فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان
دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  23,285
لایک لایک:  12,724
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 75 از 693 نخستنخست ... 2565737475767785125175575 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 741 به 750 از 6928
    کاربرفعال

تخصص
    ازاد
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    میانگین پست در روز
    0.04
    تعداد ارسال ها
    69
    غذای menu مخصوص کاسکو و طوطی
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . آنتی بیوتیک برای چی ؟ کلسیم و مولتی ویتامین رو بدید بهش

من راستش خیلی تعجب نکردم از این کار مانی . بارها این اتفاق برای طوطی خودمم افتاده . یه روز صبح بیدار میشدم می دیدم کلی پر کنده ، روز بعد کاری با پرهاش نداشت .حتی یه بار صبح کل دمش رو کند فقط پرای زیر دمش باقی موند ، البته اگه تهران بودم مطمئنا برای پرکنیش میبردمش دکتر . حالا شما این فرصت رو داشتین ، کار خوبی هم کردین و الان خیالتون راحت شد .

کاری که من برای پرکنی طوطیم کردم این بود که دلیل کارشو بفهمم .یعنی وقتی می دیدم صبح تو قفس ، اگه کاورش زیاد بمونه ، پر میکنه زودتر کاورش رو برمیداشتم . برای هر شرایطی یه راهی پیدا میکردم که پرکنیش تو اون شرایط رو به حداقل برسونم .برای سرگرم کردنش واقعا خیلی تلاش کردم . یعنی در روز اینقدر مشغولش میکردم با یاد دادن کلمات تازه یا جملات سخت ، یا بازی های فکری که ذهنش رو مشغول کنه . اینا خیلی به شما کمک می کنه مخصوصا یاد دادن جملات تاثیر خیلی زیادی داره که ذهن طوطی رو کاملا به خودش مشغول میکنه .

توصیه من به شما اینه اگه واقعا دوست دارید این پرکنی از یادش بره ذهنشو در روز درگیر کنید . همیشه بازی کردن درگیر کردن ذهن نیست چون ممکنه همیشه فرصت بازی کردن نباشه ولی یاد دادن کلمات کار سختی نیست از هرجا که باشید میتونید باهاش تمرین کنید . من تو این دوران به طوطیم یاد دادم که بگه بنی آدم اعضای یکدیگرند و ... یا توانا بود هر که دانا بود و ... هدفم این نبود که این حرفا رو یاد بگیره که من لذت ببرم ، برای این یادش دادم که ذهنش با این جملات سخت درگیر بشه ، برای گفتن این شعرا خیلی تلاش میکرد و وقتی میدید ما با گفتن این شعرا تشویقش میکنیم بیشتر سعی میکرد . شما هم در روز باهاش کار کنید کلمات مختلف ، جملات مختلف .

ببینید طوطی شما پرکنه یا باید ردش کنید بره یا باید ازش مراقبت کنید و بهش کمک کنید این عادت رو بذاره کنار . اگه راه دوم رو انتخاب میکنید باید بدونید که حالت شما خیلی مهمه . خودمو مثال میزنم تا تابستون سال پیش کاملا پرکنی طوطیم خوب شد ولی من هر لحظه منتظر بودم دوباره شروع کنه . همین اتفاق هم افتاد اینقدر این پرکنیش ادامه پیدا کرد که من حساس شدم به این موضوع و طوطیم این رو فهمید ، هر وقت می خواست که توجه من رو جلب کنه پر میکند یعنی خودم باعث شدم شرایطش ادامه پیدا کنه . همیشه نگران بودم و منتظر یه اتفاق بد ، به پیشنهاد استادم دو روز هیچ توجهی به طوطیم نکردم ( این کار رو شما نباید بکنید ها ، این مربوط به شرایط منه، برای کم شدن حساسیت خودم )همه کارهاشو به خواهرم سپردم . تو این دو روز حساسیتم خیلی کمتر شد و واقعا شرایط طوطیم هم بهتر شد ، یعنی پر میکند طوطیم ، بعد منو نگاه میکرد ببینه واکنشم چیه ، وقتی میدید تحویل نمیگیرم دیگه کاری نداشت ، به جاش فقط کلماتی که یاد گرفته بود رو میگفت ... . این مثال رو زدم که بگم حساسیت نداشته باشید به این پرکنی . الان تو این دوره تنها کاری که از دست شما برمیاد ، آموزش ترفندها ، بازی ها و کلمات یا جملات مختلف هست ، شک نکنید که کم کم این عادت رو میذاره کنار . شما هم بهش کمک میکنید .

