کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    نه معلومه که نه 8روز سفر ما طول می کشه اگه تنهاش بذارم دق می کنه...گفتم تجربه راه حل پیشنهادی اگه داید بگید
    سلام بهترین کار بنظرم سپردن پرندتون به دست یک ادم مطمئن هست .همین بهترین کاره موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    کلا ارام یه اخلاق خوب داره با همه خوبه خیلی پروووو هستش مهمون که می یاد خونمون یا می ره رو شونشون یا با پاهاشون وقتی رو مبل نشستن بازی می کنه....
    سلام دوست عزیز . شما تا حالا پرندتون رو با خودتون جایی بردید ؟ با ماشین تا حالا جابجا شده ؟ در چه حد رام هست ؟ چه مدت هست که پیش شماست ؟

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15196
    نقل قول نوشته اصلی توسط mtm_m2008 نمایش پست ها
    سلام
    اخه چرا وقتی طوطی تون با دیوار برخورد داشته، هم درد داشته هم ترس و استرس،هنوز یک روز هم از این ماجرا نگذشته به جای اینکه ارومش بزارین و اجازه بدین تو حال خودش باشه تا ریلکس کنه، بدتر بردینش حمام یه ترس و استرس جدید اضافه کردین بهش( البته اگه هنوز اونقدری به حمام کردن عادت نکرده)
    اگه صفحه های قبل رو خونده باشین حتما میدونین که باید گردن به پایین رو اب بریزین و خیس کنین،شما بردین حمام خودتون بهتر باید بدونین اب تو چشمش رفته یا نه؟
    اگه ممکنه عکس هم بزارین لطفا، حواستون باشه فلاش نزنه دوربین، انشالله که طوری نیست و تا فردا خوبتر و بهتر بشه اگر هم خدایی نکرده بهتر نشد به نظر من حتما به متخصص پرندگان مراجعه کنین، الان هم اصلا کاریش نداشته باشین و اجازه بدین تو حال خودش باشه، غذای مورد علاقه اش رو هم در اختیارش بزارین لطفا،
    انشالله که چیزی نباشه و زودی اوکی بشه.
    عکس چشمشه http://upcity.ir/images2/87452813203827366031.jpg
    http://upcity.ir/images2/53022655419849955321.jpg
    http://upcity.ir/images2/41604125082289572070.jpg
    http://upcity.ir/images2/16695307097194978333.jpg

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    اصلا بهتر نشده چشمش ؟ منظورم مدت زمانیه که چشمشو بسته نگه میداره !
    به نظر من مشکلی نداره بستن چشمش هم بخاطر ضربه ای هست که بهت خورده . یکی دو روز صبر کنی اگر اصلا بهتر نشد بگین اینجا تا اون موقع یه تصمیم دیگه بگیریم .
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15196
    نسبت به دیشب بله ولی خوب هنوزم چشمش رو میبنده .ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mary44m نمایش پست ها
    اوکی پس بهتر شده به مرور خوب میشه . جای نگرانی نیست . شاید یکی دو روز دیگه اینطوری باشه ولی به مرور خوب میشه . به نظر من هیچ مشکلی نیست .
    موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    اینجا دکتر خوب حتی واسه انسانها هم پیدا نمیشه چه برسه دامپزشک ... توروخدا یه راهنمایی اساسی کنید من تو .......... از بچه ها پرسیدم پرهاشو کوتاه کنم خیلیا گفتن نه چون دو نفرشون که اینکارو کردن طوطیشون پر کن شده و یا افسرده بخدا موندم چیکار کنم ولی اینجوریم که یهوی بخوره دیوار خیلی بده
    موقعی که خورد به دیوار اره قرمز شده بود ولی صبح که رفتم طرفش خوب شده بود بعد که بردمش حموم اینجور شد اب ریزشی هم نداشت اما مدام چشمش رو میبست خدا کنه تا فردا خوب بشه . خونه ساکت بود دستم رفت رو کنترول تلوزیون یهو روشن شد که پرید . به هر حال ممنون دوستان عزیز
    داخل چشمش قرمز به نظر نمیاد تو این عکسا . فکر میکنم بهتر شده . اما خیلی بهتره که دکتر معاینش کنه . هیچ تغییری تو رفتارش و حرکاتش متوجه نشدین ؟

در موردکوتاه کردن پر من دیشب خواستم توضیح بدم اما سیستم قاطی کرد و توضیحات ناقص ارسال شد .

ببینید منم با کوتاه کردن بال طوطی مخالفم . اما شرایطی به وجود میاد که ناچار میشیم پر طوطی رو کوتاه کنیم . شما یا باید طوطی رو کلا تو قفس بذارید یا اینکه وقتی میاد بیرون کنترلش کنید که به در و دیوار برخورد نکنه .

وقتی هم میاد بیرون یا ترس و استرس ناگهانی باعث پروازش میشه یا ذوق و علاقه باعث میشه که بخواد پرواز کنه . شما حداقل یکبار باید پرش رو کوتاه کنید و بعد بهش آموزش بدین . از فاصله های کم شروع کنید تا فاصله های بیشتر .

بیشتر کاسکو هایی که جثه بزرگتری دارن این مشکل رو دارن استثنا هم داریم.

