کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    مثلا از سه بار دستشویی کردن یکبارش این جوری هستش...کش پیدا می کنه.... بعد از چند ثانییه ای می افته.من این چند روز بهش فلفل... سیب بادام... زردالو... یه زره شلیل.. تخمه دادم این 2روزه....
    خیلی حالم بد می شه...نمی دونم چی کار کنم؟
    خدایی ما با این طوطی هامون سرگرمیم هی غصه بخوریم هی خوشحال شیم
    دوست عزیز شما زیاد نگران نباش ممکنه ماله شلیلو زردآلو باشه یه دو روز چیزه خاصی به جز سیب بلال و تخمه بهش نده اگه خوب نشد یا بد تر شد بعد ببرش دکتر ولی فکر نمیکنم چیزه خاصی باشه ولی به همه چیزش دقت کن مشکلی نباشه ایشاله چیزی نیست

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط purixima نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه عزیزان
    اول از همه میخوام بگم که من 1مرغه عشق و 1 ملنگو و 1 کاسکو دم قرمز دارم
    آیا اینارو که با هم نگه میدارم ایرادی که نداره؟
    بدش اینکه کاسکوی من بیشتر دوست داره صدای زنگ و برندههای دیگرو در بیاره و کم حرف میزنه البته استعدادش خوبه تو 4 روز سلام کردنو یاد دادمشک. ازتون میخوام که کمکم کنید بتونم بهش بیشتر حرف زدن یاد بدم یعنی اینکه چطور تمریناتی باهاش کنم که خوب را بیفته
    ممنمن میشم اگه راهنمایی کنید
    دوست عزيز كسي كه از كاسكو نگهداري ميكنه بهتره هيچ نوع پرنده ديگري رو در كنارش نگه نداره....يكي از اشكالاي اين كار همين قضيه اي هست كه خودتون گفتيد....تقليد صداي پرنده ها به جاي تقليد صداي انسان....يادتون باشه 90 درصد علت محبوبيت كاسكو قدرت تقليد صداي اون هست و اگر شرايطي براش فراهم نباشه كه خوب تقليد صدا كنه و شما باهاش كار نكنيد به درد نمي خوره چون نه طوطي خوش آب و رنگي هست و نه اهل دلقك بازي مثل كاكادوها ....خلاصه كاسكويي كاسكوي درست و حسابي هست كه كلمات زيادي رو از انسان تقليد كنه وگرنه به قول شهاب مير محمدي مثل كلاغ بي رنگه !

نقل قول نوشته اصلی توسط m.zamani نمایش پست ها
    سلام به رفقا
    کاسکوی من زیر نوکش پر نداره از یکی پرسیدم گفتش که اکثر طوطیهایی که سرنگی بزرگ میشن اینجورین میخواستم نظر دوستان بپرسم که واقعا اینجوریه؟
    پناه مي برم از دست جن و انسانهايي مثل اون كسي كه شما ازش سوال كردين به خدا.....من نمي دونم ملت اين چرت و پرتهارو از كجا ميارن كه ميگن طوطي كه با سرنگ بزرگ شده باشه زير منقارش پر نداره....تمام كاسكو ها در قسمت انتهاي منقار زيرينشون يك حفره دارن كه در اونجا هيچ پري نيست.

نقل قول نوشته اصلی توسط emperor نمایش پست ها
    بهتر بود یه عکس بزاری شما که طوطیت رامه !
    دقت کن مخصوصا موقع حمام نقطه دیگه ای خالی نباشه!
    منم فکر نمی کنم به سرنگی بودن مربوط بشه
    این مسئله زمینه تغذیه نداره زمینه وراثت هست!
    ديگه شما چرا دوست عزيز......بد نيست يه مقدار بيشتر مطالعه كنيد و تا چيزي به ذهنتون رسيد اينجا نگيد.....زمينه وراثتي چيه عزيز ؟.....تغذيه چيه عزيز ؟......تمامي كاسكو ها در انتهاي زير منقارشون پر ندارن و هيچ ربطي هم به مشكلات وراثتي نداره.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    خواستم درستی این مطلب را بدونم.
    سیب زمینی.هویج.کدو زرد و سبز.گل کلم.چغندر و فلفل(سبز یا قرمز)منابع خوبی برای تامین ویتامین های a.k و e هستند.

