کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرفره نمایش پست ها
    کاسکوی منم مرد و من و هیچ کس دیگه هم نتونستیم نجاتش بدیم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    خیلی بد شد اخه چرا.....مریضیش بالاخره معلوم شد چی بود؟واقعا ناراحت شدمممممممممممممممممممممم ..حیف از اون طوطی
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza. نمایش پست ها
    آخه چرا همينجوری اينا ميافتن ميميرن.....من هم تقريباً 2 هفته پيش کاسکو خريدم.....ميترسم با اين همه آمار مرگ و مير ، اين تابستون کاسکو ها خوب در نيان و واسه من هم تلف شه.....الان که کاملاً حالش خوبه و هم تحرک اش عالی هست هم غذا خوردنش......همچی ميخوره فقط يکم ميوه بد ميخوره......اگه اين تلف شه مطمئن هستم که خودم هم يه چيزيم ميشه
    (من يه بار يه ماهی ايم مرد تا 2 روز غذا از گلوم پايين نميرفت ، اين که ديگه جای خود دارد)
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    زياد نگان نباشيد.اميدوارم كه همه حيوانات خونگي سالم بمونن.
    ولي اگه خيلي نگرانيد مثل من يه دكتر ببريدش تا معاينش كنه.(البته يه دكتر خوب و قابل اعتماد)
    بیماری های ویروسی در دوران نهفتگی هیچ علامتی ندارن و متاسفانه نمیشه وجود یا عدم وجود اونها رو تو پرنده قبل از خرید تشخیص داد
    و باز هم متاسفانه!!! هیچ دکتری با هیج علمی نمیتونه جوجه چشم سیاه متبلا به ویروس رو نجات بده.جوجه های کم سن معمولا انواع فوق حاد ویروس ها رو تجربه میکنن که 99% منجر به مرگ بدون علامت پرنده میشه

شما طوطی مریض رو پیش دکتر میبرین و اون تنها کاری که میتونه انجام بده رادیولوژی و آزمایش خون و نمونه برداری از مدفوع و چینه دان و .... پرندست

نتیجه آزمایشات تو پرنده زیر 6 ماه آلوده به ویروس معمولا خوبه!!!کبد و کلیه سالمه و بزرگ نشده....عفونت قارچی و باکتریایی و ... تو نمونه ها نیست.ریه پرنده عفونی نیست و .......................
    تنها کاری که میشه انجام داد تزریق یه آنتی بیوتیک و دارو های تقویت کننده مثل ب کمپلکسه.در موارد بسیار نادر سیستم ایمنی بدن جوجه کم سن با کمک آنتی بیوتیک و دارو های تقیوتی در برابر ویروس پادتن میسازه و در برابرش مقاوم میشه ولی در 99% مواقع این اتفاق نمیفته و طوطی هم چند روز بعد میمیره

کل داستان تلفات جوجه کاسکو همینه!!!
    سایر بیماری ها معمولا حد اقل در 60% موارد درمان داره
    اگر بخواید انسانی به قضیه نگاه کنید اصلا خرید جوجه کاسکو اشتباهه!نباید بخرید....

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربر ساده

شماره عضویت
    360
    فکر می کنم این کاسکو هایی که این دفعه وارد شدن همشون مریض بودن .آمار مرگ ومیرشون خیلی بالاست یعنی هر کی که توی این 2-3هفته جوجه خریده تلف شده .تو سایتای دیگه هم همین طوره
    یکی که گفته بود هر کی می خواد کاسکو بخره دست نگه داره چون کاسکو ها ویروسی هستن ..
    من که یکی دیگه خریدم البته از یکی از دوستان مال خودش بود میگفت من فکر می کردم اگه کاسکو بخرم یکی دوروزه با هام دوست میشه از سروکولم بالا میره کاسکو بیچاره ...گذاشته بودش تو پارکینگ میگفت نمی خوامش ...

کاربر ساده

شماره عضویت
    360
    کاسکوی منم مرد و من و هیچ کس دیگه هم نتونستیم نجاتش بدیم.
    خیلی سخته درک می کنم چی میگی ... یه چند وقت بگذره دوباره یکی دیگه می خری

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    من یک هفته مسافرت بودم و حالا که آمدم متاسفانه خبرهای بدی شنیدم و خیلی هم نگران و ناراحت شدم . توی این چند روز از دوری کاسکوم واقعاً عذاب کشیدم و حتی یک روز زودتر آمدم . خیلی بهش وابسته شدم . حالا خدای نکرده اگه مریض بشه خودم دق می کنم .
    کاسکوی من 2 تا 5/2 سالشه آیا امکان مریضی هست . راستی برای جلوگیری از بیماری کاسکو بایستی چکار کنیم ؟

همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرنده ی غریب نمایش پست ها
    سلام
    من از خودم چیزی در نمیارم یه دکتر گفت برای قناری که خودم بارها برام پیش اومد زیاد بهش میرسیدم چاق میشد حنجرش چربی میگرفت نمیخوند درمانشم یه دونه صورتی رنگ بود چربی سوز با کاهو و باید هر روز با دست مجبور به اینطرفو اونطرف پریدنش میکردم که چربیهاش بسوزه بعدش لاغر میشد درست میشد به خوندن میومد حالا علمیه یا تخیلی من معذرت میخوام اگه اینجا چرتو پرت میگم از خودم چیزی در میارم از همه دوستان و شما معذرت میخوام شما به بزرگی خودت ببخش دیگه تکرار نمیشه دکتر لطفا این معذرت خواهی منو مثل بقیه پستام پاک نکنید بی احترامیه

برای اون دکتری که این حرف رو زده متاسفم!
    دکتری که بگه حنجره پرنده چربی می گیره ، سوزن زدن به پرنده باعث مرگ می شه و....باید به حال خودش و مدرکش گریست.
    پست های شما هیچ وقت توسط من پاک نشده اگر هم دوستان پاک کردند حتما به صلاح فروم بوده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    كدوم قطره؟
    من يه قطره مولتي ويتامين مارك ويتاكرافت گرفتم 5تومن.

lمکمل مواد معدنی براش نخریدی؟

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    تجربه من از کاسکو
    کاسکو حالش خیلی خوب بود برای معاینه بردمش پیش دکتر برهانی کیا که اینقدر ازش تعریف میکنند که ببینه مشکلی نداره ادم نادان گفت بهش امپور بزنم 2تا امروز 2 تا فردا گفتم نزن دکتر جوجه هست میترسه خندید گفت هیچی نمیشه کاسکویی روزی 2 تا بشقاب غذا و تخمه میخورد قهر کرد یک هفته چیزی نخورد و مرد به این نتیجه رسیدم اگه پرنده نباید برد پیش دامپزشک بخدا این پرنده فروشی ها تجربی از این دکتر گاگول بیشتر می دونند
    منم با نظر شما موافقم. فكر مي كنم اگه از روز اول كه يه كم بيحالي توي كاسكو ديدم مي بردمش پيش پرنده فروش، شايد تا به حال زنده مونده بود. هر چي باشه اونا تجربين و تجربشون بيشتره. حتما مي تونست خوبش كنه. ولي دامپزشكا فقط دام رو درمان مي كنند نه پرنده رو. هنوز خيلي مونده تا دامپزشك زبون پرنده ها رو بفهمه. ولي انصافا دامها رو خوب درمان مي* كنن.

کاربر ساده

شماره عضویت
    902
    به رزومه دکتر برهانی کيا تو سايت بيمارستان دام پزشکی تهران مراجعه کنيد........
    اين قد ها هم که شما ميگين گاگول نيست.....البته من اصلاً ازشون طرف داری نميکنم ها....اصلاً من خودم هم هنوز واکسن نزدم اما کم کمش اين هست که از يه پرنده فوروشی که بخاطرمنافع شخصی مغازه باز کرده بيشتر ميفهمه يا کم کمش بيشتر دلش به حال پرندها ميسوزه که رفته زندگيش رو گزاشته و رفته بخاطر اونها چندين سال درس خونده.....
    ولی من بازم ميگم که دفاع نميکنم ولی درست نيست که همين 3 ، 4 تا دکتر متخصص پرنده هم که هست رو بپرونيم

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza. نمایش پست ها
    به رزومه دکتر برهانی کيا تو سايت بيمارستان دام پزشکی تهران مراجعه کنيد........
    اين قد ها هم که شما ميگين گاگول نيست.....البته من اصلاً ازشون طرف داری نميکنم ها....اصلاً من خودم هم هنوز واکسن نزدم اما کم کمش اين هست که از يه پرنده فوروشی که بخاطرمنافع شخصی مغازه باز کرده بيشتر ميفهمه يا کم کمش بيشتر دلش به حال پرندها ميسوزه که رفته زندگيش رو گزاشته و رفته بخاطر اونها چندين سال درس خونده.....
    ولی من بازم ميگم که دفاع نميکنم ولی درست نيست که همين 3 ، 4 تا دکتر متخصص پرنده هم که هست رو بپرونيم
    من به هيچ دكتري توهين نكردم. اگه نوشته منو كامل خونده باشي گفتم دامپزشكا همونطوري كه از عنوانشون معلومه فقط دامپزشكن نه پرنده پزشك. و هيچ وقت هم نگفتم كه به خاطر واكسن پرنده من چنين و چنان شد. اما درسته كه پرنده فروشا به خاطر منافع شخصي دست به اين كار زدن خوب اين نتيجه خوبي هستش براي اينكه بدونيم وقتي پرنده خودشون مريض مي شه چون منافع شخصي خودشون در ميونه هر تلاشي كه براي نجاتش از دستشون برمياد انجام مي دن و همين مي شه تجربه. يه پرنده فروش كه همه چيز رو به عينه تجربه كرده از يه دكتري كه فقط تو كلاس درس از زبون استادش مسائل رو شنيده و اون استاد هم از زبان استاد خودش مسائل رو شنيده و ... به عينه نديده به نظر شما از پرنده فروش بالاتر هست؟ دوست عزيز از قديم گفتن شنيدن كي بود مانند ديدن؟

