صفحه 74 از 1238 نخستنخست ... 245556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192931241745741074 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 731 به 740 از 12376
    کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    دوستان محترم جوانه گندم ، جو و یا ماش که بصورت آماده در فروشگاهها موجود است خوبه یا نه ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من خاکستریم بردم دامپزشکی کامرانیه دکتر گفت هیچ مشکلی ندارد 2.3 روز دیگه بیارش واکسن بهش بزنم تزریقی گفتم سوزن بخوره پر کن میشه خندید گفت اون هایی که میگن این حرف ها بلد نیستن بزن میزن پرنده میکشن برای این میگن از روزی از اون جا اوردمش زیاد چرت میزنه پاش فکر میکنم درد میکنه شاید موقعه که می خواستن بگیردش زیاد خودش زد به این ور اون ور بعضی وقت ها چشم چپش می بندد...........ایا کاسکو سرش بکنه تو پرش مثلا روزی 10یا 15 دقیقه ایراد دارد.........ایا واکسن بزنم دکترش برهانی کیا
    سلام دوست عزیز
    قبل از اینکه پیش دکتر ببریدش هم این مشکلاتو داشت یا نه؟
    قابل توجه دوستاران ********* نفهمیدیم اگه *********** خوبه چرا میگه سوزن و واکسن از طرفی هم واکسن که مظر و کشنده در بیشتر مواقع چی بگم والا
    دوست عزیز واکسن که اصلا نزن به نظر من طوطیت یه کم استرسو مریضی داره ببین زیاد چرت میزنه مدفوعش چطوره عطسه میکنه پاش زیاد مشکل داره اگه زیاد مشکل نداره که درست میشه تقویتش کن ولی اگه دیدی حالش بد تر شد سریع به یه دکتر برسونش
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوستان محترم جوانه گندم ، جو و یا ماش که بصورت آماده در فروشگاهها موجود است خوبه یا نه ؟
    دوست عزیز فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه چون بهداشتیه ولی خودتونم راحت میتونید درست کنید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 13th July 2010 در ساعت 11:45 AM

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    [quote=فراز;4794]
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرنده ی غریب نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    قابل توجه دوستاران دکتر برهانی کیا ما که نفهمیدیم اگه برهانی کیا خوبه چرا میگه سوزن و واکسن از طرفی هم واکسن که مظر و کشنده در بیشتر مواقع چی بگم والا
    دوست عزیز واکسن که اصلا نزن به نظر من طوطیت یه کم استرسو مریضی داره ببین زیاد چرت میزنه مدفوعش چطوره عطسه میکنه پاش زیاد مشکل داره اگه زیاد مشکل نداره که درست میشه تقویتش کن ولی اگه دیدی حالش بد تر شد سریع به یه دکتر برسونش

