کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    نقل قول نوشته اصلی توسط dvm_sarmadi نمایش پست ها
    دوستان فکر نمی کنید اطلاعات و معلومات کافی برای نظر دادن در این رابطه رو ندارید.
    مسلما دامپزشکی در زمینه پرندگان زینتی سال ها کار کرده و تجربه کسب کرده خیلی بیشتر از پرنده فروشی و کسی که فقط از چند مورد پرنده نگهداری کرده سرش می شه .

طب پرندگان چیزی نیست که دو روزه بشه ازش یر در آورد.
    اگر دکتر برای هر دوی شما می خواست به صورت علمی توضیح بده که چرا پرنده هاتون مردن و چرا نمی شد براشون کاری کرد باید برای هر کدمتون ساعتها زمان می زاشت.

به هر حال من می تونم حدس بزنم چرا اینطور شد.

محض اطلاع دوستان پرنده قهر نمی کنه با آمپول زدن اونم در این حد که غدا نخوره بمیره این حرف خیلی خنده داره شاید تا به حال با این تجربه کم من 1000 مورد پرنده رو دیدم و بهشون دارو های مختلف تزریق کردم و هیچ کدمشون قهر نکردن. پرنده مریض غذا نمی خوره.

کی گفته هرچی پرنده که بردی پیش دامپزشک باید درمان بشه بعضی بیماری ها بخصوص بیماری پسیتکوزیس طوطی خاکستری (احتمالا هر دو پرند شما این بیماری داشتند) خیلی سخت درمان می شه می تونید مطالعه تون رو در این مورد بیشتر کنید.

در آخر هم انتخاب با شما ست می تونید پرنده هاتون رو از این به بعد ببرید پرنده فروش های معلوم الحال تا براتون درمان کنند.

موفق باشید و امیدوارم طوطی هاتون هیچ وقت مریض نشن

من نگفتم پرنده رو وقتي ببري پيش دامپزشك بايد حتما درمان شه. ولي ايشون نمي خواست تمام درسهايي كه خونده به ما تحويل بده. يك كلمه مي گفت كه مثلا عفونت روده داره يا مثلا ويروس گرفته و هيچ كاري از دست من برنمي ياد. ولي اين حرف رو نزد. فكر نمي كنم اين جمله به آموزش احتياج داشته باشه. بچه دو ساله هم الآن مي فهمه ويروس يعني چي و نيازي به تفهيم ساليانه اين موضوع نداره. يا مثلا به قول شما مي گفت بيماري پرندتون پسیتکوزیس هستش. اون وقت من مي فهميدم كه نبايد وقت دكتر رو بگيرم. ميومدم مثل يه بچه خوب در مورد اين بيماري تحقيق مي كردم. مثل الآن كه مي خوام برم اين كار رو بكنم.

همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرفره نمایش پست ها
    من نگفتم پرنده رو وقتي ببري پيش دامپزشك بايد حتما درمان شه. ولي ايشون نمي خواست تمام درسهايي كه خونده به ما تحويل بده. يك كلمه مي گفت كه مثلا عفونت روده داره يا مثلا ويروس گرفته و هيچ كاري از دست من برنمي ياد. ولي اين حرف رو نزد. فكر نمي كنم اين جمله به آموزش احتياج داشته باشه. بچه دو ساله هم الآن مي فهمه ويروس يعني چي و نيازي به تفهيم ساليانه اين موضوع نداره. يا مثلا به قول شما مي گفت بيماري پرندتون پسیتکوزیس هستش. اون وقت من مي فهميدم كه نبايد وقت دكتر رو بگيرم. ميومدم مثل يه بچه خوب در مورد اين بيماري تحقيق مي كردم. مثل الآن كه مي خوام برم اين كار رو بكنم.

