کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط free_man نمایش پست ها
    دوستان الان 3 شبه که خاکستری من از دست تخمه میگیره و فقط شب ها!!
    البته 1 دو سه ساعتی گرسنش میزارم که میاد.
    میخواستم بدونم تا کی این کارو بکنم؟
    یعنی ظرف غذاشو واسه 3 4 ساعت بر دارم و بیاد تخمه بخوره؟
    مرحله بعدی باید باهاش چیکار کنم/؟
    یعنی چه چیزی رو باهاش تمرین کنم.
    در ضمن الان 1 ماهه که پیشم هست.
    کی اونو از قفس بیارم بیرون؟
    ولی هنوز که میرم پیشش از قفس مثل فشنگ میره بالا!!
    خاکستری تیمنه
    ممنون
    سلام
    به كارتون ادامه بديد.
    و كم كم سعي كنيد وقتي با دست بهش غذا ميديد نوكشو لمس كنيد و نازش كنيد.

کاربر موثر

شماره عضویت
    165
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    تبريك ميگم
    كم كم درست ميشه و سلام هم ميگه.ديگه ميتونيد هر4-5روز يك كلمه جديد بهش ياد بديد.
    ميشه بگيد چندوقته دارينش؟و چشمش چرنگيه؟
    خيلي ممنون
    سلام دوست عزیز ممنون از لطف شما امیدوارم که کاسکو شما هم به حرف بیاد.
    من 89/1/23گرفتمش و هر روزحدود 3الی4 مرحله وهر دفعه (40 الی 50 بار) بیا و سلام تمرین میکنم.
    و موقعی که گرفتمش چشم طوسی بود یا دودی روشن الان هم هنوز سفید سفید نشده یه حالت تیرگی در چشمش هست.
    ویرایش توسط khaled3 : 1st August 2010 در ساعت 12:34 AM

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    سلام.
    من حرفم رو پس مي گيرم در مورد اينكه ديرو گفتم پرنده فروش تجربي مي تونه كاسكوي مريض رو درمان كنه، نه دكتر. جون عصر ديروز با دو تا پرنده فروش كه خيلي آدم هاي مطمئني هستن و من واقعا بهشون نه اطمينان كه ايمان و اعتقاد دارم صحبت كردم. گفتند كاسكويي كه ويروس بگيره در 90 درصد موارد تلف مي شه. يكي از همين آقايون مي گفت كه ماه پيش از 20 كاسكويي كه براي فروش آورده بود 8 تا تلفات داشته و ديگري هم گفت كه تلفات كاسكوهاش رو نديده چون اين آقا عمده فروش هستش و سريع كاسكوهاشو به مغازه دارها مي فروشه ولي مي گفت محاله كاسكوي ويروس گرفته رو بشه نجات داد.

يه توصيه اكيد هم هر دوي اينها و هم آقاي ايلخاني: بچه ها مواظب كپك، كپك، كپك باشيد. هيچ چيزي به اندازه كپك كاسكو رو نمي كشه. اين آقايون پرنده فروش مي گفتند كه بايد بايد بايد تخمه آفتابگردان شسته شه و خشك شه. بهترين راه خشك كردنش هم تفت دادن اون هستش. يا اينكه تخمه ها رو روي يه پارچه تميز و سفيد توي آفتاب پهن كنيم (مخصوصا براي جوجه ها) بايد كاملا مطمئن شيم كه خشك شده تا به گفته آقاي ايلخاني هيچ نوع كپكي داخل اون تخمه ها باقي نمونه. حتي اگه يه دونه تخمه كپك زده باقي باشه و كاسكو اونو بخوره احتمال بيماري و در نتيجه مرگش خيلي بالا مي ره. دونه هايي كه به كاسكوتون مي دين رو تو رو خدا مواظب باشين. دومين چيزي هم كه توصيه كردند گفتند اگر بلال رو آب پز كنيم و خام نديم خيلي بهتره. اون موقع كه سندي مريض شده بود يه دكتري به من اين حرف رو زد و من شك كردم ولي حالا كه اين دو تا آقاي پرنده فروش به من گفتند مطمئن شدم.
    به اميد سلامتي تمام كاسكوها.
    ویرایش توسط فرفره : 1st August 2010 در ساعت 07:39 AM

