مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام الان کاسکو من یک هفته هستش سلام رو نامفهوم میگه یعنی مشخصه کاملا داره سلام رو میگه ولی هنوز واضح واضح نشده من هر روز سلام بهش میگم صدا ضبط شده هم هر روز واسش میزارم روز به روز داره بهتر میشه ولی چقد طول میکشه کاملا کاملا واضح سلام رو بگه ؟

بعد یاد گرفتن سلام و گفتن واضح کلمه سلام بقیه کلمات رو با سرعت بیشتری یاد میگیره؟مثلا اگه باهاش کار بشه یک روز درمیون میتونه کلمه جدید رو یاد بگیره و واضح بگه یا بیشتر طول میکشه

کاسکو باهوشی هستش هنوز یک سالش نشده ولی زبون باز کرده ماشالله.

یک سوال هم از سپیده خانوم داشتم من امروز مث همه روز ها دیگه کاسکو رو با جایزه رو دست اوردم و طبق معمول یک گشت کوچولو با هم زدیم ولی وقتی بردمش پیش قفس بجا اینکه سریع بره بالا قفس میومد طرف شونه من جایه تعجب بود هرچقد به قفس نزدیکش میکردم بالا قفس نمیرفت منم دستمو یواش یواش پایین اوردم ( چون خشک شده بود انقد که ثابت نگهش داشته بودم) کاسکوم هم یواش یواش اومد رو شونه من منم گفتم یک گشت دیگه ای بزنم شاید خوشش اومد تو همین گشت گذار یکهو از شونه من پرید پایین منم هرکاری کردم نیومد رو دستم هیچ راه دیگه ای وجود نداره بدون جایزه بیاد رو دستم؟اخه نمیدونم تا کی باید اینکارو کنم و چقد طول میکشه تا قشنگ راحت هروقت دلم بخواد بیاد رو دستم.

تو قفس هم که هستش وقتی میخوام بیارمش رو دستم یکم ناز و تردید میکنه با هزار دوز و کلک میارمش رو دستم و سریع از قفس خارجش میکنم ولی وقتی هم رو دستمه و از اتاق بیرون هستیم تخمه میگیره و میخوره از دستم.

سلام . ماشالا خدا حفظش کنه

من برای حرف زدن دقیقش و روی دست اومدن کاملش نمیتونم زمان خاصی به شما بگم

وقتی کلمه اول رو بگه بقیه کلمات رو راحتر یاد میگیره اما نه یه روز درمیون .. حداقلش 4 روز ممکنه طول بکشه .. حداکثرش ممکنه یک ماه طول بکشه .. دیگه همه اینا به خود طوطی و تمرین شما بستگی داره ، شایدم استثنا وجود داشته باشه و یه طوطی زودتر کلمه ای رو یاد بگیره

در مورد روی دست اومدن .. معمولا بعد از اینکه طوطی روی دست میاد من پیشنهاد میدم که با طوطی بازی نردبون تمرین بشه ، اول با هر قدم یه جایزه بعد با دو قدم یه جایزه و کم کم تا 5 قدم و 10 قدم یه جایزه پیش میرن .. طوریکه کم کم طوطی یاد بگیره بدون جایزه هم روی دست بیاد . شما گفتید فعلا آمادگیشو نداره اما روی دست میشینه برای دور زدن تو خونه . برای همین گفت این تمرین رو باهاش کار نکنید فعلا . هر وقت دیدین آمادگی داره باهاش بازی نردبون رو تمرین کنید

در مورد اینکه روی دست شما نیومده وقتی پریده ، اگه روی زمین پریده باشه ، و ارتفاعش از شما کمتر بوده قاعدتا باید میومده روی دست .. اما اگه اینحور مواقع نمیاد( نه داخل قفس ) ، دو دست رو با هم ببرید سمتش ، یکی که زیر پای طوطی برده میشه یکی هم از پشت سر طوطی ، طوطی رو به سمت دست جلویی هدایت میکنه ..

این تاپیک رو بخونید :

