مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    لای انگشت کوچیک و انگشت بعدی یعنی لای انگشت چهارم و پنجم تخمه رو می ذارم و بعد بهش میدم البته دستمو به صورت باز به سمتش می برم و نمی بندم که تخمه رو ببینه. ممنون
    قفس طوطی رو تو چه ارتفاعی گذاشتید ؟ وقتی کنار قفس هستید طوطی از شما پایین تره یا بالاتر ؟ این ترسی که میگید به چه صورته ؟ قار میزنه ؟ یا فقط فرار میکنه ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    قفس طوطی رو تو چه ارتفاعی گذاشتید ؟ وقتی کنار قفس هستید طوطی از شما پایین تره یا بالاتر ؟ این ترسی که میگید به چه صورته ؟ قار میزنه ؟ یا فقط فرار میکنه ؟
    با سلام قابل توجه اون دوستی که گفت کاسکو سنش بالا باشه رام نمیشه. کاسکوی من چشم دودی روشن نزدیک به طوسی هست. سپیده خانم ممنون از پاسختون قفس طوطی 40سانت از زمین فاصله داره. و از ما پایین تر هست. 2ماه دارمش. از قار افتاده و از دست همه غذا می گیره. ولی اگه دستو داخل قفس خالی ببری سمتش دستو گاز میگیره و یکم میترسه اجازه نوازش و دست زدن بهش رو به ما نمیده.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    با سلام قابل توجه اون دوستی که گفت کاسکو سنش بالا باشه رام نمیشه. کاسکوی من چشم دودی روشن نزدیک به طوسی هست. سپیده خانم ممنون از پاسختون قفس طوطی 40سانت از زمین فاصله داره. و از ما پایین تر هست. 2ماه دارمش. از قار افتاده و از دست همه غذا می گیره. ولی اگه دستو داخل قفس خالی ببری سمتش دستو گاز میگیره و یکم میترسه اجازه نوازش و دست زدن بهش رو به ما نمیده.
    اگر منظورتون پست اون دوستیست که گفته کاسکو وحشی دیر تر رام میشه.....کاملا درست گفتن! تو این صفحه که کسی نگفته اصلا رام نمیشه...
    ویرایش توسط بابک آژیده : 25th December 2013 در ساعت 01:44 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام . بیرون قفس چی ؟ دست خالی برید سمتش میترسه ؟

قفس رو طوری ارتفاعش رو تنظیم کنید که وقتی کنارش می ایستید روبروی چشم شما باشه . پایین تر بودنش باعث میشه ترسش هم بیشتر بشه از شما . بالاتر بودن حس برتری بهش میده .

رفتارش کاملا طبیعیه داخل قفس . قفس رو قلمرو خودش میدونه و دوست نداره دست بدون علت وارد قلمروش بشه . پس فقط وقتی به شما اجازه میده که شما دست پر باشید . بیرون قفس باهاش تمرین کنید .

اینم در نظر بگیرید که 2 ماهه که پیش شماست . تا همین الان که از دست همه غذا میگیره کلی پیشرفت داشته و نباید نا امید بشید . باید کم صبر و تحملتون رو بیشتر کنید .

به نظر من نوازش سر هم که جز واجبات نیست . دوست نداره مجبورش نکنید .

یه مدت دیگه با روش هایی که دوستان پیشنهاد کردن ، بیرون قفس فقط با دست بهش غذا بدید تا به حضورتون کنار خودش عادت کنه و بعد مراحل بعدی رو انجام بدین .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . بیرون قفس چی ؟ دست خالی برید سمتش میترسه ؟

ممنون از پاسختون. بیرونش که میارم فقط بال بال میزنه و دچار تکرر فضله میشه فکر کنم بخاطر استرس باشه واسه همین دیگه بیرونش نیاوردم. بیرونم که میارم از دستم تخمه میگیره ولی اگه دستم خالی بره سمتش میترسه و بال بال میزنه یا این ور اونور میره. ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    یک مدت بزارید کاسکوتون بیرون باشه و خودتون از اتاق برید بیرون و در اتاق ببندید تا به اتاق عادت کنه همین کار کنین چند بار خودتون پیش کاسکو نمونین وقتی بیرونه و عادت میکنه

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    ممنون از پاسختون. بیرونش که میارم فقط بال بال میزنه و دچار تکرر فضله میشه فکر کنم بخاطر استرس باشه واسه همین دیگه بیرونش نیاوردم. بیرونم که میارم از دستم تخمه میگیره ولی اگه دستم خالی بره سمتش میترسه و بال بال میزنه یا این ور اونور میره. ممنون
    چاره کارتون رو من قبلا بهتون توضیح دادم این بار مفصلتر بهتون میگم
    کاسکو از دست خالی میترسه,کلا از دست میترسه چون صید شدست و با دست گرفتنش و خاطره خوشی نداره,وقتی ازدستتون غذا میگیره به خاطره اون غذاییه که تو دستتونه یعنی رغبت به غذا به ترسش غلبه میکنه
    شما تخمه رو بین انگشت شصت و اشاره طوری بگیرید که طوطی اونو نبینه,ببرید سمت طوطی و اگر فرار کرد و ترسید نگران نباشید تخمه رو بهش نشون بدید و بزارید بخوره,بعد چند بار بهش تخمه رو طوری که ببینه بدید دوباره کار قبل رو تکرار کنید و تخمه رو پنهان کنید,منظورم از پنهان کردن اینه که اصلا تخمه رو نبینه وفکر کنه دستتون خالیه.....
    بعد از یک مدت میفهمه که دست خالی هم حتما توش غذا هست و بعد شما میتونید کلا تخمه رو حذف کنید و دستتون رو خالی ببرید سمتش و اون نترسه و بعد ادامه تمرین