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط رازی_طوطی نمایش پست ها
    وقتی یه حیوون رو می خری میاریش تو خونه فرق نمی کنه چه قدر براش پول دادی 5000 یا 500000 یا 5000000 یعنی عضو خانواده یعنی دوستت شاید بچه از بچه هم عزیز تر
    می دونی چرا چون دوست داشتی و خودت انتخابش کردی با عشق آوردیش تو خونه که مونست بشه اگه تو اذیتش نکنی از طرف اون هیچ آزاری بهت نمیرسه به حرفات گوش میده و خیلی چیزای دیگه
    من 2 روز تو بیمارستان کامرانیه حدودا روزی 2 ساعت نشستم عشق به حیونها رو با تمام وجود احساس کردم خانم 50 سالهای که بالا ی سر گربش نشسته عین ابر بهار گریه میکنه شکم گربش آب آورده
    یکی دیگه سگش زیر سرم بود اونم همین حال رو داشت اون یکی گربش تو اتاق عمل بود دستاش شکسته بود مضطرب جلو در اتاق راه میرفت .یا اون که سگش تو بغلش
    گریه کنان جیغ میزد بدو بدو رفت تو اتاق دکتر یکی که مرغ میناشو یک هفته بود خریده بودش پاش شکسته بود بهش گفتن 200000 خرج عملش میشه ازش پرسیدم چند خریدیش گفت 30000
    اینا چیه عشق ..... وقتی از دست میره انگار عزیزی رو از دست دادی .خیلی حال بدیه خدا به هیچ کس نشون نده .
    راحت شد از درد کشیدن .ازش عکس گرفت گفت تو رودش پر از گازه. روز اول 5 تا آمپول زد گفت بهش موز عسل گردو تخمه سرلاک بدم تو سرلاک یه قطره سرکه بنداز که ترش نکنه منم گردو و تخمه رو آسیاب کردم با سرلاک مخلو ط کردم با سرنگ میدادم روز دوم که بردم پیشش 3 تا آمپول زد بهش گفتم راهم خیلی دوره از کرج میام دارو هارو نوشت با میزان مصرف گفت به هر دامپزشکی بدی برات می زنه گفت خوب میشه....فردا حالش بهتر میشه شب آخر یه چیزی به بلندی تقریبا یک وجب ازش دفع شد نمی دونم چی بود ؟؟
    دوستم که دامپزشکه بهم گفت بیار برات کالبد شکافی کنم ببینیم علتش چی بوده گفت شاید کرم انگل یا دلیل دیگه ای داشته اما دلم نیومد .
    .شاد وسلامت باشید
    ناراحت شدم دوست عزيز از اينكه كاسكوت از دست رفت اما بزار در مورد عشق به حيوانات كه در بيمارستان كامرانيه ديدي نكته اي تكميلي بهت بگم .....بله من هم از اين موارد زياد در دامپزشكيها ديدم كه صاحبان حيوانات چطور براي حيوون مريضشون پر پر ميزنن....بله به قول شما اينها عشق هست .....اما به نظر من عشقي مجنون وار و اصيل هست كه اگر طوطيت از دست رفت دوباره به فكر خريد يكي ديگه باشي ....من نميدونم شايد امثال من و آقاي آژيده كارمون از عشق هم گذشته و ديوانه شديم كه سالهاست با وجود ديدن مرگ و مير و مريضي طوطيهامون باز دست از اين عشق بر نداشتيم و هنوز داريم عشق بازي ميكنيم....به قول معروف تا شقايق هست زندگي بايد كرد.....تا زماني كه طوطي به ايران وارد ميشه بايد پيوسته خريد و آورد به خونه....چه بميره و چه نميره.....در مورد كالبد شكافي هم اي كاش اين كار رو مي كرديد كه حد اقل چيزي از اين قضيه ياد گرفته باشيم ....عيد امسال يك جوجه سرنگي ملنگوي زرد خريدم و چون خودم تهران نبودم دادم به مغازه دار برام بزرگش كنه....130 هزار هم پولش رو دادم......بعد از 17 روز رفتم گرفتمش .....چيزي در حدود 10-11 ساعت بيشتر پيش من نبود و در اثر يك ويروس خيلي سريع مرد.....بد شانسي رو ميبينيد؟....17 روز پيش مغازه دار بود اما همچين كه آوردمش خونه مرد..البته در راه رفتن به بيمارستان كامرانيه با دوست عزيزم آقاي سرمدي بودم كه تو ماشين مرد...من هم زنگ زدم به برهاني كيا كه ملنگو مرد اما ميارمش برام كالبد شكافي كن تا حد اقل يه چيزي ياد بگيريم و علت مرگش رو بدونيم كه نيوكاسل بوده .....عكسهاي زير از روزي كه گرفتمش تا اون لحظه اي هست كه برهاني كيا كالبد شكافيش كرد.

[IMG].ir/files/68kpfdfyo3ayj8u3ehtk.jpg[/IMG]

عكس زير خودم هستم كه ملنگو روي دستمه

[IMG].ir/files/pmkghy2jj5pm6i9s7ppt.jpg[/IMG]

عكس زير دست برهاني كيا هست كه داره تشريح ميكنه

[IMG].ir/files/orpdh62r2zl937lepj66.jpg[/IMG]

[IMG].ir/files/hy51cgh9lpw2k699p2zs.jpg[/IMG]