http://www.parsipet.ir/thread9173.html

روی شونه هم نذارید بشینه حتی اگه خودش دوست داشت

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    باسلام کاسکوی من امروز وقتی یک کاسکوی نژادکنگورا دید عاشق شد وهمش میخواست بره پیشش من این اجازه را بهش دادم ولی اون یکی کاسکوداشت بهش حمله میکرد من هم میترسم حالا پرکن بشه اخه هنوز داره دنبال اون میگردهبه نظر شما نمیتونم اون دو تا را توی یکقفس بذارم تا جفت هم بشن کاسکوی من سنش دوساله و اون یکی پنج سال سن داره اگه برایکاسکوم جفت بگیرم دیگه حرف نمیزنه؟نمیدونم باید چکارکنم یک سوال دیگه هم داشتممیشه بگید چطوری میشه به کاسکو حرف زدن را یاد داد اخه من یک کلمه را هزار بارمیگم ولی مثلا یک کلمه ی دیگه راکه حتی تلفظش سختر هم هست بعد یکی دوبار گفتن یادمیگیره در ضمن سو تغذیه کاسکوی من وقتی میبینه یک کاسکوی دیگه غذا میخوره برطرفمیشه وشروع میکنه به غذا خوردن برای همین میخواهم برایش جفت بگیرم.ولی میترسم اگهجفت بگیرم از حرف زدن بیفته اگه میشه راهنماییم کنید با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    راستی برای جفت گیری باید کاسکو ها هم نژاد باشند؟ فکرکنم برای همینه که اون یکی کاسکو کاسکوی من را دوست نداره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    یه سوال دیگه هم در مورد قیمت کاسکو داشتم من کاسکومو وقتی یک سال ونیم سن داشت دو میلیون خریدم وقتی پست یکی از کاربران سایت خوندم تعجب کردم که کاسکوی کنگوشونو یک میلیو ششصد گرفتن من کاسکوم نژادش تمینه هست ارزیابی کاسکو برای تعیین قیمت چیه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    سلام سپیده خانم ببخشید که اینقدر سوال میپرسم منوقتی دلایل شما را برای ننشستن کاسکو روی شانه خوندم واقعا ترسیدم چون کاسکوی منمثل یکی از کاربران سایت وقتی روی شونم میشینه سعی داره گوشواره ی من را بکنه ومدام گوشم را میکشه من چکار باید بکنم که بامن بد نشه ولی دیگه روی شانه ی من همنشینه شما در مورد حس مالکیت کاسکو وقتی صمیمی میشه کاملا درست گفته بودید هرکسوارد اشپزخونه ی ما میشه کاسکوم به اون نوک میزنه واگر شخص نره به لباسش میچسبهاگه میشه راهنماییم کنید در ضمن من وکاسکوم خیلی بهم وابسته شدیم به طوری که منوقتی بیرون از خانه میرم لب به اب وغذا نمیزنه و همینطور یه جا میشینه و حرفنمیزنه میخواستم بدونم اگه خواستم برم مسافرت و فلفلی را پیش کس دیگه ای بذارمافسرده میشه؟ممنون از راهنمایی های همیشگی شما

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934

24

با سلام شرمنده که اینقدر سوال میپرسم میشه بگید چطوری میشه کاسکو یی که اینه جلوش بوده را ترک داد اخه من نمیدونستم نباید جلوش اینه بذارم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط فلفلی نمایش پست ها
    باسلام کاسکوی من امروز وقتی یک کاسکوی نژادکنگورا دید عاشق شد وهمش میخواست بره پیشش من این اجازه را بهش دادم ولی اون یکی کاسکوداشت بهش حمله میکرد من هم میترسم حالا پرکن بشه اخه هنوز داره دنبال اون میگردهبه نظر شما نمیتونم اون دو تا را توی یکقفس بذارم تا جفت هم بشن کاسکوی من سنش دوساله و اون یکی پنج سال سن داره اگه برایکاسکوم جفت بگیرم دیگه حرف نمیزنه؟نمیدونم باید چکارکنم یک سوال دیگه هم داشتممیشه بگید چطوری میشه به کاسکو حرف زدن را یاد داد اخه من یک کلمه را هزار بارمیگم ولی مثلا یک کلمه ی دیگه راکه حتی تلفظش سختر هم هست بعد یکی دوبار گفتن یادمیگیره در ضمن سو تغذیه کاسکوی من وقتی میبینه یک کاسکوی دیگه غذا میخوره برطرفمیشه وشروع میکنه به غذا خوردن برای همین میخواهم برایش جفت بگیرم.ولی میترسم اگهجفت بگیرم از حرف زدن بیفته اگه میشه راهنماییم کنید با تشکر
    سلام
    لطفا سالاتتون رو تو یک پست بپرسید
    احتمال پرکن شدنش کمه ولی اگه نمیخواید براش جفت بخرید پرنده پیشش نیارید بری تشخیص نروماه بودن هم فقط پیش هم رفتن نیست باید ازشون تست دی ان ای گرفته بشه
    بیشتر روش رخ به رخ یا صحبت دونفر باهم رو یاد میگیرن باهاش دو سه تا کلمه رو تمرین کنید نه که یک کلمه رو هزار بار تو یک روز بگید
    براش جفت بخرید توجهش به شما کم میشه و کم حرف میزنه و ممکنه حرف نزنه
    اگه گرسنه باشه خودش غذا میخوره و به پرنده ی دی
    ه کار نداره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    یه سوال دیگه هم در مورد قیمت کاسکو داشتم من کاسکومو وقتی یک سال ونیم سن داشت دو میلیون خریدم وقتی پست یکی از کاربران سایت خوندم تعجب کردم که کاسکوی کنگوشونو یک میلیو ششصد گرفتن من کاسکوم نژادش تمینه هست ارزیابی کاسکو برای تعیین قیمت چیه؟
    شما کمی گرون خریدی و هر شهر قیمتا فرق میکنه کمی
    بهتره از نژآ خودش بخرید اگه میخواد جفت بزنید
    ارزیابی قیمت سن - و حرف زدن و رام بودن هست البته تولید داخل از خارج گرون تره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    با سلام شرمنده که اینقدر سوال میپرسم میشه بگید چطوری میشه کاسکو یی که اینه جلوش بوده را ترک داد اخه من نمیدونستم نباید جلوش اینه بذارم
    سلاممیت
    ونید کم کم از اینه فاصلش بدید یا کلن براش اسباب بازی بیشتر تو قفس بذارید و اینه رو بردارید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    راستی برای جفت گیری باید کاسکو ها هم نژاد باشند؟ فکرکنم برای همینه که اون یکی کاسکو کاسکوی من را دوست نداره
    سلام . جفت شدن کنگو و تیمنه جز اتفاقای نادر هست ولی اتفاق افتاده اما در مورد شرایط جفت شدن هم که آقا ابولفضل توضیح دادن . حتی غذا دادن به طوطیه دیگه و منقار به منقار شدن هم ممکنه نشونه نر و ماده بودنشون نباشه ، حتما باید برای اطمینان آزمایش گرفته بشه ازشون