سلام
    قبل یه مقدار مدفوع شل شد بردمش پیش یه دامپزشک زیر پل گیشا گفت حالش خوب بد گفتم شاید نفهمیده بردمش فرداش پیش برهانی کیا هر دو روز یه مقدار استرس وارد شد بهش حدسم اینکه ترسیده ....پاش خورده این ور اون ور درد گرفته امروز قبل از اینکه بیام سر کار چند تا جیغ خوشحالی زد مدفوع خوب بود سوالم اینجاست مدفوع وسطش سبزه دورش سفید دور سفیده یه مقدار اب سفید داره طبیعی والا به این دکتر ها نمیشه اعتماد کرد البته مرتب سیب بلال تو ظرف غذاش هست میشه سیب زیاد باعث ی مقدار شلی مدفوع بشه امروز حالش خیلی بهتر از دیروز هست خیلی اهلی شده گاهی غذا از دست میگیره غار اروم میکشه با اونکه من زیاد طرفش نرفتم که عصبی بشه ولی خودش احساس راحتی میکنه دکتر برهانی کیا گفت 80درصد سینه داره خیلی خوبه سنش 7تا 8 ماه تخمین زد
    همه اینا که گفتی هم طبیعیه هم نشانه سلامت پس مشکل حله مدفوع طبیعیه حالشم خوبه سیب زیاد هیچ ضرری نداره باعث شلی مدفوعم نمیشه به مرور همه چیزش نرمال میشه فقط باهاش تمرین صحبت کن با دست غذا بده از دره رفاقت وارد شو به هیچ وجه هیچ کاری رو به زور انجام نده یکی دو ماهه دیگه آرومو ایده آل میشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من خاکستریم بردم دامپزشکی کامرانیه دکتر گفت هیچ مشکلی ندارد 2.3 روز دیگه بیارش واکسن بهش بزنم تزریقی گفتم سوزن بخوره پر کن میشه خندید گفت اون هایی که میگن این حرف ها بلد نیستن بزن میزن پرنده میکشن برای این میگن از روزی از اون جا اوردمش زیاد چرت میزنه پاش فکر میکنم درد میکنه شاید موقعه که می خواستن بگیردش زیاد خودش زد به این ور اون ور بعضی وقت ها چشم چپش می بندد...........ایا کاسکو سرش بکنه تو پرش مثلا روزی 10یا 15 دقیقه ایراد دارد.........ایا واکسن بزنم دکترش برهانی کیا
    سلام

اینکه طوطی سرش رو تو پرش بکنه و بخوابه لزوما دلیل بر وجود بیماری نیست ولی تو طوطی های بیمار بیشتر دیده میشه.بستن یک چشم هم به همین صورته ولی شما حتما پیگیری کن ممکنه بیمار باشه پرنده
    در مورد واکسن هم هر کاری که دکتر میگه انجام بدید.همیشه وارد کردن استرس ریسک پرکنی رو بالا میبره ..... ولی مسئله ای که هست اینه که پرنده شما تا از آفریقا برسه به تهران و دست شما حد اقل 20-30 بار با دست و خیلی وحشیانه گرفته شده!!!بهتون اطمینان میدم این یه بار دیگه تاثیر چندانی تو سرنوشتش نداره!!!!یعنی چیه سالم بمونه و چه در آینده اختلالات عصبی و پر کنی بگیره تزریق با سوزن شما تقریبا تو اون تاثیری نداشته

نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    قطعا تازش خیلی بهتره ولی اگر دسترسی به جوانه حبوبات تازه ندارید آماده هاش هم خیلی خوبه

سلام دوست عزیز
    قابل توجه دوستاران دکتر برهانی کیا ما که نفهمیدیم اگه برهانی کیا خوبه چرا میگه سوزن و واکسن از طرفی هم واکسن که مظر و کشنده در بیشتر مواقع چی بگم والا

دوست عزیز فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه چون بهداشتیه ولی خودتونم راحت میتونید درست کنید

دوست خوب من اولا اینجا و تا این حد علنی کسی رو چالش نکشید چون میتونه عواقبی نظیر شکایت و .... از طرف فردی که در موردش صحبت میکنیم داشته باشه. قبلا و در فروم قبلی این اتفاق داشت میفتاد و یکی از پرنده فروشان قصد شکایت از سایت رو داشت!!!!

و اما داستان آمپول و واکسن :

تزریق که کلا هیچ ضرری نداره....میشه بگید چه کسی گفته تزریق مشکل داره؟؟؟به نظر شما اگر مجبور بشید طوطی رو روزی 3 یا 4 بار بگیرید و با زور دارو تو حلقش بریزید بهتره یا اینکه خیلی راحت تو چند ثانیه تزریق کنید؟؟؟استرس کدوم بیشتره؟؟؟طوطی تقریبا سوزش سوزن رو متوجه نمیشه!!یه عکس العمل خیلی سریع و کوتاه نشون میده و تمام...از اون طرف خطری ریخته شدن دارو به حلق و سینوس و ریه طوطی وجود داره که تو تزریق این مشکل هم حل میشه.و در نهایت توی تزریق دارو 100% اثر میکنه ولی توی مصرف خوراکی ممکنه همه دارو توسط طوطی خورده نشه یا حتی اگر هم بخوره جذبش مثل تزریق نیست

