صفحه 72 از 1238 نخستنخست ... 225354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990911221725721072 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 711 به 720 از 12376
    کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    سلام خدمت تمامی دوستان
    من حدود یک ماه هست که یه کاسکو دم قرمز گرفتم که رام هست در اصل غار نمیزنه وگرنه رو دست که نمیا سرهم نمیده ولی میزاره نوکشو نازکنم و دستمو ببرم تو قفس و بش تخمه بدم پرهاشم کمی نامیزونه
    نمیدونم رفته تولک یا نه ولی احتمالش خیلی زیاده و از اون وقتی که خریدمش بدنش کم یا زیاد میلرزه این مال چیه وبا چی درست میشه؟
    دوم اینکه بعد از اخرین حموم که بردمش اسهال گرفته با رنگ سبز و کمی سفید برا این باید چهکار کنم؟
    سوم یه روشیه که یکی نشونم داد برا زودتر رام شدن :تخمه میریزم تو دستم و دستمو مشت میکنم طوری که کاسکو بتونه سرشو بکنه تو دستم و تخمه بخوره اینجوری بادستم بیشتر تماس داره و دست من به دور سرش محیط و بعد از چند بار که فهمید کاریش ندارم با اینکه میطونم سرشو بگیرم و.... زودتر به من عادت کنه نظر شما چیه؟ ببخشید زیاد شد!!
    سلام دوست عزیز
    ورودتون رو به این جمع خوش آمد میگم
    شما نگفتید که اینطور خریدید یا شما به اینجا رسوندیدش!
    لرزش سینه میتونه مربوط کمبود کلسیوم یا ترس باشه!
    ران مرغ و کلم بروکلی فراموش نشه!!
    وقتی بهش نزدیک میشید میلرزه یا در حالاتی که پرنده با خودشه هم میلرزه؟
    اطمینان دارید که بعد از حمام اسهال شروع شده؟وچه مدته که اسهال ادامه داره؟ به نشونه های دیگه توجه کن ببین کم غذا شده ؟ پف میکنه؟ آبریزش بینی داره؟ حتما توجه کن و بگو
    و راجع به سوال آخر دوست من نظر ها متعدده و کسی درست وغلط سوا نمی کنه
    اون روشی که شما فرمودید از لحاظ منطقی میتونه درست باشه اما چه عجله ای دارید؟
    مطمئن باشید اگر شما با دست غذا بدید و گاها نوکشوکه اجازه میده نوازش کنید به شما علاقه مند میشه و خودش بهتون نزدیک میشه شما اجازه بدید با دستتون بازی کنه و لمسش کنه زیاد بهش نزدیک شین وبا دست غذا بدید و باهاش برای سخنگویی کار کنید. میبینید که به میل خودش طوطی میشه که شما منتظرش بودید.
    در غذاییش با توجه به مشکل فعلی سیب و میوه جات و سبزی های مجاز رو هم قرار بدید.
    تو تاپیک های مختلف طوطی سانان چرخی بزنید و مطالب روبخونید مطمئنا براتون مفیده
    و هر سوال دیگه و مسئله ای رو بسته به موضوعش در تاپیک های طوطی سانان مطرح کن تا دوستان بیان ونظر بدن
    و حتما از طوطی صورتش و قفسش عکس بزار
    ممنون
    برای خودت و خاکستریت آرزوی شادی دارم.
    ویرایش توسط EMPEROR : 10th July 2010 در ساعت 02:13 AM