منبع:کتاب کاسکو
    ترجمه و تدوین:حمید رضاپریور و رحیم قدری کرکج
    با سلام به دوست عزيز...دوستان كمابيش جوابتون رو دادن اما چون قضيه خوراك هست و بسيار مهمه و بعضي از دوستان اشتباهات كوچكي در جواب به شما دادن بد نيست كه جواب اين پير مرد رو هم بشنويد چون تجربه هاي تلخي در اين زمينه دارم:

1-سيب زميني : فقط به صورت پخته.

2-هويج : بصورت خام يا بخته عاليه....خام بدين بهتره.

3-كدو تنبل يا همون زرد و كدو سبز : كدو سبز خام يا پخته اما كدو تنبل نه خودم دادم نه جايي ديدم.

4-گل كلم: برخلاف جواب دوستان بايد بگم كه گل كلم سفيد رنگ براي طوطي ها مضر هست....فقط كلم بروكلي بديد بصورت خام.

5-چغندر : تجربش رو ندارم و جايي هم نخوندم اما عقل سليم ميگه نديد.

6-فلفل سبز-فلفل قرمز چه تند و چه شيرين و فلفل دلمه: در مورد فلفل قبلا در فروم و سايت قبلي و همينجا بسيار صحبت شد و خيلي هم اختلاف نظر بود اما بنده موكد ميگم كه دادن فلفل تند و شيرين هيچ اشكالي براي طوطي پيش نمياره كه هيچ بلكه بسيار مفيد هم هست.....شما يك سرچي در اينترنت اگر بكنيد ميبينيد كه در آمريكا و اروپا در مخلوط غذاهاي خشك و ترشون فلفل قرمزهاي آنچناني وجود داره....من خودم به تمامي 22 نوع طوطي كه تا به امروز داشتم فلفل تند دادم و هيچ موردي هم پيش نيامد بلكه خيلي هم دوست داشتن....همين ديشب كه داشتم شام مي خوردم و باهاش فلفل تند سبز هم مي خوردم يدونه ازون تند هاشون بردم دادم به شاه طوطيم و خيلي هم خوشش آمد.....اگر يادتون باشه مرحوم آرش دقيقي عكسهاي زيادي از غذاهاي خارجي برامون گذاشتن كه در اونها فلفل قرمز هم بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza. نمایش پست ها
    1-روزی 3 يا 4 تا بادام زمينی با پوست واسه يه کاسکوی 1 ساله کمه يا زياده يا خوبه؟
    2-ظرف تخمشو ورداشتم که يکم گرسنه شه که بهش سيب بدم...آخه سيب رو فقط يه گاز ميزنه و ميندازه اونور....کاره درستی کردم؟
    3-موز رو چه قد بايد بهش بدم؟
    4-آيا کسی عکس از انواع مدفوع سالم و ناسالم ميتونه بزار ه تا ببينيم؟
    با سلام

1-روزي 2-3 عدد بادام زميني و نصف گردو حتما با دست بهش بده....سعي كن غذاهاي خوشمزه رو كه كم هم بايد بدي با دست بدي.....دونه دونه با دو انگشت.

2-سعي كن بيش از 6 ساعت گرسنش نزاري..كار خوبي كردي كه ظرف غذاش رو برمي داري تا غذاهاي جديد رو بخوره....مي توني در طول روز بجاي اينكه ظرف تخمش رو برداري ، مقدار كمي تخمه به اندازه يم سوم مصرف روزانه براش بزاري و در كنارش غذاي جديد رو هم بزاري.

3-دادن موز به طوطي اشكالي نداره اما در فصول گرم آمپرش رو بالا مي بره و مي دونيد كه آمپر بالا يكي از دلايل پر كني هست...بطور كلي غذاهاي گرم مثل بادام زميني-پسته-كافيشن-شاه دانه بايد در فصول گرم خيلي كم داده بشه در ضمن كاسكو زمان خوردن موز به دليل اينكه تكه هاي موز رو اين طرف و اون طرف پرت ميكنه خيلي كثافت كاري مي كنه.....شما موز ندي بهتره.

4-دوست عزيز مدفوع يا همون فضله طوطي فقط يك نوع سالم داره (انواع و اقسام نداره) .....شما كشك بادمجون رو در نظر بگير كه وسط اون كشك سفيد باشه و اطراف اون مواد سبز تيره.....دقيقا مدفوع سالم بايد مثل كشك بادمجون باشه در ضمن خيلي هم شل نباشه.