من يه قناري داشتم كه رو به موت بود و دادمش به يه پرنده فروش. در عرض ده روز پرنده من سالم و سرحال شد و آواز هم خوند و سالها داشتمش. و مطمئنم اگه اين قناري رو مي دادم دست دكترا همون روز اول دار فاني رو وداع گفته بود.
    وقتي دكترا اينقدر حاليشون نيست كه آدم رو كه با زبون خودش حالش رو وصف مي كنه درمان كنن توقع داري بتونن پرنده ها رو درمان كنن؟

اولين باري نيست كه دكترا نتونستن پرنده ها رو نجات بدن و اين نشون مي ده كه دلسوزي كافي نيست. مثلا يكي پول نداره و من هي بشينم دلم براش بسوزه نفعي به حال اون بيچاره داره يا اينكه يه كاري براش جور كنم كه بره و پول دستش بياد؟

من روي دكتر خاصي نظر ندارم و هيچ چي نمي تونم بگم درسته كه زياد درس خوندن و تلاش كردن. منم تو رشته خودم هميشه شاگرد ممتاز بودم ولي هيچ وقت از درسايي كه مي خوندم نشد نه به نفع خودم و نه به نفع جامعه استفاده كنم. الآن هم تو كار خودم استادم و حرف اول رو مي زنم. اما هيچ كدوم رو از درسا ياد نگرفتم. همش تجربي بوده.

ولي به نظر شما دكتري كه به من مي گه به كاسكوت ماست و عرق نعنا بده يا توي ماستش سير بريز و به زور بده بخوره، كاسكو رو با مرغ خانگي اشتباه نگرفته. اونوقت شما به اين مي گين علم؟ اين دكتري كه من مي گم اصلا نمي دونه كاسكو چي هست.
    ویرایش توسط فرفره : 31st July 2010 در ساعت 11:22 AM

همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    تجربه من از کاسکو
    کاسکو حالش خیلی خوب بود برای معاینه بردمش پیش دکتر برهانی کیا که اینقدر ازش تعریف میکنند که ببینه مشکلی نداره ادم نادان گفت بهش امپور بزنم 2تا امروز 2 تا فردا گفتم نزن دکتر جوجه هست میترسه خندید گفت هیچی نمیشه کاسکویی روزی 2 تا بشقاب غذا و تخمه میخورد قهر کرد یک هفته چیزی نخورد و مرد به این نتیجه رسیدم اگه پرنده نباید برد پیش دامپزشک بخدا این پرنده فروشی ها تجربی از این دکتر گاگول بیشتر می دونند
    منم با نظر شما موافقم. فكر مي كنم اگه از روز اول كه يه كم بيحالي توي كاسكو ديدم مي بردمش پيش پرنده فروش، شايد تا به حال زنده مونده بود. هر چي باشه اونا تجربين و تجربشون بيشتره. حتما مي تونست خوبش كنه. ولي دامپزشكا فقط دام رو درمان مي كنند نه پرنده رو. هنوز خيلي مونده تا دامپزشك زبون پرنده ها رو بفهمه. ولي انصافا دامها رو خوب درمان مي* كنن.

دوستان فکر نمی کنید اطلاعات و معلومات کافی برای نظر دادن در این رابطه رو ندارید.
    مسلما دامپزشکی در زمینه پرندگان زینتی سال ها کار کرده و تجربه کسب کرده خیلی بیشتر از پرنده فروشی و کسی که فقط از چند مورد پرنده نگهداری کرده سرش می شه .

طب پرندگان چیزی نیست که دو روزه بشه ازش سر در آورد.
    اگر دکتر برای هر دوی شما می خواست به صورت علمی توضیح بده که چرا پرنده هاتون مردن و چرا نمی شد براشون کاری کرد باید برای هر کدمتون ساعتها زمان می زاشت.

به هر حال من می تونم حدس بزنم چرا اینطور شد.

محض اطلاع دوستان پرنده قهر نمی کنه با آمپول زدن اونم در این حد که غدا نخوره بمیره این حرف خیلی خنده داره شاید تا به حال با این تجربه کم من 1000 مورد پرنده رو دیدم و بهشون دارو های مختلف تزریق کردم و هیچ کدمشون قهر نکردن. پرنده مریض غذا نمی خوره.

کی گفته هرچی پرنده که بردی پیش دامپزشک باید درمان بشه بعضی بیماری ها بخصوص بیماری پسیتکوزیس طوطی خاکستری (احتمالا هر دو پرند شما این بیماری داشتند) خیلی سخت درمان می شه می تونید مطالعه تون رو در این مورد بیشتر کنید.

در آخر هم انتخاب با شما ست می تونید پرنده هاتون رو از این به بعد ببرید پرنده فروش های معلوم الحال تا براتون درمان کنند.

موفق باشید و امیدوارم طوطی هاتون هیچ وقت مریض نشن

ویرایش توسط NoVA_S : 31st July 2010 در ساعت 11:52 AM

صفحه 94 از 1238 نخستنخست ... 44757677787980818283848586878889909192939495969798991001011021031041051061071081091101111121131441945941094 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)