از همه مهمتر با دیدن پر جویده شده کف قفس امیدتون رو از دست ندید . بذارید پر بکنه تا هر چقدر که دلش خواست ، فکرتون این باشه که فوقش همه پرهاشو میکنه سال بعد همه پرهاش دوباره رشد میکنه بعد از تو لکی ، شما کاری که باید انجام بدین رو انجام بدین . اتفاقی نمیفته .

برای پرخاشگری امروزش هم پیش میاد بعضی روزا نمیذارن کسی بهشون دست بزنه و اخلاقشون کاملا برمیگرده ، روز بعد عادی میشن . فقط اینکه دمش اصلا شرایط خوبی نداره و اگه همینجور بمونه عاملی میشه برای خراب کردن بقیه پرای دمش . من معمولا وقتی پری رو تا این حد خراب باشه با قیچی اصلاحش می کردم و دیگه کاری باهاش نداشت . حالا اگه شما رفتاری ازش میبنید که نمیتونید براش راه حلی پیدا کنید اینجا بگید یا من یا دوستان دیگه تا جائیکه ممکن باشه راه حل بهتون پیشنهاد می کنیم .

اتفاقی که امروز صبح افتاد این سوالات رو پیش میاره که شما چه ساعتی کاور رو برمیدارید ؟ چند ساعت در روز بیرون قفسه ؟ به بیرون اومدن از قفس علاقه ی زیادی داره که به خاطر ناراحت بودن از اینکه تو قفس مونده پرش رو کنده یا نه ؟ اسباب بازی تو قفسش داره ؟ باهاشون بازی می کنه ؟که وقتی شما نیستید باهاش سرگرم بشه ؟ نکته ای اگه به نظرتون میرسه بگید
    سلام و ممنون از توجه و راهنمایتون.
    راستش گفت انتیبیوتیک بیشتر برای هرمونش( برای بلوغش گفت 1 مقدار لازمه) دقیقا متوجه نشدم. اخه دیروز و امروز خیلی با من حالت جفت یابی داشت و غذا بالا بیاره.
    نه فکر نکنم به خاطر کاور باشه چون عادت داره. هیچ سرو صدایی نمیکنه. وقتی صدامو میشنوه تازه شروع به خوندن میکنه اما تا قبلش ساکته ساکته.
    اسباب بازی 2 تا داره تو قفسش بعلاوه 1 توپ پلاستیکی و کاج .خیلی باهاشون سر گرمه. منم در روز ریاد باهاش بازی میکنم. اما مشکل این جاست که خودش هر کاری به خواد انجام میده و خیلی شیطون وخود رای هستش.بیشتر وقتی به حرفام گوش نمیده. هنوز صحبت نمیکنه.رو دستم هر وقت به خواد میاد و گرنه گاز میگیره در میره.
    هنوز این 1 مسعله بزرگه برام. خیلی ترسو هستش. دستمو میبرم در میره چه برسه به قیچی که براش کوتاه کنم.
    صبح ساعت 8 تا 9 کاورشو بر میدارم.نازش میکنم و بهش غذا میدم. ظهر ساعت 2 که میام میاد بیرون قفس تا ساعت 5 که میرم سر کار. شب ساعت 9 که میام بازم میارمش بیرون تا 11 بیرونه.
    غذاش خوبه.همه چیز میخوره.با اسباب بازیاش مشکلی نداره.با کلیکر سعی میکنم تمرینش بدم اما اصلا محل نمیزاره. هنوز تو تمرین استپ اپ و دان گیر کردم
    حرف که هنوز خر خر میکنه. اصلا واضح نیستش.
    1 سال دیگه نگهش میدارم اگه نشد دیگه مجبورم بفروشمش با اینکه دلم نمیاد.
    بازم به خاطر همه چیز ممنون.بازم اگه سوالی بود بفرمایین ممنون میشم.

