همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال دارم لوبیا سبز و کلمو اینا رو خام بدم به کاسکوم؟
    سلام.هم خام و هم آبپز میتونید استفاده کنید.هضم آبپز سریعتر و راحت تر هست بخصوص که اگر قرار باشه عصر به بعد به طوطی داده بشن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    یه طوطی با معرفت
    شماره عضویت
    15341
    دوستان سلام و خسته نباشید . میخوام به طور خلاصه روش تربیت کاسکومونو بهتون بگم و نقدی بود بگین . خیلی بهش اهمیت بدیم هم خودم و خونواده که طوری همه رو مثل جفتش ببینه.البته کاکام زیاد پیشمون نیست یه موقع از یاد نبرتش کاکامو?؟ کارش طوری که دیر به دیر میتونه کاسکو رو ببینه .1 ماه به1ماه. 2 =تنبیه کردن به موقع مثلا کار اشتباهی میکنه , تنبیهش هم بردن تو قفس و پارچه ای که هر شب میندازیم روش تا بخوابه روبرای 2 دقیقه میندازم روش . سوالم این جاست که محبت زیادی بهش طوری که واقعا تمام اعضای خونه رو یکی ببینه یعنی همه رو مثل جفتش ببینه , مثلا باهاش حرف زدن کار کنیم .نازشم بخریم بزرگ بشه چطوری میشه ???؟؟؟(یکم پرجوی داشت قبلا, دیگه الان اصلا نداره چون زیادی بهش میرسیم) ایا پرهای که سالم نیستن درست میشه ?؟ الان که دیگه فقط پر ارایی میکه و مشکلی نداره .3= من وقتی در قفس برای کاسکوم باز میکنم از رو چوب میاد رو دستم و میارمش بیرون تازه سرشم خم میکنه, راحت انگاری شیرین کاری میکنه . و مواقعی که دراز کشیدم میاد رو سینم تا نازش کنم زیر 2رونش پاهای نازکش میگیرم میارمش میگم بوس بده اونم میده بدش نمیاد تازه صدای بوسم در میاره وقتی این کارو میکنم .طولانی شد ببخشید . ممنون از همگی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715

درخواست کمک در باره رفتار طوطی

سلام دوست عزیز
    ممنونم بابت سایت خوبتون
    من الان حدود 20 روز میشه که یه کاسکو خریدم ، اصلا غار نمیکشه ، صبح ها وقتی بیدار میشه عادت داره بره کنچ قفس ، با نوکش یکی از میله های افقی رو بگیره و باپاهاش حالت دویدن به خودش میگیره و صوت بزنه(یعنی پاهاش رو رو میله عمودی بالا پایین میکنه و حالت لیز خوردن میشه)، بقیه روز رو هم تقریبا روی چوبش ساکت وامیسته
    هر وقت هم میخوام ظرف غذا یا آبش رو عوض کنم باز همین حالت دویدن میگیره البته خیلی کم یعنی میره گوشه چوب و خیز برمیداره واسه این حرکتش، الان میخوام کاری کنم که بیاد از دستم غذا بگیرهه ،ظرف غذاشو خالی کردم ، وقتی یه دونه تخمه دست میگیرم و دستمو میبرم جلو حتی میگذارم رو میله کنار چوب ، باز همین حالت رو میگیره ولی غار نمیکشه و از دستم نمیگیره
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    مرسی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrmaysen نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ممنونم بابت سایت خوبتون
    من الان حدود 20 روز میشه که یه کاسکو خریدم ، اصلا غار نمیکشه ، صبح ها وقتی بیدار میشه عادت داره بره کنچ قفس ، با نوکش یکی از میله های افقی رو بگیره و باپاهاش حالت دویدن به خودش میگیره و صوت بزنه(یعنی پاهاش رو رو میله عمودی بالا پایین میکنه و حالت لیز خوردن میشه)، بقیه روز رو هم تقریبا روی چوبش ساکت وامیسته
    هر وقت هم میخوام ظرف غذا یا آبش رو عوض کنم باز همین حالت دویدن میگیره البته خیلی کم یعنی میره گوشه چوب و خیز برمیداره واسه این حرکتش، الان میخوام کاری کنم که بیاد از دستم غذا بگیرهه ،ظرف غذاشو خالی کردم ، وقتی یه دونه تخمه دست میگیرم و دستمو میبرم جلو حتی میگذارم رو میله کنار چوب ، باز همین حالت رو میگیره ولی غار نمیکشه و از دستم نمیگیره
    مرسی
    سلام این حالت در کاسکوها طبیعی و مشکلی نداره الان که غار نمیکشه کم کم بهش نزدیک تر شید و در تربیت و سخنگوییش وقت بزارید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام دوست عزیز
    ممنونم بابت سایت خوبتون
    مرسی
    سلام به پارسی پت خوش آمدید.لطفا از قفسش عکس بگذارید.چند سال یا ماهشه؟اینکه قار نمیکشه خیلی خوبه ولی همچنان از شما میترسه و به هیمن خاطر به میله ها آویزون میشه.توی قفسش اسباب بازی هم گذاشتید؟
    ویرایش توسط اسکندری : 25th April 2014 در ساعت 10:37 AM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sokoote1990 نمایش پست ها
    دوستان سلام و خسته نباشید . میخوام به طور خلاصه روش تربیت کاسکومونو بهتون بگم و نقدی بود بگین . خیلی بهش اهمیت بدیم هم خودم و خونواده که طوری همه رو مثل جفتش ببینه.البته کاکام زیاد پیشمون نیست یه موقع از یاد نبرتش کاکامو?؟ کارش طوری که دیر به دیر میتونه کاسکو رو ببینه .1 ماه به1ماه. 2 =تنبیه کردن به موقع مثلا کار اشتباهی میکنه , تنبیهش هم بردن تو قفس و پارچه ای که هر شب میندازیم روش تا بخوابه روبرای 2 دقیقه میندازم روش . سوالم این جاست که محبت زیادی بهش طوری که واقعا تمام اعضای خونه رو یکی ببینه یعنی همه رو مثل جفتش ببینه , مثلا باهاش حرف زدن کار کنیم .نازشم بخریم بزرگ بشه چطوری میشه ???؟؟؟(یکم پرجوی داشت قبلا, دیگه الان اصلا نداره چون زیادی بهش میرسیم) ایا پرهای که سالم نیستن درست میشه ?؟ الان که دیگه فقط پر ارایی میکه و مشکلی نداره .3= من وقتی در قفس برای کاسکوم باز میکنم از رو چوب میاد رو دستم و میارمش بیرون تازه سرشم خم میکنه, راحت انگاری شیرین کاری میکنه . و مواقعی که دراز کشیدم میاد رو سینم تا نازش کنم زیر 2رونش پاهای نازکش میگیرم میارمش میگم بوس بده اونم میده بدش نمیاد تازه صدای بوسم در میاره وقتی این کارو میکنم .طولانی شد ببخشید . ممنون از همگی
    سلام.نگران فراموش کردن اعضای خانواده نباشید.حتی اگر دیر به دیر هم ببینه فراموش نمیکنه.
    اینکه خیلی به اعضای خانواده وابسته شده میتونه در آینده درصورتیکه بهش کمبود توجه بشه باعث پرکنیش بشه.بهتره ساعات بیشتری در روز رو بجای اینکه با خانواده بگذرونه توی قفس و با اسباب بازی هاش سرگرم باشه.اما کارتون خوب بوده و خیلی خوب باهاش ارتباط برقرار کردید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715
    سلام
    ممنون

