کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    سلام منصور جان راستش ریکی رو وقتی آوردم خونه به عنوان نیمه اهلی گرفتمش یعنی وقتی میرفتم سمتش قار نمیکشید فقط میرف رو دیواره قفس ک هنوزم گاهی وقتی این کارو میکنه غذا دادن با دستم تو نخش نبودم ولی همون اولین باری ک دادم بهش گرفت فک کنم 1 ماه گذشته بود درست یادم نیست من خیلی طولش دادم ولی شماه 2 هفته بعد از ورود ی امتحان کنید ببینید واکنشش چی هست و همچنین سعی کنید اول تیکه سیب رو (چون تو میوه ها بیشتر ب سیب علاقه دارن ) رو با دست ببرید سمتش این که میگم سیب چون بزرگ تر از تخمه هست و برا گرفتن فاصله منقار اون با دستتون بیشتره .
    ببینید چیکار میکنه هر جا هست مهم نیس چ رو دیواره چ رو نشیمن دستتونو آروم ببرید سمتش . اکه فقط قار کشید آروم آروم سمتش ببرید اگه دیدی واکنش شدیدی نشون داد از خودش سریع این کارو قطع کنید و بذارید چند وقته دیگه ک بیشتر بهتون اعتماد کرد سعی کنید زیاد جلو قفسش بشینید با فاصله ای ک احساس ترس نکنه تو آشنا شدن با شما خیلی خیلی تاثیر داره .
    بچه ها میدونن شانس خوب یا بد من ریکی از اون دسته از کاسکو هایی هست ک خیلی خیلی دیر اعتماد میکنن الان بعد از گذشت 3 ماه هنوز از من ترس داره. ب نظر من معمولا البته این ی چیز ک از چندین نفر پرسیدم تقریبا 80 درصدشون این تایم زمانی رو دادن ک حدودا 5.6 ماه تونستن رام کنن کاسکوشونو پس زیاد عجله نکنید و بذارید تو این 6 ماه آروم آروم روند رام شدن طی بشه .

ببخشید طولانی شد
    درکنار راهنمایی هایی دوستمون باید بگم موقعی که قار میکشه نباید جلو تر برید (یک استباه توی مطلب دوستمون بود نیاز دیدم اصلاح بشه ). ببینید همیشه گفته شده شروع قار کشیدن و ترس یه سری علائم هایی داره کاملا در پرنده واضح هست هر موقع دیدین پرنده داره اون حالت رو میگیره و آماده قار زدن و ترسید هست دیگه جلوتر نرید تا هم قار نکشه هم بیشتر نترسه بعد کم کم ازش فاصله بگیرید.
    موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    درکنار راهنمایی هایی دوستمون باید بگم موقعی که قار میکشه نباید جلو تر برید (یک استباه توی مطلب دوستمون بود نیاز دیدم اصلاح بشه ). ببینید همیشه گفته شده شروع قار کشیدن و ترس یه سری علائم هایی داره کاملا در پرنده واضح هست هر موقع دیدین پرنده داره اون حالت رو میگیره و آماده قار زدن و ترسید هست دیگه جلوتر نرید تا هم قار نکشه هم بیشتر نترسه بعد کم کم ازش فاصله بگیرید.
    موفق باشید
    عزیز موافقم باهات ولیمن منظورمو شاید بد رسوندم البته گفتم تو صحبتام گاهی اوقات وقتی میری سمتشون آروم قار میکشن ک نشونه ترسون هست وقتی غذا رو بگیرن یکم کمتر میشه . تو صحبتام هم گفتم اگه واکنشش شدید تر شد دست نگه دارید منظورم از واکنش این بود ک اگه شدت قار زدنش یا خودشو زدن ب در و دیوار و ....... اینا بیشتر شد دست نگه داره .
    من ریکی رو وقتی خواستم بهش غذا بدم اولش آروم قار کشید 3.4 بار اول ولی بعد این قار کشیدنا تموم شد ایشون خودش باید بدونه چ موقع دست نگه داره تا پرندشون آسیب نبینه .
    بازم عذر میخوام اگه بد رسوندم منظورمو

