرد یا بیخیالش باید شد و فقط به غذاش فکر کرد چون واقعا پرنده دوست هستم و نمیخوام اصلا اذیت بشه چه پیر باشه چه جوان چون پرنده گناهی نداره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    دوستان سلام.
    روند طی کردن روز کاسکوم بگم، ببینید عادیه یا نه؟
    صبح که آفتاب طلوع میکنه سروصدا داره و قفس نوردی و سوت زدن و بازی کردن.
    بعد غذا خوردن و میاد رو قفس میشینه
    بعدش باهاش کار میکنم.
    بعد دوباره غذا میخوره و پرآرایی میکنه
    و دوباره یکم استراحت میکنه و غذا میخوره.
    بعد کار میکنم.
    بعدش دوباره یا ااستراحت یا پرآرایی میکنه .
    بعدش غذا میخوره .
    میشه شب.
    شب یکم بازی میکنه و غذا میخوره و دوباره پرآرایی و دوباره خواب.
    روزی ه اومده بود کم فعالیت میکرد اما الان زیاد شده و پرآراییش هم زیاد شده.
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط rend_ نمایش پست ها
    فروشنده دقیقا این حرفو بهم زد بهد از طوسی روشن چشم رو به کرم رو به سفید میره که اکثر سفید میشه ولی گاه به تداخل رنگها حالت کرم میشه یا رگهای خونی هاله های زرد یا نارنجی ایجاد میشه که ممکنه این طوطی چند ماه قبل رنگ چشاش طوسی بوده که نباید با یک بالغ اشتباه گرفته بشه گفتش که یک کاسکو پیر بینیش پرز های بلند و ضخیم داره ولی این نداره حالا نمیدونم این حرفا تا چه حد حقیقت دارن
    اگه کاسکو از 5 سال به بالا باشه میشه سخنگو یا رامش کرد یا بیخیالش باید شد و فقط به غذاش فکر کرد چون واقعا پرنده دوست هستم و نمیخوام اصلا اذیت بشه چه پیر باشه چه جوان چون پرنده گناهی نداره
    سلام تا وقتی کاسکو بالغ نشه امیدی به رام کردنش هست که واقعا هم سخته ولی درآخر شدنی هست حالا من عکسها رو ندیدم و سن واقعی رو ندیدم اگر مون طور که دوست عزیزم بهزاد وکیل یگفت3ساله باشه واقعا خوبه براتون و شما امید داشته باشید و بهش اجازه اعتماد رو بدید...هیچ کاری نشد نداره

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    رام کردن کاسکو اونجوری هم که میگید سخت نیست فقط باید یه سری چیز ها رو رعایت کرد
    عجله نکنید به پرنده استرس وازد نکنید از تجربیات مفید دیگران استفاده کنید برای کاسکو وقت بزارید کاسکو ها چون علاقه ی شدیدی به اجتماعی بودن دارن وقتی ترسشون از محیط و آدمای اطرافشون بریزه خودشون سعی بر ایجاد ارتباط میکنن
    حتی کاسکوی بالغ هم رام میشه اما خوب نه به راحتی کاسکوی 10 ماهه

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrmaysen نمایش پست ها
    سلام
    شرمنده که مجبور شدم این عکسا رو بذارم ، ولی چون خودتون گفتین میذارم

توی این عکسا حالت مدفوع طبیعیه یا مشکل داره؟
    سلام دوست عزیز
    حجم قسمت سفید مدفوع کمی زیاد هست . که ممکنه با ادرار مخلوط شده باشه و اینطوری شده . به نظر میاد تقریبا سالم به نطر برسه ولی این مدفوع رو بعد خوردن تخمه جات خارج کرد یا بعد خوردن میوه جات و غیره ؟ بهترین حالت مدفوع پرنده شب تا صبح هست که شب فقط تخمه میخوره و صبح اولین مذفوعی که کرد باید مورد برسی قرار بگیره ... درکل توی عکس شما مدفوع پرنده یجا خیلی آبکی یجا کمتر بوده که برمیگرده به تغذیه های مختلف پرنده .حال پرندتون هم بهتر نشده ؟ میوه بهش چیا دادین ؟ خیلی مدفوع هاش آبکی نیست به نظر خودتون نسبت به قبل ؟

سلام دوست عزیز .

عکس ها باید توی نور ملایم خورشید و بدون فلاش گرفته بشه . از اونجایی که نور فلاش توی چشم کاسکو کمی زردی به نطرم ایجاد کرده به نظرم رنگ چشم سفید هستش و سن بین 2.5 تا 3.5 سال رو داره .