من تو اتاق ام يه تلويزيون دارم که از قفس کاسکو م يه 1 متری فاصله داره و تقريباً هميشه روشن هست......اين واسه کاسکو م استرس زا نيست؟
    اگه هست واسه اينکه وقت های که من نيستم يا مثلا تو اطاق نيستم احساس تنهايی نکنه چی کار کنم؟......راديو خوبه؟....آهنگ چی؟
    آقاي احمد رضاي عزيز درسته كه ميگن كاسكو رو زياد تنها نزاريد اما نه اينكه زماني كه شما منزل هستيد و گاهي از اتاقتون ميرين بيرون ، براش تلوزيون روشن كنيد كه اون چند دقيقه تنها نباشه..بابا ديگه اين خبرها هم نيست..در ضمن روشن بودن مداوم تلوزيون بسيار بسيار براي حرف زدنش مضر هست و در آينده كاسكوتون خيلي صداهاي بيخود در خواهد آورد.....من هر بار هر نوع طوطيم رو كه بردم نزديك تلوزيون ترسيد و بي تابي كرد....تلوزيون رو حذف كنيد چه lcd كه طوطي مي تونه اون رو ببينه و چه معمولي.

موقع خواب اگه سرش رو بکنه بين بالش علامت چيزی هست؟
    تو روز يسری از مواقع چرت ميزنه و وقتی ميام پيشش بيدار ميشه...عاديه؟
    تمام پرنده ها هنگام خواب سرشون رو 180 درجه مي چرخونن و داخل پرشون مي كنند.....البته در فصول سرد اين كار رو بيشتر مي كنند ....در جايي خوندم كه اين كار رو مي كنند تا باز دم نفسشون بپيچه داخل پر هاشون و هنگام خواب گرم بمونند.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    من ميخوام بعد يه 3 يا 4 روز که تو ظرف غذا ی کاسکو م تخمه بوده حبوبات بريزم....الان هم نخود، لوبيا چيتی ، لوبيا قرمز ، عدس ، رو گذشتم تا جوانه بزنه .....همين ها که گفتم کافيه يا چيزه ديگه هم بهش اضافه کنم؟
    دوست عزيز اشكال كار شما اين هست كه مي فرماييد حبوبات رو چند روزه گذاشتين جوانه بزنه بعد به كاسكوتون بدين...شما بعد از 24 ساعت كه حبوبات رو خيس كردين بايد به كاسكوتون بدين بخوره و بقيش رو دوباره بشوريد و بدون اينكه ته ظرف آبي باشه بزاريد براي فرداش.....چه جوانه زده باشه و چه نزده باشه....واضحه كه اگر زياد خيس كرده باشيد 3-4 روز طول ميكشه تا تموم بشه و در اين 3-4 روز جوانه هم ميزنه اما از من بشنويد كه زياد خيس نكنيد و مقداري خيس كنيد كه نهايتا غذاي 3 روزش باشه..خيلي خيلي مراقب باشيد كه نگنديده باشه بعد به كاسكو بدين بخوره....شما بو كنيد اگر بوي بد داد يعني گنديده و بايد همش رو دور بريزيد و دوباره براي فرداش حبوبات خيس كنيد.

اگه موقع چرت زدن کلشو برگردونه به سمته عقب و رو کمرش بزار ه عادی هست؟

نظرتون در مورد اين چيه؟

م محصول : Tabernil anti-stress
    کشور سازنده : ساخت اسپانیا
    مورد مصرف : کاهش استرس پرندگان خانگی
    در جهت تسریع در فرآیند اهلی شدن یا سخن گفتن
    عزيز جان تمام پرنده ها زمان چرت زدن گردنشون رو 180 درجه مي چرخونن و منقارشون رو لاي پرشون قرار مي دن....اين قضيه طبيعي هست.

در مورد محصولات شركت تابرلين(Taberlin) اسپانيا بهتون بگم كه مكمل كلسيم اون بسيار بسيار عاليه اگر پيدا كردين حتما بخريد ....در مورد داروي ضد استرسش هم بگم كه بد نيست اما خيلي هم شما تاثيرش رو متوجه نميشيد...در تركيبات اون مقداري فلوكسيتين هست كه ضد استرسه.

نقل قول نوشته اصلی توسط khashayar shah نمایش پست ها
    سلام
    این قطره های مولتی ویتامین چه مارکیش خوبه و حدود قیمت چنده؟
    با تشکر
    صفحه حدود 6 تا 8 همين تاپيك رو بخون اونجا كلي توضيح دادم.