کاسکوی اول منم همینطور بود . علاقه شدیدی به پرواز داشت . عاشق بال زدن و پرواز کردن بود. خیلی تلاش میکرد که به جایی برخورد نکنه اما نمیتونست . موقع فرود اومدن همیشه محکم میخورد به دیوار ، شدیدا اعتماد به نفسش رو از دست داده بود . مجبور شدم بالش رو کوتاه کنم و بعد آموزش رو شروع کردم . اول بازی نردبان ( روی دست اومدن به صورت پله پله ) بعد قفسش رو کنار یه میز میذاشتم با فاصله کم . خودش روی قفس می نشست . روی میز جایزه میذاشتم تا برای گرفتنش اون مسیر کوتاه رو بپره . کم کم فاصله رو بیشتر کردم . کاملا میشد فهمید که خیلی راحت تر و با اعتماد به نفس بیشتری میپره و علاقه زیادی هم به این بازی داشت .

کوتاه کردن پر هم به این معنی نیست که شما تمام پرش رو کوتاه کنید جوری که اصلا نتونه پرواز کنه . فقط سرعتش کمتر میشه و فاصله کمتری میتونه بپره . نگذارید به حال خودش باشه .باهاش تمرین کنید تا اعتماد به نفسش بیشتر شه . کاملا هم می تونید از حرکاتش متوجه احساسش بشید . طوطی من که عاشق این تمرینات بود .

طوطی اگه کاملا قدرت پروازش رو از دست بده احساس ضعف میکنه . همین باعث میشه افسرده بشه و پرکنی و پرجوی کنه . بد کوتاه کردن پر هم یکی از عوامل پرکنی و پرجویه . این نظر منه . نمیتونم شما رو مجبور کنم تصمیمی بگیرید که از عواقبش میترسید . ولی در نظر داشته باشید که یه سری اتفاقات قابل پیش بینی نیست . همین آسیبی که به چشمش وارد شد هم هیچ وقت پیش بینی نمی کردین . برخوردش با دیوار و یا هرجای دیگه ممکنه سلامتیش رو به خطر بندازه . به هر حال تصمیم با شماست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    دوست هزیز تمام حرفای سپیده خانوم درباره کوتاه کردن پرهاتون درست بود فقط من لازم میدونم زیر یه نکته از حرفاشون خط پر رنگی بکشم اونم این بود که گفتن پرها باید درست کوتاه بشه . خیلی ها بودن پرنده رو با سپردن دست یه فرد بی تجربه و پر از ادعا پرندشون رو از دست دادن یا پرنده بیچاره بنا به دلایلی مثل بد کوتاه کردن یا آزار موقع کوتاه کردن و اذیت شدن پرنده باهث افسردگی و پرکنی میشه . پس لطفا برای کوتاه کردن پر ها به یه فرد مجرب مراجعه کنید . نه کسی که ادعا داره بلکه کسی که تجزبه داره .
    نظر خودم :: منم با کوتاه کردن پرها مخالفم ولی بعضی از کاسکو ها عشق پرواز هستن و تو محیط خونه قوانین پرواز رو نمیدونن . پس هم شما اشیای خطرناک رو دور کنید و وقتی مرنده میاد بیرون کاری نکنید بترسه . پرها هم زیاد نباید کوتاه شه فقط به اندازه ای که نتونه اوج و شتاب بگیره و به خودش صدمه بزنه . در آخر هم بهتره پر ها کوتاه بشه ولی خب این توی روحیه الانش یکم وحشت میاره ولی خب باز به مرور عادت میکنه و به روال عادی برمیگرده . باز هم تصمیم با خودتونه .
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15196
    ممنون دوستان عزیز . سپیده جان تو رفتاراش حالت غیر نرمالی متوجه نشدم فقط امروز نسبت به روزهای دیگه زیاد خوابید اونم به صورت عادی که سرش تو پرش بود و یه پاشم بالا بود تو یکی از عکسها چون نور مهتابی بود قرمزی چشمش معلوم نبود تو کویت هیچ دامپزشکی سراغی ندارم حالا زنگ میزنم به یکی از پرنده فروشها ببینم دکتری سراغ دارن یا نه بالشم حتما کوتاه میکنم اخه اینجوری خیلی بده مدام بخوره به درو دیوار

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممنون دوستان عزیز . سپیده جان تو رفتاراش حالت غیر نرمالی متوجه نشدم فقط امروز نسبت به روزهای دیگه زیاد خوابید اونم به صورت عادی که سرش تو پرش بود و یه پاشم بالا بود تو یکی از عکسها چون نور مهتابی بود قرمزی چشمش معلوم نبود تو کویت هیچ دامپزشکی سراغی ندارم حالا زنگ میزنم به یکی از پرنده فروشها ببینم دکتری سراغ دارن یا نه بالشم حتما کوتاه میکنم اخه اینجوری خیلی بده مدام بخوره به درو دیوار
    نمی خوام شمارو نگران کنم . حتما هست حالا شاید چون تا حالا اتفاقی پیش نیومده دنبالش نبودین . من ترجیح میدم تو این شرایط با دکتر مشورت کنم .

درباره کوتاه کردن پر هم اول اطلاعاتتون رو زیاد کنید راجع به این موضوع ، بعد اقدام کنید . مقالات زیادی هست تو سایت . حتما مطالعه کنید . چون بعضی ها پر رو ممکنه بد کوتاه کنن . شما اگه اطلاعاتتون زیاد باشه خودتون میتونید بگید که چجوری بالش رو کوتاه کنه .

فعلا هم از قفس خارجش نکنید .

صفحه 738 از 1238 نخستنخست ... 238638688719720721722723724725726727728729730731732733734735736737738739740741742743744745746747748749750751752753754755756757788838 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)