در مورد واکسن هم چند تا مسئله خیلی مهم وجود داره که باید بدونید :

درسته که واکسن تخصصی طوطی تو ایران وجود نداره و تمام واکسن ها مربوط به ماکیان و مرغ و خروس ه .... هستند اما:
    2 تا واکسن هست که تحت شرایطی میشه به طوطی زد.فقط و فقط واکسن نیوکاسل و آنفولانزا...که اونم شرط داره.
    2 نوع واکسن وجود داره.یکی ویروس مرده و دیگری ویروس ضعیف شده.اگر ویروس ضغیف شده به طوطی بزنید بسیار خطرناکه و ممکنه طوطی رو به خود ویروس آلوده کنه چون واکسن هایی که با ویروس ضعیف شده تولید میشن بر اساس وزن و حجم پرنده ساخته شده ند بنا بر این ممکنه برای پرنده ای با وزن و حجم کوچکتر قوی باشند که در نتیجه پرنده رو به خود ویروس آلوده میکنن
    اما اگر واکسن از نوع ویروس مرده باشه تحت شرایطی میشه اون رو به طوطی تزریق کرد.تو بیمارستان کامرانیه جناب دکتر برهانی کیا فقط و فقط واکسن نیوکاسل و آنفولانزا میزنه اونم از نوعی که از ویروس مرده تشکیل شده و هیچ ضرری برای طوطی نداره

متاسفانه تو خیلی از کلینیک ها واکسن های دیگه ای نظیر گامبورا و آبله و یا واکسن هایی که با ویروس ضعیف شده تولید شدند به طوطی سانان تزریق میشه که خیلی وقتا عواقب خوبی به دنبال نداره

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

اینکه طوطی سرش رو تو پرش بکنه و بخوابه لزوما دلیل بر وجود بیماری نیست ولی تو طوطی های بیمار بیشتر دیده میشه.بستن یک چشم هم به همین صورته ولی شما حتما پیگیری کن ممکنه بیمار باشه پرنده
    در مورد واکسن هم هر کاری که دکتر میگه انجام بدید.همیشه وارد کردن استرس ریسک پرکنی رو بالا میبره ..... ولی مسئله ای که هست اینه که پرنده شما تا از آفریقا برسه به تهران و دست شما حد اقل 20-30 بار با دست و خیلی وحشیانه گرفته شده!!!بهتون اطمینان میدم این یه بار دیگه تاثیر چندانی تو سرنوشتش نداره!!!!یعنی چیه سالم بمونه و چه در آینده اختلالات عصبی و پر کنی بگیره تزریق با سوزن شما تقریبا تو اون تاثیری نداشته

قطعا تازش خیلی بهتره ولی اگر دسترسی به جوانه حبوبات تازه ندارید آماده هاش هم خیلی خوبه

دوست خوب من اولا اینجا و تا این حد علنی کسی رو چالش نکشید چون میتونه عواقبی نظیر شکایت و .... از طرف فردی که در موردش صحبت میکنیم داشته باشه. قبلا و در فروم قبلی این اتفاق داشت میفتاد و یکی از پرنده فروشان قصد شکایت از سایت رو داشت!!!!