کاربر ساده

شماره عضویت
    360
    یه کاسکو دیگه خریدم این حیون بیچاره انداخته بودنش تو پارکینگ تنهایی.. دلم براش سوخت اگه بدو نید چه قدر باحاله حرفم میزنه انگار از قحطی اومده هر چی بهش می دم تا ته می خوره انگار سالهاست غذا نخورده ظرف آب و غذاش که دیگه هیچی کثیف قفسشو حالت بهم می خورد نگاه کنی یکی مثل ما یکی هم مثل اینا از صبح تا شب اینقدر حرف میزنه سوت میزنه چه جوری دلش میاد اگه بگم چند خریدم شاخ در میارین
    ویرایش توسط رازی_طوطی : 2nd August 2010 در ساعت 02:53 AM

کاربر ساده

شماره عضویت
    360
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    کاسکو من الان سه چهار روزی هست که واضح داره صحبت میکنه و فقط هم گیرداده به بیا و سلام را نمیگه؟
    به نظر شما حالا باید چه چیزی را باش تمرین کنم
    مبارک باشه تبریک میگم

یادم رفت نقل قول چند گانه ببخشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    یه کاسکو دیگه خریدم این حیون بیچاره انداخته بودنش تو پارکینگ تنهایی.. دلم براش سوخت اگه بدو نید چه قدر باحاله حرفم میزنه انگار از قحطی اومده هر چی بهش می دم تا ته می خوره انگار سالهاست غذا نخورده ظرف آب و غذاش که دیگه هیچی کثیف قفسشو حالت بهم می خورد نگاه کنی یکی مثل ما یکی هم مثل اینا از صبح تا شب اینقدر حرف میزنه سوت میزنه چه جوری دلش میاد اگه بگم چند خریدم شاخ در میارین
    خیلی خوشحال شدم و بهتون تبریک می گم ، امیدوارم که با این یکی روزهای خوبی داشته باشید . راستش را بخواهید این چند وقت همش بفکر شما و کسانی بودم که کاسکوهاشون را از دست دادند واقعاً خیلی سخت است . اصلا قیمتش مهم نیست مهم اینه که با شما انس بگیره و خودش را این قدر زود توی دل شما جا کرده .
    هفته پیش مسافرت بودم حالا بماند که در سفر چقدر هوای عسل را کرده بودم . وقتی برگشتم شب بود و نشد بروم و بیارمش . واقعاً جایش توی خانه خالی بود حتی همسرم که زیاد علاقمند نیست این موضوع را مطرح کرد . فردا صبح زود رفتم سراغش توی این 4 روز نه حرف زده بود و نه غذا خورده بود تا منو دید انگار چشاش برق بزنه آمد طرفم . وقتی بهش گقتم عسل بوس بده سریع آمد و بوس داد. واقعاً عاشقی بد دردی است .
    ویرایش توسط gsoudabeh : 2nd August 2010 در ساعت 06:41 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آبشوروگیاهی..کاسکو..بیردد دراگون
    شماره عضویت
    19
    سلام دوست عزیز
    مبارکت باشه چند گرفتی؟

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    نقل قول نوشته اصلی توسط سمانه نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نه سوگلی جان خوبه چون منم به کاسکوم ماهیه زنده میدم از آکواریومیها میگیرم بهش میگن خوراک خیلی برای کاسکو خوبه بعضی وقتا هم خرچنگه زنده چون اینا تو آفریقا از این جور چیزا استفاده میکنن ویتامینه بدنشونو تامین میکنه من طوطیم 10 سالشه تا حالا دکتر نبردمش چون میدونم بهش چی بدم مثل بلبلم حرف میزنه همه چیزه منه تنها مونس من اینه آخه من به غیر از این هیچ کیو ندارم خانوادم تو بم از بین رفتن
    سوگلي و سمانه خانم شما چند ساله كه كاسكو داري؟ مطمئنيد كه مي دونيد كاسكو چي هست؟

بعد هم اينجا بحث مسائل خانوادگي نيست. لطف كنيد براي مسائل خانوادگي جاي ديگه اي بخث كنيد. و در ضمن فقط اطلاعات علمي ارائه بديد. اين اطلاعات شما هيچ منبع علمي نداره.
    ویرایش توسط فرفره : 2nd August 2010 در ساعت 10:26 AM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    سلام خدمت شما دوستان.
    لطفا بزارید چند روزی از آمدن شما بگذره و بعد شروع کنید به توهین به کاربرا.شما هنوز یه صفحه را هم نه خوندید که بدونید به کاسکو چه چیزی باید داد یا نه؟
    و این هم دلیل نمیشه چون شما به کاسکوتون(مرغ ماهین)خرچنگ و ماهی میدید بقیه هم بدن یه دلیل علمی بیارید با ذکر منبع تا اساتید نظر بدن.
    ما هم داريم همينو ميگيم.به غير از اينكه ماهي و خرچنگ ميدن دادن استخوان مرغو تكذيب ميكنن.واقعا جالبه.
    خيلي ممنون

صفحه 97 از 1238 نخستنخست ... 47787980818283848586878889909192939495969798991001011021031041051061071081091101111121131141151161471975971097 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)