مدیــر کـــل سایت

تخصص
    ...
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    میانگین پست در روز
    1.84
    تعداد ارسال ها
    4,486
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    سلام و ممنون از توجه و راهنمایتون.
    راستش گفت انتیبیوتیک بیشتر برای هرمونش( برای بلوغش گفت 1 مقدار لازمه) دقیقا متوجه نشدم. اخه دیروز و امروز خیلی با من حالت جفت یابی داشت و غذا بالا بیاره.
    نه فکر نکنم به خاطر کاور باشه چون عادت داره. هیچ سرو صدایی نمیکنه. وقتی صدامو میشنوه تازه شروع به خوندن میکنه اما تا قبلش ساکته ساکته.
    اسباب بازی 2 تا داره تو قفسش بعلاوه 1 توپ پلاستیکی و کاج .خیلی باهاشون سر گرمه. منم در روز ریاد باهاش بازی میکنم. اما مشکل این جاست که خودش هر کاری به خواد انجام میده و خیلی شیطون وخود رای هستش.بیشتر وقتی به حرفام گوش نمیده. هنوز صحبت نمیکنه.رو دستم هر وقت به خواد میاد و گرنه گاز میگیره در میره.
    هنوز این 1 مسعله بزرگه برام. خیلی ترسو هستش. دستمو میبرم در میره چه برسه به قیچی که براش کوتاه کنم.
    صبح ساعت 8 تا 9 کاورشو بر میدارم.نازش میکنم و بهش غذا میدم. ظهر ساعت 2 که میام میاد بیرون قفس تا ساعت 5 که میرم سر کار. شب ساعت 9 که میام بازم میارمش بیرون تا 11 بیرونه.
    غذاش خوبه.همه چیز میخوره.با اسباب بازیاش مشکلی نداره.با کلیکر سعی میکنم تمرینش بدم اما اصلا محل نمیزاره. هنوز تو تمرین استپ اپ و دان گیر کردم
    حرف که هنوز خر خر میکنه. اصلا واضح نیستش.
    1 سال دیگه نگهش میدارم اگه نشد دیگه مجبورم بفروشمش با اینکه دلم نمیاد.
    بازم به خاطر همه چیز ممنون.بازم اگه سوالی بود بفرمایین ممنون میشم.
    دخالتی نمی کنم تو نظر دکتر و من فکر نمی کنم به آنتی بیوتیک نیازی باشه

گاهی اوقات کوتاه کردن پر باعث میشه طوطی بودن توی قفس یا نشستن روی قفس یا جایی که امن میدونه رو به اومدن روی دست ترجیح بده . هر جا هم بره ممکنه دوست داشته باشه سریعا برگرده جایی که احساس امنیت میکنه . فکر کنم گفته بودین پرش رو کوتاه کردین ، یکی از عوامل ترسش ممکنه این باشه ، پیشنهاد می کنم تمرین رو جایی دور از قفس انجام بدین . بهترین حالت اینه که تو یه اتاق دیگه و روی یه میز یا استند خیلی ساده باشه .

چون ترسو هست پس بهتره به دمش دست نزنید خودش اصلاحش می کنه . برنامه روزانش که مشکلی نداره . فقط اینکه باید آموزش رو براش جذاب کنید . از غذایی که خیلی دوست داره استفاده کنید .