و اما داستان آمپول و واکسن :

تزریق که کلا هیچ ضرری نداره....میشه بگید چه کسی گفته تزریق مشکل داره؟؟؟به نظر شما اگر مجبور بشید طوطی رو روزی 3 یا 4 بار بگیرید و با زور دارو تو حلقش بریزید بهتره یا اینکه خیلی راحت تو چند ثانیه تزریق کنید؟؟؟استرس کدوم بیشتره؟؟؟طوطی تقریبا سوزش سوزن رو متوجه نمیشه!!یه عکس العمل خیلی سریع و کوتاه نشون میده و تمام...از اون طرف خطری ریخته شدن دارو به حلق و سینوس و ریه طوطی وجود داره که تو تزریق این مشکل هم حل میشه.و در نهایت توی تزریق دارو 100% اثر میکنه ولی توی مصرف خوراکی ممکنه همه دارو توسط طوطی خورده نشه یا حتی اگر هم بخوره جذبش مثل تزریق نیست

در مورد واکسن هم چند تا مسئله خیلی مهم وجود داره که باید بدونید :

درسته که واکسن تخصصی طوطی تو ایران وجود نداره و تمام واکسن ها مربوط به ماکیان و مرغ و خروس ه .... هستند اما:
    2 تا واکسن هست که تحت شرایطی میشه به طوطی زد.فقط و فقط واکسن نیوکاسل و آنفولانزا...که اونم شرط داره.
    2 نوع واکسن وجود داره.یکی ویروس مرده و دیگری ویروس ضعیف شده.اگر ویروس ضغیف شده به طوطی بزنید بسیار خطرناکه و ممکنه طوطی رو به خود ویروس آلوده کنه چون واکسن هایی که با ویروس ضعیف شده تولید میشن بر اساس وزن و حجم پرنده ساخته شده ند بنا بر این ممکنه برای پرنده ای با وزن و حجم کوچکتر قوی باشند که در نتیجه پرنده رو به خود ویروس آلوده میکنن
    اما اگر واکسن از نوع ویروس مرده باشه تحت شرایطی میشه اون رو به طوطی تزریق کرد.تو بیمارستان کامرانیه جناب دکتر برهانی کیا فقط و فقط واکسن نیوکاسل و آنفولانزا میزنه اونم از نوعی که از ویروس مرده تشکیل شده و هیچ ضرری برای طوطی نداره

متاسفانه تو خیلی از کلینیک ها واکسن های دیگه ای نظیر گامبورا و آبله و یا واکسن هایی که با ویروس ضعیف شده تولید شدند به طوطی سانان تزریق میشه که خیلی وقتا عواقب خوبی به دنبال نداره

موفق باشید
    بابک آژیده
    سلام آقا بابک خسته نباشی
    من نه الان نه هیچ وقت دیگه هیچ دکتری رو زیر سوال نبردم و نگفتم خوبه یا بده نه بدشونو میگم نه تبلیغی براشون میکنم احترامشونم واجب اینها سالیان دراز درس خوندن من اینجا گفتم که دو چیز جور در نمیاد اگه اساتید اینجا میگن این دکتر خوبه ولی واکسن ممنوع اینو گفتم شما اشتباه متوجه شدید من معذرت میخوام ولی داستان واکسن با درمانو شما با هم قاطی کردید درمان مجبور به اطاعت دکتر اگه مجبور بشیم باید سوزن بزنیم که اونم دل بخواهیه شاید با سوزن بمیره شاید خوب بشه که خیلی از دوستان تجربه کردن ولی واکسن به دلیل اینکه مجبور نیستیم و فقط برای پیشگیریه و احتمال خطر زیاده و همینجا دوستان ما همه میگن واکسن به صورت سوزن خطر داره پس پیشنهاد میشه که رای اکثریت رو قبول کنیم و واکسنه سوزنی به اون نزنیم
    بازم اگه باعث ناراحتی بی احترامی برای کسی شدم عذر میخوام و این نظر و تفکر شخصیه هر کس میتونه برای طوطیش خودش تصمیم بگیره ما همه فقط اینجا نظر میدیم
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام آقا بابک خسته نباشی
    من نه الان نه هیچ وقت دیگه هیچ دکتری رو زیر سوال نبردم و نگفتم خوبه یا بده نه بدشونو میگم نه تبلیغی براشون میکنم احترامشونم واجب اینها سالیان دراز درس خوندن من اینجا گفتم که دو چیز جور در نمیاد اگه اساتید اینجا میگن این دکتر خوبه ولی واکسن ممنوع اینو گفتم شما اشتباه متوجه شدید من معذرت میخوام ولی داستان واکسن با درمانو شما با هم قاطی کردید درمان مجبور به اطاعت دکتر اگه مجبور بشیم باید سوزن بزنیم که اونم دل بخواهیه شاید با سوزن بمیره شاید خوب بشه که خیلی از دوستان تجربه کردن ولی واکسن به دلیل اینکه مجبور نیستیم و فقط برای پیشگیریه و احتمال خطر زیاده و همینجا دوستان ما همه میگن واکسن به صورت سوزن خطر داره پس پیشنهاد میشه که رای اکثریت رو قبول کنیم و واکسنه سوزنی به اون نزنیم
    بازم اگه باعث ناراحتی بی احترامی برای کسی شدم عذر میخوام و این نظر و تفکر شخصیه هر کس میتونه برای طوطیش خودش تصمیم بگیره ما همه فقط اینجا نظر میدیم
    موفق باشید