نقل قول نوشته اصلی توسط رازی_طوطی نمایش پست ها
    سلام به همه یه نظر بدم !!!! اول یه کاسکو چشم زرد بخرید 5 ماه نگه دارید بعد این جوجه کاسکو ها رو
    می ذارید رو سرتون حلوا حلوا ......... زمین تا آسمون با هم فرق می کنن از دست اون یکی خل شدم
    الان یه هفته شده خریدمش دیگه خیلی کم قار می زنه .فسقلیههههههههههههه کاشکی زودتر عوضش می کردم
    يادته عزيز من چقدر به شما مي گفتم كه كاسكوي چشم زرد وحشي مفت گرونه و اگر شما جوجه بخريد خيلي بهتر نتيجه ميگيريد؟.....خوب كاري كردين عوضش كردين.

نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    من یه هفته ای می خوام برم مسافرت نمی تونم ارام رو ببرم.چون هوا گرمه و این که جای ثابتی نیستم کسی هم نیست که بتونه ازش نگه داری کنه....یا بچه شر دارن یا بلد نیستن... حالا به نظر شما اگه به یه پرنده فروش اشنا بدم تو مغازش بذاردش خوبه؟ البته پرنده هاش قناری...مرغ عشق...و یه شاه طوطی هست...
    البته نمی تونه بیرون بیاد الانم که عادت کرده چند ساعتی بیرون باشه. نمی دونم چه کار کنم این فکر خوبی هست؟
    تنها كسي كه در تهرا كل*** نگهداري از كاسكو داره و وارد هست و مطمئن آقاي دكتر هاشمي .....نويسنده كتابهاي كاسكوي 1و2 3 هست.....يكي از همكارام هر وقت ميره مسافرت كاسكوش رو مي بره ميزاره كل*** دكتر هاشمي....تا پارسال كه 24 ساعت 15 هزار مي گرفت اما امسال رو نمي دونم.....تلفنش رو گم كردم از اينترنت سرچ كنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام
    من رفته بودم پرنده فروشي و اونجا يه سري داروي ضد استرس داشت.خوبن اينا يا نگيريم؟
    خيلي ممنون
    در بالا توضيح دادم

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    خواستم بدونم که ماکارونی برای کاسکو خوب هستش یا نه؟
    واگه خوب هستش خام بدم یا پخته؟
    من هم سايتها ديدم و هم خودم تجربه كردم كه ماكاروني چه خام و چه پخته براي طوطي بد نيست و اتفاقا خيلي هم دوست داره البته پخته اون بايد فقط در آب جوش باشه نه نمك نه ادويه نه روغن نه گوشت نه پياز.

نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    پس شما ميگيد اگه شناسنامه بگيريم همچين بي فايده هم نيست؟
    دوست عزيز شناسنامه هاي خام رو اكثر دامپزشكها دارن چون تمامي سگها بايد داشته باشن و اسم و تاريخ تولد و زمان واكسنهاي دوره اي و جنسيت رو در اون ياد داشت كنند...دقيقا چنين چيزي رو نوزاد انسان هم داره كه بهش ميگن كارت واكسن و هر بار كه واكسن ميزنه در اون ياد داشت مي كنند و توسط كل*** يا درمانگاه مهر زده ميشه.....اما دوست عزيز شما به فرض كه يك شناسنامه هم گرفتيد...آيا تاريخ تولد كاسكوتون رو مي دونيد؟.....خير....آيا راضي ميشيد كه دامپزشك چند وقت يكبار واكسنهايي رو كه همچين لازم هم نيست به كاسكوتون بزنه؟....خير.....آيا جنسيت كاسكوتون رو مي دونيد يا اصلا ميشه از روي ظاهرش فهميد؟...اين كه ديگه خيلي خير داره.........پس اين شناسنامه قراره چه چيزي درش نوشته بشه؟....فقط اسم كاسكو؟.....آره ديگه چاره اي نيست....به نظر شما جالبه؟