تو 3 وعده به طوطی خودتون غذا بدین ، یکی صبح ، بعد از ظهر و شب ، تمرین رو هر زمان که شروع می کنید قبل از وعده های غذاییش باشه . مثلا اگه صبح باهاش تمرین می کنید قبل از اینکه بهش غذا بدین باهاش تمرین کنید .

یه غذایی که خیلی دوست داره رو برای جایزه انتخاب کنید . تمرین رو براش جذاب کنید

این تمرین برای ارتباط بیشتر شما واقعا لازمه

آموزش کلمات رو هم شروع کنید ، با تکرار زیاد حتما یاد میگیره از هر فرصتی برای یاد دادن کلمات استفاده کنید
    " از پاسخگویی به سوالات عمومی در پیام خصوصی معذوریم . لطفا سوالات خود را در تاپیک مربوطه مطرح کنید "

به منظور حفظ شخصيت و آبروي خود و وب سايتتان بدون ذکر منبع و لينک مستقيم اقدام به کپي برداري نکنید

کاربرفعال

تخصص
    تخصصم شیمی معدنیه با فیزیک
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    ماهی انجل
    شماره عضویت
    12014
    میانگین پست در روز
    0.06
    تعداد ارسال ها
    85
    راستی ببخشید این وقت شبی میپرم این وسط میخواستم بدونم طوطی افریقایی با طوطی برزیلی چه تفاوتی داره؟؟
    من میدانم که شبی عمرم به پایان میرسد
    نوبت خاموشی من سهل و اسان میرسد
    من میدوانم که تا سرگرم بزم و مستی ام
    مرگ ویرانگر چه بی رحم و شتابان میرسد.

کاربر ثابت

تخصص
    Linux Administrator
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    میانگین پست در روز
    2.30
    تعداد ارسال ها
    5,605
    نقل قول نوشته اصلی توسط Michael Angelo نمایش پست ها
    راستی ببخشید این وقت شبی میپرم این وسط میخواستم بدونم طوطی افریقایی با طوطی برزیلی چه تفاوتی داره؟؟
    سوالتون بی نهایت بی معنیست!
    منّت خدای را عز و جل که طاعتش موجب قربتست و به شکر اندرش مزید نعمت هر نفسی که فرو می رود ممدّ حیاتست و چون بر می آید مفرّح ذات پس در هر نفسی دو نعمت موجودست و بر هر نعمت شکری واجب

من میدانم که ما آفریده شدیم تا به دیگران کمک کنیم..اما نمیدانم دیگران برای چه افریده شدند

تیم مدیریت کل انجمن
    متخصص طوطی سانان

تخصص
    طراح گرافیک
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    میانگین پست در روز
    2.23
    تعداد ارسال ها
    4,596
    نقل قول نوشته اصلی توسط Michael Angelo نمایش پست ها
    به خاستگاه اصلیشون برمیگرده

از الف تا ی درباره بزرگ کردن جوجه گوشتی (مقاله)

از پاسخگویی به سوالات عمومی در پیام خصوصی معذوریم . لطفا سوالات خود را در تاپیک مربوطه مطرح کنید

فروشگاه طوطی سانان

کاربرفعال

تخصص
    ازاد
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    میانگین پست در روز
    0.04
    تعداد ارسال ها
    69
    سلام به اساتید عزیز.
    مانی روزی چند بار پاهاش به شدت گاز میگیره.یعنی خیلی سریع حمله میبره به پاهاش.از اون قسمت که پر داره رو چند بار گاز میگیره.
    البته این کارش تو وقتی که بیرون قفسه و داره شیطونی میکنه. تو قفس ندیدم این کارو انجام بده.