کاربر ساده

شماره عضویت
    597
    سلام
    دوستان من الان 14 روز هست خاکستری پیشم هست.
    اما هنوز میرم پیش قفسش غر غر میکنه و سریع از قفس میره بالا و میچسبه به سقف قفس!!!
    با این همه محبتی که بهش میکنم اما هنوز یکم هم رام نشده!!
    تمیدونم چیکار کنم که بهم عادت کنه.
    در ضمن وقت بیرون اوردنش کی هست؟
    وچجوری این کارو کنم؟
    من قفس خاکستریم از این ها نیست که درش از بالا باز میشه
    اشکالی نداره یا برم از اون قفس ها واسش بگیرم؟
    منظورم مدل 1033 هست.
    ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    نقل قول نوشته اصلی توسط free_man نمایش پست ها
    سلام
    اما هنوز میرم پیش قفسش غر غر میکنه و سریع از قفس میره بالا و میچسبه به سقف قفس!!!
    وچجوری این کارو کنم؟
    منظورم مدل 1033 هست.
    ممنون
    سلام
    چطوری؟
    عزیز ما بهت گفتیم در این مدت فقط آب وغذا عوض کن تا طوطی به محل جدید عادت کنه نه این در همین مدت غر غر هم نکنه!!
    رفتار طوطی شما کاملا طبیعیه برای بقیه دوستان وخود من هم همینطور بوده!
    من میتونم بگم طوطی من بعد از 1.5 ماه متوجه شد و براش روشن شد که من یه دوستم و از نزدیک شدن قصدم گرفتن وآزارش نیست!
    برای بیرون آوردن حتما باید پرهاش اصولی کوتاه شده باشه اینکار انجام شده؟(نه توسط خودتون که طوطی به دل بگیره!)
    قفس شما از لحاظ اندازه مشکلی نداشت اما خوبه که سقفش باز بشه! نمیشه؟
    اگر بتونی سقف رودر بیاری و چوب نشیمنی بزاری تا بیاد و روش بشینه خیلی خوبه!
    شما فکر می کنم حالا برای خاکستریت یه حمام لازمه و بعد از اون باید بری روی با دست غذا دادن!
    ویرایش توسط EMPEROR : 10th July 2010 در ساعت 12:01 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی(فلاور -دیسکس) کاسکو دم شکلاتی
    شماره عضویت
    713
    نقل قول نوشته اصلی توسط emperor نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ورودتون رو به این جمع خوش آمد میگم
    شما نگفتید که اینطور خریدید یا شما به اینجا رسوندیدش!
    لرزش سینه میتونه مربوط کمبود کلسیوم یا ترس باشه!
    ران مرغ و کلم بروکلی فراموش نشه!!
    وقتی بهش نزدیک میشید میلرزه یا در حالاتی که پرنده با خودشه هم میلرزه؟
    اطمینان دارید که بعد از حمام اسهال شروع شده؟وچه مدته که اسهال ادامه داره؟ به نشونه های دیگه توجه کن ببین کم غذا شده ؟ پف میکنه؟ آبریزش بینی داره؟ حتما توجه کن و بگو
    و راجع به سوال آخر دوست من نظر ها متعدده و کسی درست وغلط سوا نمی کنه
    اون روشی که شما فرمودید از لحاظ منطقی میتونه درست باشه اما چه عجله ای دارید؟
    مطمئن باشید اگر شما با دست غذا بدید و گاها نوکشوکه اجازه میده نوازش کنید به شما علاقه مند میشه و خودش بهتون نزدیک میشه شما اجازه بدید با دستتون بازی کنه و لمسش کنه زیاد بهش نزدیک شین وبا دست غذا بدید و باهاش برای سخنگویی کار کنید. میبینید که به میل خودش طوطی میشه که شما منتظرش بودید.
    در غذاییش با توجه به مشکل فعلی سیب و میوه جات و سبزی های مجاز رو هم قرار بدید.
    تو تاپیک های مختلف طوطی سانان چرخی بزنید و مطالب روبخونید مطمئنا براتون مفیده
    و هر سوال دیگه و مسئله ای رو بسته به موضوعش در تاپیک های طوطی سانان مطرح کن تا دوستان بیان ونظر بدن
    و حتما از طوطی صورتش و قفسش عکس بزار
    ممنون
    برای خودت و خاکستریت آرزوی شادی دارم.
    دقت کردم ولی پرهای سینش که نمیلرزه دوتا بالش ملرزن بعضی وقتا اروم بعضی وقتا شدید
    یه بار هم از دور نگاش کردم که اصلا نمیلرزید امکان داره برای تولک رفتن باشه؟
    برای رام کردنش هم متوجه شدم که فقط باید صبر داشت و تکرار کرد ولی اگه روشی باشه که سریعتر به جواب میرسی...
    اگه دستمو میبرم طرفش که خوشش نمیاد و کمی غرغر میکن ولی غار نمیزنه و فرار میکنه و بعضی وقتا اگه زیاده روی کنم یه گاز هم میگیره البته اروم نه خیلی جدی و من بش اخم میکنم و میگم نه و میرم که براش تنبیه بشه وبفهمه که اگه گاز بگیره از غذا خبری نیست
    چون وقتی دارم باش تمرین میکنم بهش غذا هم میدم و یه بار غذا ...یه بار دست زدن به نوک به همین صورت تا وقتی که سیر شه یا گاز بگیره در قفسشم همیشه باز میزارم که هروقت خاست بیاد رو قفس.
    عکسهاشم چشم در اولین وقت میزارم
    با شکر!