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    دوستان کاسکویی که چشماش کرمه ولی سفیدی هم دور چشاش قشنگ دیده میشه چند ساله هستش؟و جوجس یا بالغ ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    دوستان کاسکویی که چشماش کرمه ولی سفیدی هم دور چشاش قشنگ دیده میشه چند ساله هستش؟و جوجس یا بالغ ؟
    سلام
    لطفا عکس بذارید اونم کاملا واضح و با کیفیت توی نور معمولی بدون فلاش . اینطوری نمیشه گفت

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    سلام
    لطفا عکس بذارید اونم کاملا واضح و با کیفیت توی نور معمولی بدون فلاش . اینطوری نمیشه گفت
    http://8pic.ir/images/s65h3s8exmjh58u0oxym.jpg
    http://8pic.ir/images/lgu33byvc0e75l5e8u0y.jpg
    http://8pic.ir/images/ym2x05t0turzwwh5yjv6.jpg

چشمان کرم ولی اگه از نزدیک یکی نگاه کنه سفیدی هم دور چشاش همراه با رنگ کرم میبینه
    این کاسکو جوجس یا بالغ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    سلام وخسته نباشید ببخشید من برای کاسکوم دانه کتان و جوانه کندم خریدم باید چگونه و چقدر بهش بدم تا براش مضر نباشه ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    http://8pic.ir/images/s65h3s8exmjh58u0oxym.jpg
    http://8pic.ir/images/lgu33byvc0e75l5e8u0y.jpg
    http://8pic.ir/images/ym2x05t0turzwwh5yjv6.jpg

چشمان کرم ولی اگه از نزدیک یکی نگاه کنه سفیدی هم دور چشاش همراه با رنگ کرم میبینه
    این کاسکو جوجس یا بالغ؟
    از لحاظ جوجگی بله جوجست چون کاسکو قبل از سن بلوغ رو جوجه مگین و سن بلوغ کاسکو حدودا 5 6 سالگی هست معمولا . سن این کاسکو حدودا 3 تا 3.5 سال هست .
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    سلام وخسته نباشید ببخشید من برای کاسکوم دانه کتان و جوانه کندم خریدم باید چگونه و چقدر بهش بدم تا براش مضر نباشه ؟
    کتان رو قاطی تخمه هاش میتونید بذارید . گندم جوانه زده هم یه روز در میون یه کف دست حدودا بیشترم شد موردی نداره حساس نباشید دوستداره بیشتر بهش بدین فقط هر روز ندیدن فاصله بینش بذارید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    [QUOTE=vestlaif;206909]از لحاظ جوجگی بله جوجست چون کاسکو قبل از سن بلوغ رو جوجه مگین و سن بلوغ کاسکو حدودا 5 6 سالگی هست معمولا . سن این کاسکو حدودا 3 تا 3.5 سال هست .

سلام مرسی بابت جواب کاسکویی که چشمم کاملا زرده یا پرتغالی بالغ به حساب میاد ؟ چشم کرم در حال بالغ شدن هستش و جوجه حساب میشه درست میگم؟
    بعد کاسکوی من کاملا وحشی هستش و هنوز از دست غذا نمیگیره ولی تا باهاش حرف میزنم سوت میزنه بخصوص اینکه سلام رو قشنگ با سوت میگه هرکس بشنوه میفهمه سلامه ولی با سوته این میتونه نشونه این باشه که سخنگو میشه یا نه؟بعضی وقتا ک نزدیکش نشستم و هی سلام میگم میاد رو ظرف غذا وامیسته و گوش میده دقیق چند دقیقه ای ولی متاسفانه خیلی زیاد ازم میترسه با کوچکترین کارم مثلا در اوردن کف زیر قفس قار میکشه بعضی وقتا میره بالای قفس و قار خیلی بلند میکشه . بعضی وقتا خیلی ارومه خیلی ولی بعضی وقتا تا بخوای نزدیکش بری بی تابی میکنه اینور انور میره پراشو باز میکنه و قار میکشه صبحا ظهرا ارومه عصر و غروب کلا عوض میشه.از دست غذا نمیگیره میترسه ولی طبق فرمایشات شما بیشتر وقتا تخمه میزارم تو ظرف غذا خوریش میاد تند برمیداره و میره میخوره هرچندبار این کارو کنم از ظرفش برمیداره ولی از دست غذا نمیگیره
    ببخشید سوالهام و حرفام زیاد شد اگه جواب بدید ممنون میشم .
    ویرایش توسط منصور : 25th July 2014 در ساعت 03:15 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    من کتان رو با ارزن و دانه گلرنگ قاطی میکنم و شب قبل خوابش براش میزارم که اگه صبح دیرتر بیدار بشم بخوره و گشنه نمونه ارزن هم بخر چون دوست دارن خوردن ارزن . ارزن رو بیشتر از کتان کن و قاطی کن بهش بده