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    در رابطه با نترسیدن هم بنده دو راه بهتون پیشنهاد دادم هم آقای وکیلی یه راه گفتن دیگه بقش برمیگرده به نوع کار شما ... باید صبور و مهربون باشید ...
    بال زدنش بخاطر سه حالت هست
    )1- در کردن خستگی موندن داخل قفس و این نوعش انقدر بال میزنه تا به نفس نفس بیافته اما بعد از چند دقیقه آروم میشه و روی قفس مشغول میشه به گشتن و خوش گذرونی .
    )2- دور کردن عوامل که ازش میترسه حالا چه انسان چه اشیا . کاسکو با پف کردن و صدای تقی که با نوکشون در میارن این اخطار رو دارند میدن که محیط ماله منه لطفا نزدیک نشو خوشم نمیاد ...
    )3- نشونه هیجان و خوشحالی از هرچیز مثل اومن صاحب کنارش که معمولا بعد از بال زن شروع به سوت زدن یا حرف زدن میکنن برای صاحب ...
    مورد سوم چون کاسکو شما تازه وارد هست درباره وصف حال پرنده شما نیست .

اگر از دوماه بیشتر میگذره از ورودش به منزل میتونید بیرونش بیارید . بیرون اوردنش ها اون هم به مدت مشخص باعث میشه کم کم ترسش بریزه و به محیط بیرون قفس هم عادت کنه . کاسکو ها خودشون حد خودشون رو میدونن . محیط بیرون قفس هم نیاز به زمان آشنایی داره مثل محیط توی قفس . بیاریدش بیرون بهش غذا بدین . حتی اگه بال زد از دور نشید چون دور شدن شما باعث میشه فکر کنه با اینکار دایما میتونه دورتون کنه . بال زد بی حرکت سر جاتون بایستید تا آروم بشه . ولی تا آروم نشه بهش جایزه ندین تا به این شرایط بال زن از ترس شرطی نشه . اولین بار ها که بیرونش میاری سعی نکنید از همون اول نزدیک و کنارش باشید . وقتی اومد به کار خودتون برسید و باهاش حرف بزنید . آرومش کنید و از دور مراقبش باشی . بعد کم کم بهش نزدیک بشید. این طی مت ها باعث میشه از محیط بیرون قفس نترسه .
    نترسیدن از دست هم خیلی زمان میخواد پس نبای ناامید بشید زیا تو کوک این باشید الان نترسه و ... هم به کاسکو فرصت بدین و هم خودتون باهاش کار کنید ....

موفق باشید ببخشی زیاد شد یاعلی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    دوست عزیز نور رو کم کنید که طوطی رو اهلی کنید؟؟؟؟فلسفه اهلی کردن طوطی اینه که شما رو ببینه و بهتون اعتماد کنه نه این که از روی ناچاری اهلی بشه شما خودت فکر کنید ببرنتون جایی که هیچ کس و هیچ چیز رو نمیشناسید بعد قدرت دیدتون رو کم کنند و روتون آزمایش انجام بدن،بهنظر شما این طوری استرستون کم میشه؟؟؟؟!!!!!!
    سلام دوست عزیز من منظورم بحث رام صرف نبود راستش وقتی خاکستری رو با ماشین جابجا میکنم وقتی شب باشه راحت میتونم کاور روی قفس رو بردارم و اونم با اشتیاق نگاه خیابان میکنه و به نظر خوشش میاد اما در روز به شدت دچار استرس شده و میلرزه اصل سوال من برای همین بود یک سوال دیگه که داشتم آیا کاسکو ها در زمان دویدن سریع روی زمین میلنگند ؟ چون وقتی با خاکستری دارم بازی مکنم و میدوهه انگار یکی از پاهاش بعد از هر از چند گامی میلنگه مثل اینکه پاش درد میکنه در ضمن دوستان عزیز خاکستری من این روز ها ساکت تر شده و هی گردنشو دراز میکنه و انگار با حنجرش صداهای بم ولی خیلی آرومی در میاره این مال زمانیه که کسی بهش محل نمیذاره به نظر شما داره به حرف میاد؟ ممنون از کمکتون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من منظورم بحث رام صرف نبود راستش وقتی خاکستری رو با ماشین جابجا میکنم وقتی شب باشه راحت میتونم کاور روی قفس رو بردارم و اونم با اشتیاق نگاه خیابان میکنه و به نظر خوشش میاد اما در روز به شدت دچار استرس شده و میلرزه اصل سوال من برای همین بود یک سوال دیگه که داشتم آیا کاسکو ها در زمان دویدن سریع روی زمین میلنگند ؟ چون وقتی با خاکستری دارم بازی مکنم و میدوهه انگار یکی از پاهاش بعد از هر از چند گامی میلنگه مثل اینکه پاش درد میکنه در ضمن دوستان عزیز خاکستری من این روز ها ساکت تر شده و هی گردنشو دراز میکنه و انگار با حنجرش صداهای بم ولی خیلی آرومی در میاره این مال زمانیه که کسی بهش محل نمیذاره به نظر شما داره به حرف میاد؟ ممنون از کمکتون
    بهتره پرنده رو جا به جا نکنید اگه واجب نسیت
    اگه عادت داشته باشه ترسش کمتره
    در مورد لنگیدن کلن یک جوری خاصی را میرن رو زمین پرنده شما هم اگه رو یک پا فکر میکنید میلنگه شاید مشکل داره شایدم ناخنش گیر میکنه و فکر میکنید میلنگه
    اگه صداهای عجیب در میاره احتمالن میخواد تقلید کنه

صفحه 669 از 1238 نخستنخست ... 1695696196506516526536546556566576586596606616626636646656666676686696706716726736746756766776786796806816826836846856866876887197691169 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)