همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    تشکر که زود جواب دادید ولی منظور شما وحشی بود یا حلقه دار
    وحشی بود دوست عزیز.حلقه پاهای رام رو به هیچ وجه نخرید.قبل از ورود به ایران بیمارشون میکنن و بعد از چند وقت تلف میشن.درمانی هم نداره.

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    وحشی بود دوست عزیز.حلقه پاهای رام رو به هیچ وجه نخرید.قبل از ورود به ایران بیمارشون میکنن و بعد از چند وقت تلف میشن.درمانی هم نداره.

سلام
    عذر خواهی میکنم ولی طبق تحقیقاتی که بنده با یکی از پرورش دهندگان ایرانی کاسکو داشتم کاسکو ها رو قبل از ورود به ایران مریض نمیکنند؛در بدن کاسکو ها ژنی وجود داره که در زمان استرس و ترس فعال میشه؛به دلیل این که جوجه کاسکو حساس است و شرایط حمل خیلی بده استرس باعث میشه که بدن طوطی ضعیف بشه و ممکنه تا چند ماه هم علائمی نداشته باشه و بعد از بروز علائم طوطی تلف میشه.
    کاسکو های حلقه پرورشی داخل ایران طوطی های بسیار عالی هستند که خود بنده هم یکی از آنها رو خریداری کرده بودم و اصلا و ابدا مرگ و میر ندارند و قیمتشون هم حدود 2500 هزار تومان است

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها

سلام
    عذر خواهی میکنم ولی طبق تحقیقاتی که بنده با یکی از پرورش دهندگان ایرانی کاسکو داشتم کاسکو ها رو قبل از ورود به ایران مریض نمیکنند؛در بدن کاسکو ها ژنی وجود داره که در زمان استرس و ترس فعال میشه؛به دلیل این که جوجه کاسکو حساس است و شرایط حمل خیلی بده استرس باعث میشه که بدن طوطی ضعیف بشه و ممکنه تا چند ماه هم علائمی نداشته باشه و بعد از بروز علائم طوطی تلف میشه.
    کاسکو های حلقه پرورشی داخل ایران طوطی های بسیار عالی هستند که خود بنده هم یکی از آنها رو خریداری کرده بودم و اصلا و ابدا مرگ و میر ندارند و قیمتشون هم حدود 2500 هزار تومان است
    بحث کاسکوهای پرورشی حلقه پای ایرانی از وارداتی ها کاملا جداست و با این مورد که داخلی ها به مشکل بر نمیخورن شکی نیست و شاید قیمت بالاشون هم به همین دلیل باشه.ولی در مورد وارداتی تقریبا بنده مطمئن هستم توی تلف شدن و ناقل کردنشون به بیماری چون وارد کننده و توزیع کننده ای که توی تهران حرف اول رو میزنه از دوستان صمیمیم هست و خودشم دامپزشکی خونده و اتفاقا تکثیر هم میکنه و به یقین این مطلب رو عنوان میکرد.موارد بسیار زیادی هم بوده که تلف شدن پیش کاربرا.اگر عامل استرس باعث تلف شدنشون میشد فرقی بین پرورشی و جوجه های وحشی نباید باشه چون هردوتوی شرایط یکسان و در جعبه های نامناسب به صورت غیر قانونی وارد میشن ولی شاید تلف شدن جوجه های وحشی بشدت کم باشه و تقریبا مگر اینکه بیماری در بین راه بگیرن نزدیک به صفر باشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    kasko
    شماره عضویت
    12340
    سلام
    آقا چشمه طوطی من طوسیم نیست زردم نیست اگه سنش بالاست پس چرا هنوز وحشی ؟ بدش اندامش نیمیخوره به این طوطی سن بالاها خیلیم چالاک و وحشیه من عکس های چشم طوسی و دیدم این طوسی نیست

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    بحث کاسکوهای پرورشی حلقه پای ایرانی از وارداتی ها کاملا جداست و با این مورد که داخلی ها به مشکل بر نمیخورن شکی نیست و شاید قیمت بالاشون هم به همین دلیل باشه.ولی در مورد وارداتی تقریبا بنده مطمئن هستم توی تلف شدن و ناقل کردنشون به بیماری چون وارد کننده و توزیع کننده ای که توی تهران حرف اول رو میزنه از دوستان صمیمیم هست و خودشم دامپزشکی خونده و اتفاقا تکثیر هم میکنه و به یقین این مطلب رو عنوان میکرد.موارد بسیار زیادی هم بوده که تلف شدن پیش کاربرا.اگر عامل استرس باعث تلف شدنشون میشد فرقی بین پرورشی و جوجه های وحشی نباید باشه چون هردوتوی شرایط یکسان و در جعبه های نامناسب به صورت غیر قانونی وارد میشن ولی شاید تلف شدن جوجه های وحشی بشدت کم باشه و تقریبا مگر اینکه بیماری در بین راه بگیرن نزدیک به صفر باشه.
    هنوز در این مورد به قطعیت نمیشه نظر داد و هر کسی نظر خودش رو داره؛بنده سندیت صحبتهام به دکتریست که چند سالیه به طور حرفه ای کاسکو پرورش میده و با پرورش دهنگان اروپایی درارتباطه ولی باز هم نمیشه 100 درصد به این موضوع اتکا کرد.
    به علاوه بیمار کردن طوطی ها هم کاری خلاف اخلاقیاته و بعید میدونم تمامی پرورش دهندگان پاکستانی چنین کاری کنند

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط abed8049 نمایش پست ها
    سلام
    آقا چشمه طوطی من طوسیم نیست زردم نیست اگه سنش بالاست پس چرا هنوز وحشی ؟ بدش اندامش نیمیخوره به این طوطی سن بالاها خیلیم چالاک و وحشیه من عکس های چشم طوسی و دیدم این طوسی نیست
    سلام
    دوست عزیز اندام طوطی تا وقتی دون خور میشه به سرعت رشد میکنه بعد از اون این رشد اینقدر کم میشه که تقریبا ما احساس نمیکنیم پس درشتی و کوچکی یا اندام ربطی به سن ندارند؛چالاکی و زبری هم به سن ربطی نداره
    در مورد وحشی بودن هم طوطی اگر 100 سالش هم باشه اگر کسی باهاش کار نکنه اهلی نمیشه پس سن بالا دلیل نمیشه که حتما اهلی باشه
    برای تعیین شن هم بهتره یک عکس از چشم در نور طبیعی برامون بزارید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    kasko
    شماره عضویت
    12340
    ویرایش توسط اسکندری : 10th May 2013 در ساعت 02:01 PM

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    تو این عکس به نظر چشم کرم میاد؛یعنی 4-5 سال سن داره و داره بالغ میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    kasko
    شماره عضویت
    12340
    سلام

میشه از روی رنگ دم طوطی سن را تشخیص داد؟
    میگن قهوهای جونه ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط abed8049 نمایش پست ها
    سلام

میشه از روی رنگ دم طوطی سن را تشخیص داد؟
    میگن قهوهای جونه ؟
    دم کاسکو کنگو قرمزه یعنی همین طوطی که شما دارین . کاسکوی تیمنه دمش قهوه ایه

رنگ دم هم ربطی به سن نداره . فقط از روی رنگ چشم میشه حدود سن کاسکو رو مشخص کرد

صفحه 574 از 1238 نخستنخست ... 744745245555565575585595605615625635645655665675685695705715725735745755765775785795805815825835845855865875885895905915925936246741074 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)