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    دقت کردم ولی پرهای سینش که نمیلرزه دوتا بالش ملرزن بعضی وقتا اروم بعضی وقتا شدید
    یه بار هم از دور نگاش کردم که اصلا نمیلرزید امکان داره برای تولک رفتن باشه؟
    برای رام کردنش هم متوجه شدم که فقط باید صبر داشت و تکرار کرد ولی اگه روشی باشه که سریعتر به جواب میرسی...
    اگه دستمو میبرم طرفش که خوشش نمیاد و کمی غرغر میکن ولی غار نمیزنه و فرار میکنه و بعضی وقتا اگه زیاده روی کنم یه گاز هم میگیره البته اروم نه خیلی جدی و من بش اخم میکنم و میگم نه و میرم که براش تنبیه بشه وبفهمه که اگه گاز بگیره از غذا خبری نیست
    چون وقتی دارم باش تمرین میکنم بهش غذا هم میدم و یه بار غذا ...یه بار دست زدن به نوک به همین صورت تا وقتی که سیر شه یا گاز بگیره در قفسشم همیشه باز میزارم که هروقت خاست بیاد رو قفس.
    عکسهاشم چشم در اولین وقت میزارم
    با شکر!
    سلام
    شما برای لرزش درست غذایی رو جلو برو
    نه عزیز بنده فکر نمی کنم ربطی به لک داشته باشه
    برای رام کردن هم اطمینان داشته باش با صبر و علاقه به نتیجه میرسی
    پیشنهاد من اینه که با دست زیاد غذا بده و با نوکش بازی کن اما نه به اجبار!
    تنبیه با صدای بلند نتیجه های خیلی بدی رو داره (مطمئنا شما این کارو نمی کنید محض اطلاع گفتم)
    ولی بنده پیشنهاد می کنم وقتی گاز میگیره اجازه بدید بگیره و هیچ واکنشی نشون ندید!
    روش شما که در منابع دیگه هم مورد بحثه اشکالاتی داره مهمترینش این که طوطی متوجه میشه که اگر گاز بگیره شما میری!
    گاهی وقتا رفتن شما براش از غذا مهمتره! و این برای طوطی یک راه میشه (احساس سلطه بر عمل شما)
    ولی در صورت بی توجهی کامل میفهمه گاز اصلا راه کاربردی نیست و هیچ فرقی برای شما نداره و در شما تاثیری نداره رفته رفته این عمل از چشمش میوفته چون جوابی نگرفته!
    نکته آخر!
    میزارید هر وقت خواست بیاد بیرون؟
    از لحاظ علمی پرنده ای تربیت شده به حساب میاد که دستور بگیره نه اینکه تصمیم بگیره منظور بنده برنامه هست
    اگر از کند شدن و دچار مشکل شدن در روند سخنگویی با این کار (آزادی بیش از اندازه )بگذریم
    میشه گفت
    این کار شما اشتباه نیست اما آیا اطمینان داری که در تمام عمرش همچین امکانی براش فراهمه؟ (مسافرت .دوری شما و..) می دونید اگه این امکان از طوطی که به همچین شرایطی عادت کرده گرفته بشه ممکنه بد ترین بیماری های روحی و عاطفی رو دچار بشه؟
    پیشنهاد می کنم روزی 3 تا 4 ساعت عصر ها تا موقع خواب با برداشتن سقف وگذاشتن نشیمن بالای قفس بیرون اومدنش رو برنامه ریزی کنید تا عادت کنه.
    موفق باشید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    براي طوطي شناسنامه بگيريم خوبه؟
    من يه جارو ميدونم كه شناسنامه ميده.اصلا فايده داره؟
    شناسنامه در ایران تقریبا به هیچ دردی نمیخوره!!!!
    شما میری پول میدی و یه شناسنامه میدن دستت که نه سن دقیق پرندتون توش هست و نه واکسن به در بخوری بهش زدند!!!