طوطی ها برای اینکه ارتباط خوبی بینشون برقرار بشه به زمان نیاز دارن

پرکن نمیشه یه روزه ..

سن کاسکوی شما هم برای جفت شدن کمه حداقل باید 3 سال داشته باشه .

تا وقتی که از سلامت طوطی های دیگه مطمئن نشدین به کاسکوی خودتون نزدیک نکنید .اما اگه کاسکو ها صاحب داشته باشن و یک ماه ، یک ماه و نیم از حضورشون در خونه ی صاحبشون گذشته مشکلی نداره اگه به طوطی شما نزدیک بشن

امکانش کمه که از حرف زدن بیفته اما امکانش هست که کم بشه .. اول تصمیم بگیرید که خوشحالی طوطی براتون مهمه یا حرف زدنش و شیرین کاری ، بعد برای جفت شدنش با یه طوطی دیگه برنامه ریزی کنید

درباره حرف زدن که آقا ابولفضل توضیح دادن ، کلماتی رو بکه یشتر تکرار میشه تو خونه و تو مکالمات و حتی کلماتی که آهنگین تر هستن رو زودتر یاد میگیرن.

غذا خوردنش ممکنه حتی با خوردن اون غذا توسط شما هم تغییر کنه . سعی کنید شما هم میوه یا سبزیحاتی و غذاهایی که براش میذارید رو جلوش بخورید

سلام سپیده خانم ببخشید که اینقدر سوال میپرسم منوقتی دلایل شما را برای ننشستن کاسکو روی شانه خوندم واقعا ترسیدم چون کاسکوی منمثل یکی از کاربران سایت وقتی روی شونم میشینه سعی داره گوشواره ی من را بکنه ومدام گوشم را میکشه من چکار باید بکنم که بامن بد نشه ولی دیگه روی شانه ی من همنشینه شما در مورد حس مالکیت کاسکو وقتی صمیمی میشه کاملا درست گفته بودید هرکسوارد اشپزخونه ی ما میشه کاسکوم به اون نوک میزنه واگر شخص نره به لباسش میچسبهاگه میشه راهنماییم کنید در ضمن من وکاسکوم خیلی بهم وابسته شدیم به طوری که منوقتی بیرون از خانه میرم لب به اب وغذا نمیزنه و همینطور یه جا میشینه و حرفنمیزنه میخواستم بدونم اگه خواستم برم مسافرت و فلفلی را پیش کس دیگه ای بذارمافسرده میشه؟ممنون از راهنمایی های همیشگی شما
    خواهش میکنم دوست من هر سوالی داشتید بپرسید

نذارید روی شونه بشینه . به همین سادگی . با شما هم بد نمیشه .. فقط بذارید روی انگشتا بشینه . موقعی که روی دست میاریدش ، دست رو خم کنید به طوریکه آرنج پایین باشه و انگشتا هم راستای شونه ، نذارید برای رفتن به شونه راهی داشته باشه

در مورد حس مالکیت متوجه نشدم یکم سوالتون رو واضح تر بگید

این وابستگی شدید اصلا خوب نیست .. سعی کنید کمش کنید و تو خونه باید از دست شخص دیگه هم غذا بخوره .. تا وقتی شما نیستید و اون شخص غذایی بهش داد قبول کنه .

صفحه 1139 از 1238 نخستنخست ... 139639103910891120112111221123112411251126112711281129113011311132113311341135113611371138113911401141114211431144114511461147114811491150115111521153115411551156115711581189 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)