همکار قدیمی

تخصص
    کارمند
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    میانگین پست در روز
    3.29
    تعداد ارسال ها
    6,284
    سلام به اساتید عزیز.
    مانی روزی چند بار پاهاش به شدت گاز میگیره.یعنی خیلی سریع حمله میبره به پاهاش.از اون قسمت که پر داره رو چند بار گاز میگیره.
    البته این کارش تو وقتی که بیرون قفسه و داره شیطونی میکنه. تو قفس ندیدم این کارو انجام بده.
    سلام.هرجایی که هست بیرون قفس این کار رو انجام میده یا فقط توی یک جای خاص قسمت پر دار پاش رو گاز میگیره؟

لطفا از مطرح کردن سوالات عمومی خود در پیام خصوصی جدا خودداری فرمایید.

مدیــر کـــل سایت

تخصص
    ...
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    میانگین پست در روز
    1.84
    تعداد ارسال ها
    4,486
    من به سوال آقای اسکندری اضافه کنم :

زمانی که اینکار رو انجام میده چیزی یا کسی اطرافش هست که باعث استرسش بشه ؟ یا توجه کردین به اینکه وقتی پاش رو گاز میگیره چیزی رو میخواد یا خواسته ای داره یا نه ؟؟

گاز گرفتن پاش در حدی هست که بخواد زخم بشه یا خون بیاد ؟ چندبار یعنی چقدر چندبار در روز ؟ کی بردینش حموم ؟
    " از پاسخگویی به سوالات عمومی در پیام خصوصی معذوریم . لطفا سوالات خود را در تاپیک مربوطه مطرح کنید "

به منظور حفظ شخصيت و آبروي خود و وب سايتتان بدون ذکر منبع و لينک مستقيم اقدام به کپي برداري نکنید

کاربرفعال

تخصص
    ازاد
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    میانگین پست در روز
    0.04
    تعداد ارسال ها
    69
    سلام.
    راستش تو قفس ندیدم اما روی قفس وقتی پر ارایی میکنه یدفعه میره سمت پاهاش و اون قسمتا که پر داره رو انگار میخواد بدجوری گاز بگیره.
    هتهای یکبار حموم میبرمش. نه چیزه خواصی نیست. همینجوری ارام مشغول پر ارایی یدفعه اینجوری میشه و یه صداهایی هم در میاره از خودش. خیلی دقت کردم متوجه چیزه خاصی نشدم. حتی به دکتر هم گفتم چیزه خاصی نگفت.گفتم شاید بدنش حشره زده اما دکتر گفت سالم هستش.

مدیــر کـــل سایت

تخصص
    ...
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    میانگین پست در روز
    1.84
    تعداد ارسال ها
    4,486
    سلام.
    راستش تو قفس ندیدم اما روی قفس وقتی پر ارایی میکنه یدفعه میره سمت پاهاش و اون قسمتا که پر داره رو انگار میخواد بدجوری گاز بگیره.
    هتهای یکبار حموم میبرمش. نه چیزه خواصی نیست. همینجوری ارام مشغول پر ارایی یدفعه اینجوری میشه و یه صداهایی هم در میاره از خودش. خیلی دقت کردم متوجه چیزه خاصی نشدم. حتی به دکتر هم گفتم چیزه خاصی نگفت.گفتم شاید بدنش حشره زده اما دکتر گفت سالم هستش.
    اگه این موضوع رو به دکترش هم گفتید و چیزی تشخیص نداده پس نگران نباشید

بعضی وقتا موقع پر آرایی این حالت پیش میاد ولی یکم دقت کنید این حالت وقتی غیر عادی میشه که متوجه زخمی روی پاش بشید یا احساس کنید طوری پرهای اون قسمت رو تمیز می کنه که انگار خارش شدیدی داره و این حالت خیلی پیش میاد در روز . که در این صورت بهتره به یه دکتر دیگه نشونش بدین

فکر کنم تو لک هم هست . هفته ای 2 بار حمومش کنید . چون رشد پرای جدید هم باعث خارش پوست میشه و حموم کردن این خارش رو تسکین میده

اگه هم فکر میکنید نیازه از این حالت یه فیلم بذارید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)