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    [QUOTE=منصور;206917]
    از لحاظ جوجگی بله جوجست چون کاسکو قبل از سن بلوغ رو جوجه مگین و سن بلوغ کاسکو حدودا 5 6 سالگی هست معمولا . سن این کاسکو حدودا 3 تا 3.5 سال هست .

سلام مرسی بابت جواب کاسکویی که چشمم کاملا زرده یا پرتغالی بالغ به حساب میاد ؟ چشم کرم در حال بالغ شدن هستش و جوجه حساب میشه درست میگم؟
    بعد کاسکوی من کاملا وحشی هستش و هنوز از دست غذا نمیگیره ولی تا باهاش حرف میزنم سوت میزنه بخصوص اینکه سلام رو قشنگ با سوت میگه هرکس بشنوه میفهمه سلامه ولی با سوته این میتونه نشونه این باشه که سخنگو میشه یا نه؟بعضی وقتا ک نزدیکش نشستم و هی سلام میگم میاد رو ظرف غذا وامیسته و گوش میده دقیق چند دقیقه ای ولی متاسفانه خیلی زیاد ازم میترسه با کوچکترین کارم مثلا در اوردن کف زیر قفس قار میکشه بعضی وقتا میره بالای قفس و قار خیلی بلند میکشه . بعضی وقتا خیلی ارومه خیلی ولی بعضی وقتا تا بخوای نزدیکش بری بی تابی میکنه اینور انور میره پراشو باز میکنه و قار میکشه صبحا ظهرا ارومه عصر و غروب کلا عوض میشه.از دست غذا نمیگیره میترسه ولی طبق فرمایشات شما بیشتر وقتا تخمه میزارم تو ظرف غذا خوریش میاد تند برمیداره و میره میخوره هرچندبار این کارو کنم از ظرفش برمیداره ولی از دست غذا نمیگیره
    ببخشید سوالهام و حرفام زیاد شد اگه جواب بدید ممنون میشم .
    درباره سن گفتم خدمتتون چجوریه حالا نسبت به اون باید تطبیق داد دیگه چشم پرتغالی 10 سال به بالا هست که بله دیگه جوجه نیست .
    اینکه قار میکشه طبیعی هست میترسه دیگه ولی اینکه حرفتون رو با سوت میگه یا میاد رو ظرف غذاش طرفتون موقع حرف زدم این نشونه اشتیاقش به هم زبون شدن با شماست . باهاش تمرین کنید انشالله به حرف میاد و رام میشه سعی کنید از کنارش رد نشید و مسیر رفت آمد رو طوری تنظیم کنیدکه به هیچوجه نترسه میدونم سخته ولی اوایل رعایت کنید بعدا عادت میکنه شما هم آزاد میشین از این همه شرط . کف قفس رو اگه هر روز تمیز میکنید یه روز در میونش کنید .
    موفق باشید

صفحه 944 از 1238 نخستنخست ... 4448448949259269279289299309319329339349359369379389399409419429439449459469479489499509519529539549559569579589599609619629639941044 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)