راستش رو بهت بگم فرفره خانوم من که 4 واحد ویروس شناسی پاس کردم و چندین درس مرتبط با اون رو نمی تونم بگم تمام بیماری های ویروسی رو می شناسم و می دونم قابل درمان هستن یا نه.
    ثانیا کی گفته طوطی شما قابل در مان نبود خیلی از طوطی هایی که این بیماری دارن دوام می یارن و درمان می شن اما بعضی ها هم طاقت نمی یارن و می میرن . یعنی شما می گی باید طوطی بیچاره رو به حال خودش رها کنیم و هیچ کاری براش نکنیم؟

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    نقل قول نوشته اصلی توسط dvm_sarmadi نمایش پست ها
    راستش رو بهت بگم فرفره خانوم من که 4 واحد ویروس شناسی پاس کردم و چندین درس مرتبط با اون رو نمی تونم بگم تمام بیماری های ویروسی رو می شناسم و می دونم قابل درمان هستن یا نه.
    ثانیا کی گفته طوطی شما قابل در مان نبود خیلی از طوطی هایی که این بیماری دارن دوام می یارن و درمان می شن اما بعضی ها هم طاقت نمی یارن و می میرن . یعنی شما می گی باید طوطی بیچاره رو به حال خودش رها کنیم و هیچ کاری براش نکنیم؟
    آقاي سرمدي، لطف كنين از آقاي آژيده بپرسين. ايشون خودشون فرداي اون روز كه من سندي رو برده بودم دكتر، با دكتر تماس گرفته بودن و حال سندي رو از ايشون پرسيده بودن و دكتر گفته بودن طوطي ايشون يه نوع بيماري ويروسي داره كه ديگه هرگز درمان نمي شه. با اين وجود من به حال خودش طوطي رو رها نكردم و پيش يه دكتر ديگه كه فكر مي كردم شايد بتونه نجاتش بده بردمش و اين يعني اينكه به حال خودش رها نكردم.

کاربر ساده

شماره عضویت
    902
    آقا اين دانه های hello واقعاً تأثير داره يا بيشتر جنبه سر کاری داره؟
    خاک مخصوص کاسکو واقعاً لازم هست که بگيرم يا اگه بگيرم خيلی خوبه يا اگه بگيرم خوبه يا اگه نگيرم هم فرقی نميکنه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza. نمایش پست ها
    خاک مخصوص کاسکو واقعاً لازم هست که بگيرم يا اگه بگيرم خيلی خوبه يا اگه بگيرم خوبه يا اگه نگيرم هم فرقی نميکنه؟

سلام دوست عزیز
    قاعدتا بیشتر جنبه تجاری و تبلیغاتی داره.بعیده غذا تو صحبت کردن جوجه اونقدر تاثیر داشته باشه

کاربر ساده

شماره عضویت
    902
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    قاعدتا بیشتر جنبه تجاری و تبلیغاتی داره.بعیده غذا تو صحبت کردن جوجه اونقدر تاثیر داشته باشه
    يه جا خوندم که گفته بود که پشته بسته اين دانه ها نوشته که با تأثير در قسمتی از مغز کاسکو باعث ميشه که کاسکو زود تر به حرف بيفته....(مثل تخم کفتر واسه بچه ها )

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    lمکمل مواد معدنی براش نخریدی؟
    نه هنوز پيدا نكردم.
    منتظر فروشگاه سايتم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرفره نمایش پست ها
    کاسکوی منم مرد و من و هیچ کس دیگه هم نتونستیم نجاتش بدیم.

ای بابا چقدر بد بدین کالبد شکافی ببینین دلیل چی بوده

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    يه جا خوندم که گفته بود که پشته بسته اين دانه ها نوشته که با تأثير در قسمتی از مغز کاسکو باعث ميشه که کاسکو زود تر به حرف بيفته....(مثل تخم کفتر واسه بچه ها )

فكر مي كنم علاوه بر اينكه جنبه تبليغي داره، جنبه تلقيني هم داشته باشه. يعني وقتي به كاسكو مي ديم فكر مي كنيم كه تأثير داره و همين باعث مي شه بيشتر باهاش كار كنيم. در حقيقت كار كردن ما باعث مي شه كاسكو زودتر به حرف بيافته نه دانه ها.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962

اگه به علت اینکه زودتر حرف بزنه می خوایین بگیرین تاثیری نداره اگه بعنوان مکمل غذایی می خوایین تا ش درست باشه بله می تونین بگیرین. از هر جا هم نگیر

صفحه 95 از 1238 نخستنخست ... 457677787980818283848586878889909192939495969798991001011021031041051061071081091101111121131141451955951095 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)