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    سلام. آقاي ايلخاني زحمت كشيديد و در مورد غذاها و خوراكي هايي كه به كاسكو مي شه داد مفصل توضيح داديد. ممكنه در مورد سبزيجات هم توضيح بديد؟ منظورم كلم و كدو نيست، مثلاً سبزيجاتي مثل ريحان، جعفري، سبزي خوردن و ... ممنون مي شم در اين مورد هم توضيح بديد.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    سلام دوستان.یه سوال دارم ولی قبلش ازتون معذرت می خوام ****وارم حالتون بد نشهههههههه
    طوطی من سرحال هست غذاشم می خوره. یه دو روزی هست دستشویی که می کنه یکم از دستشوییش نمی افته اویزون می مونه(انگار کش پیدا کنه اینجوری) تا چند ثانییه...بعد می افته.دستشوییشم سبزه کم رنگ... سبز پررنگ...سفید... واب...قاطی داره....نمی دونم چیکار کنم. از همون جا یکم دلم بد شده البته سیب می دم بهش. خوشحال می شم راهنمایی کنید.چون خیلی ناجورهههههههههههههههه ...............
    دوست عزيز چيز زياد مهمي نيست....يه مقدار يبوست داره ....شما از الان تا زماني كه خوب بشه اصلا بهش سيب نده چون سيب يبوست رو تشديد ميكنه....به جاي سيب هويج خام فراوون بهش بده بعد از 2-3 روز خوب ميشه.
    يادتون باشه كه سيب يبوست زا و هويج ملين هست....برعكس زماني كه كاسكوتون اسهال داره اگر سيب بهش خيلي خوبه و هويج اصلا نبايد بدين...اگر خوب نشد ديگه منشاء اون ديگه گوارشي ساده نيست و ممكنه ويروسي و بيماري باشه كه فقط دكتر برهاني كيا از پسش بر مياد...اما من ميگم چيزي نيست چون علائم ديگري نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط فرفره نمایش پست ها
    سلام. آقاي ايلخاني زحمت كشيديد و در مورد غذاها و خوراكي هايي كه به كاسكو مي شه داد مفصل توضيح داديد. ممكنه در مورد سبزيجات هم توضيح بديد؟ منظورم كلم و كدو نيست، مثلاً سبزيجاتي مثل ريحان، جعفري، سبزي خوردن و ... ممنون مي شم در اين مورد هم توضيح بديد.
    اتفاقا هميشه همين مورد براي خود من هم سوال بوده و هرچي در اينترنت ميگشتم چيزي پيدا نمي كردم چون غربي ها اصلا با غذاشون سبزي نمي خورن و زياد با سبزي آشنا نيستن كه به طوطيهاشون بدن ...من هم به دليل اينكه آگاهي نداشتم سعي كردم دور سبزي جماعت رو خيت بكشم....فقط جعفري به ككاتيل دادم و خيلي هم دوست داشته اما ريحون و تره و ترب و .....رو والا نمي دونم.
    ویرایش توسط بابک آژیده : 21st July 2010 در ساعت 10:55 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    سلام .... یه چند وقتی هستش که ناخن های آرام بد جور بلند شده. وقتی از قفسش بالا پایین
    می ره ناخن اش گیر می کنه به قفسش. چون ناخنهاش به طرف پایین گرد شده. می خواستم
    ببرم ناخن اشو کوتاه کنن... یه نفر گفت باید سن طوطیت 3 سال کمتر نباشه اگه کمتر باشه ناخنهاشو گوتاه کنی خیلی بدجور رشد می کنه. طوطی من که 3سال نداره چون چشم طوسی هست.. حالا من باید چه کار کنم خیلی خطرناکه ناخنش گیر کنه بکشه.

کاربر ساده

شماره عضویت
    597
    سلام دوستان سن این خاکستری رو میخواستم بدونم چقدر هست؟
    در ضمن الان 20 روز هست که پیشمونه اما هنوز میرم طرفش از قفس بالا میره.
    تا کی اینجوریه معمولا؟
    من عصرها بیشتر پیشش هستم روز کسی نزدیکش نیست.
    معمولا تا چند وقت اینجوریه؟
    هنوز زوده بیارمش بیرون؟
    تا کی صبر کنم؟
    ویرایش توسط free_man : 21st July 2010 در ساعت 08:38 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط free_man نمایش پست ها
    سلام دوستان سن این خاکستری رو میخواستم بدونم چقدر هست؟
    در ضمن الان 20 روز هست که پیشمونه اما هنوز میرم طرفش از قفس بالا میره.
    هنوز زوده بیارمش بیرون؟
    تا کی صبر کنم؟
    http://up.*************/files1/c7a57e26652147139c56.jpg

http://up.*************/files1/319382e6047b48a3bf1b.jpg
    سلام
    دوست عزيز عكساتون باز نميشه.فكر كنم فيلتر شده.
    لطفا دوباره آپلود كنيد.
    خيلي ممنون

صفحه 84 از 1238 نخستنخست ... 3465666768697071727374757677787980818283848586878889909192939495969798991001011021031341845841084 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)