دوست عزیز من اصلا منظورتون رو متوجه نمیشم یعنی چی تزریق و سوزن ممکنه پرنده رو بکشه؟!!!!!!!!!میشه توضیح بدید تزریق چجوری میکشه؟؟؟

در مورد واکسن من 2 ساعت نوشتم و توضیح دادم که اگر ویروس زنده باشه خطر ناکه و مردش هیچ خطری ایجاد نمیکنه و در بد ترین حالت بی تاثیره ولی باز شما بدون دلیل و منطق نوشتید کلا خطر داره!!!اکثریت اگر اشتباه کنن دلیلی نیست که ازشون پیروی کنیم.در ضمن اینجا همه برای آموختن دور هم جمع شدیم و قطعا هیچ کس تو این فروم بدون اشتباه نیست.بنا بر این از به کار بردن لفظ استاد و اساتید و .... خود داری کنید

http://www.birdhealth.com.au/bird/er/infections.html
    http://www.birdsnways.com/articles/psittico.htm
    http://www.parrot-and-conure-world.c...on-parrot.html

موفق باشید
    بابک آژیده

بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 13th July 2010 در ساعت 01:55 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    دوست عزیز من اصلا منظورتون رو متوجه نمیشم یعنی چی تزریق و سوزن ممکنه پرنده رو بکشه؟!!!!!!!!!میشه توضیح بدید تزریق چجوری میکشه؟؟؟

در مورد واکسن من 2 ساعت نوشتم و توضیح دادم که اگر ویروس زنده باشه خطر ناکه و مردش هیچ خطری ایجاد نمیکنه باز شما بدون دلیل و منطق نوشتید کلا خطر داره!!!اکثریت اگر اشتباه کنن دلیلی نیست که ازشون پیروی کنیم.

بابک آژیده
    آقا بابک حرف شما متین شاید واکسنی که شما میگین و میگین فقط دکتر برهانی این نوع واکسنو میزنه یا شاید دکترای بیشتری از این نوع واکسن استفاده کنند ولی آیا همه دوستان به این دکترا دسترسی دارن و شما تضمین میدید که هیچ مشکلی برای طوطیه اینا پیش نیاد از کجا ما باید بدونیم که ویروس مردست میدونید چه قدر از بچه ها که واکسن زدن طوطیشون طلف شده (احتمالا بنا به فرمایشه شما ویروس زنده بوده یا ...) به نظر من حتی 10 درصد مرگ بر اثر واکسن زدن میتونه دلیلی برای نزدنه اون باشه در ضمن آقا و خیلی از کاسکو بازها و خیلی از پرنده فروشها و خیلی از دکترا میگن سوزن برای طوطی مخصوصا واکسن خطرناکه حالا شما میگید رای اکثریتو پیروی نکنیم بازم میگم هر کی یه نظری داره و محترم

همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3
    آقا بابک حرف شما متین شاید واکسنی که شما میگین و میگین فقط دکتر برهانی این نوع واکسنو میزنه یا شاید دکترای بیشتری از این نوع واکسن استفاده کنند ولی آیا همه دوستان به این دکترا دسترسی دارن و شما تضمین میدید که هیچ مشکلی برای طوطیه اینا پیش نیاد از کجا ما باید بدونیم که ویروس مردست میدونید چه قدر از بچه ها که واکسن زدن طوطیشون طلف شده (احتمالا بنا به فرمایشه شما ویروس زنده بوده یا ...) به نظر من حتی 10 درصد مرگ بر اثر واکسن زدن میتونه دلیلی برای نزدنه اون باشه در ضمن آقا و خیلی از کاسکو بازها و خیلی از پرنده فروشها و خیلی از دکترا میگن سوزن برای طوطی مخصوصا واکسن خطرناکه حالا شما میگید رای اکثریتو پیروی نکنیم بازم میگم هر کی یه نظری داره و محترم

دوست عزیز این چیزی نیست که بشه راجع به اون رای گیری کرد. مردن طوطی در اثر سوزن خوردن یه ادعای مسخرس و فقط دامپزشک هایی که می خوان برای خراب کاریشون یه بهانه بتراشن این حرف می زن.
    در مورد واکسیناسیون طوطی هم من فقط یه جمله از روی کتاب MERCK/MERIAL MANUAL FOR PET HEALTH می نویسم:
    A few vaccines are available for pet birds but most caged birds are not routinely vaccinated .

پرندگان قفسی به صورت روتین واکسیناسیون نمی شوند.

اگه می خواهید پرنده ای رو واکسن بزنید بهتره حداقل از یه دامپزشک معتبر استفاده کنید .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

اولا وقتی میرید دکتر کسی به شما تضمینی نمیده و این شما هستید که یا شرایط رو قبول میکنید یا نمیکنید...
    در ثانی کسی که طوطیشو میبره پیش یه دکتر نا وارد باید عواقبشو رو قبول کنه .... به همین دلیله که من همیشه تاکید میکنم دکتر برهانی کیا
    در ضمن کمتر کسی طوطیش به خاطر تزریق واکس یا آمپول مرده قطعا به مرحله ای رسیده بوده که دیگه نمیشده نگهش داشت.لطفا اطلاعات غلط ندید دوست گرامی
    در مورد سوزن هم بازم میگم حرفتون کاملا بی پایه و اساسه ... اگر هم به قول خودتون نظر شخصیتونه و برای خودتون محترمه نباید اینجا توصیه کنید چون فقط نظر شخصیتونه و بس

و در آخر من هیچ وقت به کسی توصیه نکردم که واکسن بزن یا نزن!!خودم هم طوطیم رو واکسن نزدم.....حرف من اینه :
    راجع به چیزی که توش تخصص نداریم نظر شخصی ندیم.....

بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 13th July 2010 در ساعت 07:08 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    597
    سلام دوستان
    ایا بلوک معدنی با سنگ مینرال فرق داره؟
    و ایا تاریخ مصرف داره؟!
    یعنی بعد از چند ماه که توی قفس نصب میشه باید عوض بشه؟
    چه مینرال و چه کف دریا

امروز خاکستری مو بردم حمام و زیر دوش غرغر میکرد اما معلوم بود خوشش میاد
    اگر اب روی سرش ریخته بشه و اب توی سوراخ بینیش بره اشکال داره؟؟!!
    احساس میکنم امروز اینجوری شد.
    اگه اب رفت توی بینیش چیکار کنم؟؟
    باتشکر.

صفحه 74 از 1238 نخستنخست ... 245556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192931241745741074 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)