آره هست منتها خیلی باهاش بازی نمیکنه
    علاقه زیادی به چوب درخت گردو و توت و بید داره که روزانه براش میگذارم
    سنش هم فروشندش گفت کمتر از یکساله ، ولی رنگ عنبیه اش به نظرم ، دودس روشن مایل به سفید هست ، ولی به نظرم جوجه هست چون اگه وحش بود از روز اول خودش رو به در و دیوار قفس میزد ، بازم شما استادید ، بهتر میدونید!
    اینکه ظرف غذاش رو بردارم تا باد غذا ازم بگیره کار درستیه؟
    و اینکه اگه بخوام با دست بدم دستم داخل قفس ببرم یا بیرون بهش نزدیک کنم؟
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام به پارسی پت خوش آمدید.لطفا از قفسش عکس بگذارید.چند سال یا ماهشه؟اینکه قار نمیکشه خیلی خوبه ولی همچنان از شما میترسه و به هیمن خاطر به میله ها آویزون میشه.توی قفسش اسباب بازی هم گذاشتید؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14997
    سلام دوست عزیز
    ممنونم بابت سایت خوبتون
    مرسی
    سلام کاسکو منم همینطوری بادام زمینی پوست بکن بگیر دستت اگه بهت اطمینان کامل داشته باشه میاد از دستت میگیره اگه پرهای سرشو باد نمیکنه یعنی اطمینان داره بهت

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام
    ممنون
    آره هست منتها خیلی باهاش بازی نمیکنه
    علاقه زیادی به چوب درخت گردو و توت و بید داره که روزانه براش میگذارم
    سنش هم فروشندش گفت کمتر از یکساله ، ولی رنگ عنبیه اش به نظرم ، دودس روشن مایل به سفید هست ، ولی به نظرم جوجه هست چون اگه وحش بود از روز اول خودش رو به در و دیوار قفس میزد ، بازم شما استادید ، بهتر میدونید!
    اینکه ظرف غذاش رو بردارم تا باد غذا ازم بگیره کار درستیه؟
    و اینکه اگه بخوام با دست بدم دستم داخل قفس ببرم یا بیرون بهش نزدیک کنم؟
    مرسی
    سلام.دستتون رو اصلا داخل قفس نبرید.حریم پرنده هست و ممکنه حتی اگر رام باشه هم واکنش منفی نشون بده چه برسه به اینکه وحشی هم باشه.
    غذاش رو هم در اختیارش بگذارید.اما ببینید به چی علاقه ی بیشتری داره و همون رو از بیرون قفس بین دو انگشت نگه دارید تا بیاد بگیره.میتونه یک تکه سیب،پرتقال،موز،بادام ،پسته و هرچیزی که علاقه ی بیشتری داره نسبت بهش.
    سنش هم نمیشه تخمین زد چون عکس از چشماش دور هست و اصلا واضح نیست.

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط lp_793 نمایش پست ها
    سلام کاسکو منم همینطوری بادام زمینی پوست بکن بگیر دستت اگه بهت اطمینان کامل داشته باشه میاد از دستت میگیره اگه پرهای سرشو باد نمیکنه یعنی اطمینان داره بهت
    سلام
    دوست عزیز مصرف بادام زمینی برای طوطی سانان ب هیچ وجه توصیه نمیشود . مگر در شرایط خیلی خاص و حاد مثل ضعف شدید طوطی .

بهتره دوتا لینک زیر رو مطالعه کنید :

http://www.parsipet.ir/thread9028.html

ایا میتوانم به طوطی خود بادام زمینی بدهم ؟

صفحه 788 از 1238 نخستنخست ... 288688738769770771772773774775776777778779780781782783784785786787788789790791792793794795796797798799800801802803804805806807838888 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)