سلام خدمت تمامی دوستان
    من حدود یک ماه هست که یه کاسکو دم قرمز گرفتم که رام هست در اصل غار نمیزنه وگرنه رو دست که نمیا سرهم نمیده ولی میزاره نوکشو نازکنم و دستمو ببرم تو قفس و بش تخمه بدم پرهاشم کمی نامیزونه
    نمیدونم رفته تولک یا نه ولی احتمالش خیلی زیاده و از اون وقتی که خریدمش بدنش کم یا زیاد میلرزه این مال چیه وبا چی درست میشه؟
    دوم اینکه بعد از اخرین حموم که بردمش اسهال گرفته با رنگ سبز و کمی سفید برا این باید چهکار کنم؟
    سوم یه روشیه که یکی نشونم داد برا زودتر رام شدن :تخمه میریزم تو دستم و دستمو مشت میکنم طوری که کاسکو بتونه سرشو بکنه تو دستم و تخمه بخوره اینجوری بادستم بیشتر تماس داره و دست من به دور سرش محیط و بعد از چند بار که فهمید کاریش ندارم با اینکه میطونم سرشو بگیرم و.... زودتر به من عادت کنه نظر شما چیه؟ ببخشید زیاد شد!!
    اولا به هیچ عنوان نباید به زور دستتون رو بهش نزدیک کنید.خودش به سمتتون میاد.فقط با بردباری و صبر بهش محبت کنید
    اگر پراش نا مربته میتونه دلیلش آغاز اختلال پرکنی باشه.پیشنهاد میکنم عکسی از پرندتون تو همین تاپیک بزارید تا بهتر بشه نظر داد
    لرزش بدن و پر معولا نشانه استرسه
    اسهال شدنش بعد از حمام میتونه دلایل زیادی داشته باشه :
    1.خوردن آب زیاد در زمان حمام
    2.استرس ناشی از زیر آب بردن ناگهانی
    3.سرما خوردگی(لرزش پر میتونه حتی نشانه سرما خوردن پرنده باشه)

سلام
    وچجوری این کارو کنم؟
    منظورم مدل 1033 هست.
    ممنون
    دوست عزیز عجله نکنید.حتی اگر تا 2 ماه دیگه هم رام نشد به هیچ عنوان به زور بهش دست نزنید
    نیازی نیست حتما در قفس از بالا باز بشه
    بهتون قول میدم بعد از 2 ماه پرندتون اونقدر بهتون وابسته میشه که اگر روزی چند ساعت وققتون رو باهاش نگذرونید با جیغ و داد خونه رو رو سرش میزاره

کاربر ساده

شماره عضویت
    597
    [quote=
    دوست عزیز عجله نکنید.حتی اگر تا 2 ماه دیگه هم رام نشد به هیچ عنوان به زور بهش دست نزنید
    نیازی نیست حتما در قفس از بالا باز بشه
    بهتون قول میدم بعد از 2 ماه پرندتون اونقدر بهتون وابسته میشه که اگر روزی چند ساعت وققتون رو باهاش نگذرونید با جیغ و داد خونه رو رو سرش میزاره[/quote]
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    __________________________________________________ __________________________________________________ _________________________

ممنون بابک جان.
    میخواستم بدونم کی بیارمش بیرون 1 چرخی بزنه؟
    اخه بعضی وقت ها توی قفس بال بال میزنه احساس میکنم میخواد بیاد بیرون!!
    در ضمن قفس 1033 هم واسش خریدم اما از وقتی رفته توی قفس جدید هیچی نمیخوره.
    چیکار کنم
    با سپاس

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    [quote=بابک آژیده;4526]شناسنامه در ایران تقریبا به هیچ دردی نمیخوره!!!!
    شما میری پول میدی و یه شناسنامه میدن دستت که نه سن دقیق پرندتون توش هست و نه واکسن به در بخوری بهش زدند!!!
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    سلام
    اونجا هم تا همه واكسنا رو نزني شناسنامه نميده.ما يكي از دوستامون اين كارو كرد و طوطيش فرداي روزي كه آخرين واكسنو زد و شناسنامه گرفت اولين كلمشو گفت.

کاربر ساده

شماره عضویت
    117
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    شما اگر میبینید اصلا سراغش نمیره شب که میخواهید پارچه بکشید روش و تخمه تازه براش گذاشتید کف دریا را پودر کنید و در روز های اول کقدار کمی روی تخمه و غذایش بپاشید و به مرور مقدار مصرف تغیر کند اما نه خیلی زیاد ؛ با برنامه.
    شب ها که معمولا خیلی کم غذا میخورن و ریختن روی تخمه هم فایده ای نداره،بهتر اینه که هفته ای یه دفعه رو حبوباتش بریزی.

نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ميشه كنفو همين طور ساده به قفس آويزون كرد؟
    آخه طلا خيلي كنف دوست داره.
    خيلي ممنون
    شدن که میشه اما باید طوری باشه که وقتی باهاش بازی میکنه نپیچه دور گردنش و براش مشکل ایجاد کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط khashayar shah نمایش پست ها
    سلام
    من یه کاسکو 2 ساله حدود 1 ماهه که خریدم که به نظر خودم خیلی باهوشه .سوالی که داشتم اینه که من این کاسکو رو تو مغازه نگه داری میکنم و از صبح ساعت 10 صبح تا 9 شب مغازه هستم و تو 1 ماهه جمعه ها تنها تو مغازه مونده البته براش 1 چراغ کم نور و تهویه مطبوع رو فراهم میکنم. ولی 1 روزایی که 2 یا 3 روز تعطیلی پشت همه مجبورم ببرمش خونه تا خیلی تنها نمونه. بعضی از بچه ها میگفتن نباید جاش زیاد عوض شه ولی یه سری دیگه میگفتن عادتش بده با خودت ببریش ایور اونور بهتره . میخواستم ببینم نظر اساتید این فروم چیه. و کلا نظرتون راجع به این نحو نگهداری در مغتزه چیه. اینم بگم که خیلی سرحاله و سر و صدا زیاد میکنه و کاملا دستی و رام هست و رو دست میاد و سر میده و دو کلمه هم تو گلو صحبت میکنه
    با تشکر
    کنگو هستش یا تیمنه؟
    اینکه میگید داخل مغازه براش چراغ روشن میکنید اصلا خوب نیست،چون در تاریکی ارامش پیدا میکنن و میتونن راحت بخوابن.
    اگه بتونید همیشه خونه ازش نگهداری کنید خیلی بهتره اما اگه نمیتونید وقتی میارید داخل خونه همیشه یه جای ثابت بزاریدش و حتی جمعه ها هم تنها داخل مغازه نزاریدش.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    __________________________________________________ __________________________________________________ _________________________
    ممنون بابک جان.
    میخواستم بدونم کی بیارمش بیرون 1 چرخی بزنه؟
    اخه بعضی وقت ها توی قفس بال بال میزنه احساس میکنم میخواد بیاد بیرون!!
    در ضمن قفس 1033 هم واسش خریدم اما از وقتی رفته توی قفس جدید هیچی نمیخوره.
    چیکار کنم
    با سپاس
    سلام

یه نکته خیلی مهم هست که معمولا دوستان اشتباه در موردش عمل میکنن
    طوطی وحشی یا حتی طوطی که فقط کمی از شما میترسه رو نیباد از قفس بیرون بیارید
    اگر در قفس رو باز کنید معمولا خیلی سریع خودش از قفس خارج میشه.در بهترین حالت بالای قفس میمونه ولی ممکنه پرواز کنه و بپره روی پرده و قفسه و کمد و .....
    حالا فکرش رو بکنید چجوری باید پرنده رو منتقل کنید به قفس بدون اینکه بهش استرس وارد کنید یا اینکه اونو بترسونید؟؟؟؟قطعا از هر روشی برای داخل ققس کردنش استفاده کنید باز هم پرنده رو ترسوندید....و با این کار فقط پروسه رام شدنش رو به تعویق انداختید
    همیشه گفتم و باز هم میگم فقط و فقط محبت کنید و کوچکترین کاری که ممکنه طوطیتون از شما بترسه انجام ندید

[quote=f&p77;4530]
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    شناسنامه در ایران تقریبا به هیچ دردی نمیخوره!!!!
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    سلام
    اونجا هم تا همه واكسنا رو نزني شناسنامه نميده.ما يكي از دوستامون اين كارو كرد و طوطيش فرداي روزي كه آخرين واكسنو زد و شناسنامه گرفت اولين كلمشو گفت.
    دوست عزیز واکسن زدن هیچ ارتباطی به صحبت کردن یا نکردن پرنده نداره.قطعا آمپول هایی که خورده یا اصلا واکسن نبودن و یا واکسن طیور(مرغ و خروس و ...) بودن که در هر صورت یا سودی نداره یا حتی مضره!!!!

موفق باشید
    بابک آژیده

صفحه 72 از 1238 نخستنخست ... 225354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990911221725721072 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)