تقریبا گفته های فروشنده درسته . پرز های بینی ضخیم و بلند میشن اما توی این مورد هم استثنا وجود داره بین جوجه وبالغ بودن . فعلا بهترین روش برای تشخیص سن در ابتدا آزمایش dna و در حالت دوم از ظریق برسی چشم و اندام ظاهری پرنده هست مثل پاها و پر ها و صورت و ... ! درباره رنگ چشم من تا حالا تداخلی ندیدم چون رگه خون دور چشم فقط یک حلقه دور چشم هست و روی رنگ چشم اصلی تاثیری نداره . بعدشم فروشنده اشتباه کرده که بعد از طوسی روشن رو به کرم میره ... دراصل چشم از طوسی کم کم رو به سفیدی بعدش رو به کرم رنگ و نباتی میره ...
    کاسکو ها در هر سنی آموزش پذیر اند حتی کاسکو بالغ اما مدت زمان و وقته خیلی بیشتری میخواد . (مثال بارز : یه فرد مسن خیلی دیر تر از یه جوون یه مطلب رو حفظ میکنه و یاد میگیره )

نقل قول نوشته اصلی توسط madanzadeh نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    روند طی کردن روز کاسکوم بگم، ببینید عادیه یا نه؟
    صبح که آفتاب طلوع میکنه سروصدا داره و قفس نوردی و سوت زدن و بازی کردن.
    بعد غذا خوردن و میاد رو قفس میشینه
    بعدش باهاش کار میکنم.
    بعد دوباره غذا میخوره و پرآرایی میکنه
    و دوباره یکم استراحت میکنه و غذا میخوره.
    بعد کار میکنم.
    بعدش دوباره یا ااستراحت یا پرآرایی میکنه .
    بعدش غذا میخوره .
    میشه شب.
    شب یکم بازی میکنه و غذا میخوره و دوباره پرآرایی و دوباره خواب.
    روزی ه اومده بود کم فعالیت میکرد اما الان زیاد شده و پرآراییش هم زیاد شده.
    ممنون
    سلام آقای معدن زاده به نظرم عادیه فعالیت هاش

موفق باشید

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    خودتون تو نور طبیعی ببینی اگر رنگ چشم کرم بود یعنی داره بالغ میشه،متاسفانه همه فروشنده ها واسه فروش طوطی ها از این جور دروغ ها سر هم میکنند تا طوطی رو بفروشند،ممکنه رنگ چشم طوسی با کرم اشتباه گرفته بشه اما بعد از اون رنگ چشم کامل سفید میشه که مشخصه سفیده و با کرم اشتباه گرفته نمیشه؛بقیه موارد مثل موی بینی و پاها و .... هم برای تعیین سن به کار میرند اما بهتره به رنگ چشم استناد کنید چون در این شرایط مطمئن تره.
    کاسکوی شما اگر چشم زرد هم باشه باز هم رام میشه اما زمان و تلاش بیشتری میخواد و احتمال به حرف اومدنش هم زیاده اما باز هم تلاش و زمان میخواد.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    اینم چنتا عکس دیگه

http://8pic.ir/images/yehehb65casppvthgz7c.jpg

http://8pic.ir/images/s65h3s8exmjh58u0oxym.jpg

http://8pic.ir/images/lgu33byvc0e75l5e8u0y.jpg

http://8pic.ir/images/ym2x05t0turzwwh5yjv6.jpg

http://8pic.ir/images/jk1yn4leb8yvv174l0tw.jpg

فکر کنم چشاش نباتی هستش و این اعصاب منو خورد کرده با این عکسا به نظرتون سنش از 5 سال به بالا هستش یا از 2 سال تا 5 ساله هستش؟ راستی دوستان من از صبح تاحالا غذاهای متفاوت برای کاسکو اماده کردم ک فقط یکم خیار یکم فلفل خوردش و همین الان بهش لوبیا قرمز ابپز دادم و داره با اشتها میخوره ک خوشحالم کرد میتونم بهش عدس یا ماش ابپز هم بدم یا فقط جوانه اینارو باید بهش بدم و در اخر یک تشکر خیلی خیلی بزرگ به همه بچه های اینجا که با حوصله و دقیق منو و همه رو راهنمایی میکنند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    یادم رفت بگم تازه دیروز اومده تو خانواده ما دیروز هروقت نزدیک میشدم خیلی غار میکشید ولی امروز خیلی کمتر و یواش تر غار میکشه اصلا سر و صدا هم نداره سوت هم به ندرت میزنه صبح هم هیچ سر و صدایی نداشت و بیشتر وقت مشغول بازی کردن هستش این کار طبیعی هستش؟

صفحه 881 از 1238 نخستنخست ... 381781831862863864865866867868869870871872873874875876877878879880881882883884885886887888889890891892893894895896897898899900931981 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)